Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    válasz jeges #249 üzenetére

    Nos, akkor részletesen:
    Jelenleg kb. 300 rekord található a táblákban, ami véleményem szerint nem sok. Az adatszerkezet sajnos közel sem optimális. :( Teszt jelleggel készítettem az egészet és az igények növekedésével csak toldozgattam, javítottam rajta így magát az eredeti adatszerkezetet egy idő után már nem mertem bántani. Valóban lehetne ez az egyik probléma, és aláírom hogy ez nagy hiba volt, de nem fér a fejembe, hogy ami egyik nap működik, az másnap miért nem. Alapvető hibák nincsenek az adatbázis szerkezetében, ebben egészen biztos vagyok. A normalizálást pedig meg lehetett volna jobban is csinálni... :B

    Jelenleg kb. óránként mentem az egész adatbázist és ha probléma van, akkor helyreállítom. Viszont ezen a héten semmi ilyesmit nem észleltem. Annyi korlátozó intézkedést hoztam, hogy azon az üzleti területen, ahol sejtettem a hiba okát csak egy gépet engedek be egyszerre az adatbázisba. Kicsit kényelmetlen, de így legalább nincs probléma.

    Működés:
    1. Az egész adatbázis egy hálózati meghajtón van, amihez az érintettek hozzáférhetnek. A konfigok különböznek sajnos.
    2. Míg az NT-s gépeken semmi probléma nem volt soha, addig Win2000 alatt már korábban is voltak fagyások. Az Access verziószáma az összes gépen megegyezik.
    3. A userek az űrlapokon keresztül közvetlenül az adatbázisba írnak, nincsenek köztes táblák és ellenőrzés.
    4. Az adott területen annyi történik, hogy egy legördülő menüből kiválasztanak egy nevet, beírnak pár értéket és klikkelnek egy gombra, ami megváltoztatja az ügyletek státuszát. Ezen kívül van egy rakat ellenörző rutin, ami az adatok töltöttségét és helyességét vizsgálja.

    Igazából annak az esélye, hogy szándékosan rossz adatot írjanak be, gyakorlatilag egyenlő a nullával.

    Közben elgondolkodtam egy teljesen más rendszeren és éppen most sajátítom el az alapjait. Úgy gondoltam, hogy megcsinálom ismét az egészet az alapoktól, most már maximálisan odafigyelve a táblákra és a normalizálásra is. Az adatbázishoz MS SQL Servert fogok használni és VB-n keresztül hívnám meg a lekérdezéseket, illetve magát a felületet is így készíteném el. Ezzel az ACCESS-t sikerülne teljesen kiküszöbölnöm. Remélem össze fog jönni...

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák