Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz Rawulf #79 üzenetére

    arról nemtudok semmit mondani, de én spec nem tartom túl hasznos dolgoknak az ilyen iskolákat...
    igaz h van némi nyelvérzékem és ált.isk. első osztálytól tanultam angolt, de ez elég is volt bőven ahhoz h 90%os anol érettségim legyen és 80valahány százalékos nyelvvizsgám... :B :U
    de nem tartom vszínűnek h van bármi értelme... aki az ilyet elvégzi az vagy alapból tud angolul csak papír kell róla, vagy csak a papír kell és soha nem fog megszólalni az adott nyelven...

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz Rawulf #86 üzenetére

    szvsz a PC használatát NEM lehet oktatni... persze, meg lehet tanítani az embereket használni az Ablakokat meg az Irodát, és a Picipuha cég és mások egyéb alkalmazásait, de én még sosem találkoztam olyan emberrel, aki iskolában tanulta az informatikát és tényleg értene hozzá...
    olyan
    emberekkel talákozok akik egész egyszerűn félnek megismerni a gépet és megtanulni h mi miért van úgy benne, ahogy benne van... akik megijednek ha meglátnak egy hibaüzenetet (de el nem olvasnák a világért se nehogy véletlenül el tudják mondani mi baja van a gépnek ha kérdezik valaki)... akik soha meg nem próbálnák szétszedni a gépüket h lássák mi van benne...
    10 éve van gépem... az első gépem egy 486DX2-es volt... elképesztő összegbe 100ezer Ftba került annak idején... 3 hete volt meg amikor először szedtem szét... (aztán plusz 1 hét mire összeraktam :D de ment!!)
    egyetlen olyan iskolát sem láttam még ahol megmutatnák a diáknak h pl hogyan telepítsen fel egy op.rendszert, ahol elmondják mire jó pl egy driver, mire jók a gépben az alkatrészek, hogyan konfigoljunk egy routert, vagy hogyan építsünk ki egy egyszerű hálózatot switchel... pedig azt hiszem ezekenek sokkal nagyobb hasznát vennék, mint annak h hogyan kell körlevelet küldeni wordben... biztos kelhet az is, de én személy szerint többször tartottam LAN partyt, konfigoltam routert és telepítettem windowst (az általam épített és szerelt gépek számáról nem is beszélve) mint ahányszor körlevelet küldtem...
    haveri és ismerősi körben elismerik a tudásom :U , és ha van vmi a gépükkel vagy venni szeretnének vmit kikérik a tanácsom... pedig soha senki egyetlen szóval nem tanította azt amit tudok...

    mennyit ér egy képzés, ami megadja a gép és nethasználat megfelelő alapjait

    a fentiek után kétféle gondolat is eszembe jutott
    ad1: nagyon sokat el lehetne kérni, mert a jelenlegi iskolák színvonalához képest jóval többet nyújtanék, tehát drágább
    ad2: semmit, mert ennek alapvető tudásnak kellene lennie
    (ezek persze csak a ''gép és nethasználat megfelelő alapjait'' nyújtó képzésre vonatkozna)

    [Szerkesztve]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz Rawulf #88 üzenetére

    ez megint két különböző választ igényel:
    csajok, stb... lehet h csak MSNezik meg iWiW meg mittomén de azt nem az iskolában tanítják meg neki....

    cégek: gondolom elsősorban ez érdekel... őszintén fogalmam sincs... nem nyitottam még soha iskolát és nem is áll szándékomban :DDD
    nekik is végülis csak az Officét kell tudni meg emailt küldeni... erre asszem elég egy ECDL is... (illetve elég volna ha normálisan csinálnák, mert ami ma ECDL néven fut az LOL)
    ezen túl pedig egy irodában is csak az MSN+web2 kombó rulzik :D amit megintcsak nem tanítanak...
    hozzá kell viszont tennem egy gépet nem csak irodában használnak...
    pl egy raktárosnak nem árt tudni a nyilvántartó-program kezelését, vagy pl vegyük nagybátyámat, aki elképesztően profin bánik a fémmel, bármit meg tud belőle csinálni... számítógépekhez nem ért, pedig a CNC forgácsolót azzal vezérli... betanulta és használja amire kell, tovább nem is érdekli.
    tehát az irodákon kívül egyszerűen néhány hét alatt betanulja az adott célszoftver használatát és ennyi... ehhez nem kell tanfolyam

    összefoglalva: azt hiszem inkább annál maradok h ezért nem igazán szabadna túl nagy pénzeket beszedni, mert alapszintű (sőt: alapvető) tudásról van szó. és különben sem fair h x-szer 100ezerért kapja meg azt a tudást ami rám pl ingyen ragadt :)
    plusz óriási hátulütője ennek, h nem kapja meg azt a szintű tudást amiről azt hiszi h megkapta... érthetőbben: belőlük lesznek a ''megvan ám a zecédéjel vizsgám osztan értek én ám a kumpjúterhöz'' típusú emberek... :O :O oké, kell az önbizalom, de legyen is mire...

    [Szerkesztve]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Teacher

    újonc

    válasz Rawulf #86 üzenetére

    Bár nem tanuló vagyok a XX-nél, de legalább van véleményem a nyelvi oktatásról. Magam 22 éve tanulom az angolt, ebből kb 10 éve tanítom is vmilyen formában. Jelenleg a XX-nél. Mondhatjátok, hogy elfogult vagyok, de úgy gondolom, hogy ha ezzel a módszerrel tanulhattam volna anno a nyelvet, akkor az általános iskola 8 évét kiválthattam volna itt 2 félévvel.
    A tapasztalat az, hogy az oktatás működik, a visszajelzések az esetek 99%-ban jók. A gond mindig az, hogy többnyire csak az hallatja a hangját a fórumokon, akinek gondja-baja van. Kár, hogy nem nekünk mondja, hátha tudnánk segíteni.
    Ami az árat illeti: valóban megkérjük az árát, de a szolgáltatás is ennek megfelelő.
    Kis csoportokban, képzett tanárok oktatnak. Ami az anyanyelvet illeti: a tanároknál elvárás, hogy anyanyelvi szinten műveljék az angolt. Vannak anyanyelvi tanárok és magyar anyanyelvűek is. Az angol anyanyelvűek között pedig képzett angoltanár, de van zenetanár vagy orvostanhallgató is.
    Igazság szerint a tanárok kiválasztásánál nem arra fektetjük a hangsúlyt, hogy kinek milyen papírja van, hanem hogy milyen tanári kvalitásai vannak. Képes-e úgy átadni az anyagot, hogy a diákban megmaradjon, élvezze az órát és ne tartson hónapokig egy olyan anyag átadása, amit egy hét alatt is meg lehet tanítani?
    No, egyelőre ennyi. Időnként leszek itt, ha lennének kérdések, akkor igyekszem válaszolni.

    [Szerkesztve]

    [ Módosította: KEndre ]

Új hozzászólás Aktív témák