Hirdetés
Összegzés
Az összes játékban elért eredmény alapján a Radeon R9 Fury X 6-8%-kal lassabb a GeForce GTX 980 Ti-nél, míg a kisebbik kártya, a Radeon R9 Fury nagyjából 9%-kal marad el a nagy testvértől.
Csupán a magasabbik, 3840x2160-as (4K) felbontás eredményeit vizsgálva már változik a kép, ugyanis itt jobban kijön a nagyobb memória-sávszélesség áldásos hatása, aminek köszönhetően jobban állnak az új Radeon kártyák. Az átlag értékeket tekintve a Fury X már képes volt beelőzni a GTX 980 Ti-t.
Teljesítmény/fogyasztás tekintetében ugyan előrelépést jelentenek a Fury kártyák, de a nagyobb Maxwell-alapú megoldásoktól még így is lemaradnak némileg.
Az AMD Radeon R9 Fury X kártya teljesítménye ugyan jó, de az alacsonyabb, 1920x1080-as (Full HD) felbontásban lemarad a rivális GeForce GTX 980 Ti-től, és csak 4K-ban tud igazán versenyre kelni vele. Magát a kártyát tekintve elégedettek voltunk, hisz egy kicsi, kompakt, a legtöbb házba könnyedén beszerelhető VGA-val volt dolgunk, melynek hűtése is remek hatékonyságú, bár a pumpa sípoló hangja némileg árnyalja a képet, de ez az újabb verziókkal remélhetőleg megszűnik. Kétségkívül egy negatív tényező a HDMI 2.0 hiánya, bár az AMD valószínűleg inkább a FreeSync-támogatással rendelkező 4K monitorok irányába szeretné terelni a játékos vásárlókat. Per pillanat a Radeon R9 Fury X ára valahol 230-240 000 forint környékén mozog, ami nagyon hasonlít a GeForce GTX 980 Ti árcédulájához, mely Full HD-ban egyértelműen gyorsabb, illetve 4K-ban sem marad le a Radeontól, ráadásul fogyasztása is alacsonyabb. Mindezek tükrében egyelőre nehéz lenne ajánlani a Radeon R9 Fury X-et, bár maga a kártya kialakítása, illetve az innovatív HBM memória alkalmazása egyértelműen tetszett nekünk.
Az ASUS Strix Radeon R9 Fury kártya megújult hűtésétől sokat vártunk, de végül sajnos kissé csalódnunk kellett, ugyanis sem hőmérsékletben, sem pedig terhelés alatti zajszintben nem remekelt a szóban forgó modell. Összességében nekünk valamelyest visszalépésnek tűnik a három ventilátoros kivitel, hisz az előző, két légkavaróval operáló Strix hűtések mindegyike remekül muzsikált tesztlaborunkban. Az AMD ajánlása alapján a Fury 100 dollárral, azaz átszámítva nagyjából bruttó 35 000 forinttal olcsóbb az X jelölésű társánál, de mivel egyelőre nem áll rendelkezésünkre pontos hazai ár, így még nem tudunk pontosan ítélkezni Radeon R9 Fury versenyképessége felett. Amint konkrét információt kapunk, frissíteni fogjuk a cikk ezen részét.
AMD Radeon R9 Fury X videokártya
Oliverda és Abu85
Az egyes kártyákat az AMD, illetve az ASUS képviseletétől kaptuk kölcsön.