Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz WN31RD #28 üzenetére

    Erkölcs... nem tudom, mennyire emlékeztek még. Pár éve volt egy ilyen eset. A kiscsaj lehetett talán max 13 éves. Így a magzat jogai, úgy a magzat jogai. A kislány meg nem a legjobb sorban élt, és szerintem ilyen fiatalnak maga a terhesség sem egyszerű, és egyszerűen nem lenne képes nevelni. Kötelezni akarták, hogy szülje meg... végül az utolsó pillanatban mégis sikerült engedélyeztetni az abortuszt. Tegyük föl, megszüli. Kínlódik vele rengeteget, és mivel meg nem tudták volna tartani, mehet államiba... de hány gyerek az, aki ezekből a gondozottakból még időben normális nevelőszülőkhöz kerül, esélyt kapva a normális életre. Igen kevés. Az örökbefogadás folyamata egyenesen katasztrofális, sokáig tart, túl sokáig. Amikor a gyerek megnőtt (pl. 10 éves), akkor az esélye, hogy örökbefogadják, gyakorlatilag nulla. Innentől kezdve csak a jóisten tudja, hogy mi lesz vele. Rossz társaságba kerül, beletörődik a sorsába, és pár éven belül ismét állami pénzen él. Vagy összeszedi magát, és megtesz mindent, hogy kitörjön. Mivel azonban nincs, aki ilyenkor mellette álljon, ez az út a nehezebb...
    Ez a kérdés túl komoly ahhoz, hogy jólétben nevelkedett, hájas, jogszabályokat lobogtató, nagyon ráérő, magukkal mitkezdeni nem tudó, mindenbe beleugatós f@szkalapok döntsenek róla.
    Csak egyszer lenne rá hatalmam, mindet beraknám csak 1 kis időre a szegénynegyedbe 2 testvér közé, apa nélkül, terhesen... majd meggondolná ezután, mit mond.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák