Logitech gamer egerek a középkategóriából

Hirdetés

Logitech G302 és G303

Komoly formai átalakuláson ment keresztül a Logitech játékos egereinek vonala az elmúlt évek során. Ennek nyitányát az idestova két éve megjelent G602 jelentette, majd az 500-as és 400-as termékcsalád is szakított a majd egy évtizede kitalált, jól bevált ívekkel. Végül pedig megjelent egy új sorozat, a 300-as, aminek az alakja annyira furcsa, hogy a legtöbb fórumon ölre mennek az olvasók pró és kontra véleményükkel – amit természetesen jobbára csak képek alapján alakítanak ki. Mi viszont a hazai képviselettől elkértük a G302-t, G303-at és G402-t, hogy kipróbáljuk, az ígéretes G602 után mire jutottak a Logitechnél. Továbbá megkaptuk a G440 műanyag egéralátétet is. (G502-t is kértünk, de sajnos azt nem kaptunk.)

Formailag célszerű együtt tárgyalni a G302-t és a G303-at, mert szinte teljesen azonosak. Elöl alacsonyan és szűken indítanak, majd határozott ütemben szélesednek és magasodnak a 115 milliméteres hosszúság nagyjából kétharmadáig, majd az utolsó harmadon egy lekerekített ívvel visszasüllyednek a kezdő szintre és váratlanul összeszűkül a hátsó részük. Ebből a leírásból, a viszonylagos rövidségből (átlagos egerek 130-140 mm hosszúak), a szerény, 37 mm-es magasságból és a picivel 90 gramm alatti, tehát elég alacsony súlyból sejteni lehet, hogy karmos vagy ujjas fogáshoz ajánlottak.

Alaposan kiélték magukat a formatervezők a hátsó részen. Fényes, mintás betétet tettek bele mindkét oldalon, ami mögött komoly fényjátékra képes megvilágítás van, a G302 esetében még csak egy, a G303-nál viszont több millió színárnyalattal. A Logitech marketinggépezete is pörgött, ezért a ma divatos MOBA játékok is megjelennek az ajánlásban, és kiváló fantázianeveket is kieszeltek: G302 – Deadalus Prime, G303 – Daedalus Apex. A név és a fényjáték pont azok a dolgok, amelyek nélkül kiválóan ellennénk, főleg ha elhagyásukkal olcsóbb lehetne a termék.

Gombból a két fő mellett a görgő alá és mögé kapunk még egyet-egyet. Illetve van két oldalsó is az egyébként szimmetrikus forma jobb hüvelykujjhoz igazodó részén, aminek az alternatívája nem adatott meg a bal kézzel egerezők viszonylag szűk közösségének. Elég szélesek és a felső burkolattól különállóak a fő gombok, érdemes megfigyelni, hogy finom bemélyedés van rajtuk, ami mondhatni a megfelelő helyre tereli a felhasználó ujjait, és Omron (igaz csak kínai) mikrokapcsoló és rugós visszalökő mechanizmus van alattuk. A görgő vékony, gumis, oldalra nem dönthető.

Kívülről szemlélve az első látható különbség a G302 és a G303 között a vezetékük kialakítása. Mindkettőé hosszabb a szokásosnál (kb. 220 cm) és vastagabb is, de csak a G303 kapott harisnyázást. A másik szemmel látható eltérés alul van, a G303-nál nem csak az érzékelő közelébe, hanem a szélekre is tettek csúszótalpat, ilyenje a G302-nek nincs. Az érzékelő nyílása is más, de ennél fontosabb, hogy a benne ülő „szem” sem egyforma. A G302 a G100s-ben megismert és korrekt Avago AM010-et kapta, a G303 viszont a G502 kiváló PixArt PMW3366 érzékelőjével büszkélkedhet, ami nem csak a marketing, hanem a felhasználók véleménye szerint is az egyik legjobb érzékelő.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés