Hirdetés

BlueStorm profi módban

Belső

Kék tápba kék ventilátor illik, tehát ilyet kapott a BlueStorm Pro. A 120 milliméteres lapátkereket hagyományosan a Yate Loon Electronics szállította. Motorereje 0,3 amper, ami tápos viszonylatban gyengének számít, szóval alacsony fordulatszámon valószínűleg nem fog morogni. Hangban az FSP által ugyancsak használt ADDA ventilátorok jobbak szoktak lenni, de a táp zajosságát nemcsak a lapátkerék, hanem a szabályozása is nagyban befolyásolja.

Belül a szokásos, hárombordás FSP-s elrendezést találtuk, amit viszont itt-ott egyszerűsítettek, minden bizonnyal a költséghatékonyság miatt. Rövidebb lett a középső borda, a kimeneti oldalon pedig elhagyták a fő nyomtatott áramkörre merőleges kisebbet. Stílszerűen a kimeneti rész tekercseinek magját is kékre festették.


Az FSP BlueStorm Pro belseje


Everest 80 Plus és Epsilon 80 Plus belseje

A korábbi FSP tápokkal kapcsolatban nemrég fény derült a CapXon márkájú bemeneti kondenzátorok okozta hibajelenségre. Szerencsére a BlueStorm Prónál ez a veszély nem fenyeget, itt ugyanis – az aktuális Everest 80 Plus és Epsilon 80 Plus modellekhez hasonlóan – megbízhatóbb, TEAPO márkájú alkatrészt használtak. A nyomtatott áramkörről megtudtuk, hogy a 60GHY kódot kapta – 80GLN szerepel az Everest 80 Plusnál –, de arra utaló jelet nem találtunk, hogy ezt a kapcsolást milyen teljesítménytartományban használják majd. Mivel az Epsilonok és Everestek másra épülnek, mi inkább a BlueStormnál egyszerűbb, olcsóbb modellekben számítunk rá.

Míg a kevésbé melegedő bemeneti oldalra elég a 85 Celsius-fokig hitelesített kondenzátor, addig a kimenetire illik magasabb kategóriás, 105 fokot bíró kéménykéket rakni. Így tett az FSP is a BlueStorm Prónál, ahol a kimeneti oldalon is TEAPO gyártmányok sorakoznak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés