Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • salaud

    aktív tag

    válasz Timer #8386 üzenetére

    Erre azért mondanám, hogy ASrock lappal összeraktam, az első perctől működik, nem melegszik. Bios frissítés a megvásárlás óta 2 jött, az utolsó 2.5-ös a legfrissebb AGESA kóddal, 1.0.0.6-tal. Ezek stabil bios kiadások, nem beta-k. Socket A-s volt az első ASrock lapom, azóta vagyok a márkával elégedett, ügyfeleknek, összerakott gépekhez ha tehetem, ezt ajánlom, a többi márkához képest elenyésző mennyiségű hibás termékkel találkozom, illetve a BIOS bug-ok, tervezési hibák száma is eltörpül.

    [ Szerkesztve ]

    A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

  • RVR400

    veterán

    válasz Timer #8386 üzenetére

    Tedd fel a BETA bios, bár a simához képest csak a memóriát tudom jobban járatni. Én meg vagyok elégedve a PC Mate lappal:

    Órajelek:

    Hőmérsékletek:

    Memóriasebességek:

    Idle órajel: (a feszültség is lemegy 0.784V-ra ilyenkor, de már nem rakom jobban tele képpel a hsz-t)

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Timer #8386 üzenetére

    Nem év kérdése, hogy egy processzorcsalád bevezetése mennyi problémával jár. intelnél azért nincsenek komoly problémák, mert ők Nehalem óta igazából csak folyamatosan reszelgetik az architektúrát, nem vezetnek be gyökeresen új dolgokat*. De anno a Nehalem indulása sem volt éppen zökkenőmentes, ahogy a P4-eké sem. Menet közben is akadtak problémák, többnyire chipsetekkel. Az AVX sem működött elsőre rendesen, ez csak azért nem vert nagyobb port, mert még a mai napig is alig használja bárki is. És ugye TLB bug nem csak a Phenom esetén volt, a Nehalem-ben az intel ugyanúgy megvalósította. Persze elismerni soha sem ismerte el (sőt, tagadta), de elég könnyedén reprodukálható volt. Az intel is steppinget váltott emiatt. Ahogy a DDR4 bevezetése sem volt éppen zökkenőmentes. Persze ez is visszatérő dolog az intelnél, anno a RAMBUS RAM-ok és a DDR is nyögvenyelősen indult náluk. A JEDEC meg kénytelen volt még régebben egy újabb PC-133 szabványt generálni, mert az intel nem tudta az akkori szabványnak megfelelően implementálni azt sem (és okosan a korábbi VIA által létrehozott, és a teljes JEDEC (-intel) által jóváhagyott, és sikeresen használt szabványt visszaszámozták 0.9-re). A HT is rendszeresen előjött, mint nem éppen megfelelően működő részegység.

    Mindeközben az AMD már a harmadik teljesen eltérő architektúrát használja. Nem meglepő, hogy adódnak gondok. DDR4-et is lendületből az aktuális JEDEC szabvány-t meghaladó módon implementálták, emiatt van keveredés a modulokkal. Érdekes egyébként, hogy a gyártók hiányról beszélnek, erre hivatkozva duplázták meg az árat tavaly augusztus és idén március között, ehhez képest a piacon levő modulok egy jó részén még mindig "ősrégi" raktáron porosodó chipek vannak.

    Haverom mellékesen szopóágon van a 7700K-jával, mert alig lehet értelmesen hűteni, videorenderelés közben egy bazi nagy hűtő alatt is 70 °C-os. És akkor mennyire mehet fel egy akármilyen stress test alatt?

Új hozzászólás Aktív témák