Új hardverek a hideg időben

Alaplap, processzorok, hűtő

Hivatalos AcerShop

A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (megfelelő kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük 25% áfa hozzászámításával. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Lassan, de biztosan befut a hazai piacra az AMD legkisebb fúziós, Brazos platformjának felfrissített arzenálja. Az E-350 fölé érkezik az E-450, melynek CPU órajele 1,60 GHz helyett egy picivel magasabb, 1,65 GHz. Gyorsult a 80 számolóegységes Radeon HD 6320 GPU részleg is, ennek alapórajele immár 508 MHz, sőt az újonnan megjelenő IGP Turbo Core technológiának köszönhetően ez egészen 600 MHz-re felemelkedhet, amennyiben a processzor belefér a 18 wattos fogyasztási keretbe.

Elsőként az Asus E45M1-M-Pro alaplapján találkoztunk az új jövevénnyel. A microATX formátumú deszkára integrált AMD E-450 processzor és A50M chipkészlet közös, passzív hűtést kapott egy méretes, kékre festett borda formájában, így kiváló alap lehet néma számítógéphez – mondjuk HTPC-hez. Felszerelését tekintve semmi sem hiányzik róla, hátlapján három monitorkimenet (D-Sub, DVI, HDMI), két USB 3.0, egy 6 Gbps-os eSATA és FireWire csatlakozó sorakozik, hangrendszere nyolccsatornás. Belsejében még öt SATA 3.0 aljzatra köthetünk adattárakat, az esetleges bővítőkártyákat pedig egy hosszú, négyszeres sebességre képes és egy rövid, egyszeres PCI Express 2.0, valamint két hagyományos PCI csatlakozó várja. Sajnos a jól felszerelt Asus alaplap nem éppen olcsó, három év garanciával több mint 40 000 forintba kerül.

Az Inteltől egy új, érdekes Core i3 processzor érkezett. Asztali vonalon eddig csak az i3-2105 kapta meg a nagyobb HD Graphics 3000 grafikus magot, amivel már a régebbi játékoknak is neki lehetett állni, egyébként a felezett HD Graphics 2000-et használták. Most egy friss modell, a Core i3-2125 érkezett a nagyobb IGP-vel. Lényegében a szokásos modellfrissítésről van szó, az újdonság az i3-2105-öt váltja; 200 MHz-cel magasabb órajelen, vagyis 3,30 GHz-en jár processzora, a grafikus számítóegység maradt 850-1100 MHz között, és megtartották az árat is, ami most, a forint gyengélkedésével három év garancia mellett nagyjából 42 000 forint.

Ha már processzorokról van szó, megemlítünk egy hozzájuk való hűtőt, bár a Scythe Mugen 3 legújabb verzióját, amit a német PC Games Hardware magazinnal közösen „fejlesztettek”, Core i3-nál erősebb vasakhoz célszerű használni. Azért az idézőjel, mert a módosítás csupán a ventilátor átalakítását érintette. Itt az eredeti, percenként 1600 fordulatig felpörgő 120 milliméteres lapátkerék helyett két darab 800-ast használnak, ami jelentősen alacsonyabb zajszintet és szerintünk egy picivel kisebb hűtési teljesítményt eredményez. Az egyedi Scythe Mugen 3 PCGH vételára 15 525 forint.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Mi a helyzet a VGA piacon?

    Hardverújdonságok és érdekességek mellett a grafikus kártyák aktuális kínálatát elemezzük.

  • Őszi hardvercsokor

    Multimédiás eszközökkel, hűtési megoldásokkal, friss notebookokkal és egyéb hardverpiaci érdekességekkel jelentkezünk.

  • Friss Pentiumok és tabletek...

    ... no meg egy adagnyi érdekes hardverújdonságot tálalunk heti piaci beszámolónkban.

  • Llano a hazai piacon

    Az AMD új platformja már asztali és mobil gépekben is elérhető a hazai piacon.

Hirdetés