Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomszi1

    csendes tag

    válasz vargalex #62348 üzenetére

    Szia.
    Hát 15.05 volt az open wrt,amivel próbálkoztam(openwrt-15.05-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin)
    Most ez a dd van fent.Valami beta verzió DD-WRT v24SP2- (03/25/13) std(SVN revision 21061) amit le lehet tölteni az oldalukról.Az utolsó szériát tettem abból is fel.De ez sem teljesen jó,szerintem bugos.Ssh-n nem tudok bejelentkezni csak telneten.Most azzal próbálok vesződni,hogy telepítsek rá egy transmissiont a dd-re.De a leírások alapján nem megy.Próbálkoztam egy leírást követni,kellett hozzá ext2-re formázott pendrive is.De nem minden úgy történt mint ami a leírások alapján történt a sorrendet betartva.Majd még a játék a tűzfallal lesz érdekes,mert bridge-be van fűzve a router a upc-s modem mögé.Mivel a wan-lan passthrough elég kicsi 90Mbit ezen a 1043nd-n,így switchbe van dugva és úgy lesz az egész egy hálózat.Remélem ez az ftp és vpn valamint a samba-t nem befolyásolja majd.A samba gondolom csakis vpn en keresztül fog működni,mert az kívülről tuti elérhetetlen.Mindennek nyitok portot majd a fő routeren.Remélem nem az lesz a szűk keresztmetszet a vpn-nél.PPTP kapcsolatot fogok használni.Ahogy látom ipsec meg l2tp nincs is a dd-be gyárilag.azért remélem,hogy egy 7-8 mbit-et azért fog tudni stabilan a pptp is,mert asztali gépről Win 7 vpn szervereléskor általában 3Mbit ami szokott lenni és elég halványnak tartom.Bár kis esélyét látom,hogy egy 400mhz-s procis router gyorsabb lenne mint egy core2duo asztali gép.De valaki azt írta,hogy neki a 10Mbites uploadja volt a limit és azt hozta neki a pptp a 1043nd-vel.Kicsit kételkedek.Remélem fog benne működni az usb-s külső tár is rendesen meg a dlna is.

    Ryzen7 3700X 8/16@4300 RTX 3060 12GB Mi Note 10 LG OLED Benq W1070 EOS600D

Új hozzászólás Aktív témák