Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gardaai

    senior tag

    Lassan 2 hete "boldog" MacBook Pro tulaj vagyok. Hozzá kell tenni, hogy Windows-al az ölemben születtem és olyan funkciókat / shortcutokat használok Windows-on, ami nem biztos, hogy sokan (pár példa: Win + E, Win + D, Ctrl + Shift + Esc, Win + I, Ctrl + W, Ctrl+ Q...). Ezért különösen nehéz lenne átszokni Mac-re hacsak nem találok alternatívát vagy hasonlóan gördülékeny munkamenetet (1-2 már megvan). Ami a legzavaróbb, hogy rengeteg mindent több lépésben kell/lehet megcsinálni mint Windows-on. Legegyszerűbb és legidegesítőbb példa, hogy ha bezárod a böngészőt és újra nyitod, akkor üres oldal fogad hiába a "folytatás ott ahol abbahagyta" opció a böngészőben. Annyi találtam a neten, hogy force close vagy miután üres oldalra megnyitja, akkor menjek az "Előzmény -> Nemrég bezárt lapok" fülre és úgy hozzam vissza a munkamenetet. Nemár. :DD Ha meg be van zárva és rákattintok egy linkre, akkor bejön a böngésző és mintha nem történne semmit. De közbe az ablak mögött ott van egy másik ablakban az oldallal amire kattintottam, persze ezt nem látom mivel nincsenek szétbontba a dockeren. Eh :F Ugyan ez a helyzet a Code editorokkal.
    A finder nem akarja egyszerűen megjegyezni az ablak méretét (pedig egyszer már többször is rendes méretben nyílt meg), de ha dupla kattintok rá, miért is rakná nagyobba. :)
    Nincs delete gomb.... mi?? Hogy lenne gyorsabb a kukába húzkodni a dolgokat, mint megnyomni egy gombot? :Y
    Úgy álltam hozzá, hogy én most ezt a rendszer olyan mélyen ki akarom ismerni amennyire csak lehet, de egyelőre homokozóban érzem magam. A jobban kezeli az erőforrásokat kijelentésre meg csak annyit, hogy egy 6th gen i7 van a MacBook-ban 16 GB memóriával, de 250 YouTube ablak úgy megfagyasztotta, hogy 1,5 óra után kiírta, hogy zárjak be mindent amit nem használok és felajánlotta az egyetlen programot ami futott, a firefoxot. :))
    Egy ilyen műveletet a régi i5 2500k 16 Gb memória asztalimon nem fogott ki ennyire. Ez meg arról nem is beszélve, hogy 100 fokos volt folyamat, kiakadt tőle. Pedig ez az 50-100 ablak napi szinten beugrik nekem (sok education, tutorial, pc, mobil teszt stb.).
    Próbálkozom, de mindig ugyan az a vége. Bakker, ennyiért ennyit ad? Tudom az M1 fényévellek jobb, a Pro/Max-ról nem is beszélve, de az megint olyan szint amit átlag user még évekig nem fog elérni. De hogy az új korában 200e. Ft-os Acer i5-8250U-val (2018-ból, ez MacBook Pro pedig 2016/7-es) szinte hozza ugyan ezt, az kicsit megrázó. Persze komolyabb munkában biztos kijönne a különbség, de valahogy nincs kedvem ezen dolgozni, hogy folyamatosan 100 fokos legyen. Én azt nem bírom idegekkel, meg akkor már az ölemben se lehetne. Inkább kicsit kevesebb teljesítmény, de tudjak kényelmesen pl. az ágyban dolgozni.
    Az meg, hogy ezért anno kiadtak 400-500-600... ezer forintokat és kb. a lábamon nem tudom tartani böngészés közben az szerintem gáz. Akárhogy is nézem, azon kívül hogy szép és minőségi el nem tudom képzelni, hogy újonnan ezt bármikor is megvettem volna ennyiért csak hogy Mac-en dolgozhassak. Főleg, hogy itt aztán minden fizetős, ha egy normális monitorozó, ftp stb. programot szeretnél használni.
    Egyébként megfagyasztani más sikerült 1x telepítővel, 1x pedig a Firefox-os sztori. De pl. olyan is sikerült, hogy monitorozó program a háttérben futott de engedte kidobni a kukába. Keletkezett egy kis anomália, ami megint újraindítást követelt.
    Csak hogy legyen egy kis jó is:
    A trackpad zseniális, hangszóró / kijelző szuper. A rendszer "selymes" (nem tudok mást mondani rá). Másik visszatérő érzés, hogy aki Mac-en "nevelkedett" nem tudja mennyi funkciót és szabadságot hagy ki a Windows-nál. Akik meg Windows userekként áttértek Mac-re és "soha többet Windows", azoknak üzenném, hogy nem biztos hogy a rendszerrel volt a gond. :))

    ↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

Új hozzászólás Aktív témák