Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • guminyúl

    tag

    Sokan az Alienek győzelmére szavaznak. Ha követi a film a hagyományokat, akkor az Alieneknek sajna nincs esélye. A Predator filmek igen jól sikerültek, pont annyit mutatnak a Ragadozókból amennyit lehet tudni róluk. Nem olyan, hogy a néző mindent tud, a szereplők meg semmit és azon izgulsz, vajon mikor jön már rá.

    Sokat én sem tudok a Predatorokról, de egy két dolgot hallottam:

    A Ragadozók törzsi hierarchiában élnek, a nagyobb, erősebb a főnök. Járják a Naprendszereket és áldozatokat (prédát) keresnek. Egyik kedvenc prédájuk az Alien, mint faj (talán Xenomorf... vagy az máshol van :F) és ezeket tenyésztik is (nagyobb sikerrel, mint az ember :) ). Rengeteg olyan fajjal találkoztak, amivel az ember soha nem is fog (valószínűleg azért, mert a Predatorok kiírtották). Az ember is egy préda, de amikor harcol egymással a két faj, a Predatorok hasonlóságot vélnek felfedezni saját maguk és az emberek között (technikai eszközök használata, valamiféle hierarchia, állandó gyilkolászás, stb.) Főleg akkor kezdik értékelni az embert, amikor látják, hogy az ember kicsi, gyenge meg büdös is, de igazi Harcos. (A regényekben előfordul az ember-ragadozó bajtársi kapcsolat)

    Talán a Predator 2-ben, amikor a csóka bemegy az űrhajójukba, lehet látni egy pillanatra egy csomó idegen lény kipreparált koponyáját, köztük van az Alien és az ember is. :) A film 1990-es, szóval már jó régi a két idegen faj jó viszonya.

    Én arra lennék kíváncsi, hogy az Alieneket és a Predatorokat egyszerre találták ki (egy ember) és közös ''univerzumban'' éldegélnek vagy elkészült az Alien és később lett beillesztve a Predator.

  • guminyúl

    tag

    válasz guminyúl #22 üzenetére

    Jólvan, nem egy ember találta ki őket. Az Alien eredetileg ''Star Beast'' volt. Jobb, hogy így alakult a névválasztás.

Új hozzászólás Aktív témák