Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • neduddgi

    aktív tag

    válasz james #460 üzenetére

    Igen. arról is olvastam, hogy a Koreai Háborúban menet közben új fejlesztésű gépeket vetett be később az USA. Meg hogy azok azután jobban helytálltak. Amit írtam az arra volt példa, hogy milyen nagy az emberi butaság. Mivel az amik (+angolok) a tengeralattjáróktól szívtak, ők az azokon vezették be a sugárhajtóműveket, másik területen nem, az oroszok meg ott nem volta érdekeltek, a vadászgépektől viszont szenvedtek egy sort, ezért ők meg csak a másik oldalon feküdtek rá gőzerővel. Szeretném hangsúlyozni, hogy itt elsősorban az elhatározáson múlt a dolog, mindkét nagyhatalomnak megvolt a saját műszaki gárdája az önálló fejlesztéshez, miként a németeknek is. Mint asszem írtam, ott is már 1936-ban letette valaki ezt az asztalra, csak ott sem fogták fel a jelentőségét. 1944-ben került rendszeresítésre, és állítólag az orosz szakemberek véleménye is az volt, hogy bizony sok nehézséget okozott volna, ha hamarabb alkalmazásra kerül. Mondjuk a háború végkimenetelét nem tette volna kétségessé, de kellemetlen lett volna. Mellesleg pedig asszem nem is a németországi 1936-os, hanem igazából egy még korábbi olasz találmány volt, az hogy ott elsikkadt az már nem is feltűnő. Csak még egy a katonák butaságára, az I. Viláháborúban 1916-ban megalkotott, és 1917-től az angolok által hadrendbe állított tankok ( páncélozott, lánctalpas önjáró forgó tornyos löveg) mégha kretén kinézetű is volt a második vh-profi darabjaihoz képest, mégiscsak eredményes fegyvernemnek számítottak már akkor is. Ennek a feltalájója pedig valójában eredetileg az Osztrák-Magyar Monarchia egyik Csehországbeli hadmérnöke volt...! 1910-ben. Akkor Ferenc József végül is azzal a megokolással vetette el az ötlet megvalósítását,... Nem célszerű bevezetni és hadrendbe állítani ilyen fegyvert, mert a nyagy zajtól idegesek lesznek és megvadulnak a lovak... :F :DD :O
    Na ilyen, amikor valaki mindenhez legjobban érteni akar!

    Ja, a legfontosabb! Bővebben: link

    [Szerkesztve]

    1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

Új hozzászólás Aktív témák