Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nahat

    tag

    Sziasztok.
    Szeretném megkérdezni, hogy miért van az, hogy minden indításnál konzisztencia hibára hivatkozva a checkdisk leellenőrzi az egyik meghajtómat. Ellenőrzés után pedig elindul a windows normálisan. Hibát nem észlel. Ha én szeretném töredezettségmentesíteni a neghajtót akkor azt mondja, sajnos nem lehet mert az adott meghajtón a chdsk ütemezve van. Javasolja, hogy futassak le egy chdsk /f parancsot. Mikor ezt beütöm futtatásba akkor azt mondja, sajnos nem lehet a chdskt futtatni mert a kötetet egy másik folyamat használja... Mikor legközelebb bekapcsolom a gépet akkor megint elindul a checkdisk és nem talál hibát, és az előbbiek szerint megy midnen tovább.
    Van-e erre megoldás, mit tudok tenni.
    A winchester egy maxtor 120Gb 8mb cache 7200rpm (ha minden igaz).
    Sosem volt ilyen problémám ezelőtt.
    Talán még fontos megemlítenem, hogy mostanában többszőr előfordult az, hogy géphasználat közben a winyó hangos kattanással leállt, majd újraindult, de aztán megint kattant és lefagyott. Újraindítást követően ment minden szépen. Tápra gyanakodtam, lehúztam a winyón kívül mindent róla, hátha túl van terhelve szegény. A tápot mindenképpen cserélni fogom (Mercury 400W) egy chieftec megoldásra, de addig is szívesen meggyógyítanám a winyomat.
    Köszi szépen előre is a válaszokat.
    nahat

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

Új hozzászólás Aktív témák