Acer Aspire R7 – egy formabontó notebook

Hirdetés

Mérések

Az Acer Aspire R7 kétféle konfigurációban érkezik a hazai piacra, melyek csak grafikus alrendszerben különböznek. A processzor mindkét esetben harmadik generációs Intel Core i5-3337U 1,8 GHz-es alapórajellel, ami turbóval 2,7 GHz-ig megy fel. Mellé 8 GB memóriát és 750 GB-os merevlemezt tettek, érdekes módon SSD nélkül; ezen kívül Wi-Fi és Bluetooth modult, illetve négycellás, 53 Wh-s akkumulátort kapunk. Tesztgépünkben csak a processzorba integrált Intel HD Graphics 4000 hajtja a Full HD felbontású kijelzőt, de a konfiuguráció elérhető combos GeForce GT 750M-mel is, melynek felára alig több mint 20 000 forint a 325 000 forint környékén kapható alapgéphez képest. Ebben az árban a három év garancia és Windows 8 is benne foglaltatik. Várhatóan ősszel befut a Haswell processzoros változat, melynél Full HD fölötti képernyőfelbontás is elérhető lesz.

Termék megnevezése Acer Aspire R7
Processzor Intel Core i5-3337U, 1,80-2,70 GHz
Lapkakészlet Intel HM77
Memória 4 + 4 GB DDR3-1600
Kijelző 15,6"-os, 1920x1080 pixeles IPS érintőpanel
Grafika Intel HD Graphics 4000 – integrált
Hang nyolccsatornás ALC282
Merevlemez 750 GB Western Digital HDD – SATA 3.0
Optikai meghajtó nincs
Kommunikáció Broadcom IEEE 802.11b/g/n Wi-Fi, Bluetooth 4.0
Interfészek - 2 db USB 3.0,
- USB 2.0,
- HDMI kimenet,
- Acer converter port,
- audio ki/bemenet
Extrák webkamera, kártyaolvasó, billentyűzetvilágítás, érintőképernyő, egyedi Ezel zsanér, négy hangszóró, fémház
Akkumulátor 4 cellás – 53 Wh
Méret 376 x 254 x 28 mm
Tömeg 2,27 kg
Operációs rendszer Windows 8
Gyártó honlapja www.acer.hu
Termék honlapja Aspire R7
Fogyasztói ár 325 000 forint
Garancia 3 év

Többször leteszteltük már az Intel harmadik generációs Core i5 processzorait, melyekre továbbra is érvényes, hogy általános felhasználáshoz bőségesen elegendő teljesítményt nyújtanak; két csatornára kötött 8 GB memória mellett szépen üzemelt a Windows 8 és minden alóla indított alkalmazás, akár komolyabb képszerkesztésnek vagy videovágásnak is neki lehet indulni ezzel a rendszerrel. Az Intel HD Graphics 4000 elég kevés lesz a játékokhoz, erre a GeForce GT 750M sokkal jobb megoldás, vagy bevárhatjuk az ősszel érkező, Haswell processzoros modelleket combosabb IGP-vel. A rendszer és alkalmazások indítása SSD nélküli is váratlanul fürgének bizonyult.

Jelesre vizsgázott az Aspire R7 Full HD, vagyis 1920x1080 pixeles kijelzője. Minden szögből kiváló színvisszaadású IPS panelt használtak, melynek 316 cd/m²-es maximális fényereje és 1500:1 körüli kontrasztaránya sikeresen legyőzte a kijelző tükrös felületét, bár erős napfényben már nehéz volt kivenni a képernyő tartalmát. Jó hír, hogy kalibrálatlanul is egész korrektek a monitor színárnyalatai, beállítás után pedig nagyszerű értékeket mértünk, és az sRGB színteret is sikerült szinte maradéktalanul lefedni. Az Acer Aspire R7 színprofilja (IGP-hez) innen tölthető le, a maximálisnál néggyel alacsonyabb fényerőn adja a legpontosabb árnyatokat.

Jól dolgozott az R7 hűtése, nyugalomban, 24 °C-os szobahőmérséklet mellett teljesen leállt a ventilátora, csak a merevlemez duruzsolását és némi kis remegést hallottuk. Leterhelve a processzort alig hangosodott a rendszer, előbb 22, majd 15 perc után 23 decibelt mértünk – ez kimondottan halknak számít. Kár, hogy a hűtés motorja határozottan morog, így az elfogadható szélzaj mellett némi mély tónusú mormogás került a képletbe, ami ugyan nem szerencsés, de még mindig jobb, mint az Ultrabookokra jellemző sivítás. Félórányi terhelés alatt nem melegedett számottevően a gépház, alján 30-39, tetején 29-35 °C-ot mértünk, ez nagyon rendben van. A GeForce GT 750M-mel szerelt változat valószínűleg hangosabb és/vagy melegebb lesz.

Átlagosnál valamivel nagyobb, 53 wattórás akkumulátorával nagyjából hét és fél órás nyugalmi üzemidőre volt képes az R7, miközben csak egy szövegfájlt pörgettünk. Nagyfelbontású videó lejátszása közben valamivel hat óra alá csökkent az élettartam, teljes terhelésen pedig alig több mint másfél órás eredményt kaptunk. Egészen tisztességes értékek ezek; nyugalomban 7, videózás közben 9,2 , teljes terhelésen majdnem 33 wattos fogyasztást jelent.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés