Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norby86

    őstag

    válasz Intruder2k5 #56360 üzenetére

    :( Értem, szomorúan hallom, mert én sem értek sajnos minden szót angolul, de majd kisilabizálom amit nem értek. Viszont az nagy plusz pont hogy a külső 3,5" winchesterem lazán felismeri ami ext4-re van formázva. Ezt a gyári firmware nem ismerte fel, de egyátalán a külső áramforrás igényes 3,5" winyómra is tojt rá magasról, ez meg felismerte. :) Szóval kiváltottam a média szerverem. Viszont lenne akkor már evvel kapcsolatban is kérdésem. (persze ha van egy átfogóbb magyar leírás a gargoyle használatáról az még jobb lenne) Szóval szeretném beállítani a routeren lévő külső winchesterem mint szerver, itthoni médiaszerverként, fájl szerverként és ftp szerverként is. Mi mindent kell beállítani hogy ez működjön? Pl. mappákat külön hogy tudok megosztani ftp-n? Na meg az sem világos hogy ugye most ext4-re van formázva a winyó, de ha átformázom ntfs-re akkor az írási/olvasási sebesség kisebb lesz? Mert úgy olvastam a neten hogy ext3 vagy ext4 partición jóval gyorsabb az írási/olvasási sebesség mint ntfs-en. De nincs viszonyítási alapom. Azért kérdezem mert holnap vinném haveromhoz leformázni a winyót, ugyanis 600 giga van rajta és ha az ntfs sebessége nem tér el ettől az ext4 sebességétől, akkor inkább ntfs-re formáztatom vele, mert az úgy több számítógéppel lesz kompatibilis, így meg nem. De ha sebességben ez jóval gyorsabb mint ha ntfs-re formáznám, akkor marad így. Persze ugye itt az usb 2.0 határozza meg gondolom leginkább a sebességet.

    -Norbi-

Új hozzászólás Aktív témák