Hirdetés

BlueStorm profi módban

Hirdetés

FSP BlueStorm Pro 500

Évekkel ezelőtt a BlueStorm volt az FSP első típuskódon felül konkrét fantázianévvel ellátott modellje. Teljesen kék külsejével és világító kapcsolójával akkoriban a leglátványosabb tápok közé tartozott. Mára több fejlesztésen, sorozatváltáson ment át, és besorakozott fölé az Epsilon, majd az Everest széria. Ma a legfrissebb modellt, a BlueStorm Prót vesszük górcső alá. Doboza nem annyira látványos, mint az Epsilonok vagy Everestek csomagolása, de ez a legkevésbé lényeges paraméter. Sokkal fontosabb, hogy benne a tápon kívül csak pár csavart, egy tápkábelt és némi papíranyagot találtunk, kötegelőket nem.

A BlueStorm Pro magán hordozza a sorozatra jellemző összes stíluselemet. Háza kék, hátulján ott feszít a kéken világító billenőkapcsoló. Tetején a szokásos, FSP logóval díszített, aranyszínű rács alatt továbbra is 120 milliméteres ventilátor dolgozik, az FSP egyelőre még nem mozdult a divatos 135 milliméteres modellek felé.

Korrekt kék harisnyát kaptak a fix vezetékek, csak a PCI Express grafikus kártyákhoz való köteg burkolata vörös. Látszik a kábelek hosszán és csatlakozóin, hogy a BlueStorm Pro most már csak a felső középkategóriába tartozik. Egyaránt 40 centiméteres szálakon lóg az alaplapra csatlakozó 24 tűs és 4+4 tűs csatlakozó. Ez a hosszúság alsó tápos házakban akár kevés is lehet, bár többnyire éppen elegendő. Persze, aki biztosra akar menni, az vegyen Epsilont vagy Everestet. Szintén 40 centiméterre van a táptól az első 6+2 tűs PCI Express csatlakozó, amit 10 centiméterre követ még egy 6 tűs. Összesen öt SATA eszközökhöz való konnektort kapunk két kötegre elosztva, az egyiken kettő, a másikon három csatlakozó ül a táptól 40, 50, illetve 60 centiméterre. Ugyanígy rendeztek el öt, IDE egységekhez való dugaszt, de a hosszabb köteg végére került még egy „floppyetető”. Ismét azt mondhatjuk, hogy akinek több csatlakozó vagy hosszabb kábelek, esetleg modularitás kellene, kereshet az Epsilon és Everest modellek között megfelelőt.

Az adatlapra pillantva az első kellemes részlet, amit felfedeztünk, hogy az FSP továbbra sem alkalmazza azt a marketingfogást, hogy tápjai elnevezésénél a pillanatnyi csúcsteljesítményt adja meg. Ennek megfelelően tesztpéldányunkat nem BlueStorm Pro 530-nak, hanem 500-nak hívják. Leglényegesebb, 12 voltos részlege eléggé visszafogottnak tűnik. Az FSP továbbra is a több részre osztott megoldást preferálja. A BlueStorm Prónak kettő jutott, egyenként 18 amper terhelhetőséggel, ami egyenként 216 wattos teljesítményt jelent. Ismét azt mondhatjuk, hogy akinek több kell, az az Epsilonok és Everestek között talál három, négy, sőt öt részre bontott 12 voltos ágú modellt. Érdemes megjegyezni, hogy Everestből már a 400 wattosnak is hármas bontása van 12 volton.

A teljesítmény kapcsán a 80 Plus standard címkéje szavatolja, hogy a BlueStorm Pro 500 20, 50, illetve 100 százalékos terhelésnél is legalább 80 százalékos hatásfokkal dolgozik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés