Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ceia #248 üzenetére

    Persze, a TC fasza cucc, de nem része a Windowsnak és nincs is ingyen. Viszont itt van rögtön 10 alternatíva Linuxra: [link] :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #248 üzenetére

    Mért, a többi gyártó nem, amikor XP-t megcsinálták, akkor is főleg magukért...?
    Az, h te hogyan, mire használod, az valóban a te dolgod és a te választásod, h milyen gép elég, veszel-e újat, v sem.
    Ahogy kolléga lentebb megfogalmazta egy remek példával, azért van ennek ám kockázata is.
    Metro csúnya, az szubjektív, bár megjegyezném, h mihez képest, mert egy asztali felületen mi a szép?? Egyéni háttér, Win7-nél átlátszó, üvegszerű Aero Glass megjelenítés?

    Azért pl. meg akarsz nézni egy időjárást, alap esetben:

    - böngésző--->pl. koponyeg.hu--->ebben mi a szép, unalmas, egyszerű a felület.
    - minialkalmazások pl. Win7-ben--->szerintem ez dizájnosabb, viszont túl kicsi az ablak, kevés információt jelenít meg, bár van akinek ez is elég.
    - modern app--->Win8-on azért szerintem egyáltalán nem néz ki rosszul és csomó részletes infót tartalmaz, sokkal vizuálisabb, mint előbbi 2. + 8 alatt nyilván másik (2) is rendelkezésre áll, de egy fajta + felhasználói élményt ad a 3., legalábbis nekem. Csak a fő ablak, ez annyira ronda és puritán lenne :F

    Aztán egész felület, akár OS-beálításoknál, akár appoknál, azért nem rossz, néhol kifejezetten letisztult, de ronda szó erős rá szerintem, bár ízlés kérdése. Nyilván ez csak egy másodlagos felület, fő munkára inkább desktop való, de akadnak áruházban azért hasznos appok is, illetve aki unja a hagyományos felületet, kikapcsolódásképpen, azért jól el lehet vele lenni.
    Használat:
    Az igazi kicseszés az lett volna MS részéről, ha összemossák a kettőt és megszűnik teljesen a hagyományos asztali mód. Sokan panaszolták, h mer érintőképernyőre van optimalizálva...igen ez a része, de ugyanúgy elkattintgatsz benne, mintha csak az asztalon tennéd. Bal-jobb klikk, csempe áthúzás, mintha asztalon mappát raknád arrébb. Akkor mi ebbe a bonyolult ?? Olvasni, egyes egyszerű menüpontokat értelmezni modern felületen, azért nem akkora kihívás.
    Akkor lenne ennek igazán alapja, ha nem sima egérkattintással lehetne használni, mint desktopon, hanem különféle, speciális, a tableteken megszokott ujjhúzogatásos módszerrel lehetne kizárólag kezelni, bejelentkezésnél is nem a megszokott jelszó begépelés, hanem kizárólag pl. képjelszó és egyenesek, körök, ívek rajzolgatása, az lenne szívás.
    Magyarán ezt is úgy kell használni szinte, mintha csak majdnem desktopon kattintgatnál, főleg az Update 1 óta, még tovább lett ez hangsúlyozva.
    Viszont amíg MS megadja a testreszabhatóság, választás lehetőségét a műveleteknél, a kétfajta felület külön, v párhuzamosan való használatánál (még, ha az nem a sokak által kívánt teljes Metro ignorálást is jelenti), addig nem kéne ezen annyit problémázni és ekkora feneket keríteni a dolognak...
    Előreláthatólag Win9-ben is lesz modern felület, vsz még inkább testreszabhatóan.

    (#249) SityiSXT : :C

    [ Szerkesztve ]

  • ceia

    őstag

    (#249) SityiSXT Egyáltalán nem biztos, hogy botnetes a gépem. Kár, hogy nincs ennek kimutatására valami szoftver. Nem várható el senkitől, hogy csupán azért vegyen meg egy 27 ezer forintos OS-t, mert mások azt feltételezik, hogy a jelenlegivel botnet része a gépe. Más okom meg nincs váltani.

    (#250) stopperos A nagy etalon a Norton Commander, sokáig annak a színeivel használtam! Próbáltam újabb Total Commandert is, de ez jobb :)

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    (#251) CPT.Pirk Egzotikusak :) de azt hiszem kijelenthetjük, hogy megjelenésben, rendezettségben mindegyiket felülmúlja még az XP-s Total Commander is, de tudásban sem hiszem, hogy nagyon le lenne maradva. Viszont a Worker érdekes, jó a felhasznált betűtípus, és nagyon hasolít az Amigás Directory Opusra!

    (#252) King Unique Na, akkor Win 8 Metro felület: ronda modern ui appok (pl. calculator), két színű, túristajelzés szerű ábrák (ikonok?), primitív modern ui kapcsolók, csempék, tv menükhöz hasonló felület egy desktop OS-ben. Nekem pedig a szépen rajzolt színes ikonok, ablakok, gombok tetszenek, ami a MacOS-ben van, vagy a minimalista, letisztult design, ami pl. a Win8 desktop felülete. De ez utóbbi nem keverendő össze a Metro felületével, mert az nem letisztult, hanem szvsz primitív. Az időjárás appokról: Én kinézek az ablakon ;) vagy ha nagyon érdekel, megnézem neten, milyen idő várható. Semmi szükségem nincs arra, hogy állandóan a desktopon legyen hány fok van, hányadika, mennyi RAM, vagy hány százalékos a proci használat.

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • SityiSXT

    őstag

    válasz ceia #253 üzenetére

    Persze, hogy nem biztos, nem is ezt mondtam. Arra próbáltam rámutatni, hogy a hivatalos támogatás elmaradásával bizony nő a biztonsági kockázat, ezzel együtt annak a veszélye is, hogy baj lesz a gépeddel - a Microsoft pedig nem fog segíteni. Mellesleg egy vírusirtó nem biztos, hogy meg tud fogni egy olyan kártevőt, ami az OS saját védelmi mechanizmusát áttörve képes irányítást szerezni az adott gép felett. Nem mondom, hogy nem lehtetlen, de XP alatt azért eléggé egyszerű processeket elrejteni még a Task Managerből is. Az XP-vel "mindössze" ennyi a baj: a biztonsági mechanizmusai több, mint egy évtizedes alapokon nyugszanak, és ami fejlesztés azóta Windows vonalon végbement, azt nem kapta meg - hogy miért, az most mellékes, de elég arra gondolni, hogy az UAC ésszel használva már egy egész jó védelem lehet, az Internet Explorer is védett módban csak Vistán és újabb Windowsokon tud futni, a SmartScreen szűrő pedig (ha emlkéezetem nem csal) a Windos 8-ban került rendszerszintű bevezetésre, addig csak az IE által letöltött fájloknál ugrott.
    Az autós példával arra próbáltam rámutatni, hogy meglehetősen érdekes, mások szemében irreleváns, illetve nem épp kulcsfontosságú szempontok alapján vagy képes megítélni az egyes OS-eket. Ha valami nem szög ugyanaz, mint az XP, akkor az már nem is lehet jó? :U A Microsoft tuti nem fogja kidobni a Metrot, legalábbis belátható időn belül biztos, hogy nem. Damoklész kardja meg ott van feletted, ahogy már említettem. Lehet a régi autót szeretni, de ha objektíven nézed, a modern autók bizony biztonságosabbak, gazdaságosabbak, dinamikusabbak általában véve. Az is igaz, hogy a középkonzol ma már inkább számítógép, semmint tekerőgombok, kapcsolók, csúszótolókák összessége, a kilóméteróra sem mechanikus már, meg összességében véve esetleg ridegebb, de hát mi tökéletes itt a földön? :DDD
    Amúgy nem tudom, te hogy vagy vele, de én ha a gép előtt ülök, akkor nem az OS-t bámulom, hanem az adott programot, amivel épp foglalkozok, legyen az böngésző, szövegszerkesztő, játék, médialejátszó, vagy akármi. Egyszer kell belakni a rendszert, utána minimális az interakció magával a Windows-zal, szinte mindent az alápakolt dolgokon keresztül lehet intézni. Akkor meg minek olyan görcsösen ragaszkodni hozzá, nem igaz? ;)

    [ Szerkesztve ]

  • ceia

    őstag

    válasz SityiSXT #255 üzenetére

    Nem :N Nekem azért olyan fontos a felület, mert nagyon sokat gépezek. Meglátjuk, hátha a 9 jobb lesz. Minden második Windows bukta, a 8 egy második volt. Nekem a 7 is jó lenne 8-as desktop felülettel, vagy a 8 is, ha nem lenne benne a metro. Ennyi a fő problémám, amennyiben a kezelés anomáliáit ki lehet kapcsolni mindkettőnél.. 7-nél a tálcán egymásra pakolt alkalmazásokat pl., 8-nál dettó, meg charmbar, meg a sarkok. (meg még ki tudja..) Plusz kell külső startmenü, talán még 7-nél is.

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz ceia #256 üzenetére

    Az a helyzet, hogy MSék ki fogják bírni, ha nem veszed meg az új OSüket. Olyan szinten vagy kompromisszumra képtelen és csak a saját berögződött dolgaidhoz ragaszkodó, hogy nincs értelme győzködni. Az esélyét sem akarod megadni, hogy megszokj valami újat, mást..ha ennyire jól elvagy XPvel, miért nem használod tovább szép csendben? Nem tilos..a hasonló figurák okán az MSE és egyéb vírusírtók is frissülnek még jó darabig..hát hajrá.

    Egyébként ha nem lennél lusta (mert ez szerintem egy egészséges adag lustaság is), simán meg tudnád oldani, hogy számodra is okés legyen a 8.1 pl. A 7 is teljesen használható rendszer régóta. A grafikai csicsamicsákat letiltva is tud értelmesen kinézni, testreszabó/ás kérdése. Én nemrég váltottam 8.1re, a 8 nekem sem tetszik, ott komolyabban kell beavatkozni, hogy kézreálljon, de itt pár kattintás..nem haltam bele..XPt viszont tuti, hogy nem használnék már, csak ha nagyon muszáj (HW limitáció, kompatibilis szoftvertéma és egyebek okán).

    Sry, de már zavaró az ámokfutásod. Szóval ezt a vonalat zárjuk itt le kérlek.

  • SityiSXT

    őstag

    válasz ceia #256 üzenetére

    Erre még hadd reagáljak gyorsan: "Nekem azért olyan fontos a felület, mert nagyon sokat gépezek." - Én is sokat gépezek. Ilyen a munkám. De nem a Windows asztalt bámulom, hanem az adott alkalmazás felületét, legyen szó Outlookról, AD konzolról, akármiről. Nem az adott OS felületét - ez a fontos különbség.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz SityiSXT #258 üzenetére

    Ez így van. Céges gépen 2 montior van a hw/sw fejlesztés miatt, de még így sem látom szinte soha az asztalt, mert még jó lenne egy 3. monitor is, annyi program van egyszerre használva. :)

    ceia: hát nem tudom, azok a betűk nagyon csúnyák pedig én nem vagyok kényes az ilyesmire, a program meg olyan, mintha legóból rakták volna össze.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz CPT.Pirk #244 üzenetére

    erre van a dualboot, ha nem megy az adott progi Wine alatt, vagy virtualizálva túl lassú.

    Ha ott van a dualbottban a win, feltelepítve rá az amit használnok, akkor minek egyáltalán a dualboot... a pingvinfuttatás mégcsak nem is sport :)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Speed® #257 üzenetére

    Talán ennyi még belefér.

    XPt viszont tuti, hogy nem használnék már, csak ha nagyon muszáj (HW limitáció, kompatibilis szoftvertéma és egyebek okán).

    Így van. Én még szerintem nagyon sokáig fogok XP-t (is) használni - offline, hálózatba nem kötött gépen.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz arnyekxxx #260 üzenetére

    Az attól függ hogy szereted-e használni a Windowst. Még a Windows7-nél sem jutottak el arra a szintre, hogyha intézővel bemegyek egy sok mappát tartalmazó mappába, ott böngészek, akkor visszajőve egy almappából oda rakjon vissza, ahonnan bementem. Ehelyett azt a mappát berakja a képernyő aljára. :U A derék XP legalább meg sem próbálta megjegyezni honnan mentél be, az visszadobott az elejére...

    Persze van TC az intéző helyett, de nehogy már ne lehessen ilyesmit ésszerűen megoldani, mikor másnak sikerült több esetben is.

    Szóval felüdülés tud lenni átmenni kicsit Linuxozni, még ha pl. a játék vagy célprogram miatt gyakrabban indul a Win.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • SityiSXT

    őstag

    válasz CPT.Pirk #262 üzenetére

    A Back vagy az Up gombrol beszelsz? :F Win7-ben nincs, csak Back; XP-ben es 8.x-ben van mindketto - es elegge elteroen mukodnek.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz SityiSXT #263 üzenetére

    A vissza gombra. Az up gombnál már nem tudom mit csinált az XP, az régen volt már.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz CPT.Pirk #262 üzenetére

    Nem értem, ha gyülölném használni a windózt akkor hirtelen müködnének a windózos programjaim linux alatt , vagy pusztán a mappa ki-belépkedés élvezetéért bootoljak linuxxal amikor épp nem dolgozni vagy egyéb winonly tennivalóm van?

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz arnyekxxx #265 üzenetére

    Nem érted, mert szerintem nem is akarod érteni. A mappa dolog csak egy apróság volt. Ezen a vonalon ha tovább nézzük, Win alatt nincs és nem is lesz két ablakos intéző, Linuxok többségében viszont alapból benne van, de ez megint csak egy apró példa.

    Az egésznek emberibb, értelmesebb megoldásai vannak. Egész nap többnyire Wines környezetben fejlesztek a melóban, felüdülés leülni valami más, értelmesebb elé.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • SityiSXT

    őstag

    válasz CPT.Pirk #264 üzenetére

    Back: Visszakuldott oda, ahonnan jottel - gyakorlatilag a bongeszo vissza gombjanak felel meg. Ez nem csak mappa lehet, hanem keresesi eredmeny is.
    Up: Gyakorlatilag "cd .."

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz SityiSXT #267 üzenetére

    Csak a böngésző megjegyzi a pontos pozíciót. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • SityiSXT

    őstag

    válasz CPT.Pirk #268 üzenetére

    Kakan csomot? :U De legalabb a mappat megjegyzi... :D Ertem en, mire gondolsz, csak nekem mar picit szorszalhasogatasnak tunik. ;)
    Mondjuk nekem fenn van a FreeCommander XE, de honapok ota hozza se nyultam. Miota az Intezo szepen kipakolja a Dokumentumok, Letoltesek, stb mappakat, nekem egyszerubb odakattintani, mint egy *Commanderrel vegigbumszlizni a C:\Users\felhasznalo\akarmi mappakon. Az oldalsavba pakolhato kedvencek meg nagyon praktikusak, csak jobb klikk rajtuk es megnyitom oket uj ablakban. Olyan nagyon en nem szoktam nagy fajlmaceralast vegezni, hogy az Intezo ne legyen eleg, de nem allitom azt, hogy masnak a *Commander ne volna kezreallobb/hasznosabb. ;)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz SityiSXT #269 üzenetére

    Sajnos az FC nem éri el a TC szintjét, vannak vele gondok. Céges szinten azt rakják a gépek többségére, de nem olyan jó cucc.

    Amúgy a dokumentumokat sosem használtam, régi de nem ok nélküli beidegződés hogy nem tartok semmit a Windows partícióján, amit nem muszáj.

    Kakan csomot? :U De legalabb a mappat megjegyzi... :DDD - igen, de pár Windowsnak meg kellett születnie ehhez. :D

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #254 üzenetére

    Kinek tetszik, kinek nem... :)
    De még, ha az egész Win8 ilyen lenne, akkor azt mondanám, lehet kicsit izé, de mivel ott a másik felület - desktop - , nem problémázom rajta. Őszintén szólva, még üdítő is Metrón barangolni, kell néha a változatosság . Látja az ember, h gombok stb. mobil oprendszerekre hajaznak, de egyrészt mivel azon is használható, érthető, másrészt nekem nem a rondaság jut róla először eszembe, hanem, h modern, cool. Ez ugyan sima 8.1 teszt, de látszik felület kettősség, illetve, h azért, amire való arra jó a Metró és olykor még tetszetős is. [link]
    Ha 7 /8 után ülök le XP elé, na akkor jutnak először eszembe, újabbakhoz viszonyítva a puritán, ronda, primitív szavak... :D
    Egyedi szokásaid vannak tény, de ez a "kinézek az ablakon", nem kell semmi más, mit mondjak erre...7-nél meg mit akarsz kikapcsolni, minek arra külső start menü, szerintem bőven jó a beépített :F Persze nem olyan, mint az XP-nél, de jobb szerintem. 8-nál meg el lett mondja, meg lett mutatva, h nagyon sok Metroval kapcsolatos dolog állítható, aktív sarkok, jobb alsó kivételével letilthatóak, de ott úgyis ritkábban matat az ember.
    Az igaz, h sokx minden második MS OS kicsit félresikerült lesz, de azért 8-cat nem lehet egy lapon említeni egy Vistával, ahol azért komolyabb gondok voltak, másrészt amennyit 8 óta a 8.1-en javítottak, kozmetikáztak, már-már felér egy következő főverzióval.

    (#257) Speed(R): + 1, + 2 ...+ n!

    [ Szerkesztve ]

  • peti_s

    addikt

    válasz King Unique #271 üzenetére

    Áruld már el lsz, a Vistával mért volt több gond? Ott a kezelőfelületet senki sem ócsárolta, sőt egy halom XP tulaj mindenféle Vista témákat vadászott a gépére. Most pedig SP2vel van olyan jó mint a W7.

  • King Unique

    titán

    válasz peti_s #272 üzenetére

    Teljesítménygondok, tekerte vinyót, procit - magas hardverigény, driver hiány stb...igaz SP2-vel már stabil volt, de azért volt vele sokaknál szívás. 8-nál meg mi a gond, főleg a felület (metro mizéria), mikor nem az az egyetlen ahol használni lehet, ott a desktop is. Persze, akadt kis driver gond itt is, de orvosolták javarészt.

    ceia: írtad, neked nincs semmi olyan igényed, amihez új OS kéne.
    Tehát akkor marad 2 lehetőség:

    - használod továbbra is XP-t, ha tudatos vagy minden téren és odafigyelsz kiegészítő védelmekre, egy ideig nem lesz gond, bár ki tudja milyen ütemben használják ki gyengeségeit a vírusírók. PC World áprilisi számában van egy jó leírás XP-hez, MS saját szoftvere az EMET, vagy programok virtuális futtatása (Sandboxie) se hülyeség. AV közül néhány meglepően sokáig támogatja, pl. Webroot (2019-ig), azt használom én is, jó kis védelem, de lyukas oprendszert nyilván az se tud 100%-osan megvédeni.

    - dualboot: ha jövőben akarsz komolyabb dolgokat is csinálni gépeden, v biztosra akarsz menni védelem terén és nem az előbbi pont macerás XP foltozásaival időt tölteni. Raksz XP mellé Linuxot, de, ha nem tetszik, akkor 7/8/..9, és tudsz nosztalgiázni. Nekem is egyik laptomon van 7 / 8.1, meghagytam előbbit, mert lusta voltam róla mindent áttelepíteni, meg tesztelgetni, egyéb funkciókra is jó a több rendszer, illetve nem upgrade-eltem, hanem külön licenszem van mind2-re, szóval azért is. Manapság sokx inkább 8.1-et használom és nem hiányzik a 7-es különösebben, de azért jó, h ott van az is és tudom továbbra is használni.

    Neked is járható út lenne ez, mert lemondani úgyse akarsz te a kis drágasárodról :D , de ha tudnád továbbra is használni másik rendszer mellett, az gondolom jó lenne. Persze, ha van elég hely vinyón, elég lenne hozzá vasad, de mondtad, h vétel, gépbővítés sem lenne megoldhatatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz CPT.Pirk #266 üzenetére

    de értem.

    Hogy a default intéző milyen azt ki le nem magasról? ha kétablakos kell akkor elinditok egy kétablakos filekezelőt, nem lő fejbe érte billgéc. Egyébként tabos kiegészítést használok, (QTTabbar), ha néha elinditom az ftp miatt a TC-t, nem érzek kielégülést, hogy "végre két ablak egy ablakban - megváltozott az életem"

    Hogy szerinted mi az értelmes és emberi az a te szubjektív véleményed, másoknak meg feláll a szőr a hátukon a linuxos megoldásoktól. Ilyen a szelavi.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz arnyekxxx #274 üzenetére

    Más a megközelítésünk. Én úgy nézek rá ezekre a kérdésekre, hogy miért nekem kell utána mennem, ha meg lehetne csinálni a "gyárban" jobban is?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • peti_s

    addikt

    válasz King Unique #273 üzenetére

    SP2-vel lényegében u.az mint a 7. Vistával is driver gondok voltak, u.úgy mint 8al. A teljesítmény gondoknál amit mondasz, az a meghajtó indexelés volt, meg kellett várni amíg végigmegy, nem egy állandó probléma volt, az igazat megvallva én soha észre nem vettem h megy. Családban van Vistás gép, a kezdetektől, semmi gond nem volt vele sem teljesítmény alapján, sem stabilitás miatt. A 8nál meg majdnem minden kritika a kezelőfelületet érinti, nem lehet egy lapon említeni a 2-t.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz CPT.Pirk #275 üzenetére

    ha meg lehetne csinálni a "gyárban" jobban a te ízlésednek jobban megfelelőre

    "Amúgy a dokumentumokat sosem használtam, régi de nem ok nélküli beidegződés hogy nem tartok semmit a Windows partícióján, amit nem muszáj."

    pár kattintás tetszőleges helyet kijelölni a személyes mappáknak, nekem kb 12 éve volt utoljára a win particióján, amikor az egész 20G-s vinyó 1 partició volt.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz peti_s #276 üzenetére

    Ezt mondtam én is, nem lehet a 2-t egy lapon...
    Az, h kezelőfelületet kritizálták, még talán sima 8-nál megállja valamennyire, úgy-ahogy a helyét, de 8.1 és annak Update 1 frissítése után szerintem már csak "hiszti"...

  • ceia

    őstag

    (#257) Speed(R) Tehát azt mondod, a 8.1-et már úgy fel lehet telepíteni, és aztán használni, hogy soha egyetlen metro start képernyőt illetve metros felületet / alkalmazást nem fogok látni..? Hű, akkor miről beszélünk, a 8.1 jó!! -Vagy nem?

    (#258) SityiSXT A windowsos alkalmazások is a windows grafikai elemeit használják, tehát akkor is az OS-re jellemző grafikát látod.

    (#259) CPT.Pirk Ezek szerint neked nem volt Amigád. Szerintem meg nagyon király az a font, és a proggi felülete azért legós, mert nagymértékben konfigurálható (legalábbis az Amigás verzió az).

    (#271) King Unique Ha neked a metro felület és modern app szép, gratulálok, erre mást nem mondhatok. :)
    "Egyedi szokásaid vannak tény, de ez a "kinézek az ablakon", nem kell semmi más, mit mondjak erre..." Igen, nekem van egy ilyen "egyedi szokásom", hogy kinézek az ablakon ha tudni akarom, milyen az idő - mint ahogy minden normális ember így tesz. Ha többet akarok tudni, írtam, hogy megnézem a neten, pl. itt. Sokkal többet nyújt, mint az időjárás csempéd.
    A win7-ben pl. a tálca hülyeségeit akarnám kikapcsolni [link]  [link] (itt kivéve a gyorsindítás visszahozását, mert az nem kell, XP-n is kikapcsoltam) és a startmanüje is el lett rontva az XP-éhez képest, emiatt kell 3rd party startmenü, olyan, amivel megcsinálhatom ugyanezt. De ha a sajátja is képes erre, akkor annál jobb.. (bár kétlem)
    Amit leírtál két lehetőséget, pontosan így lesz. Még sokáig csak XP, aztán később, ha már nem lehet használni netezésre, kell valami újabb, de az XP marad mellette játékra mert rengeteg régi játékot akarok még végigtolni. Mire a mostaniakig eljutok, már azok is régiek lesznek.

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • SityiSXT

    őstag

    válasz ceia #279 üzenetére

    Ezt a kijelentésedet a helyedben átgondolnám még néhányszor. A Microsoft Office 2010 már saját kinézetet kapott, nem a Windowsét követte, ugyanígy az Adobe termékek is a CS5-től vagy 5.5-től; a Google Chrome és a Firefox sem a Windows beállításait követi, ráadásul skinezhetőek; a Steam, Origin, UPlay mindig is egyéni kinézetet használt. És tuti van még egy raklap program, ami vagy saját felületet használ, vagy tetreszabható/skinelhető. Mi az, amit használsz, és ennyire csak a Windows alaptémáján hajlandó megjelenni? Jegyzettömb? Számológép? Milyen az a munka, amikor jobban el vagy foglalva az ablakkerettel, mint a munkafelülettel? Én perpill ezt a hozzászólást Internet Expoler 11 alatt írom Windows 8.1-en, 22"-os monitoron fullHD felbontással, de a fókuszom a szövegbeviteli mezőn van, és maximum periférikusan látom, hogy jelenleg az ablak teteje világoszöld. A jobb felső sarokban lévő gombhármast észre se veszem, csak ha direkt ránézek, ugyanígy a tálca is "láthatatlan", és a start gomb is.
    Te csak egy végletekig merev, rugalmatlan, buta ember vagy, aki képtelen alkalmazkodni.

  • Jégkokó

    veterán

    válasz SityiSXT #280 üzenetére

    Nekem egy kolegám ugyan ilyen aki szerint a win 7 is meg a 8 is használhatatlan, mert állítása szerint nem futtat vmi ezer éves pdf szerkesztő meg zene szerkesztő progit aminek a nevét sosem árulja el nekem,illetve nem kezel egy álltala használt külső hangkártyát se.Bezzeg az xp az mennyire tuti frankó.Érdekes mód pl a diablo 1 mindenféle probléma nélkül ment win 8 alatt illetve az imperium galactica 2 is aminek xp nél kellett egy külön pach is. Az ilyen embereket soha a büdös életben nem lehet megyőzni arról, hogy esetleg ő látja rosszul a dolgokat.

    A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

  • ceia

    őstag

    válasz SityiSXT #280 üzenetére

    Én ezek közül egyiket sem használom, kivéve a Firefoxot, ahol igenis látható az XP-s ablak kék felső része a gombokkal, és jobb oldalt pedig a szabvány XP-s görgetősáv. Vagy pl. megnyitom pl. az Options menüjét, az is az XP-s felület elemeiből van megcsinálva. De ott van az ACDSee, WinRar, Soundforge, WinCmd, CCleaner, sőt a Paint Shop Pro is amit használok, hogy csak párat említsek, amik mind a rendszer garfikáját használják.
    PÜ ment.

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz Jégkokó #281 üzenetére

    Az a kollégád a diablo 1-et és az imperium galactica 2-t akarja futtatni? Ja, nem.. Akkor most nagy okosságot írtál :U

            it's more fun to compute

  • stopperos

    senior tag

    válasz ceia #282 üzenetére

    Tudtam, hogy ismerős a felhasználó neved, mert már láttalak más tech oldalon hozzászólni, csak régen volt az már. Most beugrott, hogy melyik régi hír lehetett.

    [ Szerkesztve ]

    "What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #279 üzenetére

    Nem tudom mért mész rá ennyire a grafikára, de grafikus, dizájner, művész vsz nem nem lehetsz, mert akkor lenne annyi szépérzék, h nem a régi puritán felületet sztárolnád. Metro nekem tetszik, lehet másnak nem, de a ronda szó eltúlzott, viszont az XP kicsit fapados, rút kinézeténél mképpen látványosabb, mutatósabb. :K
    Lehetne másikra, azt is mondani, h normális ember, nem neten xy fórumokban kommunikál, hanem személyesen élőszóban, viszont előbbit is kell a mai világban, ahogy igaz ez online tájékozódásra, információszerzésre. Én is ki szoktam nézni ablakon :D , csak sokx pl. reggel elmész dolgozni, még hűvös van, aztán dél-délután körül már ki tudja mi lesz (napközbe hiába nézel ki, lehet óra múlva más idő lesz), ezért jó egy előrejelzés, nem?
    Többet nyújt, persze, ha minden menüt, még fórumot is végigkattintgatod :D , de kezdőkép--első blikk szituációnál, azért Win8 app részletesebben kiírja órákra lebontva, és továbbgörgetve akad ott még más hasznos dolog, hő és egyébtérkép, előrejelzés stb., csak ahhoz ugye ki is kéne ám néha napján próbálni...

    Ez a tálcás dolog...eleve csak pár kattintás 7/8-ban tálcai összevonást ki-be kapcsolni, de mióta van előnézeti kép funkció, szerintem nem különösebben zavaró, mivel egeret odaigazítva megfelelő nagyságban és névvel ellátva bőven kivehető melyik, melyikhez tartozik, sőt adott ablakon hagyva kirakja full képernyőbe és arra kattint a user, amelyiket használni akarja. És ugye csak az azonos fajta programoknál, fájloknál van összevonás, de aki 7/8 user, az tudja, milyen egy hasznos dolog az előnézeti kép és sokkal jobb így a tálca, mint az XP-ben. ;)
    Inkább az XP start menüje volt elrontva 7-hez képest, pont most 8-on asztali eszköztárt, de minap XP-s gépen annak start menüjét böködve, ez a "kiterülős" megjelenítés, míg onnan kibogarássza az ember, jujj... :O
    Win7-nél eleve a gyakran használt programok ikonjait kiteszi előre nagy méretben a menübe, viszont, ha a többi kell, akkor lefele kibontani, görgetni picit, azért egyáltalán nem macera.

    Esetedben alapvetően az a gond, h túl régóta használsz XP-t és egyszerűen beléd ivódott annak minden ******ge. Mindent XP-síteni akarsz, mert csak annak a megoldásai lehetnek jók (lásd pl.tálca), ami attól kicsit is eltér, az már eleve rossz, hülyén van megcsinálva.
    Pedig előtte kicsit le kéne ülni új rendszerek elé, használni pár napig, 1-2 hétig, aztán lehet rájönne az ember, h tudnak azért ezek egyet, s mást, v többet néhány dologban, mint a régiek, mint az XP... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Jégkokó

    veterán

    válasz ceia #283 üzenetére

    Ezt csak példának hoztam fel de látom nem esett le.Egyik játék kb 14 éves mig a másik legalább 17 és mégis mindkettőt gond nélkül lehet futtatni.

    A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

  • SityiSXT

    őstag

    válasz ceia #282 üzenetére

    Kész, feladom. Továbbra sem tudom elképzelni, miért olyan elképesztően fontos, hogy az ablak címsora és a görgetősáv pixelre ugyanolyan legyen, mint az XP-ben. De ha te csak emiatt ragaszkodsz hozzá...

    Régi játékoknál a GOG fóruma egyébként rengeteg segítséget jelent, ha újabb Windowson akarod futtatni, mivel sok esetben a közösség készít hozzá utólagos javításokat lehetővé téve a játékot modern gépeken. Nem egy esetben ez ráadásul azzal is jár, hogy szebben néz ki a játék (egy gyors példa: Die By The Sword -lelkes modderek adtak hozzá DX9 rederert és akár fullHD-ban is játszható a 3dfx-nél picit jobb minőségben), sőt, akár benne maradt bugokat is kiirtanak (erre a legjobb példa a Vampire: The Masquerade - Bloodlines: az eredeti fejlesztőcsapat évek óta becsődölt, de a mai napig jön hozzá javítás és extra tartalom).

  • King Unique

    titán

    válasz SityiSXT #287 üzenetére

    Szerintem (részben) amiatt, amit én hsz-em végén pedzegettem, + tapasztalat híján az új rendszereknél, marad a felület, egyes funkciók eltéréséseinek vizsgálata XP-hez képest és ennek negatívumként tálalása, pedig olyan triviális dolgokról van szó, amikkel sokx a kutya sem foglalkozik, v nem ér rá azzal foglalozni, mert épp fontosabb dolga van oprendszer használat közben...
    A következő lehetne akár az, h start menü gombja alapértelmezésben Win7-ben mért olyan kerek telített, 8-casé mért olyan csúnya négyszögletű, bezzeg XP-jé az a legjobb, legszebb, abban még a "start" felirat is ott virít...

    [ Szerkesztve ]

  • SityiSXT

    őstag

    válasz King Unique #288 üzenetére

    Nem csak én, nem csak te, és nem csak pár ember próbálkozott nála. Ráadásul nem kevés ideig: nagyjából a 150. hsz környékén kezdődött. Szóval fölösleges magadra venned, ő az, ami. :U

    [ Szerkesztve ]

  • ceia

    őstag

    Nem kéne azon vitáznunk, hogy melyik a szebb. Ennek nincs értelme. Társalogni róla persze lehet, de itt már nem erről van szó. Neked ez, nekem az. Más dolgokban is más az ízlésünk, pl. színekben, mégsem vitázik senki arról, hogy a kék szebb, mint a zöld. Mindenki használja azt, amelyik bejön neki. Ha nekem nem tetszik a Metro felület, miért vegyek ilyen OS-t 27 ezerért? Főleg hogy semmi olyat nem tud pluszban, amit hasznosnak tartanék. Sajnos ezt a felületet kikapcsolni sem lehet teljesen. Láttam képeken, videókon hogyan működik és nem tetszik. Miért nem lehet ezt elfogadni? Csak azt skandáljátok, hogy a 7/8 az jobb, meg szebb, meg hogy csak én nem értem, hogy mennyivel jobb az.. Jó, talán nektek az, én megértem, írtam is már, hogy miért. Külföldi fórumokon ismeretlen dolog ez az agresszív meggyőzni akarás, mindenki elfogadja a másik véleményét, és nem minősítik negatív jelzőkkel, csak mert neki más tetszik, mint nekik. Szerintetek aki nem olyan mint ti, az csakis hülye lehet. Tisztelet a kivételnek, mert azért akad itt olyan is. :R

            it's more fun to compute

  • SityiSXT

    őstag

    válasz ceia #290 üzenetére

    Akkor jöjjön pár tény linkek formájában:
    - IT Café hír: A kiberrendőrök is a Windows XP lecserélésére buzdítanak (hozhatnék még cikkeket tonnaszám a nemzetközi szaksajtóból, de szemléltetésnek elég lesz ez is, legalább innen van)
    - Ez a cikk, amihez ez a sok hozzászólás született, pont arról szeretett volna szólni, hogy a vállalatok hogy kezelik ezt a helyzetet: a Windows XP biztonsági kockázat és potenciális veszélyforrás lett
    - A te hozzászólásod - ez indította a lavinát
    - A válaszok: egy, kettő, három, négy, öt - tovább nem folytatom, elég ennyi
    - Reakcióid: Csúnya a 7 és a 8, Start menü

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #290 üzenetére

    Nem egészen erről van szó...
    Elfogadni el lehet, csak akkor azt kell mondani, h nekem elég még egy darabig az XP és annak tudása és pont, addig OK a dolog. De utána az újakat, csak azért erővel lemínősíteni (visszafelé rád is igaz, amit ránk mondasz), mert máshogy néz ki, nem úgy működik benne néhány dolog, mint az XP-ben, az már nem teljesen OK. Rendben, h ennek is egy része szubjektív, kinek hogyan tetszik a használat, szokta meg, csak pont esetedben a gyakorlati tapasztalat hiánya az újaknál - ami nem egyenlő, a netes review-ek és társaival - az, ami felületes, triviális dolgok feszegetésévé változtatja az ellenérveidet. Ki kéne próbálni, használni és utána véleményt alkotni róla, v összehasonlítani.
    8-nál nem tetszik Metro, OK, de mint meg lett említve gyakorlatilag gép bekapcs--->bejön asztal--->desktop böngészés, fájlműveletek, mappák stb.--->gép kikapcs. Nincs közbe Metro, ha nem akarod, ha meg véletlenül odanavigálsz, másodperc tört része visszatérni desktopra. Nem muszáj 0-24-be azt bámulni, azon dolgozni :N De ugye, ha nem is muszáj, akkor is mért része a rendszernek, ezt volt a bajod. Ezen sajnos sem mi, sem MS jelen állapotban nem tud segíteni és lehet Win9-ben se fogják teljesen kigyomlálni, csak puszta felületes user unszimpátia miatt nem is lenne ésszerű lépés, max eladások, népszerűsítés szempontjából, ami persze nem utolsó dolog, az is igaz :D De vsz, ha már ennyit dolgoztak vele, nem fogják csak úgy kidobni az ablakon és igazából jól is teszik.

    [ Szerkesztve ]

  • stopperos

    senior tag

    válasz ceia #290 üzenetére

    Azt hiszem bonthatjuk a pezsgőt. Megvan z első nem javított nyilvános sebezhetőség: [link]

    "What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

  • Tamás88

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz stopperos #293 üzenetére

    Ahogy ismerjük az internetet, meg ahogy már tudjuk, hogy néhány cégnek készítenek frissítéseket (igaz csak perkálás árán), és ezen frissítések ki fognak menni a torrentre.

  • Apollyon

    Korrektor

    (#294) Tamás88
    Hááát most őszintén, te bíznál egy torrentre kikerült WindowsXP frissítésben? :D

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Tamás88

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Apollyon #295 üzenetére

    Válasz: Nagy az Isten állatkertje, csak alacsony a kerítés. Amúgy ez kb. ugyanolyan, mint a hivatalos megjelenés előtti frissítések, illetve az MS Update-n meg nem jelenő frissítések. (amit nem igen használnék)

  • ceia

    őstag

    válasz stopperos #293 üzenetére

    Sosem használtam IE-t csak arra, hogy letöltsem a Firefoxot (mint ahogy sokan :P ) - legfeljebb ezentúl arra sem fogják használni, ki kell írni egy portable FF verziót cd-re és majd azzal leszedni az újat.

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    (#292) King Unique (visszafelé rád is igaz, amit ránk mondasz) Nem. Én OS-eket minősítek le, nem egy embert, akit nem is ismerek, mint ahogy ti engem.
    Ki kéne próbálni, használni és utána véleményt alkotni róla Kinek milyen a felfogása - nekem nem kell kipróbálnom azt, amin látom, hogy eleve nem jó. Most mit próbáljak ki pl. a 7-es tálca csoportokba rendezésén, vagy előnézeti képén? Mi a különbség aközött, hogy videón látom, vagy én csinálom? Nekem nem kell egyik sem, csak egy tálca kell, amire le lehet dobni az appokat, meg ott választani közülük. Meg kell egy minimális, logikus startmenü, ahonnan elindíthatom a proggikat, hogy ne a desktopot szemeteljem tele velük - ennyi. Ezen nem változtatna az sem, ha kipróbálnám gyakorlatban. Felesleges erőforráspazarlásnak tartom a 7/8 tálca trükkjeit. Én értem hogy neked tetszik - te viszont nem érted, hogy nekem nem, hanem azt gondolod, hogy csak azért nem tetszik, mert nem próbáltam ki.. és mert az, ami neked tetszik, meg ami a 7/8-ban benne van, az csakis jó lehet. (ez a próbálgatás sok pénzembe is kerülne, vagy van ingyenesen kipróbálható Win7?) A 8 Metro pedig NEM kapcsolható ki teljesen, hiába állítható be, hogy desktopra bootoljál, attól még néha beköszön, és én látni sem akarom a gépemen azt a felületet. Ízlése is van az embernek, nem csak a használati funkcionalitás számít, és azt sem szeretem, ha rámerőltetnek valamit. (ami ellen ezrek tiltakoznak még rajtam kívül) Nem adok ki pénzt ilyen OS-re. Csinálták volna meg hogy kikapcsolható legyen, mint ahogy kérték tőlük. (a Charms Bar sem kapcsolható ki) Én azért remélem, hogy a 9-ben már teljesen kikapcsolható lesz a primitív ui - ha nem, továbbra is maradni fog az XP-k egy része. Ha annyira féltek a biztonság miatt, írjatok a M$-nak, hogy gondolja át a felhasználók kérését, mert azzal sok újabb Win8-9 vásárlót szerezhetne, meg persze több pénzt. De úgy tűnik tesznek mindkettőre, csak ők akarnak diktálni, ez érdekli őket. :(((

    (#291) SityiSXT Nincs itt semmiféle lavina, csak te szeretnéd gerjeszteni, mert a PH szabályaival ellentétben te sértő módon írtál nekem a hozzászólásodban, és én ezt nem hagytam szó nélkül - csak én privátban, nem nyilvánosan! Te vagy az első a PH-s tagságom óta, akinél ezután letiltottam a PÜ fogadását. Ne szítsál itt gyűlölködésre, inkább gondolkodj el azon, amit írtam. :(

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • SityiSXT

    őstag

    válasz ceia #298 üzenetére

    Nem gerjesztek en itt semmit. Tobben mutattunk ra, hol van a gond a hozzaallasoddal. Es utana en levontam egy kovetkeztetest. Te sokkal durvabb mondon levontal egy masikat, PU-ben, aztan megfejeled azzal, hogy a normalis hangnemben irt valaszomat figyelmen kivul hagyod es irsz egy ujabb bunko valaszt. Azt irod, el kene nekem gondolkodnom. Megtettem, pont emiatt irtam csak tenyeket utana. Te megtetted? Semmi kedvem szemelyeskedni, de ha te nem teszel azert, hogy bekesen rendezodjon a helyzet, en hogy tudnek rajta javitani? Ketton all a vasar...

    Az Internet Explorer a rendszer szerves resze - attol, hogy te meg nem hasznalod napi szinten bongeszesre, mas telepitett program hasznalhatja. Egyelore a veszely nem olyan nagy, mert alternativ bongeszovel es/vagy EMET-tel kivedheto. Adott a kerdes: mikor fut be olyan hiba, amit nem lehet kivedeni?

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #298 üzenetére

    Nyilván könnyű most kiforgatni a szavakat, de a lényegen nem változtat.
    Pont azért ezekre a triviális dolgokra mész rá, mert nincs meg a gyakorlati tapasztalat és egy rendszert teljesen megismerni, márpedig az ilyen netes kis élménybeszámolók alapján nem lehet :N , max felületesen.
    Alapban, ha felrakod oprendszert, 30 napig használhatod, viszont MS, v ahogyan hívni szeretii M$ :D , mindig közzéteszi a 90 napos Enterprise próbaverziókat, amiket az slmgrxxx parancssal összesen 180 naposra lehet 1x hosszabítani. Korábban volt Win7-ből, de most értelemszerűen a Win8.1 van fent. Rá kell keresni 7-esre, v itteni topikjában biztos tudnának segíteni.

    Ez nem feltétlenül azt jelenti, h tesznek ők rájuk, mert így is sokat farigcsáltak rajta miattuk, de minden bugyuta user felvetésre nyilván ők sem ugranak. így is már fogják a fejüket a Metro-mizéria miatt és ahogy elnéztem augusztusban érkező Win8.1 Update 2 start menüjét [link], ami vsz uilyen formában a Win9-be is bekerül , tele van modern apokkal--->marad a Metro... Bár jövő tavaszig ki tudja mi lesz még :F

    Tudnék még írni, de egyszerűen felesleges, maradjon XP-nél, használja egészséggel, többi Windows, más OS-típusok úgyse lesznek sohase kedvére valóak, ilyen hozzáállással szerintem Win9-től se várjon majd csodát...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák