Ozone Neon és Argon egér gamereknek

Ozone Neon

Lassan öt éve már annak, hogy az akkor még számunkra teljesen ismeretlen Ozone Radon egerei nálunk jártak. Az európai bázissal dolgozó, azóta gamer körökben már jól ismert márka megtartotta azon szokását, hogy egereit nemesgázokról nevezi el, így most egy Neon és egy Argon nevezetű landolt náluk a Ground Level egérpad L-es méretű verziójával együtt.

Nem teljesen új, még 2014 elején mutatkozott be a Neon, ami egy szimmetrikus formájú, letisztult vonalvezetésű modell. Megszólalásig hasonlít az ősi Microsoft Intelli Mouse 1.1 által ihletett Zowie FK1 és FK2 egérhez, de a SteelSeries Sensei modelljeitől is csak a szakértők tudnák megkülönböztetni, ha nem lenne rajta az Ozone márkanevet rövidítő O3 (az ózon vegyjele) embléma. A logó, görgő, körbefutó díszbetét és fenéklemez színe négyféle lehet, a nálunk járt vörös mellett, kékkel, fehérrel és fényes feketével is kapható, így mindenki ki tudja választani a neki tetsző verziót. Méretét tekintve az egér a középkategória aljára sorakozik be, 125 mm hosszú, 37 mm magas és kábel nélkül 90 grammot nyom.

Nyolc gombja van a Neonnak, ami valójában csak hat, ugyanis a jobb, illetve bal hüvelykujjal kézre eső gombok funkciója szimmetrikusan azonos. A fő gombokon túl van még egy – alapvetően felbontásállító – az átlagosnál kisebb, gumis görgő mögött. Az egér hátát és oldalait is enyhén selymesített hatású anyaggal vonták be. Vezetékét zsinóros burkolatba öltöztették, egyik végén aranyozott USB csatlakozó, a másikon megfelelő méretű megtörésgátló van.

Alján – ami esetünkben vörös volt – két hatalmas csúszótalp terpeszkedik, az érzékelő pedig a mértani középpontban van, ahogy az egy gamer megoldásnál illik. Ebből egy lézeres típust, az Avago ADNS9500-at vetették be, 6400 dpi maximális felbontással. Ugyanez a szenzor van a nagyon hasonló formájú SteelSeries Sensei egerekben, a SteelSeries Xaiban, de a Logitrech G500-ban vagy G9X-ben is, és más, elit gamer típusokban.

Fedélzeti memóriájában tárolja a beállításait, ezért az Ozone Neon vezérlője inkább csak egy programozó felület, nélküle is teljesen jól meglehetünk, ha a játékokban szabjuk testre a funkciókat. A szokásos beállítási lehetőségeket találjuk benne: az érzékelő felbontása 200 dpi-től 100-as lépésekben állítható, a kurzorsebesség állítása mellett a rásegítés is kikapcsolható, megadható az USB lekérdezési frekvenciája, viszont az emelési magasság nem. Az On-To-Go Speed csúszkával az egyes gombokra kiosztott funkció ismétlési sebessége állítható be, például nagyon gyors klikkelés érhető el vele.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Ozone

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés