Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    Nekem olyanom volt, hogy álmomban rájöttem arra, hogy én valójában álmodok. Eszembe jutott, hogy lefeküdtem aludni. Innentől kezdve vált érdekessé a dolog, mert bármit megtehettem és kontrollálhattam az álmom.

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz detri #29 üzenetére

    Nekem nagyon bejött... Nem az igazi az tény, de jó dolgokat lehet csinálni. :)

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz G@ben #30 üzenetére

    Nekem azt tanították a meneküléssel kapcsolatban, hogy meg kell állnod álmodban, és szembe kell nézned az üldöződdel. Vagy kezd el üldözni Te. Ez mondjuk csak akkor kivitelezhető, ha tudod hogy álmodsz!

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz detri #27 üzenetére

    Ez halál motívum egy időben nálam is visszatérő volt. Én pl. fulladtam meg űrben úgy, hogy kiestem az űrhajóból. :) Előtte azért felébredtem.

    Egyébként arra gondoltam (ami talán hülyeség), hogyha valaki azt álmodja hogy meghal, akkor tényleg meghal.

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    Volt már olyanom is, hogy álmomban megcsípett valami. Ekkor felébredtem és égető érzést éreztem azon a helyen.

    Azt még szoktam szeretni, amikor begörcsöl a vádlim, és arra ébredek. :)

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Totyi #182 üzenetére

    Na, akkor most egy kicsit mesélek...

    Kezdődjék a történet 6-7 évvel ezelőtt, amikor szüleim javaslatára elvégeztem egy ''alapfokú'' agykontroll tanfolyamot. Azon kívül, hogy megtanultam a ''pozitív gondolkodást'' - amiben egyébként máig sem hiszek - szóba került a tudatos álmodás és az álomkontroll. Aki részt vett már hasonló tréningen, az gondolom tudja, hogy miről beszélek...

    Lényeg a lényeg, akkoriban nem nagyon emlékeztem az álmaimra (nem is tulajdonítottam nekik különösebb jelentőséget), viszont maga a tanfolyam és az ott elvégzett gyakorlatok igencsak feldobták az éjszakáimat. :) Abban a két hétben, szinte az ''összes'' álmomra rácsodálkozhattam másnap reggel... Folyamatosan ugrottak be, hogy mik történtek velem az éjszaka...

    Magát a tudatos álmodás technikáját is elsajátítottuk, de szkeptikus révén nem nagyon fogalkoztatott a gondolat. Eddig életemben talán 3-4-szer sikerült álmomban ''felébrednem'', és korláatlanul azt csinálnom amit csak szeretnék. Mindez persze teljesen véletlenül történt.

    Ezen kívül volt még egy technika, amit csak úgy eleresztettem a fülem mellett... Ez pedig nem más, mint hogy az álmokon keresztül másokat valamilyen szinten irányítsunk. Akkortájt ez hatalmas nagy baromságnak tűnt a számomra, viszont a ma éjszakai álmom elgondolkodtatott...

    Tegnap este albérlőtársammal beszélgettünk az álmokról és a testkilépésről. Jobban mondva ő beszélt, én pedig hallgattam és figyeltem... A téma annyira nem keltette fel az érdeklődésemet, de becsületből végighallgattam és okosan bólogattam... :) Néha ugyan kicsit megborzongtam azokon a dolgokon, amiket mondott, de - racionális ember lévén - igyekeztem nem elhinni minden szavát...

    És most jön a lényeg: ma reggel arra ébredtem, hogy emlékszem az álmaimra... Ezt igen furcsának találtam, ugyanis az utóbbi időben ismételten az ''álomtalan'' korszakomat éltem. Gondolom biztosan álmodtam, de nem tudtam őket felidézni... Ebből levontam azt a fajta következtetést, hogy úgy tűnik elegendő annyi, hogy valakivel beszélgessek az álmodásról, másnap sokkal könnyebben jutnak azok eszembe... Ebben talán még furcsaság sincsen... Elképzelhető, hogy éjszaka tudat alatt emiatt jobban megragadnak a történtek...

    Na de mit álmodtam ma éjjel?!

    Volt nekem egy osztálytársam még gimiből, akivel éppenhogy csak beszélő viszonyban voltunk. Semmi extra, se barátság, se semmi... Legutóbb 3 éve láttam az osztálytalálkozónkon és akkor is csak köszöntünk egymásnak. Ennek ellenére ma éjjel vele álmodtam...

    Nem tudom, hogy ki ismeri, de van ezaz IWIW, vagy milyen rendszer, ahol lehet tartani a kapcsolatot az ismerősökkel. Amolyan piramis jellegű a dolog: ismersz valakit, annak megnézed az ismerőseit és kereshetsz köztük még több ismerőst. Talán két hete regisztráltam a rendszerben és felvettem a kapcsolatot a régi barátokkal.

    Ma éjjel álmomban az alábbi kérdést tettem fel volt osztálytársamnak:
    ''Megjelölhetlek ismerősnek?''
    A válaszra már nem emlékszem, nem tudom, hogy mit mondott, de amikor ma reggel bekapcsoltam a gépemet és megnéztem az e-mailjeimet, akkor a bejövő postafiókomban az alábbi üzenet várt:
    Feladó: iwiw@iwiw.net
    [iWiW] ..... ismerősnek jelölt
    Érkezett: Ma 02:37

    És csak néztem ki a fejemből, hogy most akkor mi van??? :F

    Persze ez az egész lehet a véletlen műve is és inkább efelé hajlanék, csak megemlítettem mint érdekességet.

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák