Hirdetés

Aktív témák

  • Svidii

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nemrég szert tettem egy gépre, amiben egy Asus A8NE-FM/S alaplap csücsül. Memóriát bővítettem benne (és még szeretnék), de problémákba ütköztem.
    Fujitsu Siemens gyári gépről van szó, 2x512MB samsung ram van benne (DDR 400mhz) és bekapoltam mellé egy másik 512megásat (szintén DDR 400mhz). A gép csak 333mhz-en dolgoztatja így a ramokat, gondolom én az időzítések miatt (samsungok: 3-3-3-8@400, "új": 2,5-3-3-8@400). (nincs több profil az "új" ramban everest szerint) Gondoltam ez bakfitty, majd bioszban állítok rajta.
    Itt akadtam el. Alapból 1010-es bios volt rajta, az egyetlen "tuningszagú" beállítási lehetőség az AMD cool 'n quit be- és kikapcsolása. Se fsb, se időzítések, se órajelek, se feszültségek. Frissítettem a fujitsu oldaláról 1011-re, semmi érdemi változás.

    A kérdéseim a következőek:
    - hogyan tudnám 400Mhz-en üzemeltetni a memóriáimat?
    - hogyan tudok előhívni a bioszban plusz funkciót (pl az eddigi gigabyte alaplapomnál ctrl+f1)
    - hol találok hozzá olyan bioszt, ahol lehet legalább a ramok időzítését állítani?

    Amit eddig tudok az alaplapról:
    - csak a fujitsunak gyártotta az asus
    - páran jártak hasonló cipőben, mint én, érdemi választ nem kaptak (kivéve itt, de ebben nem bízok meg, érdemes lenne? http://www.bios-mods.com/forum/Thread-ASUS-A8NE-FM-S-Bios-unlock)

    Minden segítséget előre is köszönök szépen! :)

  • lali...

    csendes tag

    válasz Svidii #1 üzenetére

    hátha aktuális valakinek még ezt kell felteni 1011GL0B.BIN és tuningolható is lesz a lap

Aktív témák