Ringben az Athlon 64 és az Athlon 64 FX

Tesztek I.

AIDA és Sandra

A tesztelést a szokásos memóriabenchmarkokkal kezdtük, az Athlonok integrált memóriavezérlője a várt eredményeket hozta. Az Athlon 64 3200+ 64 bites memóriavezérlője az elméleti 3200 MB/mp-es sávszélességet 96%-osan használja ki, ami rendkívül jó eredmény, ennyire még a Pentium 4 sem képes egy egycsatornás chipsettel. Az Athlon 64 FX-51 értékei ebben az esetben 85%-osak, ami a Pentium 4 76%-ához képest szintén jó eredmény. Érdekes megfigyelni, hogy a "jó öreg" Athlon XP mennyire a sor végén kullog, a kis pici csíkjai eltűnnek a mezőnyben...

Cachemem


Athlon 64 / Athlon 64 FX / Athlon XP Barton

Elővettük a Cachemem nevezetű programot is, ugyanis a későbbi eredmények tisztázása végett (amikor is lesz egy-két meglepetés) látnunk kell egy érdekességet! A Cachemem a processzor L1 és L2 cache-ének sebességét illetve a rendszer memória-sávszélességét méri. Az Athlon XP-n a kisebb L2 cache miatt az adatblokkok mozgatása jóval lassabb (kb. fele) mint a két 64 bites processzoré. Lényeges, hogy az Athlon 64 L2 cache késleltetése kisebb (kb. ~20-30%-kal) az Athlon 64 FX-51 L2 cache-latency-jénél, ezért fordulhat elő majd a későbbiekben olyan eredmény, amikor az Athlon 64 azonos órajelen gyorsabb az Athlon 64 FX-nél, hiába az FX 128 bites memóriavezérlője.

PCMark2002

A PCMark2002 memóriatesztje a fentebb látott programok eredményeit hozzák. Az Athlon 64 FX-51 veri az összes versenyzőt, az Athlon 64 3200+ a Pentium 4-gyel van egy szinten alapjáraton és tuningolva is. A PCMark CPU-tesztjének láttán nagyon úgy tűnik, hogy ez a benchmark az órajelre megy, legalábbis az AMD processzorok esetén, ugyanis az Athlon XP gyorsabbnak bizonyul az Athlon 64 3200+-nál.

ScienceMark

A ScienceMark szintén egy szintetikus tesztprogram, amely MMX, SSE, SSE2 és 3DNow! optimalizációval rendelkezik - ezért is válaszottuk bele a programcsokorba. A Molecular Dynamics benchmark egy metódus a különböző anyagok termodinamikus magatartásának szimulálására, amelyek a saját erejüket, sebességüket és pozíciójukat használják fel. A MolDyn egy dinamikus molekuláris szimulációt végez el 216 Argon atommal 140 Kelvin (-133,15 Celsius fokos) hőmérsékleten. Erről több információ itt található.

A Primordia egy olyan kód, amely kiszámolja a periódusos rendszer bármelyik atomjának elektronjainak mozgását a kvantummechanikai Hartree-Fock pálya mentén. Lényegében a két szimuláció a processzor számítási teljesítményt méri.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • AMD

Azóta történt

  • A Shuttle Athlon 64-es XPC-je

    A mini PC-k piacán a Shuttle abszolút brand, évek óta úttörőként van jelen. Most is, Athlon 64 és nForce 3 alapú rendszerével.

  • Bemutatkozik az extrém Pentium 4

    Cikkünkben annak járunk utána, hogy az Intel legújabb csúcsprocesszora felveszi-e versenyt az AMD 64 bites chipjeivel.

  • Athlon 64-es lapok a szorítóban

    Megatesztünkben kilenc darab, AMD Athlon 64 processzorhoz szánt alaplapot mutatunk be. A felvonultatott termékek az nForce3 és K8T800 chipsetekre épülnek.

  • Soltek SL-K8AN-RL

    A korábbi megatesztünkről lekésett, nForce3 lapkakészletű Soltek Athlon 64-es alaplap most bizonyít.

Előzmények

Hirdetés