Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz ReJim #5 üzenetére

    Így üresbe ennek a fajtának semmi értelme nincs, de gondolom az alkalmazás ami használná az adatbázist adna neki értelmet.

    Valószinűleg van egy külön referencia tábla, amiben csak a pár fajta szerepel, kód és a hózzá tartozó név. És ezt csak azért, hogy ne kelljen az étel táblában állandóan a fajta nevét tárolgatni, és ezzel némi helyet spóroljunk. (Ami szerintem adott példánál minimális, szóval nyugodtan tárolhatnánk azt is.)

    Erre gondoltam a hobbi-s példánál is, hogy ha csak pár hobbi szerepel a táblában, azok viszont sokszor ismétlődnek, akkor elvileg ott is lehetne egy hasonló referencia táblát használni, és csak a hobbi kódját tárolni a gyerek neve mellett.

    De hogy ezt megérje alkalmazni, ahhoz az kell, hogy viszonylag kevés számú elem, gyakran ismétlődjön, egy nagy rekordszámú táblában. Vagy az ismétlődő elemek olyan hosszúságúak legyenek, hogy már kevés ismétlődésnél is megérje csak kóddal hivatkozni rájuk...

    Viszont lehet, hogy a normalizálási szabályok nem különböztetik, meg, hogy érdemes-e vagy sem, szóval nem tudom a te első példádban kell-e alkalmazni ezt a bontást, vagy sem...

    Aki hülye, haljon meg!

Új hozzászólás Aktív témák