Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArrayOfLilly

    aktív tag

    válasz oszy #29359 üzenetére

    Na, elkezdtem összeszedni, első probléma, leszedte az Apple, mert itt volt, de itt most már csak a windowsos változat van meg. Azért linkelem be mégis, mert legalább el tudod olvasni, hogy mit nem lehet letölteni és mire volt jó. (12.7 után adták ki céges felhasználásra, hogy aki mégis így akarja mendedzselni az alkalmazásait az tudja, 12.6.5.3 volt az utolsó verzió, nem nyaggat, hogy frissítsd.)

    Innen tudod leszedni, mert szerencséd van. :-)

    Mielőtt bármit csinálsz, pl. a telepítés előtt mentsd el valahová az iTunes könyvtáradat, igazából főleg ezt az egy fájlt: "~/Music/iTunes/iTunes Library.itl", mert ezt felül fogja írni a HS telepítéskor települő iTunes, amikor megnyitod. (Pl. véletlenül, amúgy az se tragédia, mert a korábbi iTunes könyvtárak közé bemásolja (általában).)

    Utána újraindítod a géped és a cmd+R-t lenyomva tartod közben, így bejutsz a MacOS Recoverybe, ahol a Utilities menüből megnyitod a Terminált és begépeled, hogy

    csrutil disable

    aztán ütsz egy Entert és ezzel letiltottad a System Integrity Protectiont.

    Most megint újraindítod a gépet és megnyitsz egy terminált, ahol elnavigálsz az alkalmazásaidig:

    cd /Applications

    Ha ott vagy, akkor a következő utasítással töröld az iTunes.app-ot:

    sudo -s rm -rf iTunes.app

    Fogja kérni a jelszavadat, nem fogsz látni semmit, amikor begépeled, de csináld magabiztosan.

    Ha készen vagy, akkor telepítheted az új (régi) iTunes-t és ne felejtsd el a SIP-et visszakapcsolni (csak a törléshez kellett letiltani). Ugyanúgy, ahogy kikapcsoltad, csak most ezt írod be:

    csrutil enable

    Lehet, hogy vissza kell másolnod az elmentett fájlt/könyvtárat a helyére. De amúgy rendben is vagy.

    És állítólag van már workaround Mojave-ra is, de azt nem próbáltam. (Itt.)

    Kapcsolódó linkek:
    Apple Quietly Releases iTunes 12.6.3 With Built-In App Store (MacRumors Forum Thread)
    Direct Download Link to iTunes 12.6.5 on Apple (ki tudja meddig)
    Apple's Special Version of iTunes That Still Has an App Store Currently Incompatible With macOS Mojave (MacRumors Forum Thread)

    [ Szerkesztve ]

    http://www.arrayoflilly.com

Új hozzászólás Aktív témák