Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oz82

    senior tag

    Sziasztok!

    Vettün egy samsung UE32C6000RW Led tv-t. Szuperül jó rajt filmet nézni, jó a médialejátszója stb.
    2 irányból kapja a jelet a tv, Kábel tv, és Inviteles Set top box (scart átalakítón keresztül rákötve)

    Pár nap után a következő hibák vannak:
    -A kép rendszertelenül zavarossá, hangyássá válik , ha kapcsolgatok a kábel-TV ([link]) és a set top box- között ([link]) , nem javít rajt, ugyanis mindkét csatornán jelentkezik a hiba (ez jelentheti azt is hogy a készülékkel van valami, de a Samsung ügyfélszolgálat összekötő kábelcserét javasol). Kipróbáltam más Scart-ot, de semmi javulás, néha jó néha nem :(
    A DVD lejátszónak ugyan azon portra kötésével a képből hiányzik a piros szín, vagyishát a piris igazából lila :S

    -Azonkívül a HDMI-vel csatlakoztatva a set top boxot érdekes kékes képet produkál ([link]).
    Ez mitől lehet?! Minőséggel nincs gond csak kék foltos a kép (esetleg zavarszűrős HDMI kéne?)

    Az USB eszközök képével nincs gond. A régi tv-t visszakötve az új helyére az tökéletesen működik, annál nem tapasztalhatóak hibák (Samsung hagyományos sugárcsöves tv),

    Nem tudom mi állhat a hiba mögött, megpróbáltam mindent, ujrakalibráltam a készüléket. Arra is gondoltam hogy a két kábel egymást is zavarhatja ugyanis egymás mellett vannak, lekötöttem a kábel TV-t, majd csak a set top box-al használtam fordítva is, akkor is előjött.

    TV adatai:
    Model numb.: UE32C6000RWZXG
    Vern: CN01
    S/N: B20H3HHB200633L

    Előre is köszönöm ha esetleg valaki tapasztalt ilyet vagy hasonlót!

    [ Szerkesztve ]

    Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

Új hozzászólás Aktív témák