Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • so_ha

    senior tag

    Ha már plazma a minőség, akkor gondolom minden plazmás 5 misis high-end hifit is vett hozzá a teljes/igényes film élményhez?! Vagy van olyan, aki 500e-es autóba 2 misis hifit tesz ... akkor Ő hülye ... szerintem csak más mint az itt plazmázók (én sem tenném, de ettől még nem itélem el, ha másnak más a priorítása). A fentiekből kiindulva nem kellene híttérítő hadjáratot folytatni. Ne akarjuk már másoknak megmondani, hogy nekik mire van igényük, vagy pénzük, vagy egyszerűen mi a prioritás számukra.

    Én tudatos vásárlónak tartom magam (utána olvasok mindennek, mielőtt vásárolok), mégsem plazmát nézek, hanem 6 éve akkori csúcs LCD-t, de ettől még nem tartom igénytelennek magam, árban ez is volt annyi (vagy több), mint egy plazma. Úgy látom, az már nem is ember, akinél 1-2 óránál többet üzemel a tv ... nálunk napi 10 órát minden nap megy, mert többnyire háttérzajnak/rádióként is üzemel, többnyire számítógép mellett ülök, és páromnak is van egyéb dolga is.

    Ha valaki tudatosan vett valamit, akkor örüljön neki, és használja egészséggel, de ne érezze, hogy ezért hittérítőnek/észosztónak is kell lennie ... mint itt páran gondolják.

    Tecnológia: A BetaMax is sokkal jobb volt mint a VHS, de közelébe sem ér a 4K-nak. Annak idején győzőtt a tömeg igényeket kielégítő technológia (de nem a stúdiókban). Hogy autós hasonlat is legyen ... attól, hogy páran megtehetik, hogy Ferrarival járnak, nem csak a Trabant létezik, mint másik alternatíva a közlekedésre ...

  • so_ha

    senior tag

    válasz Viktor81 #67 üzenetére

    "10-12 órát megy a TV és rádiónak is "
    Nálam ez is szempont volt annó a döntésnél. Nem akartam még egy tv árát áramra költeni.
    Akkori plazma, kontra csúcs Lcd +200W/óra => 10×200=2kw/nap => 60Kw/hó/3000Ft (36.000Ft/év)
    Miután a wide trinitron sony tévém 10 évig bírta, így 10×36.000Ft=360.000Ft/élettartam + költség

    "Ez bosszantott fel a legjobban az eddigi vitáimban"
    Erre írtam, hogy elég, ha Te boldog vagy a választásoddal!
    Miért akarsz bárkit meggyőzni, hogy Neki mi a jó?

    "hogy a Hi-Fi-t minek keverted ide"
    Gondoltam ha már igényes vásárló => erről beszéltetek, aki igényes, plazmát vesz => klaviatúrát "ragadtam" ...)
    Egyik ismerősöm úgy vett kameramann létére pana plazmát, hogy bejött a cégünkhöz, megnézte az éppen akkor futó SD adást az lcd tévén, és pár másodperc múlva azt mondta nekem, "na ezért veszek plazmát" ... no comment ... akkor sem válaszoltam.

    "Én például sokkal inkább a szememtől "indulok" be"
    Erre "írtam", hogy izlések és pofonok ... kinek, mi a priorítás.

    "Jó, ha a vásárlók 10%-a (ááá, sokat mondtam) logikusan átgondolja mire van szüksége"
    Abszolút egyetértek Veled, ami nenm csak a műszaki dolgokra igaz!

    "nyilvánvalóan pejoratív szándékú jelzőkkel illess"
    ???

    (#72) Ijk
    "Elég baj lenne ha"
    Nem érdemes más fejével gondolkodni! Erre írtam, hogy mindenki had döntse el maga, hogy neki mi a prioritás, Én sem akarom másnak megmondani, hogy mit, miért, és milyet vegyen, akár tévéből, akár másból.

    (#76) aleister
    "Üljleegyes."
    Olvass, majd próbáld értelmezni, és próbálj értelmesen reagálni, ha van hozzáfűzni valód!

  • so_ha

    senior tag

    (#50) Viktor81
    "akinél napi 8-10 órát megy a TV (azt már csak gondoljuk hozzá, milyen tartalom lehet az), annak nem kell minőség"
    Itt döntöd el mindenki helyett, hogy ki, és mit vegyen (minőség), ezen akadtam ki.
    Ne törj már pálcát a fejem felett, ha azt sem tudod, hogy ki felett teszed!
    Attól még vehet valaki minőséget (lehet rá igénye), mert 10 órát megy a TV-je.

    (#99) sb
    " biciklis példám is régi. Én nem vennék 300k alatt"
    Egyet értek Veled, Én is karbon bringát használok, de az árát inkább nem írnám le ... autónál sem a fogyasztás érdekel, mert azét vettem erős gépet, hogy menjen, ha kell, és nem azért, hogy spóroljak. (másoknak is: ez is a tudatos vásárlás része)

    (#100) aleister
    "nehéz komolyan venni a hozzászólásod bárminemű TV témában, melyben azt taglalod, hogy nálad 10 órán keresztül a TV"
    Ezért írtam, hogy értelmezd => off topic, azaz nem szakmai, hanem egyéb szempontok véleményezése volt a célom.

    (#107) Viktor81
    "annak a szájából igenis hiteltelen a minőségi vitában bármilyen állásfoglalás..."
    Ha figyelmesen olvastad, akkor nem szakmai állásfoglalás volt a hozzászólásom! Utoljára: Abban egyetértettünk, hogy az emberek pár százaléka vásárol tudatosan, abban viszont nem, hogy ebben az esetben csak az hoz jó döntést, aki plazmát vett/vesz ... ezt próbáltam leírni, csak kevesek értették meg, hogy mindenki más/több szempont alapján mérlegel és dönt, aki tudatos vásárló.

    (#111) Balika911
    Bocs, ha nem helyesen írtam a mértékegységeket, csak érzékeltetni akartam, hogy ami egy hónapban 3.000Ft többlet áramköltség, az a tv élettartalma alatt (ami nálam 10 év volt korábban) már egy új készülék árát teszi ki ... a kérdésedre a válasz: valóban.

  • so_ha

    senior tag

    válasz Viktor81 #152 üzenetére

    "Azt viszont nem nyelem le, amikor valaki nagy mellénnyel, alátámasztás nélkül lehülyéz és hazugságokat állít azért, mert csak"
    Remélem nem Nekem írtad!!!

  • so_ha

    senior tag

    válasz aleister #149 üzenetére

    "másikra húzod rá, hogy nem értelmez"
    Sokadszorra sem, de ez már nem az én hibám!

  • so_ha

    senior tag

    válasz pubyy #174 üzenetére

    Valami hasonlót próbáltam megértetni a kedves fórumozó társakkal, de lepattant róluk.
    Megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül a gondolataimmal. :)

    (#187) Ijk
    Pedig a tipikus vásárló ad-hoc jelleggel vásárol ... elromlott a TV, bemegy a legközelebbi műszaki boltba, és megveszi az akciós készüléket, amit megenged a pénztárcája. Ha szerencséje van, akkor az eladó mond pár szakértő mondatot, ha egyáltalán megkérdezik.

Új hozzászólás Aktív témák