Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tom Sawyer

    csendes tag

    válasz WinstonWolf #89160 üzenetére

    Helló,

    55JU6800

    ami miatt ez lett:
    - szóval én is a 7000 és a 6800 között vaciláltam, mikor bevezető akció volt a 6800-ra (340eft-ért vettem MM-be) az a közel 130eft különbség miatt döntöttem e mellett
    - szeptember elején tesztek nem voltak, infók is kevés... így csak a helyi tapasztalatok alapján döntöttem. Próbálgattam, de akkora különbséget nem láttam köztük (vagy én vagyok ehhez vak)
    - nekem 3D nem kellett, sportot, főleg focit ritkán nézek - max vizilabda
    - +ba jött hozzá még a Nano Cristal ami nem volt előfeltétele

    közel 3 hónapos tapasztalat alapján:
    - amik utólag derültek ki: 50/60Hz panel és a samsung panellottery-nek köszönhetően az 55"-os modellek BOE gyártmányúak nem VA mint a 48" vagy 60"-os. A BOE elvileg rosszabb - nincs összehasonlítási alapom előtte Pana plazma volt/van (ezzel nem hasonlítgatnám).
    - edge ledes kisebb felhősödés látható, de nem zavaró mértékben. viszont ha pl kék ég van a kép nagy részén és közben oldalirányú a kamera mozgás, nagyon halványan (inkább csak kontrasztban), kismértékű függőleges sávosodás látható
    - vízszintes felbontása az 50Hz panel miatt oldalirányú kamera mozgásnál leesik láthatóan kb 300-400sorra, a plazmáé 800sor, ezt azért észreveszem
    - CMR - nekem nem tetszik, a technológiából következően, sötétebb lesz a kép így fel kell tolni kb 14-re a háttérvilágítást, de szerintem a fehérek így is szürkébbek maradnak, valamint kicsit mintha olyan mosott lenne ettől a kép
    - felkonvertálás korrektül működik, SD adások (UPC kábel tv) teljesen jók, egyszer belefutottam egy magában is sz@r minőségű filmbe valamelyik adón, na az nézhetetlen volt csak paca hegyek...
    - az összefoglalóban lévő beállítások használhatatlanok erre, mindenki narancssárga fejű lesz tőle, egyelőre tesztképek alapján lett beállítva, majd egy kalibrálás ráfér még (minden vicik-vacak képjavító kikapcsolva, háttérvilágítás csak 8, kontraszt 82, szín 48, fényesség 48, élesség 20, motion plus egyedin 3 értékkel, CMR ki, gamma +1)
    - utánhúzás focinál nem látom problémásnak, plazmán sem tűnt jobbnak.
    - Tizen teljesen jó, gyors, Plex egyszer megfagyott, ki/be kapcsolás után minden OK
    - amúgy PCH410-ről nézem a filmeket 24p-ben, szebb a képe mintha a tévén lévő Plex-el nézem
    - 4K - NAS-ról Plex-el megy - azért egy két Netflix-ről leszedett sorozat és film fellelhető adott oldalakon
    - 4k kb 2,5m-ről még látható, de ahonnan általában nézzük kb 4m-ről, elenyésző a különbség (valószínűleg placebo hatás csak)
    - a kép színei szerintem rendben vannak, élénkek, a piros kicsit túlszaturált még nekem a plazmához képest
    - fekete elég jó, de a sötétebb, éjszakai jelenetekkel azért megküzd
    - akadás nincs, egyszer kétszer láttam röccenést a kép folytonosságban, bár nem tudom ez adáshiba vagy a tévé volt, hangot is egyszer ha hagyott ki
    - nappali fényben is elmegy ezzel a 8-as háttérvilágítással
    - kábelcsatlakozás nagyon szerencsétlen, nekem konkrétan a fali konzol tartója kicsit rátakar, és a táp az egyik oldalon az egyéb csatlakozások a másikon, miért nem lehetett ezeket lejjebb tenni és függőlegesbe
    - a talp nem tűnik túl stabilnak, egy ideig nem került a helyére és lábon állt, hát nem volt valami meggyőző, mivel falra szerelt nálunk így lényegtelen számomra
    - káva műanyag, kismértékű hullámzás látható az élében, ahol az üveghez illeszkedik, de ez is csak lapos szögben közelről nézve észlelhető, (magyarán beteszed a fejed a panelba szinte)
    - csak alap távirányító
    - betekintési szöge nem a legjobb

    szóval szép a kép (a fenti kompromisszumokkal), jó a hang, így leértékelve jó ára volt,
    a ju7000-el itt a fórumon Gaben nevű felhasználó bejegyzéseit keresd, konkréten 4x cserélte, a végén le is tett róla ha jól emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák