Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JOEPAPA

    tag

    válasz Krystal_s #8471 üzenetére

    Közben én is elkezdtem a saját 4 éves (stopperrasaccra 50 százalékos) akkumat nézegetni.
    A BatteryCare progi 41százalékos WEAR Level-t írt elsőre, tökig fényerő wifi netezés 20W a Charage/Disscg--- azaz a fogyasztás...

    Elolvastam pár okosságot, és kalibráció félét csináltam, azaz teljesen fel volt töltve töltőről ment már egy ideje, aztán töltő le, energiasémában 0 százalék a kritikus szint, és itt kapcsoljon le...(mert 5 százalékon volt) aztán hibernálás után (mert ekkor magátol hibernálódik ahogy be is állítottam) Szóval meglöktem, feléledt, és kikapcsoltam (rendes vínydóz kikapcs leállás 1 perc sacc) és még bírta)...aztán megpróbáltm BIOSBA feláll-e, azaz van-e még erő az akku elektronika szerint. Nem volt csak eggyett szusszant a cooler, és rottyant a vinyó, aztán az akku kilőtte magaalól a vasat, azaz tuti elektronika szerint tovább nincs állapoban volt, hagytam 5 percet, majd így kikapcsolva töltőre tettem reggelig...
    Bekapcsoltam, rendes felállás, már netezek egy ideje, ment még tápról, aztán megint kihúztam, most ismét 0 ra merítem (oprendszer szerint...csak mert olyat olvastam valamelyik tesztprogiban, hogy ACPI kompatipilis telep...azaz a kíndóz tudja kezelni...)

    BattteryCare szerint most csak 35 százalékos az elhasználódás...
    Levettem a fényerőt, de net wifivel megy, fogyasztás 14,9W...feltekert fényerővel19W

    Miért írtam ezt a nagy szösszenetet? Csak azért , mert a T210 nem lehet, hogy hajlamos elkalibrálódni, azaz azoknak az akkuknak ilyen bajuk van?

    A kis Toshiba T210-10x Battery Care szerint mennyit fogyaszt így alap csak netezéssel félfényerőn, ill maxon?

    [ Szerkesztve ]

    Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

Új hozzászólás Aktív témák