Hirdetés

2014. november 28., péntek

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

(#7251) spyke5 válasza looser (#7250) üzenetére

spyke5
(újonc)

Második nekifutásra ezt. ettől lett jó :) De a toshiba weboldalán a géphez tartozó letöltések közt ez a synaptics volt és volt még egy alps electric driver is. Ebből lett a kavarc :)

(#7252) looser válasza spyke5 (#7251) üzenetére

looser
(őstag)

Ahm. Értem :) Én eddig többnyire HP notikkal dolgoztam (meg ezer más géppel, de van egy személyes kedvenc, egy 11 éves IBM Thinkpad 570 noti, a szerelmem (apropó, olcsón kellene hozzá cd olvasó, tudtok ilyet? :) ) s nem egyszer kellett ehhez az eszközhöz nyúlnom. Nagyon hasznos, néha hasznosabb az Everestnél is, legalábbis ismeretlen eszköz felderítésében. Szerencsére a HP-nak elég jó a supportja, de ezt nem e helyütt fogom kifejteni :B

A Toshiba pedig szintén régi kedvenc, van egy mai napig működőképes Tecra a házban, P3-as, 1M Ft felett volt a '90-es évek vége felé, de stabil, azt hiszem, csak zsanércsere volt.

Ha kérdeztek, mindig a régi nagy neveket ajánlottam, valahogy nekem az Asus, Acer, FuSi, MSI kicsit idegenül csengenek; a Toshiba, Dell, HP, IBM maradnak az etalonok. Na jó, kicsit elkalandoztam. Én is köszönöm a segítséget :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7253) kenon

kenon
(újonc)

Sziasztok!

Most egy acerem van, aminek nagyon szép a képe (Crystal bright technológia). Új gépet veszek, a toshiba l505 13D amit kinéztem. Azt szeretném kérdezni, hogy ennek is lesz olyan szép a képe? Olvastam, hogy LED-es világítás, truebright technológia stb., csak nem láttam még élőben, hogy milyen. Nem szoktam rajta játszani, csak dolgozni és filmeket nézni. Előre is köszi a segítséget.

(#7254) bandus

bandus
(PH! addikt)
LOGOUT blog

sziasztok!

nekem olyan kérdésem lenne, hogy tudok-e (és hogyan) win7-t telepíteni mindenféle driver gond nélkül az L40-esemre?

köszi a választ!

"A futball nélküli győzelem, a mozgás nélküli sport, a gondolat nélküli stratégiaalkotás: mindez a maga egészében az új magyar futball."

(#7255) Anulu79 válasza looser (#7235) üzenetére

Anulu79
(őstag)

futo001 Köszi a segítséget. Úgy néz ki, hogy sikerült megcsinálni az integrálást. :R

looser Futo001 ajánlotta a [linket]. Én innen töltöttem le. De ahogy nézem van itt még sok hozzá való dolog is.

Az élet csak játék!

(#7256) looser válasza Anulu79 (#7255) üzenetére

looser
(őstag)

MEGVAN :D
Köszi a linket, ritkán töltök le 3rd party helyekről, de itt is megvolt minden, ami kellett :)

(#7257) futo001 válasza Anulu79 (#7255) üzenetére

futo001
(senior tag)
LOGOUT blog

Nincs mit. Én a Toshiba oldalán nem találtam a fájlokat. Aztán a Google-be beírtam, hogy A200-1S9 AHCI driver. Erre jött az oldal, amit ajánlottam. Sok reményt nem fűztem hozzá, mivel 20MB a fájl, ami nekem kell az meg összesen kb 500k. Letöltöttem és ott volt egy külön mappában a szükséges driver.

(#7258) futo001 válasza bandus (#7254) üzenetére

futo001
(senior tag)
LOGOUT blog

Vélhetően semmi gond nem lesz vele.

(#7259) futo001 válasza kenon (#7253) üzenetére

futo001
(senior tag)
LOGOUT blog

Hali!

Nem valószínű, hogy roszabb lesz. Ha van a közelben Media Markt, nézd meg ott és mérlegelj. Mivel LED világítású, biztosan nagy fényerejű és kontrasztos.

(#7260) Anulu79 válasza futo001 (#7257) üzenetére

Anulu79
(őstag)

Nem a méret a lényeg. Ezt nem mondták még? :DD :D :DDD

Az élet csak játék!

(#7261) Biggieboy

Biggieboy
(újonc)

Sziasztok!

64bites win 7-et használok és próbáltam frissíteni a display drivert(ATI 3470 GC) a legújabb 10.3-asra és a 10.2-es régebbi verziót is próbáltam, úgy hogy módosítottam a DH Mobility Modder progival, észleli is a videokártyát, meg próbálja is telepíteni, mert elsötétül 1-2 secre a monitor, de a végén mégse tudja frissíteni. Mi lehet a gond? Jelenleg ez az illesztőprogram verziója: 8.632.1.2000

Lenovo Ideapad G510

(#7262) looser válasza Biggieboy (#7261) üzenetére

looser
(őstag)

Lehet, hogy segítene neked, ha uninstallnád elsőként a drivert, majd Driver cleaner-rel a maradékot is kigyomlálnád az előző driverből. Újraindítás után vga driver, majd mehet a friss verziójú meghajtó. Hajrá :)

(#7263) solkimm

solkimm
(újonc)

Sziasztok!
Vettem használtan egy Toshiba NB200-136-ost, gyárilag vin7 van rajta de a fiam szerint igencsak döcög. Szerintetek érdemes lecserélni egy Xp re.
A másik kérdésem: ha újra telepítem a rendszert milyen sorrendben és miket tegyek fel a Toshiba honnlapjáról? Olvastam valahol hogy ha mindent felpakolok az is megfogja a gépet. Előre is köszi a segítséget.

(#7264) Ultramarin válasza solkimm (#7263) üzenetére

Ultramarin
(újonc)
LOGOUT blog

Először csak egy helyreállítást kéne indítani a recovery partícióról (bocs, nem ismerem a hivatalos magyar nevét). Ehhez kell egy DVD meghajtó, be kell tenni a gyári lemezt és bootolni róla. Ha úgy is lassú, akkor sem lesz egyszerű, mert az XP-hez kell egy AHCI driver..
A driverek sorrendje majdnem mindegy, a fontos, hogy a chipset driver legyen az első.

[ Szerkesztve ]

Aknára lépni csupa veszély

(#7265) vagabor

vagabor
(fanatikus tag)

sziasztok, van itt olyan emberke akinek nem megy fel az ati 10.3as drivere? Csak mert elméletileg notikra is jó de nekem 4650-re nem akar feltelepülni :(

Csak az nem hibázik aki nem csinál semmit.-- Bf3/4: hu_DieselX, SC: XdieselX

(#7266) Ózon válasza Ultramarin (#7264) üzenetére

Ózon
(tag)

Nem kell ahhoz dvd!

solkimm:
Ezt csináld:
Boot-kor az F8-at nyomkodd.
Ekkor bejön a Speciális indítási beállítások menü, itt számítógép javítása kell neked..
Azután csináld amit mond és újratelepíti magát. (formáz is, ezért nem hátrány, ha minden partíción tárolt fontos adatot lementesz). Így a gyári állapotot kapod vissza a gyárilag telepített programokkal, stb. Amely programokból szerintem a Toshi elég sok feleslegeset tesz fel…

[ Szerkesztve ]

(#7267) ktomek

ktomek
(fanatikus tag)

Üdv!
Haveromnak van egy Toshiba laptopja (a pontos típust sajna nem tudom, de talán most nincs is túl nagy jelentősége), és van vele némi gond...
Mégpedig, hogy egy ideje üvölt a ventilátora pár perc használat után, majd kikapcsol. Vélhetően túlmelegszik, mert sztem megpusztult az egyik venti benne. (Valahol olvastam, h kettő van...)

A kérdésem az, hogy tudtok-e olyan embert Bpesten, aki kicserélné a hibás alkatrészt? Már régen lejárt a garija, szervízbe meg...khm... nem szeretné vinni, mert a gatyáját is otthagyná egy ilyen aprónak nevezhető melóért. Bár tudom, h nem olyan egyszerű ezeket szétszedni-összerakni, éppen ezért nem vállalom...nem is vagyok jártas laptop-témában.

Előre is köszönöm a segítséget!
(ha lehet, akkor privátban)
:R

(#7268) vagabor válasza vagabor (#7265) üzenetére

vagabor
(fanatikus tag)

remek. 10.3 pl toshibára nem megy fel, csak a gyártó drivere.
Viszont most meg az eredeti drivert nem engedi vissza rakni :D van egy 2010 januári 8.653 verziószámú, nem megy fel. Esküszöm ez már vicc. Valaki driver felrakásban jártas egyén ha segíteni lenne szíves. kösz

(#7269) vagabor válasza vagabor (#7268) üzenetére

vagabor
(fanatikus tag)

közben meg sikerült oldani. Hihetetlen mit kellett kínlódni :D
lényeg, a 10.3-t meg se próbáljátok felrakni, a legújabb dd az a 8.653.

(#7270) solkimm válasza Ultramarin (#7264) üzenetére

solkimm
(újonc)

Nem adnak hozzá gyári lemezt.
Mi ez a ACHI driver?
Van egy másik Toshiba notebook, azt tavaly vettük és az tény hogy nem tudtam egy normális xp-t feltenni rá. Szervízben kellett megcsináltatni. Most jómlenne már megtanulnom. Letudnád írni mi ennek a pontos menete?

A vin7re azt mondták hogy háromszor lehet újra rakni. A vásárlásom előtt két nappal újra lett rakva ez látszik a dátumból.

(#7271) solkimm válasza Ózon (#7266) üzenetére

solkimm
(újonc)

Feltudnád sorolni mi az ami felesleges?
Mindenképp új rendszert akarok mert a vincsi két 80-as részre van osztva ami nem jó nekem.
A rendszervisszaállítást a "D"-ről csinálná? Mert úgy nézem hogy ott található a "C" mentése? semmi tömörítés

(#7272) Ultramarin válasza solkimm (#7271) üzenetére

Ultramarin
(újonc)
LOGOUT blog

Úgy tűnik rosszul tudom, lehet ehhez nem jár DVD. Akkor ahogy feljebb írva van (F8...). Csak 3-szór lehetne újra tenni a 7-et? Mire fel?
Az AHCI driver a SATA vezérlőhöz kell, ezt alapból az XP nem ismeri fel. Kivétel, ha BIOS-ban AHCI módból át lehet IDE vagy COMPATIBLE módba állítani a vezérlőt. A menete ha floppy-ra teszed:
-Fájlok lemezre másolása (adott scipkészlethez tartozó, néha google segít)
-XP lemezről bootolás
-Amikor kéri F6 (rögtön az elején, más gyártótól származó balblabla...)
-Ekkor semmi nem történik
-Aztán kéri a fájlt, ekkor az A meghajtóról betöltöd
-Innen már minden változatlan

Aknára lépni csupa veszély

(#7273) solkimm válasza Ultramarin (#7272) üzenetére

solkimm
(újonc)

Köszi. DE se cd se floppy meghajtó. A cd helyett pendriveről bootoltatnám. de hogyan tovább?

(#7274) Ózon válasza solkimm (#7271) üzenetére

Ózon
(tag)

Írd be mik vannak fenn, és majd kimazsolázzuk mi kell mi nem...

"Mindenképp új rendszert akarok mert a vincsi két 80-as részre van osztva ami nem jó nekem."
Ez miatt sem kell feltétlen újratenni a rendszert. Az EASEUS Partition Master-el a rendszert úgy partícionálod át, ahogy neked tetszik.

Igen, ha a d-n van a gyári lemezkép, akkor abból állítja helyre.

(#7275) Ózon válasza Ultramarin (#7272) üzenetére

Ózon
(tag)

Szerintem sem csak 3x lehet...

solkimm:
Itt le van írva részletesen minden:
http://logout.hu/cikk/toshiba_satellite_a300-1no_notebook/nyomtatobarat/teljes.html

Amúgy szerintem ne erőltesd már az xp-t!
Jó a w7, állítsd helyre, szedd le a számodra felesleges progikat, Eraseussal méretezd át a partíciókat, azán használd egészségge! :)

[ Szerkesztve ]

(#7276) solkimm válasza Ózon (#7275) üzenetére

solkimm
(újonc)

Nekem azt mondta a volt tulaj hogy háromszor lehet a vin7et újratelepíteni. Simán elhittem mert az office a vírusírtó is pár hónapo verzió volt csak

(#7277) solkimm válasza Ózon (#7274) üzenetére

solkimm
(újonc)

31 illesztőprogramot talált a program
Utolsó módosítás dátuma Típus Cég Operációs rendszer Verziószám Ország További információ
05/02/10
3G Driver

Ericsson OS independent R2N07 World Wide

27/05/09
3G RF Power Control Utility

Toshiba Windows XP 1.0.3.2 World Wide

27/05/09
Accessibility

Toshiba Windows XP 1.62.0.4C World Wide

15/02/10
BIOS Update

Toshiba OS independent 1.90-WIN World Wide

27/05/09
Bluetooth Monitor

Toshiba Windows XP 4.02 World Wide

22/01/10
Bluetooth Stack

Toshiba OS independent NA World Wide

27/05/09
Card Reader Controller

Realtek Semiconductor Corporation Windows XP 6.0.6000.84 World Wide

27/05/09
Chip Set Utility

Intel Windows XP 9.0.0.1007 World Wide

27/05/09
Config Free

Toshiba Windows XP 5.90.12 World Wide

27/05/09
Display Driver

Intel Windows XP 6.14.10.4926 World Wide

27/05/09
HDD Protection Utility

Toshiba Windows XP 2.0.2.6 World Wide

27/05/09
Hardware Setup

Toshiba Windows XP 1.62.0.6C World Wide

27/05/09
Hotkey Utilities for Display Devices

Toshiba Windows XP 1.62.0.5C World Wide

11/02/10
LAN Driver

Realtek Semiconductor Corporation Windows XP 5.742.1125.2009 World Wide

27/05/09
PC diagnostic tool

Toshiba Windows XP 3.2.11 World Wide

05/02/10
Wireless Lan Driver

Atheros Windows XP 7.7.0.233.1 World Wide

28/09/09
Wireless Manager

Toshiba Windows XP 5.2.1047.69 World Wide

27/05/09
Power Saver

Toshiba Windows XP 7.05.02.N World Wide

27/05/09
Zooming Utility

Toshiba Windows XP 2.0.0.24d World Wide

27/05/09
Storage Manager

Intel Windows XP 8.8.0.1009 World Wide

27/05/09
SD Utilities

Toshiba Windows XP 1.8.1.6 World Wide

27/05/09
Password Utility

27/05/09
Touch Pad On/Off Utility

27/05/09
Touch Pad Driver

Synaptics Windows XP 12.2.8.0 World Wide

27/05/09
Wireless Lan Client Manager

Atheros Windows XP 8.0.0.72.0 World Wide

27/05/09
USB Sleep and Charge Utility

Toshiba Windows XP 1.2.1.0 World Wide

27/05/09
Value Added Logical Device

Toshiba Windows XP 2.0.0.2 World Wide

24/09/09
Sound Driver

Realtek Semiconductor Corporation Windows XP 5.10.0.5904 World Wide

04/11/09
Touch Pad Driver

Alps Electric Windows XP 7.2.302.203 World Wide

05/01/10
Webcam driver

Chicony Windows XP 1.7.270.1204L World Wide

27/05/09
Zooming Utility

Toshiba Windows XP 2.0.0.24d World Wide

(#7278) Ózon válasza solkimm (#7277) üzenetére

Ózon
(tag)

Nem azt kérdeztem milyen driverek vannak a Toshi oldalán az xp-hez, hanem hogy mik vannak telepítve gyárilag a w7-el a gépen.

Látom nagyon ragaszkodsz az xp-hez, pedig semmi nem szól mellette... :W

[ Szerkesztve ]

(#7279) solkimm válasza Ózon (#7278) üzenetére

solkimm
(újonc)

Ez már a korral jár :W
A gép a fiamnál van nem tudom most megnézni.
A fent felsoroltakból mit hagyjak majd ki?

(#7280) futo001 válasza solkimm (#7279) üzenetére

futo001
(senior tag)
LOGOUT blog

Ami neked kell: driverek, otthoni alkalmazások, virnyákkergető, tűzfal. Ami sallang: Toshiba által előre telepített office, tűzfal-víruskereső páros, toshiba support, kliens a wifi-hez...
Az én gépemben sincs floppy, itt vettem egyet 1500Ftért. De lehet integrálni a drivert az XP-be, na ez nekem nem sikerült. :)

(#7281) jorden06

jorden06
(őstag)

Hali!

Egy Toshiba L500-1GE gépet nézegettem ismerősömnek. Általános használatra kellene, net, mp3, office, média. A processzor viszonylag jó (T4300), de mit tud az Intel-féle IGP? Megbírkózik HD+ videókkal, esetleg régebbi, szerényebb játékokkal (GTA ViceCity, Sims2) ?

A következő szint ami már dedikált videógyorsítóval rendelkezik, az már az L500-1XR, de ez 30e-vel többe kerül. Erősebb ez annyival, vagy csak az új i3 proci viszi fel az árát?

(#7282) Ózon válasza solkimm (#7279) üzenetére

Ózon
(tag)

Szvsz ezek mindenképp kellenek:
3G Driver
Bluetooth Stack
Card Reader Controller
Chip Set Utility
Display Driver
HDD Protection Utility
Hotkey Utilities for Display Devices
LAN Driver
Wireless Lan Driver
Touch Pad On/Off Utility
Az kell belőle amelyikkel szerelték a gépet.
Touch Pad Driver --- Alps vagy Synaptics(amelyikkel szerelték a gépet)
USB Sleep and Charge Utility
Value Added Logical Device
Sound Driver
Webcam driver

A többi szerintem felesleges. Ha valami kimaradt, akkor a többike majd javítanak...

(#7283) solkimm válasza Ózon (#7282) üzenetére

solkimm
(újonc)

Köszi a segítséget!
Hát elsőre nem sikerült felraknom az xp-t. De semmi gond mert a vin7-ről pendrivera lehet csinálni mentést és arról bootoltatva formáz mindent és vissza rakja a gyári beállításokat.
Tehát nyugodtan lehet próbálkozni.

(#7284) Heffi

Heffi
(őstag)

Sziasztok!

Tippet, ötleteket várok az alábbi problémára:

A barátom vett egy toshiba L500 1eq-s laptopot a fia 18. szülinapjára. De ezen átok van. Alig lett befejezve a telepítés, egy fagyás után se kép se hang. Garibam kicserélték benne az alaplapot és a merevlemezt. A 320-as wd skorpio blue a beépítési helyen sz@rakodik. Már a partíció létrehozása is kb 10 percig tartott a win telepítőnek. Ha lemerül az aksi és hibernál, a visszetérésbe mindig belefagy, ezek után már nem is boot-ol a merevlemezről (read error) addig, amígy minden áramforrást el nem távolítok a cuccból. Sűrün lefagy a gép és ilyenkor a merevlemez ledje folyamatosan világít. Ha ugyanez a hdd egy esatás rackben van csatlakoztatva a laptophoz, akkor minden tökéletesen működik, nincs fagyás, semmi probléma.

Húsvét utáni hétvégén lesz a nagy buli, de ha most megint elküldjük gariba, tuti nem lesz készen addigra.

Találkozott már valaki a fenti hibajelenséggel?

Még arra gondoltam, hogy a hdd helyett teszek bele egy 64Gb-s ssd-t, a 320-s meg megy egy rackbe, de ez ugyebár elég zsákbamacska.

A biosz frissítéssel nem merek próbálkozni laptopok esetében.

Előre is köszönök minden segítő szándékú hozzászólást.

(#7285) galmat89 válasza jorden06 (#7281) üzenetére

galmat89
(tag)
LOGOUT blog

Hello!

Én most vettem Toshiba Satellite L500-1XR notit. Nagyon szuper! Az előző gépem egy Asus M51A-es volt, és a Toshiba jóval masszívabb külsőleg, nem recseg,ropog.
A teljesítménye nagyon rendben van. A windows élmény indexe így néz ki:

Processzor: 6,2
Memória: 5,5
Videokártya (Windows Aero): 5,0
Videókártya játékra: 6,3
Merevlemez: 5,4

Ezek alapján talán lehet valamennyit viszonyítani.
64-bites Windows 7-et használok rajta és röccenésmentes, nagyon gyors, köszönhetően az i3-as procinak és a 3GB DDR3-as memóriának.
A kijelzője nagyon szép képű, LED-es. (A fenn említett Asus TFT LCD-s volt, összehasonlítva a kettőt, a LED-es nagyobb fényerejű, szebb színeket ad. Amúgy a kijelző Samsung panel ebben a Toshiba-ban.

Játékra is alkalmas a gép, legutóbb a Battlefield Bad Company 2-t próbáltam ki, ami közepes beállításokon kb 20 fps körül teljesített. Battlefield 2 pedig high beállításon is magas fps-t hoz.
Természetesen nem a legújabb játékokra van kitalálva ez az újracsomagolt kártya (gyakorlatilag a radeon 4570 ez, csak átnevezték), de azok is elindulnak rajta medium-low környéki beállításokkal,
Az általad említett játékokat gond nélkül tudod játszani az L500-1XR-n.

A gép azt hiszem 160 000 környékén mozog most árban. Nálam maximálisan teljesítette az elvárásaimat, mert ennyi pénzért korrekt teljesítményt kaptam belépő szintű notitól.

[ Szerkesztve ]

(#7286) Kbali válasza Heffi (#7284) üzenetére

Kbali
(PH! addikt)

Hol szervizelték a gépet? 3 fődarab cserénél már ragaszkodnék a teljes készülék cseréjéhez.
Bios frissítés nem ördöngösség itt sem, kérdés, hogy van-e a géphez és az oprendszernek megfelelő új verzió belőle.
A lényeg, hogy ne akkus üzemben csináld, hanem a töltő is legyen bedugva. Bár jelen esetben ez nem biztos, hogy megoldás, ha a boot sem megy.

nem vagyok suhanc...

(#7287) Heffi válasza Kbali (#7286) üzenetére

Heffi
(őstag)

Fagyás után csak a kurzor villog a bal felső sarokban, majd jön a hibaüzenet, de ha kiveszem az aksit egy pillanatra, majd visszateszem, akkor bootol, bár az oprendszer betöltésekor ilyenkor is általában lefagy. Ezután ugrik a hdd az e-sata portra és minden működik rendesen. Ha visszateszem a helyére, úgy is frankó a gép az első hibernálásig. néha az élményindex felmérés vagy a 3dmark futtatása is fagyást okoz. Az Everest stabilitástesztje 1 óra 10 percig ment rajta, végül lemerült az aksi. Több tucat gigabyte-t mozgattam a hdd-n ide-oda, az nem generál hibát. Ki érti ezt :F

Lehet, hogy nem szimpi a gépnek a WD hdd?

(#7288) Heffi válasza Heffi (#7287) üzenetére

Heffi
(őstag)

Nem én vittem fel a gépet szervizbe, de került a masina aljára egy "Atlantis"-os matrica, gondolom ott javították. Amikor a haver elhozta a boltból, csak annyit tudott megnézni a javítás után, hogy bekepcsol a gép, de oprendszer nélkül nem sok hiba derül ki ilyenkor, csak azt látta, hogy már van kép.

(#7289) Ózon válasza solkimm (#7283) üzenetére

Ózon
(tag)

Ha a w7 rejtett partícióját (recovery) nem törlöd az xp buherálásakor, akkor abból is simán vissza lehet álltani a gyári w7-et. Nem kell usb-vel bohóckodni.

(#7290) Kbali válasza Heffi (#7288) üzenetére

Kbali
(PH! addikt)

Én javasolnék egy Technotrade-et, évek óta szervizelnek Toshibát, vannak vidéki szervizeik is.
A leírtakból nekem egyértelműnek tűnik a HDD hiba - esetleg a HDD-hez kapcsolódó vezetékek kontakthibája.

nem vagyok suhanc...

(#7291) Heffi válasza Kbali (#7290) üzenetére

Heffi
(őstag)

Ha megnézed az itt található képet, a HDD csatlakozó az alaplapra van forrasztva (bal alsó sarok a képen),ezért a vezeték hibát kizárnám. Mondjuk csatlakozó, vagy forrasztási hiba még lehet. A HDD-re azért nem gyanakszom, mert az e-sata csatlakozón keresztül minden rendben van. Ezt a portot használva telepítettem fel az oprendszert, a particiók létrehozása csak egy másodpercig tartott, ellentétben azzal, amikor az alaplapi csatin volt a vinyó.

Holnap teszek bele egy ssd-t és bízom benne, hogy megszünnek a problémák. Ha nem, akkor megy megint szervizbe, mégpedig az általad javasoltba.

(#7292) jorden06 válasza galmat89 (#7285) üzenetére

jorden06
(őstag)

Köszi a választ, biztató :K

De mivel nem biztos, hogy lesz elég pénz az L500-1XR-re, meg tudná mondani valaki, mit bír az Intel 4500GM IGP-je? Valami alap játékot visz (Sims2, régebbi GTA-k) ?

(#7293) Heffi válasza Heffi (#7291) üzenetére

Heffi
(őstag)

Sajnos az SSD-vel is ugyanazokat a hibákat produkálja, marad a szerviz, mert valami nem stimmelhet az alaplappal. (zárójelben jegyzem meg, hogy SSD-ről az e-sata porton 35mp alatt áll fel a win7, illetve élvezhetően gyorsabban reagál a gép az utasításokra).

(#7294) pooty válasza jorden06 (#7292) üzenetére

pooty
(újonc)
LOGOUT blog

Hali!
A notebookcheck.net oldalán a technikai leírás után jól összefoglalja, hogy az egyes játékok alatt mit produkált a kártya.

(#7295) AttyVin

AttyVin
(fanatikus tag)

Kedves Fórumozók!

Több helyen lehet olvasni a W7 "akkumlátor-gyilkos" tulajdonságáról (nem emlékszem mennyire volt ez itt már téma).

Találkozott-e ilyesmivel valaki Toshiba gépeknél?

Nekem A200-1 IW-m van és ha nem is "ölte meg" a W7 az akkut, de sokkal rövidebb ideig bírja, mint az a Vista alatt volt.

Van-e valakinek ötlete is az esetleges megoldásra?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Atty

(#7296) vagabor

vagabor
(fanatikus tag)

sziasztok, érdekelne a válasz, mégpedig hogy mit lehet tenni akkor indításkor összegerjed a mikrofon és a hangszóró? csak akkor áll fenn a probléma természetesen, ha nincs jackdugó a mikrofont bemenetre dugva. Elég zavaró, mert akárhányszor bekapcsolom a gépet éktelen sípolás veszi kezdetét ha a fülesem mikrofonja nincs bedugva. Sajnos a külső hangerőszabályzó letekerése sem segít.
A válaszokat előre is köszi.

(#7297) spyke5 válasza vagabor (#7296) üzenetére

spyke5
(újonc)

Próbáltad már a hangerőszabályzónál elnémítani?

(#7298) vagabor válasza spyke5 (#7297) üzenetére

vagabor
(fanatikus tag)

szia, az a baj, hogy nekem rögtön a bekapcsolás után kezd el sípolni, akkor meg gondolom nem is hatásos még a hangerőszabályzó. Windowsban már okés a dolog, mert ott egyrészt már lehet használni a külső szabályzót, másrészt meg alapból tiltva is van windowsban az előlapi mokrofon. Szal a probléma az indítással van :(

(#7299) fecc87 válasza galmat89 (#7285) üzenetére

fecc87
(fanatikus tag)

Én is tudom mindenkinek ajánlani ezt a típust. Húgom vette és odáig van tőle, a proci gyors, a vga sokmindenre elég, a hűtése pedig kiváló. És jól is néz ki, bár mintha inkább lányos lenne. Az én notim fekete... :D

(#7300) sagesz93

sagesz93
(PH! addikt)

Sziasztok!
Használt notit akarok vásárolni, és az egyik kiszemelt egy Toshiba Satellite L40-12X noti lenne.
Van-e ennek a szériának valami típushibája amire figyelni kell?
:R

PayPal fizetés, eBay, külföldi webshop rendelés segítség privátban!! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Toshiba notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.