Hirdetés

2014. augusztus 2., szombat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-07-29 11:46:29

PROHARDVER!

TP-Link WR1043ND V1 és V2 router topik
Első hozzászólás előtt olvasd el a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#26001) bod101 válasza vargalex (#25989) üzenetére

bod101
(fanatikus tag)

Szia!

A kérdésem az lenne a beállításokat az 1.02.1 originalból lementve fel lehet használni a rebuildednél vagy előlről kell configolni?
Köszi :R !

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#26002) bpmcwap válasza vargalex (#25999) üzenetére

bpmcwap
(senior tag)

magamba biztos nem mernék belevágni topikját meg nem találtam, de sima openben nem is biztos hogy fel tudnám tolni az erejét...
azért köszi

Túrista vagyok

(#26003) poli27

poli27
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Hali

AZ normális hogy a 40 megás internet nem jön át a transmissionnál? ott mindig ilyen 2MB/s el tölt általában, vagy annak a környékén 3 fölé ritkán megy.Ha viszont a gépemen indítom el a torrentet mondjuk ugyanazt ott lejön a 4,5MB/s simán :W :F

(#26004) poli27

poli27
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Dupla :W

[ Szerkesztve ]

(#26005) energiezolee válasza poli27 (#26003) üzenetére

energiezolee
(tag)

Szia

Igen normális, sőt még jónak is mondható, mert nekem max 1,2MB/s-al jön 1.1-es firmware-al :(

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#26006) poli27 válasza energiezolee (#26005) üzenetére

poli27
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Akkor lehet a 64mb ram megteszi a hatását :D

(#26007) Intruder2k5 válasza poli27 (#26006) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Nem hiszem, hogy a RAM-nak erre komoly hatása lenne... Itt inkább a peerkapcsolatok száma, ami nagyban befolyásolja a dolgokat, mert a sok nyitott kapcsolat fenntartása erősen terheli a router processzorát, így kevesebb erőforrás marad a valós adatforgalmazásra. Vagyis a legjobb sebesség, erős seed-ertől, mondjuk 10 alatti peer számmal érhető el, még több futtatott torrent, és 30,40, vagy 100 kapcsolat esetén már tuti nem lesz sebességrekord! Sebességrekordhoz tehát processzor kell, a memória viszont az egyidejűleg maximálisan futtatható torrentek számának növeléséhez jön jól! Több lehet a nyitott file, esetleg talán a lemezműveletek száma csökkenthető a puffer emelésével, stb...

[ Szerkesztve ]

Attól, hogy válaszolok egy kérdésedre a fórumban, még nem kell azonnal rám privizned! Szakmai kérdéseknek a fórumban a helye, így azokat nem kívánom privátban megbeszélni! Köszönöm a megértést!

(#26008) DiabloCorsa válasza vargalex (#26000) üzenetére

DiabloCorsa
(Szakértő)

Hiába "mountolom", nem látható a fájlrendszerben. Tettem rá másik HDD-t (300Mb) akkor sem.

A jó, hogy a Startnál a z umount Enabled?

Visszaraktam a gyári "firmet", kereslek este

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#26009) Vukmir

Vukmir
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

A vargalex féle openwrt-ben be tudok olyat állítani, hogy MAC címekre osztok le bizonyos sávszélességeket?

Mondjuk xx.xx.xx.xx.xx kap 100kb/s letöltést és 20kb/s feltöltési sebességet.

Azért kérdezem mert jelenleg Gargoyle firmware-t használok, amin ilyen lehetőség van de látom mindenki ezt használja szinte és ha valami gondom akadna bajban leszek

[ Szerkesztve ]

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#26010) Intruder2k5 válasza Vukmir (#26009) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Igen, ezzel a funkcióval valószínűleg bajban lennél, mert nincs benne! Webes felületen legalábbis nincs, de gondolom egyéb módon megoldható, csak ahhoz meg szakérteni kell az OpenWrt-hez!

Ha időközben mégis bekerült, akkor elnézést Alex! :)

Attól, hogy válaszolok egy kérdésedre a fórumban, még nem kell azonnal rám privizned! Szakmai kérdéseknek a fórumban a helye, így azokat nem kívánom privátban megbeszélni! Köszönöm a megértést!

(#26011) [Misel] válasza vargalex (#25986) üzenetére

[Misel]
(tag)

Ha egy virtualbox-os ubuntun meg tudom oldani kevesebb mint egy nap guglizás után, akkor némi támpontot ha adsz, nekiesek :)

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#26012) vargalex válasza [Misel] (#26011) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Ez a lehető legjobb támpont.

Alex

(#26013) vargalex válasza Intruder2k5 (#26010) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Nem, nem került be. Itt lehet nézelődni.

Alex

(#26014) vargalex válasza poli27 (#26003) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Anno a seed sebességet teszteltem, de ezt a gyakorlatban soha nem fogja elérni.

Alex

(#26015) Vukmir válasza vargalex (#26013) üzenetére

Vukmir
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Húha, és ha szépen nézek rád csillogó szemekkel akkor akövetkező verziódba bele tennéd a dolgot? Szerintem hasznos dolog, pláne ha mobil is csatlakozik a wifire (én esetemben egyből 4)

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#26016) Intruder2k5 válasza Vukmir (#26015) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Biztos hasznos, csak gondolom ezt összehozni, a hozzá való LuCI oldallal, rengeteg idő, és nyilván Alex-nek sem ez a főállása, ezért lehet, hogy kevés lesz a szépen nézés! Szerintem ha ez ilyen egy napos meló lenne, akkor már régen használhatná aki szeretné, de attól félek ez egy picit nagyobb project lenne, mint mondjuk a formázófelület... :)

[ Szerkesztve ]

(#26017) lasarus1988 válasza vargalex (#25980) üzenetére

lasarus1988
(tag)

Szia,

nekem hasonló problémám volt az NTFS fájlrendszerrel. A mount points-nál látszott a meghajtó, de hiába engedélyeztem és állítottam be ntfs-3g-re a fájlrendszert a legördülő menüből. Save&Apply-ra kattolva folyamatosan tekert a /etc/config/fstab-nál, ha jól emlékszem és nem is lépett tovább configuration applied-ra.

Ha SSH-n mount-olnám fel akkor jobban menne? Azt hogyan kell? Nekem elég, ha a /mnt-ra mountolom fel.

Köszönöm

Nokia Lumia 920

(#26018) Vigyorka

Vigyorka
(újonc)

Hali!
Transmission-ból a 2.51 -e a legfrissebb.
Kérdésem: nem kerülhetne be a csomagba.

Köszönöm a munkátokat!
Ami nekem kell az jól "müxic" :C :R )

Vigyorka

(#26019) Vukmir válasza Intruder2k5 (#26016) üzenetére

Vukmir
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

biztosan kell rá lennie valamit apk-nak vagy valami, nem hiszem el hogy senki nem hozta ezt még fixen össze. Vagy mégis? :D

(#26020) Intruder2k5 válasza Vukmir (#26019) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Hidd el, nem Te vagy az első, aki ezt itt felhozza, és / vagy erre vágyik, de kényelmes, grafikus megoldás eddig nem született rá LuCI-val!

(#26021) gabe96

gabe96
(senior tag)

az miért lehet, hogy ha a wifi-t átállítom 40mhz 2nd channel above-ra, akkor 10-es csatorna felett nem megy a wifi?
egyszerűen mintha le lenne tiltva

(#26022) vargalex válasza gabe96 (#26021) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Azért, mert az above beállítás (azaz a második csatorna az első fölött 4-el helyezkedik el) csak a 9-es csatornáig lehetséges.

Alex

(#26023) vargalex válasza Vigyorka (#26018) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

A most készülő 1.02.1-ReBuilded-ben, illetve a korábbi 1.1.1_beta2-ben már 2.51-es transmission van.

Alex

(#26024) Vigyorka válasza vargalex (#26023) üzenetére

Vigyorka
(újonc)

Köszönöm! :R

Vigyorka

(#26025) vérfolt válasza vargalex (#25982) üzenetére

vérfolt
(tag)

az /etc/rc.d-n belül merre van az a symlink? ezt hol találhatom meg? :)

- miroon.hu - HTC 8X w/ Windows Phone 8.1 - Dell Inspiron 5520 i7 w/ OCZ Vertex 3

(#26026) vargalex válasza vérfolt (#26025) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

ls -la /etc/rc.d

Itt az összes engedélyezett init scriptre találsz egy symlinket.

Alex

(#26027) gabe96 válasza vargalex (#26022) üzenetére

gabe96
(senior tag)

köszi
most egyébként azzal szenvedek, hogy ha ssh-n beírom azt, hogy lsusb, akkor azt írja ki, hogy not found, pedig benne van a pendrive, és eredetileg mobilnet modemmel próbáltam(leírás készítése közben csináltam ahogy írtam, de itt elakadtam)

(#26028) vargalex válasza gabe96 (#26027) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Az lsusb parancs az usbutils csomag része, szóval ezt fel kellene telepíteni.
Ha csak a Vendor, illetve a product ID miatt kellene, akkor azt megnézheted így is:

cat /proc/bus/usb/devices

Alex

(#26029) gabe96 válasza vargalex (#26028) üzenetére

gabe96
(senior tag)

köszi :R :R

(#26030) chros

chros
(senior tag)

Koszi Alex az uj firmware-t!!!
Akkor most a blogon ami van 1.1 link az a 1.02.1 rebuilded? Vagy lesz masik link is a rebuilded-nek?

Epp most hurcolkottam at, s uzemeltem be a routert a Cisco wifi-cable-modem-router moge ... Akkor lassan kezdhetem ujra az egeszet :)

Szerk: megneztem a checksum-okat, ez meg a regi 1.1 firmware ...

[ Szerkesztve ]

(#26031) Vigyorka válasza chros (#26030) üzenetére

Vigyorka
(újonc)

Üdv!

Csak a fejrész változott. Az 1.1 verzió tölthető le.

Vigyorka

(#26032) vargalex válasza chros (#26030) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Tegnap még teszteltem, illetve javítottam. Majd talán ma este.

Alex

(#26033) lasarus1988

lasarus1988
(tag)

Lenne még egy kérdésem:

vargalex 1.1-es firm van fent. Kívülről, hogyan tudom elérni az ftp-t? Total Commanderben próbáltam, de mindig 'Kapcsolat hívása hiba' üzenet kapok. Aktív, passzív módban egyaránt. A router webes felületét elérem kívülről, de SSH-n már nem enged be. A kapcsolat elutasítva üzenettel.

Köszönöm

Nokia Lumia 920

(#26034) vargalex válasza lasarus1988 (#26033) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Ahogy a blogomban is olvashattad volna, kívülről az SSH a 2222-es, az FTP a 2221-es porton érhető el.

Alex

(#26035) bod101 válasza vargalex (#26034) üzenetére

bod101
(fanatikus tag)

Szia Alex!

A 26001-re lesz majd válasz :F
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#26036) vargalex válasza bod101 (#26035) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

A nagy részét fel lehet, de pl. a tűzfal teljesen átalakult, ahogy az 1.1-nél is (brute force, stb.), illetve pl. a MiniDLNA is UCI-s config-ot kapott. Úgyhogy inkább 0-ról érdemes majd config-olni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#26037) lee732

lee732
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Pár hónapos kifogástalan műkösés után (Vargalex config), tegnap probléma adódott. Konkérten az vettem észre, hogy a MiniDLNA szerveren lévő könyvtárak üresek, utána pedig az láttam, hogy transmission sem megy. Rövid elemzés után tisztán látszik, hogy a vinyót nem látja. Ha a vinyót PC-re kötöm, akkor minden oké, EXT4 olvasóval mindent látok.

A system->Mount Points-nál hiányoznak a vinyós bejegyzések.
Ha újat akarok hozzádni, akkor látom a három particiót /dev/sdb1 / dev/sdb2 /dev/sdb3), remélem ez jó hír.
Sajnos nem tudom, hogy mik voltak a pontos eredeti beállítások.

Valaki le tudná leírni, hogyan lehetne legegyszerűbben visszaállítani a mount pointokat, hogy az eredeti Vargalex féle verzió legyen? (a webes formázó progit használtam anno).

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#26038) vargalex válasza lee732 (#26037) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Router reboot volt? Mert az sdb arra utal, hogy szabálytalanul lett leválasztva.

Alex

(#26039) bod101 válasza vargalex (#26036) üzenetére

bod101
(fanatikus tag)

:R

(#26040) lee732 válasza vargalex (#26038) üzenetére

lee732
(kvázi-tag)

Nyomtam egy új reboot-ot, de még mindig rossz.
Esetleg rátudsz nézni, ha priviben megadom a root jelszót?

(#26041) vargalex válasza lee732 (#26040) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Persze, de egy WAN IP-t (vagy dyndns nevet) is adj!

Alex

(#26042) zso73 válasza vargalex (#26041) üzenetére

zso73
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Van már új firm ,az 1.1 óta?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#26043) Intruder2k5 válasza zso73 (#26042) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_26032-26032.html

(#26044) Dexter-2000

Dexter-2000
(őstag)

Halihó Minap sikerült egy ilyen routerhez jutnom és az lenne a kérdésem hogy azt hogyan tudnám megcsinálni hogy egy pendrive segítségével éjjel nappal tudjak róla seedelni?

"It's not enough that I should succeed - others should fail" Balaton körül napelem telepítés, érdeklődni nálam!

(#26045) Intruder2k5 válasza Dexter-2000 (#26044) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Szia!

OpenWrt for TP-Link TL-WR1043ND

(#26046) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#26045) üzenetére

SteveBeard
(senior tag)
LOGOUT blog

Szia!
Csak a letöltéssel várjon egy kicsit!

Steve

(#26047) lasarus1988 válasza vargalex (#26034) üzenetére

lasarus1988
(tag)

Ezeken a portokon próbálkoztam.

Nokia Lumia 920

(#26048) zso73

zso73
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Kiakaszt a routerem.
Vipre vírusirtóm van, és tiltja az alap IP számot, és a menüt....
Semmit nem tudok csinálni, se Wifin, se kábelen vele..... Most meg nem engedi a netet. :W
Milyen vírusirtó van, ami normálisan engedi a router dolgait ? Ki mit használ ?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#26049) Intruder2k5 válasza zso73 (#26048) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

ESET (NOD & Smart Security) termékekben szintén fel kell venni kivételnek a router IP címét, de legjobb tudomásom szerint utána nincs vele gond! Illetőleg ez is csak gyári fw-vel jelentkezik, OpenWrt-vel nem...

(#26050) raidx

raidx
(őstag)

Van nekem egy Webcamom (Chikony) aminek nincs 64 bites drivere így csak XP-modon keresztül tudom használni. Igaz ritkán van rá szükség de néha kell.

Kérdésem, Ha Egy USB Hubot iktatok be a router-be és úgy csatlakozok a HDD-vel + Webcam, működik e együtt a két kütyü?

Nekem fut egy Pabda Cloud és a Microsoft Security Essential. Egyik gépnél sem volt még gond a router elérésével.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.