LG SP820: tévéfelokosító 3D-támogatással

Smart rendszer, appok

A Smart rendszer sok gyártónál csak azt jelenti, hogy egymásra dobálnak jó pár, rossz esetben csak öt-hat, direkt a termékre optimalizált internetes alkalmazást, és ennyi. Az Android operációs rendszert használó megoldások már egy-két fokkal fejlettebb szintet képviselnek, hiszen ott az applikációk száma jóval nagyobb. Ugyanakkor van néhány gyártó – köztük az LG is –, akik egy teljesen másik utat választottak.

Ők ugyanis egy komplex szisztémát építettek fel, egy olyan portálszerűséget, ahonnan elérhető a termék összes szolgáltatás funkciója kezdve a beállításoktól a nyílt böngészőn, médialejátszón és extrákon át egészen az alkalmazásboltig vagy a widgetekig. Ráadásul az LG mindezt nyakon öntötte egy nagyon látványos grafikus kezelőfelülettel, ahol már nem feliratok, hanem viszonylag nagyméretű, színes ikonok rejtik az opciókat, alkalmazásokat.

Világhálóba gabalyodva

Az elérhető netes anyagokat két nagy csoportba osztották: Applikációkra és az úgynevezett Prémium tartalmakra. A különbség, hogy az előbbieket le kell tölteni és installálni egy regisztrációs procedúra után, míg az utóbbiak már telepítve vannak, csak rájuk kell bökni, és máris bejön a kívánt oldal.

Utóbbi halmaz 17 tagot tartalmaz, amelyek között megtalálhatóak a már régóta jól ismert webes alkalmazások, például a YouTube vagy a Daily Motion. Ezek némiképp különböznek a számítógépen megszokott változattól, ráadásul a készülék képes arra is, hogy feljavítsa a gyenge minőségű webes videókat. Nem hiányoznak a speciálisan magyar szolgáltatások sem: elolvashatóak az Origo.hu cikkei, megnézhetőek a Startlap videók vagy előhívható a Port.hu digitális tévéújság, illetve kulturális programajánló. Akadnak itt zenei tartalmak, például az Aupeo rettentően nagy, kiválóan használható adatbázisa, élő felvételek az iConcerts-től és a netrádiókat tömörítő vTuner. Lehet térképeket nézegetni és útvonalat tervezgetni a Google Maps segítségével, követhetőek az amerika baseball liga (MLB) eseményei, megnézhetőek a Picasára feltöltött fotók. Ezenkívül az olyan népszerű közösségi média alkalmazások is befértek, mint a Facebook vagy a Twitter.

Az appok

Mint már volt róla szó, több száz alkalmazás tölthető le; hogy az ezek közötti navigiáció megkönnyítsék, lehetővé tették a dátum, illetve a felhasználók értékelésein alapuló keresést is, vagyis sorrendbe rendezhetők az appok aszerint, hogy másoknak mennyire tetszettek.

Emellett az is hasznos, hogy az alkalmazásokat öt különféle csoportba sorolták: Játék, Szórakozás, Oktatás, Életmód, Hírek, melyek értelemszerűen már nevükben jelzik, hogy milyen jellegű programokat kínálnak. A játékok között találhatóak olyan ügyességi darabok is, amelyeket direkt a mozgásérzékeny távvezérlőre terveztek, így tényleg kicsit a Wiire hasonlit a dolog.

Bekerültek a kínálatba magazinműsorok, sőt még élő adások is elcsíphetőek. Emellett mód nyílik arra, hogy a felhasználó nyelveket tanuljon, elmerüljön a borkultúrában, a parfümök vagy a jóga világában, hogy csak néhány példát említsünk. Akadnak itt egész estés filmek, sőt több részből álló sorozatok is. Látható, hogy az összes lehetséges célcsoportot megpróbálták lefedni a fejlesztők. Az appok letöltése gyerekjáték, ráadásul még egy viszonylag részletes ismertető is elolvasható róluk látványos illusztrációk társaságában, tehát nem árulnak zsákbamacskát. A készülék által biztosított tárhely 400 megabájt, ami korántsem elég az összes app letöltésére, de azért jó pár elraktározására módot ad, hiszen a legtöbb mérete jóval 20 MB alatt marad.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés