Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz krammerka #6085 üzenetére

    Pedig de! Ezek az Intel N3xxx-ek brutálisan rosszak, szinte egy nagy felbontású videót alig tudsz lejátszani. Nekem laptopban volt a praxisomban ilyen N3050, és valami bődületes. Messziről kell kerülni. Az Atom processzoros tabletem sokkal gyorsabb. Tehetsz bele akármilyen SSD-t, rossz a CPU és kész!

    Ellenben az a QC5000 lap, amit föntebb említettél, szerintem nagyon jó! Nekem is van egy olyan, és imádom, kár, hogy már nem lehet kapni. A Kabini APU már akkor elavult volt, amikor az Asrock csinálta belőle ezt a lapot, mert már abban az évben 2 generációval újabb AMD APU-k voltak, de szerintem úgy is jó választás volt. Pici ITX lap, kis passzív bordával, a legvékonyabb ITX házakba is jó egy kis hangtalan NAS vagy HTPC-hez. Én preferálom az Intel megoldásaival szemben, hogy rendes DIMM modulokat lehet belerakni, sok memóriát, míg az Intel jelenlegi integrált cuccaiba csak SO-DIMM laptop memória mehet, és maximalizálva van 8GB. Az egycsatornás memóriakezelés is gáz, attól is minden még lassabb. És persze az AMD-ben ott a Radeon is, amivel tudsz jókat videózni hardvergyorsítással.

    Kábé két hetente megnézem az Asrock honlapját, hogy mikor csinálnak végre valamit, ami ennek a QC5000-nek az utódja, mert egyszerűen nincs most a piacon semmi AMD. Az Intelnek vannak ilyen J kezdetűek szintén SO-DIMM, azok jobbak, mint az N, de csak kicsivel, és hallod, ilyen 50 ezerért... Persze arra várok, hogy valami Ryzen APU beleköltözzön egy ilyen helyes kis lapba DDR4 DIMM slotokkal. Az jó lesz. Csak ezekből most hiány van, még a 35W-os GE Ryzeneket sem lehet kapni.

Új hozzászólás Aktív témák