Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    Sziasztok!

    Sikerült ma vennem egy bazi nagy hőleadó radiátort.
    Egy hűtőgépé volt úgy tudom.
    Az lenne a kérdésem hogy mivel mossam ki belőle az olajat. Ugyanis ezekben, mint a légkondik hőleadójában is, van valami olaj.
    Gondoltam hogy átmosom brigéciollal, aztán valami higítóval, vízzel, és utána átöblítem deszt vízzel.
    Szóval a brigéciol, higító, stb, nem tehet kárt a réz csövekben, hegesztéseken?

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz shteer #37471 üzenetére

    Köszi.
    Igen ez az érzésem nekem is megvan :D
    Már ha csak a cső végéhez érek, akkor is olajos lesz a kezem, de nem tudom milyen olaj lehet, eléggé agresszív. Nehéz letörölni, csíp, büdös.

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz szacsee #37474 üzenetére

    Üdv.

    Brigéciol 2000 ret kell vennem, mert a D3 az olaj alapú, szóval csak adnék egy pofont a sz@rnak.. (pont a D3 ból van egy kartonnal a garázsba :O )
    2 üveggel át döntök majd rajta, olyan 4 részletbe.
    Vizes öblítéssel nem lesz baj, vettem fél colos slagot, az jó lesz rá, meg ilyen csap telepre szerelhető csatlakozót, meg aba bilincset :D
    Aztán gondoltam hogy veszek 2 liter benzint, és azt is átlocsolom rajta. Még mindig olcsóbb mint akármilyen oldószer.
    Vannak olcsóbb féktisztítók, de mind spray, spray vel meg mit tudok kezdeni? Nem volt még féktisztító sprém. Nem tudom hogy fújja ki, ha nagyon permetez akkor nem lehet jól bejuttatni abba a 9 mm es csőbe.
    Trisót többen használták, végső öblítés előtt még gondoltam hogy trisós vizet is öntök bele, az olcsó, fél kiló trisó kb 250 forint.
    Aztán veszek 5 liter desztillált vizet, és azt utolsó öblítésnek átengedem rajta.

    Egyébként ez egy jó nagy állat. 78.5 cm hosszú, 38.5 magas, 10.5 mély.
    12 es külső átmérőjű, 9 es belső átmérőjű réz cső megy benne, összesen 26 méter.
    Majd ha kész lesz a rendszer akkor rakok fel képeket, addig nem hamarkodnék el semmit, kéne még hozzá kb 30 ezer forint, meg egy csomó barkács meló.

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz TESCO-Zsömle #37540 üzenetére

    Raksz egy slagot a radira, aba bilincsel, a slag végére meg egy tölcsért.
    Én egész nagy sikereket értem el tegnap a hűtő láda radiátorom mosásával, mondjuk az ennél úgy 6 szor nagyobb. Trisós forró víz töményen, aztán brigéciol 2000 (fontos hogy 2000 res legyen mert a D3 az olaj alapú), aztán újra trisó. De ha van benzined, vagy alkoholod, az is mehet.
    Brigéciolt én nem öntöttem át rajta hanem felfogtam a túl oldalt, és vissza locsoltam bele.
    Továbbá úgy tudod jól ki öblíteni ha veszel kerti csaphoz való ilyen adaptert amivel a slagot rá tudod erősíteni, 200 ft a réz, csap telep zuhanyzó csöve helyére is rá tudod tenni, és így nagy víznyomással, forró vízzel is ki tudod öblíteni.
    Ha két oldalról mosod ki az is segít. Az enyémbe 26 méter cső van, én úgy oldottam meg hogy a bemeneten öntöztem be a slaggal meg a tölcsérrel az oldó szert, a túl oldalt pedig nem hagytam hogy kifolyjon az egész, hanem oda kötöttem be a csap telepet, és visszafele öblítettem ki, így két oldalról kapta a mosást.

    Kezdő vagyok amúgy a témába, első vízhűtésem építésén fáradozok, de szerintem ez a rendszer komolyabb lesz akármilyen léghűtésnél többszörösen.

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz vante #37542 üzenetére

    Nem azért épít az ember vízhűtést hogy az árammal spóroljon, hanem hogy jobb hűtést érjen, vagy csöndesebbet.
    Nem tudom honnan szedted hogy a gépben levő ventilátorok megnyomják a villany számlát.
    Egy 12 centis ventinek nincs 1 watt a fogyasztása: Pl.
    Pár százalékát teszi ki maximum a gép fogyasztásának a ventilátorok fogyasztása.

    Víz hűtésnél pl egy 450 litert szállító laing eszik 10Wattot, egy 600 as már 18Wattot, ez olyan mintha 20 darab 12 centis ventit beraknál a gépbe.
    És akkor még nem beszélve azokról a ventikről amit a radiátorra kell raknod ha nem passzív rendszert építesz.
    Plusz ha hozzá adod azt hogy egy komplett víz hűtésre ami mondjuk passzívan el képes vinni a géped, még használtba, vagy házilag épített komponensekből is 60+ ezer forintot kell ráköltened, akkor meg bőven nem fogsz spórolni semmivel se, amellett hogy említettem az előbb a szivattyú fogyasztását.
    Számolsz mondjuk 48 forintos KW/h árral akkor 60 ezerből 1db 12 centis venti fogyasztását 165 évig tudnád fedezni. :D

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz AssAssynn #37548 üzenetére

    Hát ez nagyon nagy :DD :DD
    Olvasom átemelő szivattyú, már gyanús, aztán 400 watt :Y :DDD
    Ez ki tépi az alaplapból a blokkot is :D

    turho :R
    Az egésszel nem akartam 5 percnél tovább foglalkozni, csak jót nevettem rajta, meg magamnak is csináltam egy két vicces percet hogy kiszámoltam a vízhűtésre szánt pénzből mennyi ideig menne 1 venti.
    Szóval örültem hogy végre találtam egy olyan oldalt ahol látványosan ki van írva egy Watt érték.

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz AssAssynn #37560 üzenetére

    Mi a francot épít az hogy ennyi D5 öt kell összekötnie??
    Ez iszonyú mennyiségű víz. Már 10 éve itthoni modderek is kitesztelték, hogy a nagyobb szivattyúval nem biztos hogy jobb hűtési teljesítményt tudsz elérni. Minden rendszernek meg a szivattyú optimuma.
    Egyébként én nem értek teljesen egyet veled, költség hatékonyságból persze jobb az a szivattyú amit te mutattál, de megbízhatóság, üzemidő, fogyasztás, zajszint, praktikusság, szerelhetőség alapján szerintem az több összekötött D5 nyer.

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    Tegnap elkészült a vízhűtésem. Azt hittem nem lesz ilyen hamar kész de végül is sikerült.
    Megvettem tegnap előtt Tody tól a még nem meglévő alkarészeket (blokkok, cső, tartály, csatlakozók, valvoline adalék). Aztán előkészítettem a gépet, a videokártyára készítettem egy nagyobb FET hűtő bordát.
    Tegnap reggel pedig átjött 14Adam és segített össze rakni a rendszert. Jó nagyot szívtunk vele, 4 órába telt megépíteni, utána még egy kis finomhangolás plusz 1 óra, majd végre összeállt.

    Pár kép:
    (gép házon nem nevetni, megvan 8 éve, már csak emlékből se dobom ki :D :D )



    Itt meg tekinthető a többi, teljes méretben: [link]

    Eredmények:
    4 és fél óra futás után, nagyobb terhelés nélkül, 26.5°C hőmérsékletű szobában:
    Alaplap 39 °C
    CPU 42 °C
    GPU Diode (DispIO) 37 °C (MemIO) 37 °C (Shader) 38 °C
    Hitachi HDT721010SLA360 42 °C
    ST3320620AS 37 °C
    WDC WD5001AALS-00L3B2 38 °C
    (Chipset külső hőmérővel 36.8 °C)

    Eredmények:
    Sok óra futás után, 29.5°C hőmérsékletű szobában, Prime95, Furmark extreme burning futtatása párhuzamosan, több mint fél órán keresztül:
    Alaplap 44 °C
    CPU 58 °C
    GPU Diode (DispIO) 50 °C (MemIO) 58 °C (Shader) 56 °C
    Hitachi HDT721010SLA360 45 °C
    ST3320620AS 40 °C
    WDC WD5001AALS-00L3B2 40 °C

    A radi passzívan megy, a gépben van oldalt egy 12 centis venti kb 1000 rpm en forog, azon kívül van az enermaxban egy venti, ami kb 600 rpm el forog.
    Lég hűtéssel, furmarkot nem mertem a kártyán 10 percnél tovább futtatni, mert elment 96 fokig, prime95 pedig 30 fokos szobában a procit 75 fokig is felvitte már, azon kívül ami katasztrofális volt, hogy a kártya ráverette a meleget a Hitachi winyóra, ami felment 56 fokig 1 óra alatt, játék közben.

    14Adam nek ezúton is köszönöm az együttműködést, és kérésére a radival készült pózolós képét is felraktam a skydrive ra, tessék megnézni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz 14adam #37619 üzenetére

    A radiban, amiben 26 méter réz cső van, kb 1.65 liter van
    A közel 5 méter csőben 3.5 deci van.
    A tartályban majdnem 2 deci.
    Ez így 2.15 liter, plusz a blokk és a szivattyú, azokba nem tudom mennyi fér.
    De rohadt sokat bele locsoltunk, 2 liter simán eltűnt benne. :D

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    18 wattos DDC -t be dobozolhatom egy saját készítésű dobozba zaj szigetelés szempontjából szerintetek? Nem lesz rá káros hatással melegedés szempontjából?
    Létezik ilyen gyárilag is: [link]
    Én mondjuk vastag parafából akarom ragasztani szilikonnal.

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz csabi112 #37635 üzenetére

    Köszi! :R
    Radi az valami hűtő gépből van, úgy vettem egy légkondi szervizben. :) Már ott sem volt koszos túlságosan. Csak a belsejét kellett kimosnom, mert olajos volt, de úgy nézem jól sikerült kimosni, nem látok a rendszerben, tartály tetején, sehol se olajat.
    Csináltam ma a szivattyúnak (DDC 18W) egy parafa dobozt, vattával kitömve, hogy csendesebb legyen, kicsit csendesebb lett, de a rázkódást nagyon átadja a doboznak a csatlakozóknál (ezen majd még próbálok javítani), és érzem az asztalon hogy picit rázkódik az egész, ettől zajosabb mint szeretném.
    Jah meg kiszórtam a gépből a floppy meghajtót, a kábelja nagyon útban volt, meg így jobban hűl a WD winyó.
    Itt vannak a dobozról képek: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz csib41 #37642 üzenetére

    Nekem a 6870 en univerzális ZERN blokk van. Plusz a gyári picike ram hűtők, plusz egy saját készítésű FET hűtő, de van a gép oldalában egy 12 centis venti.
    Olvasd el a hozzá szólásomat, ahol írtam az így elért teljesítményről, plusz vannak képek, ott megláthatod a megoldást, vonhatsz le belőle konzekvenciát.
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Sky D. #37648 üzenetére

    Elég gáz ez a pumpa.. Meg alapból olyan hangja van mint egy széthajtott robogónak :DDD amikor meg levegősödik akkor meg olyan mintha húzná neki emelkedőnek menet XD
    Látszik hogy még a vissza áramló csövön is jön vissza buborék.

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz csib41 #37651 üzenetére

    Első tervem az volt hogy a gyári gappedet letépem, és átrakom az én bordámra, mert nekem nem volt egy darab se.
    Aztán az odaméregetés, koszos kézzel taperolástól eléggé koszos lett a gapped, meg rájöttem hogy le se lehet róla szedni úgy hogy nem sérül meg, úgyhogy elkezdtem vizsgálgatni hogy ha simán ráteszem a bordát, akkor az úgy jó-e, nem-e fekszik fel valami máson, nem-e lapítok ki valami kis ellenállást, stb. De úgy véltem hogy jól felfekszik a tranyókra. Mindegyikre raktam egy negyed borsónyi sima fehér hőtő pasztát, aztán jónapot, érzésre ráhúztam a két csavarral. :))

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz csib41 #37653 üzenetére

    Igazából erre a kérdésedre már kaphattál volna választ a linkelt hozzászólásomból.
    Ha meg tudod oldani hogy a gépbe rakott mondjuk 1 darab szellőztető venti, ami kell a vízzel nem hűtött egyéb alkatrészekhez, hogy mozogjon a házba a levegő, mozgassa a videókártya alatt is a levegőt (ahol a ramok vannak) szóval tudsz egy olyan megoldással elő rukkolni mint én, hogy a gép oldalában van egy venti, akkor simán jó lesz, ha raksz rájuk öntapadós ram tüsiket. Plusz egy nagyobb bordát a FET ekre, akkor azokra is fölösleges a víz.
    De volt Tody nak egy szerintem elég jó, és költséghatékony ötlete, amit meg akartam valósítani, amíg nem jöttem rá hogy nekem a kártyának a ramjaira vannak ragasztva gyárilag bordák, amiket nem mertem letépni, hogy egy megfelelő méretű lemezt kell készíteni, ami borítja a GPU-t, ramokat, kb 2 mm vastag, lehet aluminiumból vagy rézből. És erre megy rá pluszban az univ GPU blokk.
    A memóriáknál gappel kell kísérletezni, hogy a lemez jól illeszkedjen, de ne dőljön meg annyira hogy a gpu nál probléma legyen, továbbá ezért is nem kell vastag lemezt alkalmazni, hogy tudjon hajolni.
    Ez kb max 2 fokkal rontja a GPU hűtését, de megoldódik vele garantáltan a ram hűtése. Valamint spórolsz vele úgy 15-17 ezer forintot.

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    Olyan összehasonlító tesztet nem tud valaki, ahol DDC 18W -t és D5 öt hasonlítottak össze? (subcooling osat ismerem, attól nem lettem okosabb, azzal kapcsolatban ami a kérdésem)
    Az érdekelne hogy a DDC 18W al megegyező víz szállításra állítva a D5 öt, mennyivel halkabb a D5. Nem titkon, az érdekelne hogy a D5 el csendesebb lenne-e a gépem :)) Érdemes-e egyáltalán törni rajta a fejem hogy egyszer kicseréljem rá a DDC-t.
    Egyébként a home made parafa dobozommal sikerült halkítanom rajta, így már elég csendes a rendszer, de kíváncsi lennék nagyon hogy egy D5 el milyen lenne.

    G@ß!

    Nem akarom leszólni ezeket az előre kikevert folyadékokat, de szerintem nagy átverések, az árukat nézve!
    Ha megveszed a tömény valvoline adalék anyagot, 2400 ért, abból tudsz keverni rohadt sok folyadékot, 350 ft körül van az obiba 5 literes deszt víz, számold ki, szerintem ötöd áron ki jön vagy még bőven az alatt, ha te kevered magadnak.

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz DigitXT #37746 üzenetére

    Milyen rendszer az hogy 60 l/h ra csökken a pumpák teljesítménye, főleg hogy kettő van bekötve? :Y Képet tessék mutatni! :DD
    Egyébként agyon vannak ezek a DDC -k dicsérve, de még ennyi bekrepált pumpát nem hallottam mint DDC -t. Leég meg mittudomén mit nem csinál..
    Mondjuk szerintem nem kizárt hogy a ddc a leggyakoribb pumpa, és így sokkal nagyobb a meghibásodások száma mint esetleg egy gagyi pumpánál, amiből kevesebbet adnak el :F
    Csak kezdek aggódni már.. nekem is ddc-m van.

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz DigitXT #37762 üzenetére

    Hú kösz a részletes leírást. Látom van ott minden :D
    Én úgy értettem ezt: "lehet, hogy leállt az egyik pumpám, vagy csak dugulásom lett megint. Ugyanis az 1 l/min-t sem éri el, pedig ennyit tudott korábban, most kb. 0,75 l/min a mért érték, tehát 45 l/h" hogy amikor a kettő szivattyú ment akkor volt 1l/min, és most a reserator al 0.75.
    Amikor volt dugulásod, akkor hol volt és mitől? Hőleadóból ki oldott a víz valami dzsuvát? Vagy valami színezőtől?
    Ezektől a hőmérők miatti elágazásoktól, átfolyás mérőktől, csapoktól, én eléggé félek, már olyan téren hogy nagyon foghatják a vizet, szívesen raknék én is ilyeneket a rendszerbe mert szeretem méricsgélni a dolgokat, de a teljesítményt nem áldoznám rá.
    DDC -k halálozásával kapcsolatban nincs valami tézised? :D
    Ha meglesz a D5 öd, akkor lenne majd egy olyan teszt kérdésem, hogy a 18 wattos DDC vel egyenlő teljesítményre állítva milyen a hangja. Érdemes-e ilyen téren cserében gondolkozni. 30 ezer nagyon súlyos a D5 ért, ahhoz képest amennyiből a rendszerem építettem.

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz turho #37784 üzenetére

    Én home made dobozom így néz ki:
    [link]
    Vattával szépen körbe vettem amikor beraktam a pumpát. meg később módosítottam rajta annyit, hogy a csatlakozóknál a lukakat kitágítottam, hogy oda is tudjak körbe vattát rakni, mert ahogy a dobozhoz hozzá ért a csatlakozó, nagyon átadta neki a rezgést. Egyébként azt nem tudtam megoldani, még így is rázza az asztalt, meg mindent.
    Érezhetően halkabb lett, de többre számítottam.

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz turho #37787 üzenetére

    Ablaktísztító nem készül csak alkoholból meg vízből..
    Ha elolvastad volna a Clin es flakon hátulját, oda van írva hogy "<5% anionos felületaktív anyagok"
    Mindig utáltam a kémiát és messze elkerültem, de 20 másodperc googlezés után ez a sor fogadott: "Az anionos felületaktív anyagok feladata kettős, a zsír és olaj emulgeálás mellett ezek adják a termék habzását is."

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz csib41 #37821 üzenetére

    Nekem úgy oldódott meg a burorékozás hogy kivettem a tartályomból (Alphacool Cape Corp Coolplex Pro 10 LT) azt a kis felfele álló plexi csövet. Ami egyébként elvileg pont azért lenne benne hogy ne buborékozzon. :C (Egyébként 14 adam ötlete volt)
    Vagy ha neked eleve nincs benne, akkor tegyél bele :DDD Jobb ötletem nincs.
    Én próbáltam a szivacsot, de az alá is ment be buborék, így felgyülemlett, és azok kezdtek el lemenni a szivattyú felé, kész katasztrófa volt, úgy volt a legrosszabb, de valakinek meg pont a szivacs jelenti a megoldást.

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    Csináltam pár új képet. Kész a tartály világítás, meg az alaplap kapott pár hűtőbordát a FET-jeire. Valamint kicsit rendet tettem a gépházban, meg a pumpa dobozából maradt parafából be borítottam ezt azt. Tehát:
    Új Képek

    AssAssynn
    Ha már GPU ra készítesz blokkot akkor már full covert kéne...
    Nem tudom mennyiből tudod kihozni, meg milyen eszközök, anyagok állnak rendelkezésedre. Hogy megéri-e egyáltalán házilag készíteni.
    Én zern rev2 -t használok, 6870 et 60 fok alatt tudja tartani a legrosszabb körülmények közt is. Halálosan egyszerű a talpa:[link]
    Ha nem full cover hűtőt használsz, és nincs lég mozgás a kártya felületén, akkor meg fognak sülni a FET ek és a memóriák. Ha csak GPU blokkot használsz akkor: RAM süni és nagyobb FET hűtő borda ajánlott, plusz levegő mozgás. Én így oldottam meg:[link]
    Vagy egy réz vagy alu lemezből vágsz egyet megfelelő darabot ami fedi a memóriákat, gpu-t, legjobb esetben a FET eket is, és erre rakod rá a gpu blokkot, kicsit rosszabb lesz a gpu blokk teljesítménye a kétszeres felület miatt, de az elvileg csak pár fok.
    szacsee
    Szerencsés vagy hogy tudsz ilyen hőleadókat gyártatni a munkahelyeden, ezek nagyon nem olcsó dolgok, és nehéz beszerezni őket. Én szereztem hasonlót, csak az 3 soros, vastagabb mint a tiéd, de szerintem nem olyan hosszú. Méretekre én is kíváncsi lennék. :C

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz AssAssynn #37914 üzenetére

    Nézd meg a többi képem és látni fogod hogy egy P4 es processzor hűtőből készítettem házilag. kb 4 szer akkora mint a gyári, nekem is ugyan úgy volt megoldva a gyári megoldás mind neked, nekem kicsit hosszabb volt a borda, de egyébként kb ugyan az. Szóval detto ugyan úgy tudsz rá csinálni egy bordát. 3 as csavarral fel lehet rá huzatni.
    A gyári hűtőt nem ártana látnom hogy meg lehessen saccolni hogy le kell-e cserélni, mert ha a gyári hűtő nem nem tolt rá sok levegőt, akkor lehet fölösleges nagyobbat rátenni, de láttam én már szétégett FET et, szóval azért én félnék úgy hagyni. Nem beszélve arról hogy a vízhűtés jobban csábít a tuningra majd.
    A memóriák szépen a gpu körül vannak, nincs semmi cucc útban erre szépen lehetne vágni egy lemezt, ami lefedi a ramokat és a gpu -t. Ahogy már írtam...

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    Xtreme elmebeteg teszt:
    Mit tud a hőleadóm (és egyben rendszerem) egy tesco-s szoba venti társaságában :DD :

    Tesztek lehet nem futottak sokáig, de az értékek stabilizáltnak tűntek.

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Angel1981 #38048 üzenetére

    Alphacool Cape Corp Coolplex Pro 10 LT
    Ennél nagyobb tartályt vegyél kb 3 szor. :P
    Nekem a 18w os DDC vel épphogy használható ez a tartály, pedig nálam van 3 blokk, meg egy akkora hőleadó amibe 26 méter cső van, és még így is van elég ereje a DDC nek hogy akvárium levegőztetőt csináljon a aphacool 10 es tartályba. :DDD
    Miután kivettem belőle azt a kis plexi csövet, utána megoldódott a baj, de egy darab blokkal meg egy ilyen 3 as hőleadóval ott olyan víznyomás lesz hogy szerencsétlen tartályba olyan áramlatok lesznek mintha egy dzseckivel tolnád bele a vizet :DDD

    Meg szerintem a házon kívülre tedd a radiátort. Hogy ez miért jó ötlet... A lényeg hogy a kártyáról a hőt a szobába juttassuk a hőleadóval, ha a hőleadót a házba teszed, pont hogy elrontod az egészet, mert a hőt ugyan úgy a házban tartod ahol a kártya van, és onnan még plusz ki kell mozgatni azt a hőt, amihez plusz ventik kellenek stb. Ha meg tudod úgy oldani hogy a ház ventik átnyomják a radin a levegőt és az a levegő egyből a házon kívülre kerüljön akkor oké, de ehhez sokat kell barkácsolni, megfelelő ház kell hozzá.

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    RE
    Bele ültették megint a bogarat a fülembe.
    Bacsis lanon azt mondta nekem egy úri ember (rossz a név memóriám... :) ) hogy a DDC re ha rakok egy ilyen: [link] Phobya tetőt, akkor 80% al halkabb lesz :DDD
    Én nem hittem el.. megkérdeztem Tody-t ő max 50% ot mond. Szerintem az is bőven jó eredmény lenne.
    Érdemes szerintetek egy ilyen tetőt megvenni plusz ez miatt szétbombázni a rendszert?
    Ha tényleg halkul tőle egy legalább 30% ot akkor veszek rá.
    Valakinek tapasztalat?

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Cybertrone #38105 üzenetére

    Készítettem hozzá egy ilyen dobozt: [link]
    Annyit még javítottam rajta később hogy a csatlakozóknál nagyobb lukat vágtam, és körbe raktam ott is vattával, mert a csatlakozóknál nagyon átadta a rezgést. Ez is sokat javított rajta, sőt nem arról van szó hogy baromi hangos lenne, de ha tényleg ennyit halkítana rajta a tető... akkor megveszem..
    Normális helyről nem tudok nagyon gondoskodni.. ott van ahol van aztán kész..

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz HalasKYO #38117 üzenetére

    :D
    Oké, akkor megveszem. :)

    Többieknek is köszi a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz sinya85 #38129 üzenetére

    Nem a nyomaték kulcsra mondtam hogy megveszem hanem a tetőre :D
    Egyébként haveromnak vannak olyan nyomaték kulcsai ami szem szájnak ingere, de szerintem fölösleges hozzá.
    Imbuszom van elég, versenyeztem biciklivel, meg az a nagyobbik hobbim (vagyis lenne, ha térdem újra szeretne biciklizni), meg jelenleg műhelybe is vagyok segéd. Úgyhogy ilyen barkács dolgokkal nincs nagy probléma. :))

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz HalasKYO #38117 üzenetére

    Jut eszembe..
    Te hogy kötötted be? Mert én úgy akarom ahogy az eredeti bekötés megy, ugyanis csináltam hozzá egy parafa dobozt még pár hete. És azon a nyílások úgy vannak ahogy az eredeti szivattyún.
    Csak azért kérdezem mert szerintem ha a tetején megy be a víz és a szélén jön ki úgy szerintem nagyobb hatásfoka lehet meg csendesebb működése. De lehet hülye feltételezés. Hm? :F

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz DigitXT #38172 üzenetére

    Össze kell forrasztani a francba aztán hangfal kábellel bekötni, 45 forint métere vagymennyi :D
    Nekem így van a tartály világítás megcsinálva meg a neon, meg a hőmérő szenzor. Plusz kapcsoló is van rajtuk maszekba.

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    Nah sikeresen lecseréltem a DDC tetejét a Phobya-ra. :))

    A vízből nem kellett sokat le ereszteni, egyszerűbben meg sikerült oldani az egészet mint ahogy gondoltam.
    Az meglepett hogy a DDC eredeti csatlakozóiról a ClearFlex 12,7/9,5 es cső az olyan lazán lejött hogy csak néztem, el is kezdett ereszteni picit mikor megmozgattam kíváncsiságból hogy lejön-e vagy le kell vágnom.

    Valóban halkabb a szivattyú :C
    Majd késő este jobban kiderül, de már most bőven érezhető a különbség.

    Csavarok meghúzását szerintem érzésből simán jóra meg lehet csinálni, ugyanis koppanásig fel kell húzni rá a tetőt.
    Én előre kipróbáltam a meneteket a tetőben, plusz az összerakáskor raktam a csavarokra molibdénes zsírt. Ráadásul nem imbuszos csavart hanem sima csillag fejű csavart adtak hozzá, így a nyomaték kulccsal való szórakozás még körülményesebbé válna. Vagy akkor kéne hozzá venni imbuszos csavart és méretre vágni egy dremellel, kis koronggal hogy a menet ne menjen szét.
    De egyébként a tetőben a menet se olyan precíz hogy érdemes legyen vele ennyit foglalkozni, ha valaki olyan műszaki analfabéta hogy nem tudja normálisan összerakni akkor kérjen meg mást, vagy vigye szaGértőhöz :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz MontyCrew #38399 üzenetére

    Ez így szerintem nem igaz hogy kukásak :D
    Én a 90 fokon üzemelő 6870 et hűtöttem le egy Zern v2 vel ami mellesleg csak 6500 forint, ilyen <60 alá passzív hőleadóval. Ha nem lenne passzív akkor 50 fölé is alig alig menne.
    A memóriákon gyári miniatűr borda van, a FET eken maszek borda, pont ma este tettem bele egy hőmérőt, folyik rólam a víz a lakásba (nem vízhűtés ereszt :DDD ) és 73 fölé nem ment. Jelenleg 56, nemrég léptem ki a játékból.
    A levegőt keringetni kell a kártyán vagy a kártya mellett hogy ne süljenek meg a ramok, jelenleg 62 fokra mentek fel a memóriák, de ez eddig a rekord, mindig 60 alatt volt, mondjuk most a mag is húzva van 1 gigára. A kártya mellett van egy 12 centis venti, ami amúgy az egész gépet hűti, mert ugye a ramoknak, winyóknak, déli hídnak stb nek kell a légmozgás.
    Kepeket lesd meg: [link]
    Szóval ha a kártya mellé be tudod tenni a rendszer hűtő ventit, plusz raksz rá memória tüsiket, plusz kéne rá egy combosabb FET hűtő, akkor simán jó az univerzális blokk, és szerintem fölösleges olyan drágát venni amit linkeltél..
    Meg még volt egy ötlet a memó hűtésre, a gpu hűtő alá bemaszekolt réz vagy alu lappal :DDD Tody csinált olyat valakinek régebben.

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz MontyCrew #38403 üzenetére

    :D ja hát igen :D
    Szép az a gold blokk. Reserator 2 a cpu hoz meg a vga hoz kevés lesz, plusz alaplap meg főleg, bár az lehet inkább csak a szivattyút fogja vissza, attól függ mennyire melegedős alaplap.
    Single radi nem biztos hogy sokat ér, de lehet úgy már elég lenne, persze ventivel.
    Olyat láttam hogy crossfire 3870 full cover, valami phenom proci, volt rákötve dupla radira ventivel, plusz a reserator. És az úgy jó volt.
    VGA -t gondold meg hogy akarod hűteni, meg tudod oldani úgy ahogy én, esetleg még a lemezes megoldást is meg barkácsolnád, én azért nem csináltam azt meg, mert nem mertem letépni a ramokról a rá ragasztott bordákat. De egyébként fölösleges is lett volna így hogy pont mellette van a venti.

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz MontyCrew #38407 üzenetére

    Hú közbe... bocs, összekevertem hajnalba a reserator 1 et meg a kettőt, most esett le, én az 1 el láttam olyan rendszert hogy hozzá lett téve dupla radi.
    De mindegyiknek van egy olyan hátránya hogy nem tudod őket ventillátorral hatékonyan hűteni, mert egyiken sem lehet átfújni a levegőt, alulról felfele lehetne átfújni úgy lenne a leghatékonyabb, de nem lehet normálisan megcsinálni. Persze rárakhatod a 25 ös ventit, de csak alul meg felül tud belőle kijönni a levegő, már oldalra sem.
    A leg hatékonyabb ha plexiből építene az ember egy lég csatornát és alulra berakni 12-14 centis ventiket és felfele nyomatni vele. De még szerintem az is hatékonyabb lenne az oldalára rakott ventinél, ha csinálsz kis állványokat, és alá teszel be ventiket amik felfele nyomják a levegőt :D
    Hogy az NWB1 rámegy-e a kártyára az jó kérdés, általában mindent fel lehet mókolni csak eszköz kérdése... Nem tudom milyen a lyuk távolság a blokkon meg a kártyán. De ha nem elég még az sem lenne akkora baj, lehetne hozzá csináltatni felfogató füleket, és meghosszabbítani a gyárit, ez mondjuk nem biztos hogy megoldható mert a gyári füle a talpával kb egy síkban helyezkedik el, szóval nem biztos hogy elférne ott egy csavar, még ha le köszörülnél a fejéből akkor sem biztos... Másik megoldás hogy egy áthidaló lefogatóval fogatod le fölülről, mint amivel az akasztós NB ekre van felfogatva, ilyet lehetne egy erős acél lemezből is hajlítani, pl egy fűrész lapból. De ez eléggé instabil megoldás. Szerintem a legjobb ha veszel egy ZERN V2 -t. Az tuti mindenre felmegy... és teljesen jól hűt, és nem olyan drága. Lehet nem a legszebb, de úgyis fejtetőn van a kártya :DDD
    A videókártyád alatt most is látok egy ventillátort, annak vannak szellőző lukai a ház aljában? Vagy csak úgy oda van rakva?
    Mert mondjuk ha lennének ott alul lukak, vagy vágnál rá egy konkrét venti nagyságú lukat akkor az úgy nem lenne rossz, sőt még fel emelni kicsit a házat, másik talpakkal hogy jobban kapjon levegőt a venti, aztán zern-t felrakni a kártyára, meg memória sünik, aztán az úgy menne is, próba kép össze is lehetne rakni, hogy elviszi-e a reserator.

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz csib41 #38499 üzenetére

    Ilyet beleöntenél a pc vízhűtésbe szerintem ott kezdődne a dolog hogy a szivattyú úgy beállna mint a gerely, a blokkhoz meg hívhatnád a womát :DDD

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz DigitXT #38556 üzenetére

    Majd ha sikerült összehozni a dolgot, én továbbra is kíváncsi lennék a véleményedre, DDC vs D5 témában. Bár mióta ráraktam a phobya tetőt a DDC -mre azóta meg vagyok vele elégedve. (Jah meg ugye a maszek parafa - vatta dobozt ne felejtsük ki :D ) :)
    AssAssynn
    Szerintem egy olyan rendszerben már nem volt keresni valója egy ilyen kompakt, egyszerű holminak, főleg hogy írta Digit hogy a műszere sem tudtak 120 liter felett mérni.

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    Én azért gondolkoztam az Y elágaztatáson, mert nekem úgy van sorba kötve, hogy a 6870 ből megy a procira (Athlon II 620 @ 3185Mhz) és a proci ilyen hűvös időben is 40 fok Idle-ben, míg a vga lemegy 36 fokra. (Szerintem ez a sorba kötés miatt lehet, és nem a T56 V2 es cpu block-al van baj.) És ezt a ~5 fok különbséget megtartja egészen 50 pár fokig a rendszer, és olyan 58 fele stabilizálódik. Mondjuk az felett még nem is volt nagyon így passzívban. Szóval ha ketté lenne osztva a pumpa után az ág, és hűtött vizet kapna a cpu is, meg a gpu is, akkor lehet hogy jobb eredményeket kapnék a cpu ra. Csak nem merem megcsinálni, mert szerintem semmi nem garantálja hogy a két ágban a víz ugyan olyan mértékben fog folyni, mivelhogy 9.5mm es belső átmérőjű csövet használok, a pumpám pedig egy DDC, aminek a belső átmérője 7-8mm, így nem tudom hogy lehetne jól megoldani. A pumpa után beraknék egy vastagabb, high flow csövet, és azt osztanám ketté 9.5 ösökre, de olyan jó Y elosztót meg még nem is láttam aminek high flow bemenete van, szóval szerintem halott az egész ötlet. Nem beszélve arról hogy akkor ott aránytalanul lelassulna a víz sebessége, a dupla olyan áteresztő képesség miatt, így lehet még rosszabb lenne a helyzet...

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz DigitXT #38603 üzenetére

    Nah igen, nem gondoltam én semmiből, csak furcsán feltűnő volt hogy a procim ilyen 44 fokokat produkált abba a melegbe idlen, amikor össze lett rakva a rendszer, és léghűtéssel is ennyi volt kb az idle hőmérséklet.
    Oda akartam még írni az előző hozzászólásom végére, hogy tudom én azt hogy nem azonos hőt ad le a kettő, idle-n. Sőt, mivelhogy ez a kártya leveszi az órajelet, 100 mhz re, a procim meg nem, mert ki van kapcsolva a cnq, ezért lehet a nagy különbség. Arányaiban nézve sokkal kisebb lehet a kártya fogyasztása idlen mint a procinak. Sőt ha kicsit emel az órajelen, egy youtube videó miatt 300 mhz re vagy megugráltatom kicsit 900 ra, persze közbe a gpu nincs jelentősen terhelve, csak pár % ra, akkor máris 40 fok fölé mászik a hőmérsékelte, mint a procinak.
    Csak akkor nem értem hogy miért vergődik mindenki ezzel, hogy mit hogy kössünk meg milyen elágazó meg ilyenek, mikor gyakorlatban nem jelent az egész semmit...

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz madaraszf #38767 üzenetére

    Ezeknél azt nem értem, hogy az olajat mi hűti? Mert ha átmelegszik az egész, akkor egyre-egyre rosszabb lesz a hűtés. Üvegen keresztül szerintem bent szorul a hő az olajban, és vége lesz egy idő után...

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz TESCO-Zsömle #38815 üzenetére

    Szerintem a "megsül-e a ddc bedobozolva?" kérdésben én vagyok a legnagyobb teszter.
    Ebben a maszek dobozban van benne: [link] úgy hogy fölé köré, mindenhova vatta van berakva, lényegébe úgy le lehet szigetelve hogy semmi hőt nem tud leadni, csak a vízen át. Továbbá a passzív rendszer miatt nekem is volt már hogy csut terheléskor, még amikor nem alakult át novemberré a nyár, időjárás terén, simán volt 40 fok a vizem, és még működik a pumpa :)

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz madaraszf #38824 üzenetére

    Nem tudom igazából, nem akarok hülyeségeket írni ezzel a melegedéssel kapcsolatban, de nekem többen mondták hogy nem lesz baja, nah meg árulnak ilyen dobozokat gyárilag is. Elméletileg hűti a víz ami átmegy rajta, mondjuk minél melegebb a víz annál rosszabb lesz a pumpa hűtése is. De elméletileg a víz adna annyi hűtést neki, hogy ne menjen tönkre, a másik meg, hogy egy villany motor van benne, mi a franc tudja tönkre menni? Ahhoz hogy egy villany motor bekrepáljon ahhoz kell legalább 100 fok, tekercsekről a lakk le égjen stb... annyira meg tuti nem melegszik fel. Amikor múltkor felszereltem rá az új tetőt, akkor igaz állt egy darabig a gép, volt ideje hűlnie, mondjuk ebbe a dobozba nem hiszem hogy még állásába is nagyon ki tud hűlni, de nem volt annyira forró, meleg volt igen, eléggé, de nem úgy hogy égeti a kezem, szóval 60-70 fok alatt lehetett, nem hiszem hogy ez érdemben károsítja. Most keresgettem gyári leírások közt, de nem találtam olyat, ahol írnák hogy körülötte szabad helyet kéne hagyni, mint pl egy asztali eszköznél.

    Ha azt akarod hogy az alja ne legyen leszigetelve, de a feltámasztás szivaccsal legyen megoldva. Én máris kitaláltam neked a megoldást.
    Mivelhogy a pumpát a gyári manual szerint, nem lehet oldalra döntve, felfordítva használni, csak az aljára állítva, ezért pl fogsz egy acél lemezt, felcsavarozod a pumpa aljára, mivelhogy ott van rajta két saru, távtartva, az már a te ízlésed hogy csinálod meg, csővel, anyával-alátéttel stb, el emeled pár centivel a lemezt. Aztán a szivacsot rá ragasztod lemezre alulról, és kész.

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz 5ent1nel #38938 üzenetére

    De miért nem valami totál szintetikus dologba gondolkodtok?
    A prafin szerintem meg avasodik vagy nem tudom, ezek nem bírják a fizikai behatásokat úgy, meg nem olyan tartósak.

    [ Szerkesztve ]

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    Már egyszer beírtam :U , hogy a DDC nek a manualjaban le van írva hogy sem oldalra állítva sem fejtetőn nem szabad beszerelni.

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz DigitXT #38998 üzenetére

    Nah így már korrekt a dolog :R
    Egyébként te is oldalra döntve használtad nem? És neked voltak vele indulási bajok egy idő után. Tudom nem az origi tetővel használtad de lehet hogy ez közre játszhatott...
    14adam al most elkezdtünk tárgyalni a csapágyazásáról, hogy hogy lehet megcsinálva.
    Ha rákeresel google-n hogy ddc bearing akkor kidob egy képet, ahol egy kis talán kerámia golyót mutat csapágynak. Szerintem arra ülhet fel a lapátkerék, vagy nem tudom minek szokás hívni, amikor nem forog a pumpa, egyébként meg olyan hidrodinamikus csapágyazás lehet, hogy lényegébe felül a vízre.
    De a motorját valahogy tuti csapágyazni kellett.. Arról nem találtam annyira szétbontott ábrát.

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz MontyCrew #39918 üzenetére

    Nah látom a nyomdokaimba lépsz a 6870 ra való hűtő gyártásba, kíváncsi leszek rá. :C

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Reibek #39926 üzenetére

    Te most egy processzort hűtesz 1 morával meg 2 darab pumpával továbbá 3 db 12 centis ventivel amit még 6 darabbal meg akarsz toldani? :U Vagy lemaradtam valamiről? :DDD
    Nem akarom leszólni ezt a szerkezetet, de szerintem az a második barkács pumpa tök fölösleges a törölköző felett. Meg ha már ilyen drága radiátorod van, akkor azért ezt a csövezést szebbre is lehetett volna.
    Hú meg a zőőődsárga szigetelő szalagtól agybajt tudok kapni ha meglátom valamin...
    Meg azok a kábelek mit keresnek ott? ;]
    Na tényleg nem bántásból írtam ezeket.. :)

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Cybertrone #39935 üzenetére

    Modorodat már ki ismertem a topic pár hónapos követése után, ezért nyugodt hangnemben meg tudom magyarázni hogy miért kaptam fel a fejem a látvány miatt ;)
    Azt nem tudom hogy mit épít, ezért kérdeztem meg hogy lemaradtam-e valamiről.
    Én sem tudok le akasztani egy alaplapi blokkra valót, 4 ezer forintos alaplapi blokkom van, zalman chipset hűtő tartozékaiból kiszedett fém lemezzel fel fogatva.
    Full cover vga blokkra valót szintén nem tudtam le akasztani, de nem is akartam, megoldottam máshogy. Majd a képeken látod.

    Próbálom össze foglalni, úgy hogy megértsd, min akadtam fent.
    Oké, nincs valakinek pénze egy szép rendszert összerakni, akkor miért tesz be egy 40 ezres radiátort, és mókol hozzá mindent ami akad? Ha egy bontott légkondi, vagy hűtő radiátorral látom ugyan ezt, egy pumpával, nem szóltam volna semmit.
    Továbbá mi a jó ég értelme van egy processzorra rákötni 2 darab pumpát, ami csak sokat fogyaszt, 20 watt nem kevés darabjára számolva, plusz rákötni 20 millió ventilátort, nézd meg nálam mire képes az egy darab DDC. Plusz a passzív radiátor. Ez pazarlás, iszonyú túl építés, nem optimális rendszer. Sokat fogyaszt, hangos.

    Rendszeremről voltak fent képek, csak nem szoktam ismételni magam, valószínűleg ezért felejtetted el, de itt van újra: (van egyébként egy két új is, az alsó linken amit nem linekltem be még)
    Építés: [link]
    Véglegesről jobb képek: [link]
    Jah és amit itt látsz, kb egy mora és egy full cover blokk árából sikerült. Sőt.. olcsóbban.. és akkor ebbe vannak ilyen extrák hogy phobya tető stb.

    Elnézést kérek a kialakult szó váltásért. :R

    És mondom félre értés ne essék, örülök ha valaki próbálkozik ezzel a vízhűtés témával, csak éltem kicsit a kritika erejével. :N

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák