Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petakpa1

    őstag

    válasz cbmfan #47696 üzenetére

    Na egy 40 eres IDE kábelből csináltam egy megfelelő hosszúságú kábelt úgy, hogy a középen lévő slave csatlakozót óvatosan leválasztottam róla, és áthelyeztem az alaplapi csatlakozótól 6,5 cm-re, majd a kábel maradék részét (az áthelyezett slave csatlakozó utáni részt) levágtam.

    80 eres kábellel sajnos nem sikerült ugyanez a művelet, mert nem sikerült se a master se a slave csatikat roncsolás nélkül leszedni a kábelről.

    Lényeg, hogy most működik a 40 eres kábellel a külső HDD ház, de a sebességgel nem vagyok elégedett. Létezik, hogy a 40 eres IDE kábel fogja vissza?

    HDD amúgy ezt tudja, ha az alaplapi SATA3.0-s csatlakozóba van kötve egy Abit Seriell SATA to IDE konverterrel.

    Ha pedig a külső a most fabrikált 40 eres IDE kábelemmel külső HDD házban amiben egy Cypress AT2LP USB2.0 to IDE konverterrel, akkor ezt mérem.

    USB2.0 elméleti sávszélessége 48 MB/s, tehát vagy a Cypress chip vagy a 40 eres IDE kábel a keresztmetszet. Jól gondolom?

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    Sikerült beépítenem a Tim82 mestertől bugázott (köszönet érte ezúton is) Amd Athlon X2 4450B-t párom eMachines E620 laptopjába. Egy Amd Athlon 64 2650E-t váltott.
    Az új proci 1 maggal több és +700 MHz-el (+44%) gyorsabban jár.

    Csináltam pár mérést Aida64-el (v2.30).

    Memóriaműveletek átlagban +15%-kal gyorsultak. Ami érdekes, hogy a késleltetés 75 ns-től 65 ns-re esett vissza, de nem értem késleltetés miért csökkent egy gyorsabb CPU-tól?

    CPU
    - Queen +188%
    - Photoworxx +66%
    - Zlib +188%
    - AES + 188%
    - Hash +188%

    FPU
    - VP8 +70%
    - Julia +188%
    - Mandel +189%
    - Sinjulia +190%

    Sajnos terhelés alatt 80 fok felé is felkúszik az új proci hőmérséklete, és elég riktán de 1-1 másodpercre be is throttlingol. Ettől függetlenül szerintem volt értelme cserélni, mert szinte kizárólag netezésre van használva, az megy úgyse hajtja folyamatosan max-ra a procit. Amíg betölt az oldal, addig jól jön a magasabb órajel, utána úgyis visszaveszi magát.

    Idle hőmérséklet csupán 46 fok:))

    Ahogy nézem az eredeti 65 W-os táp is éppen csak elég lesz neki. Mikor a stabilitástesztet futtattam és egy kis időre lehúztam a töltőről, Aida -60-63w töltést jelzett, azaz ennyivel szívta épp az akksit.

    Kérdés, hogy ha kerül bele még +2 GB memória (így dual channel 4GB lesz) majd + egy SSD akkor milyen os-t tegyek majd rá?

    Jelenleg 32 bites WinXP SP3 PROF van (újra se telepítettem, proci csere után XP szépen felismerte az új procit, és telepíttette ACPI többprocesszors PC driver-t). Win10 vagy Win7 inkább? 64 vagy 32 bites? Videókártya egy Ati X1200 benne.

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Tim82 #48030 üzenetére

    Hi,

    Én köszönöm a procit még1x!

    Dede kséleltetésnél az alacsonyabb a jobb -14%-ka csökkent, ami összhangban van a sebességméréek által mutatott gyorsulással, csak én azt hittem, hogy a késleltetés a DRAM chipektől függ, a proci órajelétől független, de ezek szerint nem...

    K10STAT sajnos nem megy, legalább K10 proci kell hozzá, ez pedig K8. Valaki ajánlott itt korábban RM Clock nevű progit, lehet megpróbálom azzal, de végül is így sincs gond vele. Netezés időszakosan pörgeti csak a procit, így lesz ideje visszahűlni, de majd még tesztelem.

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Tim82 #48034 üzenetére

    Próbáltam K10STAT-ot, de nem indult el. Azt írja ki Can't detect family 10h/11h/12h/14h processor.

    Terhelés alatt 2300 Mhz esetén eleve 1,2V feszültséget ad csak neki az alaplap, de a fab51-en és CPU world-ön talált infók szerint 1,25V-it igényelne ilyenkor, tehát eleve alulfeszeli a lap egy kicsit. Sajnos de így is 80 fok felé ment a hőmérséklet egy hosszabb Aida stabilitásteszt alatt.

    Most Crystal CPUID nevű progival próbálkozom. Van benne multiplier és voltage mgmt is. Vcore-t levettem 1,075V-ra, és már majd 20 perce megy a stabilitásteszt, és nem vagyott bele:)) A hőmérséklet viszont nem megy 74 fok felé, szóval haladunk.:))

    Ha végül Win7 kerül rá, akkor az alá létezik egy Amd PSCheck progi, amivel szintén be lehet állítani a különféle P-State-ket, beleértve a Vcore csökkentést. is. Erről a progiról is láttam egy leírást logout-on, ha jól emlékszem beépül a Windows energia mgmt funkciói közé. WinXP SP3-ra sajnos nem települ fel. Azt írja ki, hogy legalább WinXP SP2-t igényel. De hát könyörgöm, SP3>SP2:F

    1-2 éve írtam is Amd-nek, hogy javítsák ezt a hibát, de kb. elintézték azzal, hogy XP-re már nem fejlesztenek:(

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz frescho #48037 üzenetére

    Az enyém egy laptop, nem asztali gép. Aida szerint Amd M690V chipset van benne. A Te ThinkCentre-dben milyen chipset van?

    Utána olvasgattam neten, és itt (86. hozzászólás) azt írták, hogy nem mennek az Athlon II-es energiatakarékos procik ebben a laptopban, de ha valakinek van egy ilyen procija és van kedve kísérletezni szívesen meglátogatom és kipróbálhatjuk:))

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Tim82 #48041 üzenetére

    Nem akarok már ennyire pofátlan lenni! Ha belefér Neked és ráérsz valamikor átmehetek és belepróbáljuk.

    Nem fűzök sok reményt hozzá, mert Freshco is az írta, hogy postnál hibát dob az övé, BIOS-ban ki kellett kapcsolnia, hogy hiba esetén is menjen tovább. Én laptopom BIOS-ában sajnos nincs semmi ilyen opció. Attól tartok nem fog vele menni, persze egy próbát megér.

    Anno talán még mobil P4-sek asztali lapban történő belövése kapcsán olvastam valahol olyan BIOS hack-et, hogy BIOS fájl végéhez hozzászerkesztették a mobil procik kódjait, és ezt beflashelve szó nélkül indultak a mobil procik is. Vagy LGA775 lapba Xeon procik hegesztése témában lett volna, fene tudja már, annyi mindent olvasgattam régebben.

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    Ha már P4-k vannak terítéken és valakinek lenne i865 vagy i875 chipsetes lapja mATX méretben 4 DIMM és AGP slotokkal, SATA port-tal, netán gigabites NIC-kel és még meg is válna tőle keressen meg priviben:))

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz DarthSun #48511 üzenetére

    K7S5A-ba mobil Barton-t javaslok (mar ha ki akarod maxolni) azok 133-as fsb-vel mennek.
    Es letezik un. Cheepobios hozza, azzal be lehet allitani, 137, 143, 147, 150-es fsb-t is, igaz utobbi kettohoz mar nagy szerencse kell, hogy menjen.

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz DarthSun #48528 üzenetére

    Bocsi, hogy csak most valaszolok, hetvegeztem:))

    Nekem nem volt gondom Fastwrite enabled verziokkal anno, viszont 160 es 166 MHz fsb-vel az en lapom nem bootolt, ha jol emlekszem valami hw mod kellett, hogy ezekkel is stabilan menjen.
    Sot 150-es fsb se volt stabil, bar azzal mar bootolt. 147-en bootolt es stabil is volt. Athlon XP-M 2500+ procit hasznaltam benne, ami egyebkent 2200 MHz es orajelen (3200+ nak felel meg) atom stabil volt, igy biztos nem a proci volt a szuk keresztmetszet hanem a lap. Ja es memok ddr400-asok voltak:)
    Mobil barcik azert jo valasztasok ebbe a lapba, mert 133-as fsb-vel mennek, viszonylag magas szorzoval. Sima bartonok is elindulnak (bios unknown cpu-nak irja ki, de gond nelkul uzemelnek benne), de mivel azok 166 vagy 200-as fsb-t igenyelnenek, igy alul lesznek hajtva.
    Remelem segitettem:)

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz DarthSun #48659 üzenetére

    És mennek benne a mobil Barcik végül?:))

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz DarthSun #48703 üzenetére

    Emlékeim szerint nálam nem volt problémája a K7S5A-nak a 133 MHz-es SD RAM-okkal, de lehet csak azért mert SD mellett Duron volt ami ugyebár 100 MHz-es fsb-t igényelt.

    Később már DDR400 - mobil Barci kombó volt benne, és itt is mintha rémlene olyan, hogy on-the-fly nem komálta a 100 MHz-ről 133 MHz-re történő fsb váltást, mintha ekkor változna a PCI osztó is és belefagy, de már annyira régen volt, hogy lehet csak képzelődőm:DDD

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz DarthSun #48726 üzenetére

    Ezek szerint megoldódott:))

    Tesztelsz majd DDR-Barton kombóval is? Érdekelne mennyivel jobb ugyanazon vga mellett? Illetve pár proci/memo szintetikus tesztben.

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz DarthSun #48840 üzenetére

    Grat az eredményekhez. Anno évekig használtam egy Athlon XP-M 2500+ procit 143*14=2000 MHz beállításban egy ilyen lapban.

    Elég sok oldalt áttúrtam annak idején (kb 2002-2003) a lap tuningja moddingja témában, pár mai napig le is van mentve, ha van kedved átrághatod magadat rajtuk:

    K7S5A Overclocking Guide

    The unofficial K7S5A motherboard guide

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    Úgy alakult, hogy szülők masináin kell cserélnem az XP-t W7-re, ráadásul az A) gépet nyugdíjaznom is kell, mert CPU nem ismeri az SSE2-t:(

    Róluk lenne szó:

    A) AsRock K7NF2-RAID Athlon XP-M 2500+ @ 2200 MHz 2x1 GB DDR400 RAM Kingston 64 GB SATA SSD GeForce4 MX440

    B) HP DX2000 gép: Lite-On NR146 P4-3400 MHz 2x1,5 GB DDR400 RAM Transcend 32 GB IDE SSD

    Szemezgetek egy Asus P4SD P4-3200 MHz 2x1GB DDR400 félkonfiggal

    Fenti alkatrészekből összereknám az alábbi konfigokat

    1) HP DX2000 gép: Lite-On NR146 P4-3200 MHz 2x1,5 GB DDR400 RAM Transcend 32 GB IDE SSD

    2) Asus P4SD P4-3400 MHz 2x1,5GB DDR400 Kingston 64 GB SATA SSD

    Mivel 1) és 2) alaplapi chipsete majdnem ugyanaz i865G illetve GV meg lehet oldani szerintetek, hogy csak egyikre telepítem fel a W7-et és utánna Macroniummal klónozom a másikra? Működni fog?

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    Nézőpont kérdése, hogy elég retro-e már ide a kérdésem, de a kurrens processzoros topikokban szinte csak i3/5/7 és Ryzen osztályú procikról megy a diskurzus, így inkább ide jöttem ismét:))

    Szülőknek építek új gépet Amd alapon 785G chipsettel integrált HD4200 GPU-val.

    Azon vacillálok, hogy a CPU egy Athlon II X3 455 (3.3GHz) vagy egy Phenom II X3-720 BE (2.8GHz) legyen.

    Teljesen alap dolgokra fogják használni a gépet: böngészés, levelezés, word/excel, Abev progi, kép és filmnézegetés Kodival egy Full HD LCD TV-re kötve.

    Procit ebay-ről rendelném, Athlon-ért 16$-t Phenomért 15$-t kérnek, tehát irreleváns az árkülönbség.

    Kérdés, hogy fenti célra a magasabb órajel a jobb, vagy a jelentős L3 cache?

    Phenom szorzózármentes, van rá esély, hogy alapfeszen nem túl jó hűtővel fel lehessen húzni 3,1-3,2 GHz-re? (Az már majdnem az Athlon szintje órajelben).

    Hűtő egyébként egy A6-3500 APU-hoz kapott gyári hűtő lesz (elég kisméretű alubordás verzió, 7 cm-es sokat pörgő ventivel, ez van itthon ebből tudok főzni:DDD). Ezt a gyári hűtőt sokáig használtam egy A8-3870K (3,0 GHz) APU hűtésére is, de órajelét nem tudtam vele 3,2 GHz felé húzni. Mikor lecseréltem egy Thermalright Macho-ra akkor már prímán ment 3,4 GHz-en is az APU. Nem is csoda, hiszen az A6-3500 amihez eredetileg csomagolta az AMD 65W-os TDP osztályú, míg A8-3870K 100W, míg a tárgybani Athlon/Phenom II-k 95W-osak.

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz bacsis #48931 üzenetére

    Köszi. Kb. én is erre jutottam pár teszt elolvasása után:)))

    Nyilván BCLK emeléssel is lehet tuningolni, de a szorzózár mentesség azért kibővíto a lehetőségeket;) Szóval benevezek a Phenom-ra:D

    P4/3,4 GHz-hez képest azértm mindenképp előrelépés lesz:DD

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz frescho #48938 üzenetére

    CPU World szerint Athlon II X3 455 szintén 95W-os, de természetesen figyelni fogok a hőfokra, ha nagyon melegszik kénytelen leszek bugázni valami jobb hűtőt.

    Amúgy a 3870K-t 3,0@3,3GHz-re felhúzva is hűtötte, igaz időnként már throttlingolt...

    Viszont Fater általt használt alkalmazások (Firefox, Office, Kodi) messze nem fogják folyamatosan 100%-re terhelni a CPU-t így nem nagyon lesz alkalma throttlingolni:))

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz frescho #48979 üzenetére

    Én sem szeretem ha hangoskodik a gép, fő a proci. Ezért fogom jópár napig tesztelni olyan felhasználás mellett, ahogy majd Fater is használja. Office, böngészés, Kodi mellett szerintem nem fog folyamatosan maxon pörögni a proci. We will see:))

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz bacsis #49027 üzenetére

    Ezen mit értessz? A HD42xx sorozató integrált GPU-val szerelt lapok halódnak? AZ baj mert pont most vettem használtan egy 785G-s lapot pont azért, hogy irodai munkára, nezeésre, fimezésre pont ideális lesz a HD42xx-as IGP-vel:)

    Jajjaj bocsi, Ti a Dallas chipes lapról beszéltek.

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz petakpa1 #48980 üzenetére

    Megérkezett az AM3 lap amivel az FM1 hűtőt szeretném használni. Proci még nincs, így egyenlőre csak a hűtőt próbáltam rá, és ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem:

    Az természetes, hogy a hűtő felfekszik a kék színű lefogatókeretre? Lásd csatolt kép! Nem a proci tetejére kellene felfeküdnie? Vagy ezek az AM2/3 rendszerű hűtők már úgy vannak kitalálva, hogy amikor majd teszek bele procit, akkor már annak a tetejére fog felfeküdni a hűtő, értsd: a proci teteje kicsit kiemelkedik majd a lefogatókeret síkjától?

    Másik kérdésem az lenne még, hogy AM2 tokozású procik fizikailag bele se mennek az AM3 foglalatba? Van itthon egy AMD Athlon 64 2650e procim elfekvőben, ami AM2-s foglalatban ment, de AM3 socketbe fizikailag most nem akart beleilleni, így nem is erőltettem. (Azt tudom, hogy AM2-es procikban csak DDR2 memóriavezérlő van, így nem mennek AM3 lapokban, de azt hittem fizikailag bele lehet tenni, és rá tudom próbálni a hűtőt...)

    Harmadik kérdésem meg az lenne, hogy az alábbi teljesítményű táp elég lesz az alábbi rendszerhez?

    Gigabyte GA-M785GMT-UD2H alaplap
    2*2GB DDR3-1600 MHz memória
    AMD Triple Core CPU Phenom II X3-720 BE 2.8GHz processzor
    Kingston 64 GB SSD
    Samsung 80 GB HDD
    FM1 hűtő 7 cm-es ventivel
    1-2 db 8 cm-es házhűtő
    USB egér
    PS2 billentyűzet
    USB szkenner nyomtató kombó, de annak van külön tápja

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Bile Demon #49127 üzenetére

    Szuper! Köszi!

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Tim82 #49129 üzenetére

    Köszi, de most nem élnék vele. Pár hét és megjön a Phenom X3 már:))

    Viszont táp ügyben gondok adódtak. Mégse az a táp lesz amit előbb linkeltem, hanem az alábbi (brand HP gépből való elméletileg, de hozzám már kukaszökevényként került:DDD:

    Ezek a tápcsatlakozók vannak rajta 20 pines + 4 pines:

    Feltételezem ezeket az alaplap 14 pines csatlakozójába kell dugnom, ugyanakkor az alaplapon a CPU környékén van még egy 8 pines tápcsatlakozó is, viszont tápon olyan nincs:(

    Ugye jól gondolom, hogy a CPU felőli tápcsatlakozóból legalább 1 db 4 pines csatlakozó bekötése nélkül feltételezem nem fog működni a cucc?

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz alvaro #49131 üzenetére

    Ez pech. Kereshetek tápot, pedig ez nem volt betervezve:(( Nekem is az a tapasztalatom, hogy a 8 pines CPU betápba elég ha egy 4 pines-t bedug az ember. A gép amiről most írok is pont így van megoldva, és még tuningolva is van az A8-3870K benne 3 GHz-ről 3,4 GHz-re.

    Esetleg nincs valami molex -> 4 pines átalakítós megoldás?

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz DarthSun #49133 üzenetére

    És megéri ezekkel próbálkozni, vagy inkább vegyek egy használt tápot itt az aprón. Alapból úgy vagyok vele, hogy ne pazaroljunk inkább beépítem ami itthon van elfekvőbe.

    Viszont ez a 250W-os HP (Liteon) táp még épp elvinné a fentebb írt konfigot + kellene még hozzá ez a molex -> 4 pines átalakító és legalább 1 db molex -> sata táp átalakító is.

    Aprón- van egy FSP 350PNR 3 ezerért, lehet még alkudni is lehet egy kicsit belőle, persze kérdés mennyit volt hajtva...

    Újonnan viszont a legolcsóbb LC power tápok 6 ezertől indulnak:F

    Rá lehet kockáztatni a használt FSP-re?

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    Retro vas modern OS => Kérdés

    Egy HP DX2000 (P4-3200 2x1,5 GB RAM, integrált vga, 32 GB-os IDE csatolós SSD) gépre telepítek Win7-et.
    Elég nehezen ment, mert USB-ről akartam telepíteni, de rögtön a bootolás után hibát jelzett, szerintem BIOS nem volt barátságban az USB-s telepítő ntfs fájlrendszerével.

    Végül úgy oldottam meg, hogy lecsíptem a SSD végéből egy 5 GB-os partiíciót, rámásoltam a telepítőt, és aktívvá tettem ezt a partíciót, így erről bootltam, majd Win7 telepítőképernyőjének legelején Shift+F10-el konzolban aktívvá tettem az SSD elején lévő partíciót, így arra telepítette. Ezt csak azért írtam le ha másnak is USB/ODD nélkül kellene telepítenie akkor meglegyen a megoldás.

    A kérdésem, hogy a HP gépben lévő 865GV chipset, illetve a mellé társított ICH5 (82801EB) déli híd valóban csak UDMA5 módot támogat, azaz max 100 MB/s-en fog menni az SSD?

    Aida háttértároló sebességmérő benchmarkja pont ennyit is mér ki.

    Érdekes viszont, hogy Win7 eszközkezelő UDMA6 üzemmódot mutat aktívnak, továbbá 2013-ból (amikor megvettem ezt az SSD-t) van egy lementett Aida benchmarkom, ahol 120 MB/s volt mérve, igaz arra már nem emlékszem, hogy az a mérés ebben a lapban készült-e, lehet, hogy egy nForce2-vel mértem anno.

    Jelenleg a Win7 telepítőbeli driver vezérli a IDE vezérlőt. Van értelme esetleg Intel által írt driverekkel próbálkoznom? Azok hivatalosan XP-hez készültek ugyebár.

    Igaz az integrált vga-t csak az utolsó Intel gyári driver XP SP2 kompatibilis módban történő futtatásával tudtam telepíteni a Win7-re, de működik szerencsére:))

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz MasterDeeJay #49660 üzenetére

    133 100 helyett azért +33% +33 MB/s lenne. Szerintem SSD-t visszafogja ez a chipset. Annál is inkább, mert Aida olvasási teszt szépen kiméri Win7 alatt is a 98-99 MB/s-et, és van ugyabár arégebbi teszteredményem ugyanezzel az SSD-vel, ahol 124-125 MB6s-et mértem szintén Aidával.

    Ettől függetlenül belenyugszom, hogy csak UDMA5-ben megy, mert magával a HP géppel így 1x évesen is elégedett vagyok. Max ha beletolnék egy PCI-os UDMA vezérlőt akkor talán meglenne a másik gépben (valszeg nForce2)-ben anno mért124-125 MB/s hiszen a PCI busz is épp 133 MB/s-et tudna:))

    De akkor már célszerűbb lenne egy PCI slotba menő SATA vezérlő egy SATAs SSD-vel, ráadásul akkor működne a TRIM is ami most nem megy sajna:(

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    Sziasztok!

    Van valakinek bármi ötlete az alábbi problémára? Előre is bocsi a hosszú postért, de próbáltam minden lényeges infót leírni.

    Konfig:
    AsRock K7NF2-Raid lap
    Athlon XP-M 2600+ CPU 200x11=2200 MHz beállításban így BIOS mobile Athlon XP 3200+nak detektálja, ami meg is felel a valóságnak, hiszen a 3200+ bartonok épp 2,2 GHz-en mennek
    2x1 GB Kingmax PC3200 DDR ram dual channelben 3-4-4-8 időzítésekkel (SDP szerint ennyit bírnak sajnos csak a memok)
    Gigabyte HD4650 AGP 1 GB DDR2 videókártya
    Brand HP gépből származó Liteon gyártmányú 250W-os tápegység

    + 64 GB-os Samsung SSD830 természetesen SATA csatlakozós, a lap SATA 2 portjára van csatlakoztatva.

    A gép évekig nagyon szépen működött Windows XP-vel, igaz akkor egy 300W-os Codegen táp volt benne, és egy nVidia GeForce 440MX kártya.

    GeForce-ot WinXP alatt eltávolítottam, majd kicseréltem a HD4650-re, közben tápcsere is volt. WinXP-re simán feltelepült A HD4650-hez amd.com-ról letölthető legfrissebb driver.

    A konfig gyönyőrűen muzsikált WinXP alatt, egy problémám volt csak, hogy a monitorom 2560*1080 natív felbontását nem tudtam beállítani, pedig a HD4650 tudja. Ez sajnos WinXP hiba egy 3870K APU-ban lévő HD6550D IGP-vel se tudtam belőni a 2560*1080 felbontást WinXP alatt.

    Ezért szerencsétlen NForce2-re is nekiálltam Win7-et telepíteni. Nem röhög:DDD

    Win7 szépen fel is kúszott az SSD-re, de amikor a Win7 telepítés véget ért, és a teleptő újraindította a rendszert (azt hiszem ez a második újraindítéás volt a telepítés folyamatában), akkor a gép bootolása megáll ott, mikor a BIOS a CPU-t memóriát és ide eszközöket mutatja a képernyőn.

    Alul 0078 hibakódot mutat.

    A Samsung SSD-t egyébként felismeri, kilistázza, de nem csippan a gép, nem hajlandó elindítani a bootol-st róla.

    BIOS-ban SATA vezárlő természetsen engedélyezve van, non-Raid módban.

    Érdekes, hogyha Raid módra váltok akkor tovább megy a BIOS boot folyamata, bejön az nForce2 Raid BIOS-a és be tudnám konfigurálni a RAID köteteket. Természetesen nincs még egy ugyanilyen SSD-m és nem is lenne értelme Raid-ezni ezen a gépen, mert amúgy sem háttértároló sebessége a szűk keresztmetszet, hanem az alaplapi SATA vezérlő mely csak 1. generációs 150 MB/s-et tud, ki se tudja hajtani ezt az SSD-t.

    A gyanúm az, hogy a Win7 telepítő a telepítés utolsó fázisában belepiszkált valamit a BIOS-ba, annak is a SATA/Raid részébe és az okozza ezt a problémát.

    Korábban gond nélkül ment ugyanez az SSD ebben a gépben XP-vel ahogy fentebb is írtam

    Eddig az alábbiakat próbáltam megoldásként:
    - SSD-t áttettem a főgépembe és futtattam egy lemezellenőrzést, de semmi hibát nem talált, partíciók aktívak, hibátlanok. De mondom el se jut odáig a K7 gép, hogy bootolni próbáljon az SSD-ről.
    - Bios reset többször megvolt, de semmi
    - Elemet is kivettem és úgy Bios reset de az se segít.
    - Próbáltam áttenni SATA1 portra, viszont akkor nem ad képet a gép. Ez mintha korábban is probléma lett volna, mikor az XP-t telepítettem, de az már évekkel ezelőtt volt...
    - Próbáltam másik lemezt kötni a SATA 2 portra, de akkor se ad képet.

    Bármi ötletet szívesen veszek:))

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz cbmfan #51016 üzenetére

    Köszi ez bevált!!!
    LBA módot Auto-ról átállítottam Disabled-re és így már bootol az SSD-tól, és folytatta onnan a Win7 telepítést ahol épp megakadt.

    Mostanra fenn is van a Win7 jöhetnek a driverek. Igazából mindent felismert a Win kivéve a HD4650-et illetve az alaplapi hangkártyát.

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz quailstorm #51043 üzenetére

    Nekem egy Liteon gyártmányú, egyébként Brand HP PC-be való 250 W-os táp szépen elhajtja az AGP-s HD4650-et egy Nforce 2 lapban 2,2 GHz-es Bartonnal és 2x1 GB PC3200 rammal, 64 GB-os Samsung SSD-vel.

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz ebegab92 #51303 üzenetére

    Ez engem is erdekelne? Mit szolt a 865 chipsetes lap a C2D procihoz?

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    Nemrégiben építettem Fateromnak egy új gépet melynek alapja egy alapja egy Gigabyte GA-880GM-D2H rev. 4.0 alaplap. Ezt tudtam olcsón megszerezni és tudta amit kell (HD4xxx sorozatú integrált GPU ami már elég sok mindent gyorsít pl. Flash tartalmakat is, illetve lehet majd upfradelni még FX-re is a procit benne.)

    Kicsit zavar, hogy a CPU körüli mosfet-eken egyáltalán nincs hűtés:

    Ezért azon gondolkozom, hogy felragasztok rá utólag mosfet hűtő bordákat. Szerintetek van ezzel értelme vesződni egyáltalán?

    Ha igen melyiket válasszam az alábbiak közül?
    Sima alu bordácskák olcsón.

    Enzotech réz cucc jóval drágábban

    Megéri az utóbbi az árát? Ráadásul csak 10 db van benne, alaplapon viszont 11 mosfet van, így 2 csomag kellene belőle:((

    Maradékot mondjuk fel tudnám használni a K7NF2-Raid alapú konfigomra. Ezen elég lenne csak a NB felettt lévő 4 db mosfetre borda, vagy tegyek a memória slotok felett lévő 2-re is?

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz DarthSun #51559 üzenetére

    Az a baj, hogy vidéken van a gép, nem tudom megnézni, de emlékeim szerintem melegedett ez is:(

    Tim82 mestertől származó (ezúton is köszönet érte) gyári rézmagos eredetileg 95W-os FX procihoz való hűtő van a procin. Ennek olyan a kialakítása, hogy a venti által a hűtőn átfújt levegő a hűtő mind a 4 oldalán egyenletesen távozik, és kicsit megfújkálja a foglalat közvetlen környékén lévő összes alkatrészt is, így a mosfet-eket is. Az már más kérdés, hogy a hűtőből meleg levegő jön ki, így terhelés alatt ez a megoldás inkább csak ront a helyzeten szerintem:DDD

    Hamarosan új elsőtápos házba költözik a gép, az alaplap bal felső sarka felett, ahol jelenleg a táp van pedig egy nagy 12 cm-es házhűtő venti lesz, ami kiszívja majd a meleg levegőt onnan.

    Azt hiszem maradok az olcsóbb alu verziónál, mert abból elég egy csomag is, ráadásul a maradék jó lesz a K7 gépembe, amin maga a NB és a CPU hűtő is szürke alu színű így még designos is lesz:))

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz MasterDeeJay #51561 üzenetére

    Köszi. Végül találtam 1130,-Ft-ért is az eBay-en az aulverziósból és be is rendeltem egyet:)). Ártani nem árt, ha fel lesz ragasztva. Mind az AM3, mind a K7 rendszerre jut majd belőle:))

    Jaja, sajnos már a vásárlás után realizáltam, hogy csak 4+1 fázisú a proci tápellátása, és max 95W-ig fogadja a procikat. Hivatalosan (Gigabyte honlap szerint) FX-8100 a legnagyobb támogatott proci bele, ami érdekes mert az ugyanezen Bulldozer maggal rendelkező FX-8140 is 95W-os proci még.
    Sőt az egyel újabb Piledriver core-osokból a FX-8320E; FX8370E, illetve a FX-8310 is 95W-os csak, mondjuk utóbbiaknál kérdés, hogy BIOS felismeri-e majd?
    Ez ügyben van valakinek tapasztalata?

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz frescho #51563 üzenetére

    Hát nem most fog bele 8 magos FX kerülni, még mindig 20 eFt körül vannak az eBay-en:(

    Remélem pár éven belül beesik már bőven 10 ezer alá az áruk, és akkor rápróbálok majd egyre. Fater amúgy se az a power user egészen nyárig elvolt egy 3,4 GHz-es P4-el 3 GB memória mellett 865G chipsetes integrált GPU-val:DDD. Igaz az OS már SSD-ről ment azért:)

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Tim82 #51572 üzenetére

    Nem égető a csere, ez csak amolyan távlati terv...

    2,4 Ghz-es alap órajellel nem lenne gyengébb, mint a mostani 3,2 GHz-en menő 4 magos Phenom 2?

    Órajel vagy architektúra számít jobban egy Phenon 2 -> FX/Opteron összevetésben?

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Tim82 #51640 üzenetére

    Aha. Hát faterék csak netezésre, word, excel, adóbevallás készítésre + Kodira használják a gépet, egyik se az hatalmas rendszerigényű alkalmazás.

    Érzésre vajon a Phenom 2 vagy az FX lenne reszponzívabb?

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz alvaro #51865 üzenetére

    Nekem TX97-E van (igaz jó ideje már nem volt beindítva) és szépen ment 83x6=500 MHz-en benne egy K6-2, igaz a memók 2*128 MPB PC133, a táp meg ATX.

    Milyen OS-el használod?

    Nekem XP alatt leállítás funkció helyett újraindult a gép, valami ACPI probléma miatt. Próbáltam bele ACPI-s beta BIOS-t, de azzal még rosszabb lett a helyzet:( Win98 volt rá ideális.

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz arn #51877 üzenetére

    75-os FSB-vel is ugyanezt csinalja?

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz envagyok #56006 üzenetére

    Épp küzdök egy Athlon XP-M 2500+-al:))

    Lap nem egy tuningbarát típus sajnos:(: AsRock K7NF2-Raid.
    Vcore 1.6V, FSB 200 MHz, Multi 11x, azaz lényegében ugyanaz mint a Tiéd.

    Memória viszont csak CL3-as 2x1 GB Kingmax PC3200, ebből kifolyólag memória benchmark eredménye némileg gyengébb:

    Van értelme megpróbálkoznom ezzel a memóriával 2.5-3-3-11 beállításokkal a mostani 3-4-4-8 helyett?

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Alpi. #56012 üzenetére

    Nem vagyok biztos annyira ezekben a memóriákban:( Mintha nem teljesen egyforma lenne a két modul, és elég nehéz volt belőni őket. Ezzel a beállítással nem hibázik a MemTest, de van egy Windowsban futó memóriatesztelő progi, és az dobált hibákat sajna.

    Utánna próbáltam Aida stabilitástesztet és az is hibázott sajna, sőt volt, hogy fagyott is:( Most levettem a ház oldalát így 49-52 fokra meg max fel a CPU és így már nem fagy:) Lezárt házzal volt 65 is:))

    Ha már ennél a gépnél tartunk. Az lehet, hogy Win7 alatt időnként fagy ugyanaz a rendszer ugyanazokkal a beállításokkal, míg WinXP SP3-al nem?

    A procid tényleg Athlon MP amúgy? Régebben volt egy olyan tervem, hogy szerzek egy második Athlon XP-M-et is, és megmoddolom őket MP-nek, de aztán kiderült, hogy dual procit csak egy pár AMD chipkészlet támogatta, amik igencsak elmaradnak teljesítményben az nForce2-től és Via880-tól így letettem róla.

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz petakpa1 #56013 üzenetére

    Win7 fagyásnál egyébként TP Link W951N wifi kártyára gyanakszom mert rendre athr.sys féjl hibájával szált el a Win7, és böngészés közben is mintha meg meg torpant volna egy új oldal töltése, aztán meg pár pillanat múlva meg szinte azonnal töltött az oldal.

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz DarthSun #56014 üzenetére

    Olvastam azt a hsz-t, és akartam is írni, hogy nekem is ez van, csak elsodorta az élet...

    Vajon mi lehet ezen anomáliák oka?...

    Most egyébként erről az Athlon XP-s géről írok a fentebb már leírt beállításokkal. Aida stabilitástteszt futott vagy 75 percet, aztán idle-ben volt vagy fél órát a gép, azóta meg folyamatosan netezek a gyanús wifi káértyával, és nincs fagyás egyáltalán:)) Összességében több mint 5 órája megy már. Nyilváníthatom stabilnak?

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz petakpa1 #56016 üzenetére

    Na kellett nekem örömködni. Most szállt el az FF, ahogy az előző, postot befejeztem.

    Ebből a log-ból meg tduja mondani valaki, mi lehetett az összeomlás oka?

    AdapterDeviceID: 0x9495
    AdapterDriverVersion: 8.930.0.0
    AdapterSubsysID: 00281458
    AdapterVendorID: 0x1002
    Add-ons: %7B972ce4c6-7e08-4474-a285-3208198ce6fd%7D:48.0,langpack-hu%40firefox.mozilla.org:48.0,e10srollout%40mozilla.org:1.0,firefox%40getpocket.com:1.0.4,loop%40mozilla.org:1.4.3
    AddonsShouldHaveBlockedE10s: 0
    AvailablePageFile: 3468115968
    AvailablePhysicalMemory: 1420156928
    AvailableVirtualMemory: 1566154752
    BIOS_Manufacturer: American Megatrends Inc.
    BlockedDllList:
    BreakpadReserveAddress: 77266944
    BreakpadReserveSize: 67108864
    BuildID: 20160726073904
    CrashTime: 1522190353
    E10SCohort: disqualified-control
    EMCheckCompatibility: true
    FramePoisonBase: 00000000f0de0000
    FramePoisonSize: 65536
    InstallTime: 1522171514
    Notes: AdapterVendorID: 0x1002, AdapterDeviceID: 0x9495, AdapterSubsysID: 00281458, AdapterDriverVersion: 8.930.0.0
    FP(D000-L10010-W00000000-T0000) D3D9 Layers? D3D9 Layers+
    ProductID: {ec8030f7-c20a-464f-9b0e-13a3a9e97384}
    ProductName: Firefox
    ReleaseChannel: release
    SafeMode: 0
    StartupTime: 1522172097
    SystemMemoryUsePercentage: 33
    TelemetryEnvironment: {"build":{"applicationId":"{ec8030f7-c20a-464f-9b0e-13a3a9e97384}","applicationName":"Firefox","architecture":"x86","buildId":"20160726073904","version":"48.0","vendor":"Mozilla","platformVersion":"48.0","xpcomAbi":"x86-msvc","hotfixVersion":null},"partner":{"distributionId":null,"distributionVersion":null,"partnerId":null,"distributor":null,"distributorChannel":null,"partnerNames":[]},"system":{"memoryMB":2047,"virtualMaxMB":2048,"cpu":{"count":1,"cores":1,"vendor":"AuthenticAMD","family":6,"model":10,"stepping":null,"l2cacheKB":512,"l3cacheKB":null,"speedMHz":2199,"extensions":["hasMMX","hasSSE"]},"os":{"name":"Windows_NT","version":"5.1","locale":"hu-HU","servicePackMajor":3,"servicePackMinor":0,"installYear":2018},"hdd":{"profile":{"model":"SAMSUNG SSD 830 Series","revision":"CXM03B1Q"},"binary":{"model":"SAMSUNG SSD 830 Series","revision":"CXM03B1Q"},"system":{"model":"SAMSUNG SSD 830 Series","revision":"CXM03B1Q"}},"gfx":{"D2DEnabled":false,"DWriteEnabled":false,"adapters":[{"description":"ATI Radeon HD 4600 Series","vendorID":"0x1002","deviceID":"0x9495","subsysID":"00281458","RAM":null,"driver":"ati2dvag","driverVersion":"8.930.0.0","driverDate":"12-5-2011","GPUActive":true}],"monitors":[{"screenWidth":2560,"screenHeight":1080,"refreshRate":60,"pseudoDisplay":false}],"features":{"compositor":"d3d9","d3d11":{"status":"unavailable"},"d2d":{"status":"unavailable","version":"1.1"}}},"isWow64":false},"settings":{"blocklistEnabled":true,"e10sEnabled":false,"e10sCohort":"disqualified-control","telemetryEnabled":false,"locale":"hu","update":{"channel":"release","enabled":true,"autoDownload":true},"userPrefs":{"browser.cache.disk.capacity":358400,"browser.newtabpage.enhanced":true},"addonCompatibilityCheckEnabled":true,"isDefaultBrowser":true,"defaultSearchEngine":"other-Google","defaultSearchEngineData":{"name":"Google","loadPath":"jar:[profile]/extensions/langpack-hu@firefox.mozilla.org.xpi!browser/google.xml","origin":"unverified","submissionURL":"https://www.google.com/search?q=&ie=utf-8&oe=utf-8"}},"profile":{"creationDate":17617},"addons":{"activeAddons":{"e10srollout@mozilla.org":{"blocklisted":false,"description":"Staged rollout of Firefox multi-process feature.","name":"Multi-process staged rollout","userDisabled":false,"appDisabled":false,"version":"1.0","scope":1,"type":"extension","foreignInstall":false,"hasBinaryComponents":false,"installDay":17008,"updateDay":17008,"isSystem":true},"firefox@getpocket.com":{"blocklisted":false,"description":"When you find something you want to view later, put it in Pocket.","name":"Pocket","userDisabled":false,"appDisabled":false,"version":"1.0.4","scope":1,"type":"extension","foreignInstall":false,"hasBinaryComponents":false,"installDay":17008,"updateDay":17008,"isSystem":true},"loop@mozilla.org":{"blocklisted":false,"description":"Web sharing for Firefox","name":"Firefox Hello","userDisabled":false,"appDisabled":false,"version":"1.4.3","scope":1,"type":"extension","foreignInstall":false,"hasBinaryComponents":false,"installDay":17008,"updateDay":17008,"isSystem":true},"firefox-hotfix@mozilla.org":{"blocklisted":false,"description":"Firefox Hotfix: remove the previous hotfix.","name":"Firefox Hotfix","userDisabled":false,"appDisabled":false,"version":"20170302.01","scope":1,"type":"extension","foreignInstall":false,"hasBinaryComponents":false,"installDay":0,"updateDay":0,"signedState":2,"isSystem":false}},"theme":{"id":"{972ce4c6-7e08-4474-a285-3208198ce6fd}","blocklisted":false,"description":"Az alapértelmezett téma","name":"Alapértelmezett","userDisabled":false,"appDisabled":false,"version":"48.0","scope":4,"foreignInstall":false,"hasBinaryComponents":false,"installDay":17008,"updateDay":17008},"activePlugins":[{"name":"Microsoft® DRM","version":"9.0.0.4503","description":"DRM Netscape Network Object","blocklisted":false,"disabled":false,"clicktoplay":true,"mimeTypes":["application/x-drm-v2"],"updateDay":17608},{"name":"Windows Media Player Plug-in Dynamic Link Library","version":"3.0.2.629","description":"Npdsplay dll","blocklisted":false,"disabled":false,"clicktoplay":true,"mimeTypes":["application/asx","video/x-ms-asf-plugin","application/x-mplayer2","video/x-ms-asf","video/x-ms-wm","audio/x-ms-wma","audio/x-ms-wax","video/x-ms-wmv","video/x-ms-wvx"],"updateDay":17608},{"name":"Microsoft® DRM","version":"9.0.0.4503","description":"DRM Store Netscape Plugin","blocklisted":false,"disabled":false,"clicktoplay":true,"mimeTypes":["application/x-drm"],"updateDay":17608}],"activeGMPlugins":{"gmp-gmpopenh264":{"version":"1.6","userDisabled":false,"applyBackgroundUpdates":1},"gmp-eme-adobe":{"version":"17","userDisabled":false,"applyBackgroundUpdates":1}},"activeExperiment":{},"persona":null}}
    Theme: classic/1.0
    Throttleable: 1
    TotalPageFile: 4135415808
    TotalPhysicalMemory: 2146680832
    TotalVirtualMemory: 2147352576
    URL: https://prohardver.hu/tema/amd_k6-iii/friss.html#msg56016
    UptimeTS: 65349.404357
    Vendor: Mozilla
    Version: 48.0
    Winsock_LSP: MSAFD Tcpip [TCP/IP] : 2 : 2 : 1 : 6 : 0x20066 : 0x8 : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll : : e70f1aa0-ab8b-11cf-8ca3-00805f48a192
    MSAFD Tcpip [UDP/IP] : 2 : 2 : 2 : 17 : 0x20609 : 0x8 : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll : : e70f1aa0-ab8b-11cf-8ca3-00805f48a192
    MSAFD Tcpip [RAW/IP] : 2 : 2 : 3 : 0 : 0x20609 : 0xc : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll : : e70f1aa0-ab8b-11cf-8ca3-00805f48a192
    RSVP UDP Service Provider : 6 : 2 : 2 : 17 : 0x22609 : 0x8 : %SystemRoot%\system32\rsvpsp.dll : : 9d60a9e0-337a-11d0-bd88-0000c082e69a
    RSVP TCP Service Provider : 6 : 2 : 1 : 6 : 0x22066 : 0x8 : %SystemRoot%\system32\rsvpsp.dll : : 9d60a9e0-337a-11d0-bd88-0000c082e69a
    MSAFD NetBIOS [\Device\NetBT_Tcpip_{A8F00F69-B0E8-4EC2-896E-C602C8048265}] SEQPACKET 3 : 2 : 17 : 5 : -3 : 0x2000e : 0x0 : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll : : 8d5f1830-c273-11cf-95c8-00805f48a192
    MSAFD NetBIOS [\Device\NetBT_Tcpip_{A8F00F69-B0E8-4EC2-896E-C602C8048265}] DATAGRAM 3 : 2 : 17 : 2 : -3 : 0x20209 : 0x0 : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll : : 8d5f1830-c273-11cf-95c8-00805f48a192
    MSAFD NetBIOS [\Device\NetBT_Tcpip_{3FE6724F-23E0-4D34-8F06-B87244AD2021}] SEQPACKET 0 : 2 : 17 : 5 : -2147483648 : 0x2000e : 0x8 : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll : : 8d5f1830-c273-11cf-95c8-00805f48a192
    MSAFD NetBIOS [\Device\NetBT_Tcpip_{3FE6724F-23E0-4D34-8F06-B87244AD2021}] DATAGRAM 0 : 2 : 17 : 2 : -2147483648 : 0x20209 : 0x8 : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll : : 8d5f1830-c273-11cf-95c8-00805f48a192
    MSAFD NetBIOS [\Device\NetBT_Tcpip_{E0A82198-2904-417B-8663-A654B9C8FC89}] SEQPACKET 1 : 2 : 17 : 5 : -1 : 0x2000e : 0x0 : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll : : 8d5f1830-c273-11cf-95c8-00805f48a192
    MSAFD NetBIOS [\Device\NetBT_Tcpip_{E0A82198-2904-417B-8663-A654B9C8FC89}] DATAGRAM 1 : 2 : 17 : 2 : -1 : 0x20209 : 0x0 : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll : : 8d5f1830-c273-11cf-95c8-00805f48a192
    MSAFD NetBIOS [\Device\NetBT_Tcpip_{9B9D4D9F-F9BD-4FA0-AE27-9DAADAD33560}] SEQPACKET 2 : 2 : 17 : 5 : -2 : 0x2000e : 0x0 : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll : : 8d5f1830-c273-11cf-95c8-00805f48a192
    MSAFD NetBIOS [\Device\NetBT_Tcpip_{9B9D4D9F-F9BD-4FA0-AE27-9DAADAD33560}] DATAGRAM 2 : 2 : 17 : 2 : -2 : 0x20209 : 0x0 : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll : : 8d5f1830-c273-11cf-95c8-00805f48a192
    useragent_locale: hu-HU

    This report also contains technical information about the state of the application when it crashed.

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    Darthsun:
    OK, akkor ráengedem a Prime95-öt 3-4 órára. Ha az végigmegy akkor stabilnak minősül a gép?

    Aventyr:
    Ez egy antituning lap:O: Csak Auto, Normal és High állítási lehetőség van mind CPU mind Mem fesz kapcsán. Most minden Auton van, így CPU 1,6V-ot kap. Ha High-ra teszem akkor 1,65V. Mem-re nem emlékszem fejből, de az is valami hasonló.
    2,88 GHz nagyon kemény egy Athlon XP-től, mondjuk a fesz is az amit adtál neki:DDD. A gyárilag legnagyobb Athlon XP-re 1,65V feszt ír a CPU World. Ahhoz képest 1,935V +17%:Y

    Arn:
    Jó akkor tesztelem még MemTest-el is, úgy, hogy ne csak egyszer hanem legalább 3x lefusson, az lesz vagy 2 óra. Aztán Prime95-tel is vagy 3-4 órát.
    Megjegyzem az én procim egy Athlon XP-M 2600+ Ez CPU World szerint 1,45V-ot igényel. Ezzel szemben alaplap és BIOSának butasága miatt 1,60V-on jár, de 2,2 GHz-es órajellel nem megyek felé a valaha hivatalosan kijött legnagyobb 3200+-os Athlon XP gyári órajelének, tehát elmélteileg működnie kellene ezzel a beállítással. Az is igaz viszont, hogy gyárilag 1,65V-ot specifikáltak a 3200+-osnak.

    Jokeph:
    Az én lapom kezeli az SSD-t (Samsung SSD 830 64 GB). Igaz van jópár anomália vele ami abból fakad, hogy a SATA1 és 2 port valahogyan az IDE1 és 2 porttal párhuzamosan van bekötve, azaz ha SATA2-őn van valami akkor IDE2-re nem köthetek semmit mert akadnak, nem indul a gép. (Arról nem is beszélve, hogy SSD sebességét jócskán limitálja a PCI busz 133 MB/s-es sávszélessége. Ezt mérési eremények szépen ki is mutatják.)

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Alpi. #56031 üzenetére

    Így van ezt is meg tudom erősíteni saját tapasztalatból. Win10-et viszont nem próbáltam még, de ha jól tudom még a 32 bites Win10-nek is kellene valami PAE támogatás, ami viszont K7-ben ninc, P4 Prescott az első proci amiben van.

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz MasterDeeJay #56038 üzenetére

    Az még szebb. Jól értem, hogy ez MP proci azaz dual procis működésre képes verzió? Az enyém XP-M ami mobil vagy DTR verzió elméletileg és 1,45V a hivatalos gyári VCore fesz amit igényel.

    Hűtőm egy Spire Skivestream. Rézmagos, sűrű lamellás, hivatalosan max. 3200+ procikat támogat. Már nem az eredeti venti van rajta, hanem egy 6->8 cm-re történő adapterrel egy Arctic Cooling F8PRO, aminek a légszállítása közel 30%-al nagyobb.

    Aventyr
    Mindig is érdekelt, de sosem tudtam rájönni arra, hogy miért is mennek egyes darabok jobban, mások meg kevésbé:F
    Az én CPU gyártásról tudott minimális ismereteim szerint valójában fizikailag minden procit (értsd magát a magot) ugyanolyannak gyártanak le, és utólag állítják be, hogy milyen órajelű legyen. Pusztán logikailag azt gondolom, hogy amint a gyártás be lett optimalozálva (tehát nem az első szériák, kb első 10-20%), hanem kb. az adott magból összességében az idők folyamán legyártott utolsó 50-60-70-80% mennyiségnek elméletileg és gyakorlatilag is tudnia kell üzemelni az adott típusból forgalomba hozott legnagyobb órajelű CPU órajelén. Bartonok esetében 3200+-on azaz 2,2 GHz-en. A kisebb verziókat szándékosan állítják be, és adják el alacsonyabb szorzóval, órajellel, ratingel, mert a piacon van kereslet az olcsóbb modellekre is. Valójában gyártó szegmentálja a piacot a magasabb profit érdekében.
    Persze lehet, hogy rosszul gondolom az egészet...

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz DarthSun #56043 üzenetére

    Köszi! Elkezdtem a tesztelést tegnap.

    Hardverek és beállítások jelenleg az alábbiak:
    CPU Athlon XP-M 2600+ 11x200=2,2 GHz 1,6V VCore mellett
    Memo 2x1GB Kingmax PC3200 Dual Channel, 3-3-3-8 időzítés és 2,5V feszültség mellett
    Asrock K7NF2-Raid lap, Samsung SSD 830 64 MB, TP Link WN951N wifi kártya (utóbbi Win-ben letiltva egyenlőre)
    OS: WinXP SP3

    Sajnos fenti beállításokkal kb. 40 perc után lefagyott Prime95. WinXP maga nem, de hibajelző ablakot dobott fel, hogy a Prime95.exe-t, az ntlib.dll-t és több más process hibázott. Hőfokkal szerintem nem volt gond, nyitott házzal teszteltem, max 50-52 fokra melegedett fel a CPU, a hűtőn lévő Artic venti csak 1600-ig pörgette fel magát, értékelője a CPU hűtő bordái közé van beszuszakolva.
    2x is nekifutottam a Prime95 tesztnek fenti beállításokkal és mindkétszer 40 pár perc környékén fagyott ki.

    A BIOS-ban van egy ún. Compatibility mód beállítás a memóriára. Ez valójában asszzinkron működést jelent DRAM : FSB arányt 1:1-ről 4:6-ra módosítja, azaz memóriák csak 166 MHz-en futnak ekkor.

    Ezzel a beállítással nem jelzett hibát a Win, igaz 80 pár perc után leállítottam, mert már nagyon áslmos voltam.

    Jól sejtem, hogy memória hiba lesz? Ez azért érdekes, mert önállóan bootoló MemTest x86 nem jelzett hibát a sziknron beállítással sem...

    Az alábbiak szerint akarnám belőni a gépet:
    1) Prime95 futtatása 3-4 óráig asszinkron memóriabeállításokkal. Ha lefut akkor erős a gyanú, hogy memória hibás, de legalábbis nem bírja a DDR400 3-3-3-8 beállítást dual channelben.
    2) Memória feszültségét emelném és teszteltném DDR400 3-3-3-8 beállítást dual channelben, mert végül ez a cél. Ha működik örülök, ha nem akkor mivel érdemes folytatni?
    2A) Időzítések még lazábbra vétele?
    2B) Single channel mód? (Olvastam, hogy K7-nél nincs sok hozzáadott értéke a dual channel-nek. Ez tényleg így van, semmilyen körülmények között nem vesztek teljesítményt sinlge channel miatt?)
    2C) Egy-egy memóriamodullal történő tesztelés (szinkron módban 1,5V-on 3-3-3-8 időzítés mellett), hogy kiderüljön melyik hunyó?

    Jó lesz így? Egyéb ötlet?

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Sanchez638 #56045 üzenetére

    Aida stabilitástteszt is fagyogatott Win7 alatt + Win7 maga is fagyott. Azt keresem, hogy mi miatt? Szeretném stabilra beállítani a gépet lehetőleg DC-el, esetleg magasabb mem fesszel, ha nem megy akkor legalább SC-el. Ha más memóriát kell keresnem...

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Alpi. #56063 üzenetére

    Én is a szinkron mód mellett lennék. Mivel több mint egy óráig futott tegnap asszinkronban futott hiba nélkül ezért gondolom, hogy a rammal lesz a bibi.

    Szinkron módra visszaálva próbálkoztam azzal, hogy Mem feszültség Auto, Normal és High legyen. Sajnos mindhárom kifagy kb ugyanott 35-40 percnél, mikor a 12K test utáni self test résznél.

    Most még azt próbálom, hogy slot1-ből áttettem slot2-be az egyik memóriát, mert megtaláltam egy régi postomat itt, amikor ugyanezzel a lappal és két 512 MB-os PQI-vel szívtam. Akkor a slot1->slot2 csere megoldotta a problémát, de végül nem tartottam megy PQI ramokat, hanem főnököm gépében landoltak, mert ott csak 333 fsb mellett kellett menniük.

    Ha a slot csere sem segít most, akkor emelek a CPU feszen is, ahogy javasoltad.

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    Helyzet jelentés:
    Slot1 helyett Slot2-be történő helyezés nem segített, és sajnos memória feszültség emelés sem:((

    Viszont Vcore emelés után most már 2 órája fut a Prim95:), de nem akarom elkiabálni.

    Lehet mégsem a memória volt a bibis, hanem a CPU? Franc érti ezt tegnap Vcore emelés nélkül, de asszinkron memóriabeállításokkal stabilnak tűnt, azért gyanakodtam memóriára.

    Mondjuk most memória és CPU feszültség is High-ra van állítva. Még hagyom futni egy órát, és ha nem fagy, akkor. Visszaveszem a mem-től a plusz feszt, CPU-tól viszont nem, és kezdem úgy tesztelni, mind Prime95-tel, mind MemTest x86-tal. Előbb utóbb csak belövöm a rendszert:)

    Köszi mindenkinek a segítséget. Jelentkezem még:))

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák