Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PAtr0n

    addikt

    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem. Van egy régi ATA-s 160Gb-os WD vinyóm. Ma reggel bekapcsolás után nem látta a TCMD, de egy idő után megjelentek rajta a dolgok, csak amikor az egyik mappára kattintottam újra elkezdett tekerni, és eltűnt minden. Miután a meghajtóra nyomtam már nem látta a TCMD. Volt már vele többször is ilyen, újraindítottam a gépet, újra megjelent a meghajtó, de amikor belementem és újra egy mappára akartam kattintani, megint tekerni kezdett, és kis idő múlva eltűnt az a mappa. Újraindítottam, gépindításkor rögtön bejött a chkdsk, de hibát írt ki, hogy egy nem olyan régi hiba miatt az ellenőrzés nem folytatható. A mappám szőröstül-bőröstül eltűnt, megnéztem a környező mappákat nem e oda keveredett, de nem. Szerintem még a vinyón van de valamiért nem látja. Lefuttattam parancssorból is a chkdsk-t ami rövid idő után ezt írja ki:

    Nagyon fontos lenne a mappa tartalma, van mód rá, hogy valamilyen programmal előcsalogassam? Vagy valamilyen módszer? Vagy vessek rá keresztet? Minden esetre a vinyó tartalmát elkezdem kimenteni, mert ennek a vinyónak már annyi, HD sentinel is kiírta, hogy ramaty az állapota. Oprendszer: Win7 Enterprise SP1 64bit.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

  • PAtr0n

    addikt

    válasz liksoft #6344 üzenetére

    Köszönöm a segítséget! Megpróbálom amit írtál mindenféleképpen. Amúgy a chrome letöltései is oda kerültek eddig, és pont tegnap töltöttem le egy file-t, de a letöltés végeztével nem tudta verifikálni, csak kínlódott.
    Szépen átmentek minden menthetőt amit lehet, aztán megy asztal éknek a vinyó :)

    "Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

  • PAtr0n

    addikt

    válasz liksoft #6344 üzenetére

    Úgy néz ki sikerül a GTB-vel, látja a mappaszerkezetét az eltűnt mappának, persze nem eredeti formájában, de úgy tűnik megvan még mindenem! Látom a chkdsk nyomait is :) Még szerencse hogy nem futtattam le többször. :B
    Még egyszer köszönöm a segítséget!

    "Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

  • PAtr0n

    addikt

    Újabb problémám adódott. Notebookomban lévő vinyóról kellene pár adat. Pár napja áramkimaradás után (sokszor aksi nélkül használom) nem bootolt be a gép. Következő induláskor a hibakereső is elindult, de nem nem talált hibát. Rendszer visszaállításom csak régi van, ezért nem is szórakoztam vele. Beletettem az asztali gépembe, ott látta a rajta lévő 2 partíciót a fájlokkal, de nem volt időm mentegetni, ki is szedtem. Aztán a laptop szétszedésre került, több baját is megcsináltam a napokban, de a vinyó visszarakásakor már nem indul el róla a rendszer sem, azt írja tegyek be bootolható eszközt. A BIOS látja (WD7500BPVT), de ennyi. Belettem ismét a gépembe, ott is látja a BIOS, de rohadt lassan indul a Win7 miatta (SDD-ről), 3-4 perc, aztán belépés után nem szerepelnek ott a meghajtók, csak az SSD mint C:/ . Eszközkezelőben látszik, felkiáltójel sincs mellette. Próbáltam más satába dugni a lapon, de az eredmény ugyanaz. Most megpróbálom, hogy a Win7 telepítő látja e.
    Mi történhetett a vinyóval?

    szerk:
    Közben ráengedtem a GDB-t, úgy néz ki tele van rossz szektorral jelenleg itt tart, és folyamatosan számol:

    [ Szerkesztve ]

    "Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

  • PAtr0n

    addikt

    válasz liksoft #6372 üzenetére

    Igen, nem túl bíztató. De emlékszem, hogy miután ki lett véve a gépből, nem lett leejtve, megütve, most tettem vissza a laptop javítása után, hogy lementsek róla pár dolgot. Most eljöttem munkába, a GDB-t hagytam dolgozni rajta, reggel ránézek.
    Adatmentő cég szóba se jöhet, annyit nem érnek a rajta levő dolgok. Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy valami lemezkezelővel tudok e rajta partíciótörlést és egyesítést csinálni, hogy utána háttértárnak használhassam.

    "Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

  • PAtr0n

    addikt

    válasz RetepNyaraB #6387 üzenetére

    Üdv a klubban! Mármint ami a laptop ütlegelést illeti. :)
    Kábé 3 hete, 1 komolyabb billentyűzetre csapás hozományaként nekem is taccs lett a HDD. A kijelzőt is cseréltem, de az más miatt repedt be (próbáltam a ragasztót lesúrolni róla, és végigrepedt) + kellett egy bill, mert a H gomb végérvényesen kitört a csapástól (ezt próbáltam visszaragasztani). Hiába, így jár az ember, ha vadálat, és meg is érdemli a kárt. Nekem először azt csinálta, hogy nem töltődött be a win, csak a hibakereső. Aztán rádugtam gépre, ott látta mind2 partíciót, aztán pár nappal később amikor adatot akartam menteni róla, már nem látta a partíciókat, csak magát az eszközt. A Get Data Back csak a win partíciót látta, de amikor elkezdtem csekkolni, hosszú időbe tartott amíg feltérképezte, és az adataim nagy része sérült volt. Gyanús, hogy komoly mechanikai baja lett, én már nem is kínlódok vele, sok ideget megettem miatta így is.
    Valószínű a tied is hasonló cipőben jár, és ha megbontod akkor sincs garancia rá, hogy látni fogod magát a hibát, na meg a patyolat belső rögtön poros lesz.

    "Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

  • PAtr0n

    addikt

    válasz liksoft #6390 üzenetére

    "csak exponenciális sebességgel romlik. Vagyis először lassan, majd hirtelen semmit nem csinál."
    Kábé mint az enyém....

    "Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

Új hozzászólás Aktív témák