Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R3laX

    addikt

    válasz bunnyhu #11999 üzenetére

    Szia!

    Én nem rég cseréltem vissza az Alienware 2518HF monitorom kábelét DP 1.4-ről az eredeti HDMI 2.0-ra, mert az előző lapommal szívtam én is vele.

    3060Ti miatt vettem a DP-t (úgy ment csak a G-Sync), ott nem volt gond, aztán eladtam ugye abból lett az 5800X + 6700XT, viszont a kábelt hagytam DP-n. Ez azzal járt, hogy boot-nál a fehér VGA led világított, de nem minden boot-nál és nem lépett tovább. Szerintem nálad is ez lesz a gond.

    Szóval a régebbi freesync 240Hz-es Alienware monitorom nem szerette a AMD VGA+DP+Alaplap/Bios kombót. Én sem gondoltam, hogy emiatt is lehet ütközés, de össze tudják hozni úgy látszik.

    DVI+DP még neccesebb lehet, gondolom nem mai már az a monitor. Nálam DP-DP, HDMI-HDMI volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Pityu.

    nagyúr

    válasz bunnyhu #11999 üzenetére

    Esetleg valami bios frissítés a laphoz?Lehet az is segítene.Volt egyszer hasonló nekem ott félig a ram volt a ludas azt kicseréltem most olyan van és display kábelt használok mert a monitoron csak display port van,hogy néha mikor indítom a gépet akkor 3 sípolás vga de már egy is tovább és nem mindig csinálja.Azóta nem frissítettem biost nem tudom megoldhatná e a dolgot,ja és ugyan ezt csinálta nvidia kártyánál is szóval lehet tényleg a display portba köt bele.

    #R3laX

    Ilyen témám nekem is van vagy volt csak elsőnek a sok el nem indulás egy hibás ram pár miatt volt aztán frissítettem biost is de néha még van 3 sípolás videokártya jelzés és lehet tényleg a display port a baja dea monitoron nincs más.De csak néha nem is mindig sípol hármat aztán indul a rendszer hiba nélkül szóval már annyira nem is foglalkozom vele.Nekem nvidia kártyánál is csinálta ezt a sípolós dolgot szóval majdnem mindegy neki nvidia vagy amd kártya van a gépben.

    [ Szerkesztve ]

    Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz bunnyhu #11999 üzenetére

    Ugyanez nálam is előfordul 10-ből 2 indításnál, teljesen random módon. Azt szoktam csak észre venni, hogy a VGA debug LED világít, és megakad .
    Valamint nagyon ritkán uefi support hibával megáll boot közben, ezt se tudom mire vélni.

    Az alaplapi legfrisebb BIOS van fent, RAM tuning van csak ami tutira atomstabil, és VGA BIOS frissítést még nem próbáltam.
    Néztem azt is, hátha SAM miatt kapcsolatgatott cuccok okozzák, de nem.
    HDMI és DisplayPort kábellel is előfordul - szóval vagy mindkét kábel kukába való, vagy máshol a baj.

    Én igazából nem törődök vele, mert a gép megy rendesen. Valszeg user error, majd ha lesz időm, akkor utána járok.

    Szerk: Egy PCI-E 3.0 riser-ben ül a kártya, talán ez a legvalószínűbb ludas.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák