Logitech gamer egerek a középkategóriából

Logitech G402

Mint korábban említettük, a G402 formája nem a közvetlen elődre, a G400s-re vezethető vissza – ami úgy tizenkét évvel ezelőtt MX500 néven látta meg a napvilágot és máig etalonnak számít –, hanem az alig kétéves G602-re. Merész váltásnak véljük ezt, de valahol érthető is, hiszen a G400s-t már nem volt hová csiszolni. És mivel a fogyasztói társadalmi berendezkedés a folyamatos újításra alapoz, a Logitech pedig nem jótékonysági szervezet, hanem profitból él, ezért tovább kellett lépniük.

Szerintünk a G402 valahogy úgy születhetett, hogy vették a szintén G602 által ihletett G502 formáját – aminek a G500s-hez (ami egyébként a G5-ből lett) nincs semmi köze –, betették egy alakváltó algoritmus egyik végére, a másikra pedig a G400s került, és elindították a folyamatot, ami az egyik formát lépésekben a másikba alakította. Valahonnan félútról kivettek egy képkockát, no az lett a G402, ami szerintünk egyáltalán nem sikerült rosszul.

Alapvetően olyan a G402, mint a G502, a jobb gombja hosszabb a balnál, hátát fényes betétek szabdalják, jobb hüvelykujjnál pedig kiszélesedik, hogy legyen ott helye a rengeteg gombnak. Csak mindenen finomítottak, egyszerűsítettek, az ívek lágyabbak – ezek a G400s-örökségek, akárcsak a közepes, 136 mm-s hossz, a 41 mm-es magasság és a középmezőny aljára sorolható 100 gramm körüli súly. Azt nyilván mondani sem kell a képek láttán, hogy alapvetően tenyeres fogáshoz való egérről van szó, amihez szintén tartozik fantázianév: Hyperion Fury.

Gombból rengeteg van, összesen nyolc, amiből ötöt a hüvelykujj és a bal egérgomb külső szélére zsúfoltak, illetve itt van az aktuális felbontást jelző három LED is. A fő gombok felülete ívelt, mint a G502 és a G602 esetében, és szintén közös a hátul világító G logó. A görgő viszont egyszerű, fizikai formájában a G302 és G303-nál látottal tűnik azonosnak, gumis, és szintén nem dönthető oldalra. Vezetéke közepesen vékony és elég rugalmas.

Alul jó nagy csúszótalpakat találtunk elöl hátul és oldalt, valamit az érzékelő köré is került két kisebb. A G402 ugyanazt az Avago AM010 optikai szenzort kapta, amit a G302, de itt megtámogatták egy giroszkópos gyorsulásmérővel. Ennek jótékony hatása elvileg pont azoknál a hirtelen, gyors mozdulatoknál jelentkezhet, ahol az AM010 már teljesítőképessége határára ér.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés