Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Viktor81 #50 üzenetére

    A hsz.-edhez csak egy aspektusból szólnék hozzá: én pl. nem engedhetek meg magamnak egy 800K-s TV-t és még jó pár évig valószínűleg nem is fogok, ha a fejem tetejére állok, akkor se. Egy 140K-s-ét is jó, ha ki tudjuk sajtolni valahogy. Ez, mondanom se kell, hogy még nem jelenti azt, hogy igénytelen, érdektelen és tájékozatlan lennék a képminőséget tekintve és azért én is szeretném a pénzemért a legjobbat ebből a szempontból. Megérzésem szerint pedig ezzel a szituval enyhén szólva nem vagyok egyedül ebben az országban és nem hinném, hogy pont ez az a réteg aki miatt majd csődbe mennek a TV ipar Hi-end technológiái... :N

  • kbyte1024

    veterán

    válasz Viktor81 #50 üzenetére

    Hatalmas respekt!! Szintúgy nem küzdök már èn se amikor lehülyéznek,hogy gagyi plazmám van😉

    Csak a halott látja a háború végét. - Platón

  • Peat;)

    veterán

    válasz Viktor81 #67 üzenetére

    Az oled és plazma nálam semmilyen fronton nem azonos kategória. Az oleddel pont hogy hülyére tudják venni a teljesen laikus vásárlót is, ha követted a híreket akkor fizikai megjelenésben, tulajdonságokban semmi korlátja nincs, felbontásban sem, a többi tulajdonsága már kiemelkedő és még ott a fejlesztés tág lehetősége. Plusz az áruházi fényben a nézelődők jó része nem fedez fel vibrálást... Viszont túlhúzott színekkel operáló bemutató videok ütnek rajta, ki tud emelkedni a mezőnyből. Pont hogy az OLED az ami önmagában szerintem most a legjobban eladható tv lenne, erre a legkönnyebb marketinget építeni, nyilván az árszint akadálya a térnyerésnek. Amikor a 4k-s panelek is olcsóbbak lesznek, akkor erőteljesen be fog indulni a piaca a felsőbb kategóriákban, a középkategóriában nyilván még évek mire elérhető lesz, 2-3 év.

    [ Szerkesztve ]

  • so_ha

    senior tag

    válasz Viktor81 #67 üzenetére

    "10-12 órát megy a TV és rádiónak is "
    Nálam ez is szempont volt annó a döntésnél. Nem akartam még egy tv árát áramra költeni.
    Akkori plazma, kontra csúcs Lcd +200W/óra => 10×200=2kw/nap => 60Kw/hó/3000Ft (36.000Ft/év)
    Miután a wide trinitron sony tévém 10 évig bírta, így 10×36.000Ft=360.000Ft/élettartam + költség

    "Ez bosszantott fel a legjobban az eddigi vitáimban"
    Erre írtam, hogy elég, ha Te boldog vagy a választásoddal!
    Miért akarsz bárkit meggyőzni, hogy Neki mi a jó?

    "hogy a Hi-Fi-t minek keverted ide"
    Gondoltam ha már igényes vásárló => erről beszéltetek, aki igényes, plazmát vesz => klaviatúrát "ragadtam" ...)
    Egyik ismerősöm úgy vett kameramann létére pana plazmát, hogy bejött a cégünkhöz, megnézte az éppen akkor futó SD adást az lcd tévén, és pár másodperc múlva azt mondta nekem, "na ezért veszek plazmát" ... no comment ... akkor sem válaszoltam.

    "Én például sokkal inkább a szememtől "indulok" be"
    Erre "írtam", hogy izlések és pofonok ... kinek, mi a priorítás.

    "Jó, ha a vásárlók 10%-a (ááá, sokat mondtam) logikusan átgondolja mire van szüksége"
    Abszolút egyetértek Veled, ami nenm csak a műszaki dolgokra igaz!

    "nyilvánvalóan pejoratív szándékú jelzőkkel illess"
    ???

    (#72) Ijk
    "Elég baj lenne ha"
    Nem érdemes más fejével gondolkodni! Erre írtam, hogy mindenki had döntse el maga, hogy neki mi a prioritás, Én sem akarom másnak megmondani, hogy mit, miért, és milyet vegyen, akár tévéből, akár másból.

    (#76) aleister
    "Üljleegyes."
    Olvass, majd próbáld értelmezni, és próbálj értelmesen reagálni, ha van hozzáfűzni valód!

  • sb

    veterán

    válasz Viktor81 #67 üzenetére

    Bár nem nekem címezted, mégis megszólítva érzem magamat. Egyrészt én nem osztottam Neked az észt, eszemben sem volt eldönteni helyetted, mire költsd a pénzed,
    vs
    Ezért mondom én: jó ezeknek a Suzuki !

    Mikor benéztem a topicba tudtam, hogy hiába OLED, ez is plazmával lesz tele... és tessék.
    Hiába írod attól még az ellenkezője jön le minden plazmás hsz-ből. LCD-s ember soha nem bizonygatta az mennyire istenkirályjó, max annyit mond, hogy "megfelelő" vagy, hogy a plazmának is vannak hátrányai.
    Mert ugye az is vicc amit FefeeX ír leegyszerűsítve, hogy minőséget csak plazmával kapsz. Ja. Mármint ha besötétítettél, mert anélkül minőségnek nem nevezném a képernyőn megjelenő foltot.
    Persze most direkt provokálok, de "A Minőség" definiálása elég felületes így. Vannak előnyök, hátrányok és - nem egyforma - igények, ennyi. A fogyasztás sem a fogyasztásról szól, tudja aki nem hülye. Meg ha nem érdekel akkor nem is egy eszközről szól. A vége soha nem +1-2e évente.
    A biciklis példám is régi. Én nem vennék 300k alatt... az "minőség". Mégis tudom, hogy ezzel én vagyok a helikopter és nem az a pár millió ember aki hülyének néz miatta.

    Hogy ON is legyen:
    Elhangzott a vastag pixelkeret OLED-en. Szvsz ez is olyan tétel ami annyira gáz, hogy kiüti a 0 feketét és végtelen kontrasztot nálam. Nagyon szarul néz ki... pedig a kontraszt... fenomenális képe lenne egyébként.
    Kérdés: Gyanítom ez vmi gond amit FHD-nál nem tudtak megoldani, 4k modelleknél vajon sikerült?

  • guriga1234

    addikt

    válasz Viktor81 #147 üzenetére

    "Látod, látod csak kibújt a szög a zsákból" - bizony kibújt! Látszik, hogy a szövegértésed nulla.

    "Neked senki ne mondja meg, melyik a jobb TV, mert azt Te döntöd el" - ilyen alapon akár azt is írhattad volna, hogy vegyek meg mindent, amit reklámoznak.

    "Ki is akkor az öntörvényú, szűklátókörű ?" - öntörvényű vagyok, erre büszke is vagyok (nem vagyok tagja a csordának). De "szűklátókörű"nek még senki sem titulált. Ehhez is egy ilyen nagytudású kellett, mint te.

    "bizonyítja, hogy a Te tudásod mily hatalmas" - a tiednél minden bizonnyal nagyobb.

    "Örülök, hogy a jogról is kioktatsz, de hogy érts mire céloztam átfogalamzom: Te ülsz a szamáron, míg a "plazmás" a lovon és felfelé köpni elég veszélyes" - mondtam én, hogy a joghoz fingod sincs!

  • so_ha

    senior tag

    válasz Viktor81 #152 üzenetére

    "Azt viszont nem nyelem le, amikor valaki nagy mellénnyel, alátámasztás nélkül lehülyéz és hazugságokat állít azért, mert csak"
    Remélem nem Nekem írtad!!!

  • k1csi

    senior tag

    válasz Viktor81 #147 üzenetére

    Ez a táblázat a múlt, akárcsak a plazma. Ez a topic meg arról szól mi várható 2015-ben vagy méginkább 1-2 év múlva.
    Jelenleg úgy tűnik az OLED-nek áll a zászló, aztán ki tudja.
    Nemcsak angol tesztekben.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

  • pubyy

    tag

    válasz Viktor81 #171 üzenetére

    "Ne haragudj, de az nem kiindulási alap, hogy "Pista" milyennek lát egy adott TV-t. Ez nem meghatározó, ez egyéni vélemény, amire csak az adott egyén alapozhat és úgy torzíthat, ahogy akar..."

    Pedig ez a lényeg... Pista veszi Pistának, azért hogy Pista TV-t nézhessen ...-tehát Pista olyan Tv-t fog venni, ami Pistának tetsző...
    Miért ekkora baj ez számotokra?

    Félreértés ne essék, nagyon sokat olvasom a fórumokat, de azt értsétek meg , hogy az itt leírtak csupán gondolatébresztőnek jók..( ANNAK VISZONT ELSŐRANGÚAK)
    Felhívhatjátok egyes tecnológiák bizonyos hibáira, vagy előnyeire a figyelmet, és ez NAGYON JÓ DOLOG, az értelmes emberek ezen el is gondolkodnak. DE meg kell értenetek egyszer és mindenkorra tisztelt hozzáértő urak, ha már egyszer elmegyek a boltba és nem látom amiről itt olvastam az nincs. Kész. Mert ha már megvetted nem gondolkodni akarsz rajta, csupán nézni.
    Az pedig - nem szépítem amit gondolok-meglehetősen primitív dolog, ha valaki erőszakoskodik hogy már pedig az ő véleményét kötelező figyelembe venni...
    Az IPS nek nincs feketéje. Na és ?? Amikor először nézegettem LCD tvéket az LG paneljai nagyon tetszettek. Azután mégtöbbet olvastam és mégtöbbet nézegettem és megutáltam az LG panelokat a borzalmas mozgásmegjelenítés miatt..( meg a fekete miatt, de nem maga a fekete szín hiányzott és az azzal járó kontraszarány miatt, hanem azért mert a sötét folt az csak egy sötét folt volt, és nem volt tartalma, mint pl egy VA panelesnek..)
    Tehát már tudtam hogy mely dolgokra kell figyelni. HÁLA ÉS KÖSZÖNET A FÓRUMNAK.
    De ÉN fogom eldönteni hogy mely paraméterek fontosak számomra és melyek nem. Ha valamely paramétert nem érzékelem, akkor letojom hogy a többi 5 miliárd embert , vagy azt a néhány tucat szakértőt zavarja..

  • jacint78

    addikt

    válasz Viktor81 #197 üzenetére

    Én közelről nézem és elsősorban monitornak használom. Mindkettőre alkalmatlan a plazma, ennyi. Mivel javítom őket, sokfélét látok és le tudom vonni a következtetést helyesen.

    [ Szerkesztve ]

    type your text here..

  • pubyy

    tag

    válasz Viktor81 #181 üzenetére

    Egyáltalán nem állunk ellenkező oldalon,hiszen ez nem háború - csupán beszélgeteünk.
    Én csupán azt szerettem volna elmondani, hogy van aki egyszerűen nem látja azokat a dolgokat amiket leírtok, tehát az olyan ember nem fogja azt a hibát hibaként felfogni és nem költ plusz pénzt egy számára nem létező hibát kiküszöbölő drágább készülékre. Sokkal egyszerübb lenne a "vita" ha mondjuk hifi erősítő lenne a téma mert ott egyszerűen addig kell árban ( ill. minőségben) felefele menni amíg hallod a különbséget, feltételezve természetesen, hogy az anyagiak nem szabnak határt.
    Tehát nem vita kérdése hogy az óóóóóled szebb, csak egyszerűen van aki ebből nem lát semmit. Mint ahogy itt is leírtátok van aki rádiózásra, meg éjjeli háttérfénynek használja a tv-t. Szörnyűnek szörnyű, de ez van, hát had vegye meg magának az olcsó LCD-t, nem kell letolni, had örüljön neki. A segítséget a fórumozóktól megkapta, nem élt vele. Ennyi.
    Ha ennyi nem lenne elég, én magam vagyok a konkrét példa. Színtévesztő vagyok, tehát amikor elkezditek feszegetni hogy egy tv nem egészen "élethű", vagy színhű, azt a részt egyszerűen átlapozom, számomra ez nem paraméter. Ettől függetlenül igényem van a jó képre, mert zavar ha fakó a kép vagy életlen, vagy felhős, vagy a sötét részek nem elég részletgazdagak, és megőrülök az LG panelek azon kiváló tulajdonságától, hogy az amúgy éles állókép elmosódik mikor megmozdul, majd újra kiélesedik mikor megáll. Tehát íme a példa hogy nem mindenki érzékeli azon dolgokat amikről írtok, sőt kiabáltok.

  • pubyy

    tag

    válasz Viktor81 #201 üzenetére

    Nyugalom. Szerintem is szebb a plazma. Egyébként egy sokkal fontosabb, hogy egy kijelző amelyen focimeccs közben a repülő labda nem kerek, az nem kijelző. Én még LCD-n nem láttam tökéletesen kerek repülő labdát....

  • --Tomee--

    csendes tag

    válasz Viktor81 #50 üzenetére

    Szia!

    Tokeletesen egyet ertek az ervelessel! Nagyon kicsi jelenleg az a reteg, aki igenyli az igazi minoseget. Ez egy sokkal hosszabbb folyamat lesz, mire az altalanos igenyek meg fognak annyira novekedni, hogy erdemes legyen technologiat valtani.
    Egy masik kerdes, hogy - ahogyan azt oly talaloan irtad - a tartalom egyszeruen nem kovetel magasabb szinvonalu technologiat. Egyreszt a beszelgetos musorokhoz (szinte statikus kepekhez) nem kell elkepeszto minoseg mert elenyeszo a minosegerzetbeli kulonbseg pontosan a tartalom jellege miatt. Masreszt meg mindig egy jo nagy hanyadat kapjuk a tartalomnak full-hd csatornan, felskalazva.. ahhoz megint nem kell.
    Szvsz kb. 10 ev kell az ujabb lepcsohoz, ahogy korulbelul 10 ev kellett ahhoz is hogy elhagyjuk az analogot, elhagyjuk a 4:3-at, elkezdjunk nagyobb felbontasban gondolkozni...
    Ui. bar en is kritikus szemmel nezem ezeket a dolgokat es talan egy picivel tobb ralatasom is van a TV iparra az elozo munkahelyeim miatt, nekem is koreai okosTV-m van, hasonlo tevekenysegeket folytatok rajta mint amit leirtal... Yutub, kliens, pendrive..
    :R

    Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Viktor81 #226 üzenetére

    Az ezzel kapcsolatos cikkeket elolvasva én úgy látom, hogy a jellemző trendek (4K, vékony, hajlított design, alacsony fogyasztás) együttesen pecsételték meg a plazma sorsát. A TV-k piacán nagyon erős a verseny, fentebb linkeltem a profitra (Samsung LCD) vonatkozó beszámolót. Egy drágább, rossz hírű, és a trendeket lekövetni nehezen képes technológiának itt esélye sincs, még akkor sem, ha nagyon szuper TV-t lehetne vele gyártani.

    A plazma kivezetése csak idő kérdése volt, az OLED-ben viszont bízom.

Új hozzászólás Aktív témák