Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • killer

    tag

    Ciao!

    Úgy tudom, de ennek még utána nézek, nehogy baromságot mondjak, hogy a mezei Cat5-ös UTP kábel max 100m-t tud áthidalni repeater nélkül, így egyet közbeiktatva már 200m :). Vannak jobb minőségű kábelek, amik akár 300m-t is képesek áthidalni, ám az még mindig nem 400m. Nem szabad elfelejteni, hogy egy kábel esetén az egy pontban elhelyezett gépek összessége kap majd 100Mbitet a másik pontig, tehát aktív, nem csak netes felhasználás esetén igen lassúcska lehet, és rengeteg lesz a csomagütközés. Amit javasolni tudok (ahogy ezt máshol megoldják), az az üvegkábel, viszont ez nem olcsó..., és a sima 10/100as HUB nem használja ki, de mivel üzleti megoldás lesz, lehet, hogy megéri. Ha gondolod utána nézek, hogy is van ez pontosan.

    mnx

  • killer

    tag

    Ja és mégegy. Szerintem nem célszerű a file és net servert egy gépbe applikálni. Az előzőre összepakolsz egy ''ütősebb'' gépet, akár még windowsal is, a másodiknak pedig egy tök költséghatékony, vagy használt akármi is megteszi, természetesen Linuxszal. A file server összeállításánál fel kell mérni, hogy hány gép fogja ténylegesen használni, és mekkora adatokat fognak mozgatni. Elképzelhető, hogy szóba kerül majd SCSI-s megoldás, hogy ki tudja szolgálni az igényeket, ami szintén nem olcsó játék, de valamit valamiért. Szuerintem pontosabban kellene tudni, hogy mi kell és mire, akkor jobban lehetne mérlegelni mi kell/mi nem.

    mnx

  • killer

    tag

    válasz Walentino #11 üzenetére

    Pontosan ezért akarok utánanézni :) Uncsitesóméknál 900m van üvegkábellel áthidalva, tehát valahogy biztosan megoldható, nem hiszem, hogy ott 100m a limit.

    mnx

  • killer

    tag

    válasz Panther #41 üzenetére

    Ne haragudj, de kicsit off leszek, valszeg bal lábbal keltem fel:

    - Autókereskedő vagyok, szeretnék egy autót.
    - Milyen típusra gondolt?
    - Hát pontosan semmit se tudok.
    - De mégis, milyen elképzelései vannak?
    - Legyen piros.
    - De az a színére utal, nem az elvárásokra.
    - Én autókereskedő vagyok (!), tehát legyen piros.
    (...)
    - És mire akarja használni az autót?
    - Amire szokták használni.
    (...)
    - Tessék uram: 4576 autót találtam Önnek, ez mind piros...
    - És én most hogyan válasszak 4576 autó közül?
    - Maga az autókereskedő...

    Lehet kövezni, de elég viccesnek találom az egészet. Először még én is komolyan vettem, de kezd valami vicchez hasonlítani. Ha találgatnom kéne, zsebpénzt akarsz legombolni 3 pici könyvelőirodától, vagy a haverokkal összehozni a tutit. Semmit sem tudsz az építendő hálózat elvárásairól? Te csak alvállalkozó vagy, a fővállalkozó meg Teri néni a sarki közértből? Semmiről sem tudsz semmit, de tervezgetni akarsz, az optikai cumót meg rögtön túl drágának tartod... Kicsit sántít a dolog. Lehet, hogy később elnézést fogok kérni és kiröhögöm magam, de most így látom...

    Azért valami értelmeset is: mindenképpen keress egy hozzáértő ''szakembert'', aki megcsinálja a meló rádnézve nehéz részét valamennyi %ért. Úgy gondolom innen is többen jelentkeznének. És ez lehet egy ember is, 20-30 gép nem egy nagy etvasz.

    mnx

Aktív témák