Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    válasz jeges #251 üzenetére

    Igen, az lesz amit írtál.

    Még egy kérdés: lentebb/fentebb vázoltad nekem anno, hogy miként tudom kiküszöbölni a dátumok közül a hétvégéket és ünnepnapokat. Megcsináltam, működik, ám van egy igen nagy probléma.
    1. Először csak a napokat rögzítettem, ebben az esetben viszont, amikor a beérkezés és a döntés időpontja egy napra esett az ügylet nem jelent meg a lekérdezésben, mivel az adott nap mellett 0 szerepelt.
    2. Finomítottam a skálázást és most negyed óránként vannak az időintervallumok.
    Előnye: szinte az összes ügylet szerepel benne, mert alig van 0 visszatérési érték. Ellenben még mindig nem tudok mit kezdeni a csaló userekkel, akik 15 percen belül vigégifuttatnak egy ügyletet az egész rendszeren. Ilyenkor nem tudok rá lekérdezést készíteni...
    Hátrány: Iszonyat számolásigényes és egy 2500+ Bartonon is másodpercekig vacakol. Az irodai gépemen kb 20-25 másodperc, amíg lefut a lekérdezés. :(

    Nincs erre valami humánusabb megoldás?

    Szerk.: a 3. pont javítása hogyan történhet?
    Ha már SQL Szerver lesz az alap és VB-s felületekkel dolgozunk, akkor is közvetlenül a táblákba fogunk írni... vagy szükség lesz átmeneti tárolókra? Igazából a technikáját nem értem a dolognak.

    [Szerkesztve]

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák