Az NVIDIA még az előző hónap végén jelentette be, hogy júniustól csak engedéllyel teszi elérhetővé a tartalmakat a GeForce Now szolgáltatáson, vagyis a kiadónak vagy fejlesztőnek közvetlenül jóvá kell hagyni az adott játékok felhőből történő streamelését. Ezzel a vállalat alapvetően azt az igényt elégítette ki, amit a jogtulajdonosok támasztottak, hiszen magától a felhős játékszolgáltatás technológiájától sokan nem ódzkodnak, de a streameléséhez szükséges licencek nélkül nem biztosítják a szoftvereiket akármilyen platformon.
Hirdetés
A változással a tesztidőszakban kilépő Square Enix visszatért a buliba, és 14 játékukat újra elérhetővé tették a GeForce Now platformon belül. Ezek egészen konkrétan a következő címek:
- BATTALION 1944
- Boundless
- Deus Ex: Human Revolution - Director's Cut
- Deus Ex: Mankind Divided
- Just Cause 3
- Just Cause 4
- Life is Strange
- Life Is Strange 2
- Rise of the Tomb Raider
- Shadow of the Tomb Raider
- Sleeping Dogs: Definitive Edition
- Supreme Commander: Forged Alliance
- The Awesome Adventures of Captain Spirit
- Tomb Raider
Információink szerint a Square Enix később több játékot is elérhetővé tehet, egyelőre ezek tesztelésével végeztek, illetve ezekre szerezett engedélyt a zöldek.
A fentiek alapján más kiadó visszatérése is várható, hiszen az NVIDIA már nem zárkózik annyira mereven el a streameléséhez szükséges licencek beszerzésétől, de nyilván az anyagi háttérről való egyezkedés hosszadalmas folyamat lehet.