GeForce GTX 650 Ti: vérbeli középkategóriás videokártya az NVIDIA-tól

MSI N650 Ti Power Edition OC

Az ASUS kártyája után most az MSI recept alapján elkészült GTX 650 Ti Power Edition-t vesszük szemügyre, mely szintén alkalmaz gyári tuningot.


[+]

Az MSI annyira nem fukarkodott a dobozban található kiegészítőkkel, bár dőzsölésről azért itt sem beszélhetünk: a szokásos paksamétán kívül egy MOLEX->PCIe tápadaptert, egy DVI->D-Sub átalakítót, valamint egy mini HDMI->HDMI konvertert találtunk a dobozban.


[+]

A barna NYÁK-ra épülő kártyán a Cyclone II fantázianévre hallgató hűtés kapott helyet, mely jól láthatóan egyetlen – a gyártó szerint propellerre hasonlító – ventilátort alkalmaz, melynek átmérője 9 centiméter. A méreteknél maradva fontos megjegyezni, hogy az MSI kártyája leghosszabb pontján mindössze 232 milliméter.


[+]

A bordát leszerelve, majd megfordítva jobban láthatjuk, hogy a két hőcső a fő részből kiindulva két kis mellékbordához vezeti a GPU-ból felszabaduló hőenergiát.


[+]

Az Asus megoldásához hasonlóan ez a kártya is négy fázist kapott, melyeket az ONSemi NCP5395 típusjelzésű kontroller működteti; ezt az Afterburner nevű alkalmazással kombinálva emelhető a GPU, a PLL, valamint a memóriák feszültsége is, ami tuning esetén lehet igazán hasznos.

A GK106-alapú GPU órajelét az MSI mérnökei 993 MHz-re lőtték be, ami a referenciához mérten bő 7%-os pluszt jelent.

A memóriák teljesen megegyeznek a korábban látottakkal, itt is a H5GQ2H24AFR-R0C típusú Hynix modelleket láthatjuk, melyek papíron 1500 MHz-es sebességre képesek 1,5 voltos feszültség mellett. Az egyenként 2 gigabit (256 MB) kapacitású egységekből az MSI megoldására is összesen 4 darab került, melyek elrendezése a 128 bites vezérlésnek megfelelően alakul. A chipek órajele ebben az esetben is – az NVIDIA specifikációinak megfelelően – 1350 MHz.

A hátlapi kivezetéseket szemlélve azonnal egy mini HDMI-be botlunk, amivel egy csapásra értelmet nyer a korábban említett tartozék, azaz a mini HDMI->HDMI átalakító. Mellette még egy dual-link DVI-I és DVI-D csatoló húzódik, így a három megjelenítő használata itt is viszonylag egyszerűen kivitelezhető.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés