Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Infonium

    csendes tag

    válasz neduddgi #827 üzenetére

    Sajnos, az eredeti lüktetés-feltételezésemen kívül nincs direkt előzménye az egyetlennullás fizikai számrendszer alternatívájának. Vakmerő kijelentésemet szándékosan csak a valósághoz mégiscsak kötődő fizikai számrendszerre tettem, ami persze megint óvatlan vállalkozás.

    Sokvilág elmélet van már sok[link]
    Végtelen számú világot is elmélkednek elegen pl. [link]
    Itt-ott a megszámlálható végtelen is lehet végtelen sok, de nullából mindenkinek elég egyetlen darab, ami valamiféle kezdetszerűségnek és az azt követő folytonosságnak kifejezése is. Az én feltételezésem szerint viszont a Fizikum mindig kezdődik, így szakaszosan végtelen az időben. A mindig kezdődésből egyenesen következik a végtelen „darabszámú” fizikai nulla, origóként is, aminek gyakorlati értelmét nem sok eredménnyel kérdezte tőlem a néhány napot itthon töltő fiam. Nem adom fel, mert a rendszerem javára értelmezem, hogy következhet belőle a végtelen nagy számmal való fizikai osztás szabályossága (kötelezettsége), Gribbin előbb linkelt könyvében is emlegetett renormálás még nagyobb dicsőségére, Feynman vigaszára.

    A nullával, a nullához tartással egyébként Polónyi Jánosnak is van baja, de csak a legkisebb távolsággal összefüggésben. „Miért vagyunk biztosak abban, hogy a klasszikus fizikára alapozott számfogalom általánosításai helyesek maradnak a kvantumfizikában is?”[link] További mérési probléma vetődik fel, amikor a fizikai állapot egy időre csupán információ formájában létezik s a tőle való távolságot akarnánk mérni, flottul, dimenziósan…

    Én feltételezem a megismerés alapegységének, az információnak a dimenziótalanságát s mérhetetlenségét, amiből az is következik, hogy a fizikai tulajdonságokkal felruházva is tudja (mert információ és dimenziótalanul „belefér”) az összes természeti törvényt, azok minden ágbogát, így a környezetének és a jövőnek összes lehetséges mozzanatát is anélkül, hogy végigszalajtanánk minden lehetséges útvonalon vagy egy-egy kvantumszintű eseményhez világsokszorozódást rendelnénk. Igaz, állításomat nem tudom kísérlettel igazolni, de nem jelenik meg a kísérletekben se a lehetséges pályákon szinte időtlenül végigrohangáló részecske, se a számtalan világ.
    A mérhetetlenség feltételezése valószínűtlenné teszi, hogy az információn túl még valami mérhető fizikai rejtőzhet

Új hozzászólás Aktív témák