Hirdetés

Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    találkozott már valaki olyan termékkel, amit ott hirdetnek?
    mit kell tudnom a területről?

    csak mert találtam egy eléggé érdekes dolgot, most írtam az embernek, de érdekelne pár tapasztalat, mi is ez az alibaba.com?

    eléggé olyannak tűnik, ahol nagyban terítenek, nem egy eBay...

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Csabcsa7

    csendes tag

    válasz biker #1 üzenetére

    Az alábbi történet, szóljon tanulságul mindenkinek!!!!!!
    Egyébként az alibaba.com kb. 80%-a átverés!

    "Kezdem összerakni a képet.
    Az átverés lényege, hogy ez a
    Hong Kong With Trade Ltd. http://wanshuntrade.en.alibaba.com/

    cég valószínűleg él és virul az adatok helyesek a profiljában a képek is szépek az áruházról és a vásárló térről, szóval teljesen bizalom ezáltal irántuk, ráadásul az alibaba.com és a ACP Global hitelesítése is ezt igazolja.
    Viszont a csavar most jön csak:
    a kontakt személy akivel én is leveleztem Amily Li kitalált személy kamu fotóval és aki kitalálta az ebben az esetben HUAZHI WANG, azaz neki kell küldeni a pénzt (ez mondjuk nem szokatlan, mert jó párszor küldtem már kinai magánszemélynek pénzt és cégként leveleztem velük) mert Amily ezt adta meg levélváltások folyamán,az is lehet hogy ez a Hauzi Wang hamis néven, hamis okirattal nyitott számlát takar.
    Szóval mikor a pénz megjön Wang kolléga szelésen mosolyog és elkezdi húzni az időt (most itt tartok), amennyiben dörzsölt akkor küld egy csomagot egy téglával, vagy tíz csomag cigarettával, vagy piti módon befejezve, az üzlet részéről rendben.
    Két dolgot tehetek, mikor megjön a csomag (legjobb esetben ) a futárszolgálat jelenlétében kinyitom, mint tanúk jelenlétében és lefotózom.
    Következő lépésként nyelek egy nagyot és elkönyvelem, ezt megszívtam és egy üveg bor társaságában megpróbálom elfelejteni, vagy futok a rendőrségre és a kínai nagykövetségre, a pénzemet ekkor is felejthetem,
    legfeljebb teszek ellenük valamit, nem kis macerával fűszerezve a bort ezek után is tanácsos elfogyasztani.

    Tanulságok:
    Nem minden az aminek látszik és messziről jött ember azt mond amit akar, főleg ha messze van!
    Az ember nem lehet sosem kellően óvatos és NBS, azaz ne bízz senkiben, dolgozz a Nokiában! :N "

  • máyköl

    veterán

    válasz Csabcsa7 #2 üzenetére

    Én is ezt hallottam róla, hogy átverés. Viszont egy rokonom már egy jóideje rendel róla, és 100%-osan meg van vele elégedve.

    Én inkább maradok az ebay-nél. ;]

  • Heller2

    aktív tag

    válasz máyköl #3 üzenetére

    Még tavaly év elején, de lehet, hogy 2008-ban rendeltem innen ! 32Gb-os pendrive-okat, meg is jött a szállítmány, de kiderült, hogy a 32Gb-osnak mondott, csomagolt, matricázott termékek egytöl egyig 4Gb-osok voltak ! Nekem is van ismerősöm, aki rendszeresen rendel onnan és nincsen gond, de a távolság miatt minden további nélkül hülyére veszik az embert, főleg azért mert szinte 100%-ra előre kell a pénnz feladni. Kockázatos az biztos....pedig van jó árban cucc rendesen ! Jó lenne összefogni a más sikeres vásárlóknak, hogy esetleg melyik cég vált be, vagy melyik nem és , hogy milyen termék kategóriában.

    GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

  • máyköl

    veterán

    válasz Heller2 #4 üzenetére

    Igen, bár nem szokásom ilyen helyekről rendelni, ha rendelek is, inkább az ebay-ről. De jó ötlet összefogni. :K

  • Dajkusz

    tag

    Én még régebben rendeltem innen, 400ezer forint értékben processzort vga-t meg ilyeneket, elküldtem a pénzt péntek délután, azt mondták a bankban, hogy csak hétfőn indul el a pénz, de ad fénymásolatot, h befiztettem és azt elküldhetem nekik.
    Előtte egyébként kb 1 hétig beszélgettem vele, minden féléről mi hogy merre és nagyon hitelesnek tűnt.
    Elküldtem neki a fénymásolatot örült is , aztán mondom felhívom őket mit mondanak, erre a hívott szám nem létezik. na mondom mi az isten, rágoogliztam a telefonszámra és ez a cég régebben más néven ment, csak sokmindenkit átvertek így nevet változtattak.
    De ez már hétfő délután volt. Gondoltam azt a pénzt már fújhatom, de azért bementem és már csak perceken múlt, hogy a rendszer továbbítsa a pénzt így sikerült megállítani, hál' isten

    amúgy itt is gyüjtik az alibaba scammereket

    [ Szerkesztve ]

  • Eastman

    őstag

    Alibaba és a negyven rabló. Annyiból korrektek, hogy a nevükkel előre figyelmeztetnek... :)

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • BITBOYS

    addikt

    Kezd érdekessé válni a téma: [link]. Az első poszttól érdemes belekezdeni...

    Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

  • BITBOYS

    addikt

    válasz BITBOYS #9 üzenetére

    Gyakorlatilag a kínai "Sz.r.ncsejáték" Zrt. weboldala? :D

    mod: közben elszaladt az idő.

    [ Szerkesztve ]

    Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

  • gabmiller12

    csendes tag

    nekem eddig eleg jo tapasztalatom volt az alibaba-val, viszont most nemreg ajanlotta valaki nekem a momoway.com business searcher-t..ez valami uj dolognak tunik, ugyhogy meg nem kockaztattam meg semmifele vasarlast..talan ha tobb lesz a termek az oldalon, akkor lehet, hogy kiprobalom.

  • mexel

    veterán

    Akkor vajon lehet tőlük vásárolni, vagy inkább mégse? Próbaképpen egy 6-7 dolláros tételt lehet érdemes lenne kipróbálni.

  • draw

    csendes tag

    Engem baromira átcsesztek még ugy is hogy paypalon keresztül fizettem .A szállító először rossz nyom követési számot adott egy másik kis fűszer csomag számát ami debrecenbe ment. írtam nekik és nem adott más számot húzta az időt és közben elküldött a fenébe a pay palról érdekes mód leemelték a pénzt úgy hogy nem okéztam le természetesen a szálító is eltünt az oldala nem található a pénzemmel egyűtt .és mégcsak reklamálni sem tudok mert a befejezett szálitmány kategóriába raktak és vitát inditani csak a szálitás alatt lévö kategóriában lehet vitát inditani. az egyetlen elérhetösége az alibaba express nincs.Csak egy bank kártya csalások miatt reklamálhatsz egy email címre ahóvá a személyi igazolványtól cég kivonatig mindent elkel küldened.EGY NAGY ÁTVERÉS AZ EGÉSZ ALIBABA !!!!!!!!!!!!

  • esox

    senior tag

    Csak hogy jó példa is legyen:

    Kb 1.5- 2 hét alatt megjött.
    http://www.aliexpress.com/snapshot/213894555.html

    ebből rendeltem 4-et, külön külön címekre, barátaimnak, magunknak:
    http://www.aliexpress.com/snapshot/207512636.html

    3-4 nap alatt(!!!!) jöttek meg a tokok és érdekes módon Dániából...

    Szóval nekem eddig csak jó tapasztalataim vannak.

    Most épp van egy dispute folyamatban. Inkább csak arra vagyok kiváncsi mi lesz a vége.
    Rendeltem 4 db műcsalit, azt írták ha különböző szinek kellenek, azt jelezzem... jeleztem, mégis 4 egyformát küldtek. Összesen 4 x 1 dollár a tétel és ráadásul meg is jöttek a csalik, szintén viszonlyag hamar (kb 2 hét). Beadtam egy reklmációt és úgy néz ki, hoyg vissza sem kell küldeni, de kapok 3.20 visszatéritést a téves info miatt.

    __̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

  • esox

    senior tag

    válasz esox #14 üzenetére

    2 dollárt visszaadtak a 4-ből és a terméket sem kell viszaküldenem:

    "Dispute Results for Order No. 1104579xxx"

    Dear XY,

    As agreed upon by you and the supplier, dispute results for Order No. 1104579xxx are as follows:

    Refund Request Date: Wed Feb 20 05:56:32 PST 2013
    Date Processed: Thu Feb 14 04:39:37 PST 2013
    Shipment Received by Buyer: Yes
    Shipment Returned to Supplier: No
    Payment Amount: $4.0
    Refund Amount: $2.0
    Reason for Refund:
    Comments: This claim has been resolved as of today and we have made a refund of USD 2 to the buyer. The reason for the refund is as follow:As buyer and seller couldn't make an agreement on the partial refund, a refund is issued as per the previous suggestion we gave. Normally the buyer will receive the payment within 7 days.

    By clicking Customer Dispute Satisfaction Questionnaire and answering 6 questions towards this dispute order which will take 1-2 minutes, you can help improve the shopping experience on AliExpress. Your responses will be kept confidential.

    __̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

  • kinsky77

    csendes tag

    válasz esox #15 üzenetére

    Szia! Én is most nézelődöm az aliexpress-en. Te mivel szoktál fizetni? Mire figyeljek vásárláskor? Még nem rendeltem külföldről soha, de látom a vaterán ugyanazok a cuccok vannak dupla, tripla áron. Segítséged előre is köszönöm!

  • esox

    senior tag

    válasz kinsky77 #16 üzenetére

    Bocs a kései válaszért, rég jártam erre (máskor írj privátot :) )
    Nekem netes mastercard-om van, azzal fizetek. Amikor már tudom, hogy mennyibe kerül a termék (átszámítva.... xe.com) akkor annyit utalok a netes kártyámra és azzal fizetek. Bankkártyát ne használj...

    __̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

  • Adamyno

    tag

    Én bankkártyával fizetek mindig, még nem volt gond vele. Mással viszont igen!

    A rohadék kínai... rendeltem iphone-hoz elő-hátlapot csomagban, kijelzővel mert leesett és hát az üveg az törik. Meg is jött, minden oké csak épp a kijelző nem működik, Videót is csináltam is róla, képet is. A régi még ugye világít csak nem ad képet, de ez mégcsak nem is világít.

    Visszaküldtam majd' 2000Ft-ért, aug 13-án odaért de sikertelen volt a kézbesítés amiről elvileg kapott értesítést is, de ő bizonygatja, hogy se értesítést nem kapott se nem vittek neki semmit. Lejár a visszaszámláló, kénytelen leszek neki valamennyi csillagot adni, de 1-es lesz, mert ideküldött valami sz.rt és igazából még a hajlamot sem látom arra, hogy segítsen. Ha valakit érdekel, bemásolhatom ide amit beszélgettünk.

    De feladom. Buktam ezt a pénzt, veszek máshol egy előlapot kijelzővel aztán csá. Csak az a baj, hogy ilyen aranyozott tükrös tök faja hátlapot vettem de előlapot nem árulnak külön, szóval kéne vennem még egy szettet. Szerintetek ha a hátlapot felteszem Vaterára azt megvenné valaki? (még érintetlen, rajt a fólia is)

    Amúgy így már jobban jártam volna, ha megveszem itthon :(

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • Adamyno

    tag

    Na, akkor egy tanulságos történet...
    Most itt tart az ügy. Alulról felfelé kell olvasni. Az angolom nem tökéletes de szerintem érthető.

    Adam
    Tue Sep 03 16:33:20 PDT 2013
    Ok, what can I do?

    Alice Wang
    Tue Sep 03 16:02:59 PDT 2013
    And don't worry your money if we receive your return and do not give you exchange.
    Aliexpress will punish us give refund too. So you are under protected.

    Alice Wang
    Tue Sep 03 15:56:43 PDT 2013
    Dear customer,
    That is not our shipping delay.
    So this is not the reason for extend time.
    If we do not get return from you that is not our duty too.
    Our shipping is finished, now it is you to return to us want exchange.
    So the shipping date on aliexpress is not related to your shipping to us at all.
    Please understand.

    Adam
    Mon Sep 02 01:49:08 PDT 2013
    Due to shipping delays,please extend delivery date by 10 days.

    Alice Wang
    Sun Sep 01 09:25:11 PDT 2013
    Dear customer,
    I checked, it is on the way it says.
    So now we do not get it.

    Adam
    Sat Aug 31 02:16:37 PDT 2013
    Tracking number: RR221807478HU
    Here is the hungarian post office tracking site: http://www.posta.hu/tracking

    You can also track here: http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RR221807478HU
    Either on the national China Post's website (or on that post office's site, what is deriver to you).

    Alice Wang
    Fri Aug 30 20:04:43 PDT 2013
    Dear customer,
    I do not get any information from POST office.
    Do you have trakcing number for me to check???

    Adam
    Fri Aug 30 05:03:56 PDT 2013
    Did you get the mail?
    The tracking system shows that you have been informed, but the package is stored at post office.

    Adam
    Sat Aug 17 09:40:49 PDT 2013
    I sent the item from Hungary via Magyar Posta Zrt. (Hungarian Post Ltd.). I don't know witch mail service deliver the item in your country, but it is trackable from international database. From Hungary we can track the package securely. By the informational system, "Item stored, addressee notified" because the officer did'nt know deliver it.

    Alice Wang
    Wed Aug 14 07:55:36 PDT 2013
    Dear customer,
    We use HK POST, not China POST. Please check use this link below.
    Thanks.

    http://app3.hongkongpost.hk/CGI/mt/c_mt2result.jsp

    Adam
    Wed Aug 14 02:21:56 PDT 2013
    By this website, the delivery is unsuccesful.
    http://intmail.183.com.cn/icc-itemtraceen.jsp

    Alice Wang
    Thu Aug 01 08:29:54 PDT 2013
    Dear customer,
    When i got the item.
    Will change for you asap.
    Thanks.

    Adam
    Thu Aug 01 02:58:19 PDT 2013
    Dear Customer,

    Today I sent the goods.
    You can follow here: http://www.posta.hu/tracking
    ID Number: RR221807478HU

    Alice Wang
    Wed Jul 31 08:01:17 PDT 2013
    Dear friend,
    For post it is ok. Or "case" something like that.

    Adam
    Wed Jul 31 01:14:04 PDT 2013
    OK, I have only one question: What should I write to the customs declaration? "Electric part to repair or change", Value $5. It's right?

    Sorry, but i'm never sent to China anything.

    Thanks,
    Adam

    Alice Wang
    Tue Jul 30 18:26:03 PDT 2013
    Contact: He Changyu
    Address: c2-508, rongcun estate, shekou, nanshan district, shenzhen, china.
    Mobile: 86-15622883378
    zip: 518000

    Alice Wang
    Tue Jul 30 18:24:45 PDT 2013
    NO, i think you make the wrong.
    My address,
    Contact: He Changyu

    Adam
    Tue Jul 30 14:36:07 PDT 2013
    Mr. Li FLat
    12.6/F Flourish Industrial Building
    33 Sheung Yee Road, Kowloon Bay, Kln.,
    HONG KONG

    Adam
    Tue Jul 30 12:13:59 PDT 2013
    Is this address correct?

    Mr. Li Flat
    12.6/F Flourish
    Industrial Building.33 Sheung
    Yee Road Kowloon Bay, Kln.,
    HONG KONG

    Alice Wang
    Tue Jul 30 11:53:38 PDT 2013
    OK, I will give you change for front panel. Please send back that only.
    Thanks.

    Adam
    Tue Jul 30 01:31:07 PDT 2013
    Dear Seller,
    what is the address, where I can send it?
    Is it possible, to only I send the front panel? Because the rear have a logo, and it is risky if the customs officer hold it. Besides, there is only my problem is the front panel.

    Alice Wang
    Mon Jul 29 20:33:45 PDT 2013
    Dear customer,
    Sorry make the trouble for you.
    Please send it back to us.
    I will change a new one for you.
    Hope to make you satisfy.

    Adam
    Mon Jul 29 10:19:54 PDT 2013
    Dear Seller,
    The problem is that, I have an iPhone 4S mirror cover with wrong LCD.
    You wrote 12 days ago. Something happens?

    Alice Wang
    Mon Jul 29 10:04:53 PDT 2013
    dear customer
    what is the problem?

    Adam
    Mon Jul 29 02:15:26 PDT 2013
    Are you here? Something happened in that case?

    Alice Wang
    Wed Jul 17 06:52:42 PDT 2013
    Dear customer,
    Ok, no problem, we will check and give you feedback.

    Adam
    Wed Jul 17 04:23:21 PDT 2013
    Dear Seller,
    I wrote a letter from the following e-mail address: adam*******@gmail.com
    Subject: Wrong LCD iPhone 4S mirror cover

    Thank you for help.

    Alice Wang
    Tue Jul 16 16:58:22 PDT 2013
    Dear friend,
    Thank you for your feedback.
    Please send the video or photo to the email thriving.yanyan@hotmail.com
    Then we go next step for the aftersale service.

    Adam
    Tue Jul 16 08:58:32 PDT 2013
    And the rear camera's cover is scratched, but this is small problem for me.

    Adam
    Tue Jul 16 08:49:30 PDT 2013
    Hi!

    I received the product, but the screen isn't working. The package is good, not broken. Can you help me? (I can take pictures or video from this, if you need)

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • Adamyno

    tag

    Annyit haladt a dolog, hogy indítottam dispute-ot.

    Adam
    Sat Sep 07 18:06:42 PDT 2013
    Dear customer,
    We still have 10 days. The device -what I bought- was defective.
    How can you help and what is that another way?

    Alice W
    Sat Sep 07 17:50:33 PDT 2013
    Dear customer,
    I hope you can cancel this dispute, this will not help you at all.
    If you open this, i am for sure will refuse it. Then aliexpress will judge it.
    But we do not get your return, so we will win in the judge. Although you supply the bill of the POST OFFICE.
    But the bill means nothing, we do not have the goods in our hand.
    So please cancel it. And we think another way. I am trying to help already.
    Thanks.

    Adam
    Sat Sep 07 03:26:19 PDT 2013
    This is, why I'm not understand it.

    Alice W
    Fri Sep 06 19:42:30 PDT 2013
    Dear customer,
    We are in Nanshan District and Shekou,
    Like i wrote to you.

    Adam
    Fri Sep 06 18:52:08 PDT 2013
    According the tracking system, the package is in the place of 518067 postal code. (Futian District, Shenzhen, Guangdong)
    [[518067 Gang Wan13 Road ]] Is it possible?

    Alice W
    Thu Sep 05 05:53:30 PDT 2013
    Dear customer,
    Just wait the package arrive our company.
    Then we will manage the exchange for you.
    Thanks.

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • monchu

    újonc

    Sziasztok!Érdeklődni szeretnék,hátha tud valaki megoldást a problémámra.
    Én vállalkozó vagyok és szoktam vásárolni a Dhgate-n és az Aliexpressen is,meg is kapom rendben a dolgokat.Az én egyetlen problémám,hogy számlát nem kapok a vásárolt termékekről.Tudnátok segíteni nekem,hogy hogyan tudnám megoldani,hogy minden vásárlásról kapjak vagy internetes vagy papír alapú számlát?Üzenetben mindig írom az eladónak ,hogy szeretnék számlát,de nem hatja meg őket . :(
    Előre is köszönöm a válaszotokat!

  • HenikeBlanka

    újonc

    válasz Adamyno #18 üzenetére

    Köszi az infot:)
    Milyen az a netes kártya?Paypalra gondolsz?Köszi válaszod.

Aktív témák