Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #208 üzenetére

    "a 7 nagyon csúnya szegény, nem bírná a szemem és a gyomrom sem. A 8 meg tényleg kukábavaló digitális szemét, ez a véleményem róla."

    Kinek mi... sokaknak sokkal jobban tetszik 7, nekem is, egyértelműen szebb a felület, mint a puritán XP, ráadásul tanulni nagyon nem kell XP után. 8 fikázása meg már uncsi, aki ilyenekkel érvel ellene, látszik, h ki sem próbálta, v ha ki is rövid időre, nem akarta jobban megismerni. 8.1 Update 1 után már egész használható lett a rendszer, Metro és egyéb dolgokat meg nem kötelező használni. Start menü mizériánál egyrészt van rá free alternatíva, másrészt 8.1 start gomb bal klikkes menüje alól több minden elérhető, mint a hagyományos start menüből, valamint kezdőképernyőről sokkal átláthatóbbak a telepített programok, mint az XP kesze-kusza szerteágazó menüje. Ezt a start menüt átlag user úgyis csak főként kikapcsolásra használta, gyakran indított program ikonokat asztalra pakolták ki, ami ugyanúgy új rendszereknél is adott, sőt azoknál már tálcára és 8-nál kezdőképernyőre rögzítés is, h ne az asztalt szemetelje tele fullra.
    "vehetnék 7-et pl. csak annyira rossz, hogy nem adnék ki rá 10 rugót sem " + "Valamikor, ha csak néha is, látnám - és ez már elég ahhoz, hogy ne kelljen a 8. Kaparnám a földet, ha azt látnám, hogy ilyen rusnyaságra adtam ki pénzt."
    Ez már kicsit abszurd... :U

    Persze tiszteletben kell tartani a te és hozzád hasonlók álláspontját is :R , csak azért egy elavult rendszert nem kell ennyire isteníteni se, mert előbb-utóbb az inkompatibilitás és a biztonsági rések komoly problémákat fognak okozni.
    Nyilván ár is fontos szempont, de nem lehet örökké ezzel takarózni, mert egy egyszerű gépbővítés nem olyan horribilis összeg, annyit lehet összespórolni, sőt van akinek fenti példák alapján lehet nem is kéne bővítésre költenie. Oprendszer alap verzió se hú de drága, főleg a 8 még olcsóbb is, nem beszélve a free egyetemi MSDNAA licenszekről, ha vmi olyan helyen tanul, v vmi ismerőse. Persze lehet virágbolti és egyéb verziókkal is játszadozni, XP se eredeti sokaknál...
    Gondolom nálad Win9 se lesz nyerő, Linux kilőve, akkor mi lesz, majd 2020-ban is XP??

    (#206) Jégkokó: +1

    (#180) Iscariah: +1

    (#173) tothmaxy182 : ezt rühelltem / rühellem én is XP-ben, h tiszta telepítéssel még gyors, de egy idő után, belakva egyre inkább lassulni fog, még ha nem is pakolsz rá minden xart, ami tényleg baromi idegesítő tud lenni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #213 üzenetére

    Ezt azért nem ilyen egyszerű, h "Ne települjön, legyen választható", mert vsz mélyebb rendszerbeállításokat érint, több téren összefüggésben van a 2 felület ahhoz, h csak csak úgy ki-be kapcsolható legyen. De gyakorlatilag jobb testreszabhatóság, rendszer update-ek óta nem minimalizálható azon esetek száma, amikor használni kéne, sőt akár szinte teljesen is.
    Classic start menüre van számtalan ingyenes alternatíva, szal pár kattintással pótolható az is, ha vkinek annyira kéne, de lentebb vázolt megoldások után, szinte már felesleges is.

    Ahogy utánad is betették, Win7/8-ban be lehet kapcsolni a tálcán az asztali eszköztárt, amivel tulajdonképpen XP-szerűen, külön blokkokra bontva megjeleníthetőek az elemek, de start gomb bal klikkes menüjéből is sok minden elérhető.
    Asztalra bootolás beállítható, aktív sarkok letilthatóak, sőt Update 1 óta megcsinálja automatikusan a rendszer maga, ha nem érzékel érintőképernyőt.

    Szerintem ez nem rossz így, mindennapi használathoz bőven elég.
    Metrónál az áruházi/ program/ rendszer csempék külön blokkokba, kategóriába rendezése is hasznos tud lenni, 1 kattintással váltasz a 2 felület között, néha még átláthatóbb, gyorsabb is, mint a sima desktopos felületen matatni.

  • King Unique

    titán

    válasz King Unique #221 üzenetére

    Szerk.: "óta minimalizálható"

    Látom nem könnyű, nem is lehet téged e téren meggyőzni... :) De, ha 7 és 8 ennyire nem pálya, akkor szerintem 9 se lesz az, Linuxok megint kilőve, akkor mi lesz ? Már pedig vmit muszáj lesz, mert sok AV gyártó még max 1-2 évig terjeszti ki az XP támogatását, de nem tudom, h ez program, v definíció frissítésékre (MSE) vonatkozik-e, mert ha utóbbi, akkor az cinkes lesz...

    Ezek a mai modern Linuxok pedig felület terén már elég tetszetősek és néhány funkció ésszerűbben működik bennük (pl.frissítés, eszközfelismerés), mint Windowsokban, XP-t meg eleve fényévekkel lekörözik tudásban. Bár, az is igaz, h egy vérbeli Windows usernek soha se lesznek igazán elsődleges alternatívák, max másod oprendszernek rakják fel, aztán idővel talán jobban megkedvelik...

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #225 üzenetére

    Nyilván, ha akarták volna, telepítéskor akár választhatóvá is tehették volna, de pont az volt a cél, h megismertessék userekkel a Metrót. Ez viszont egy különálló felület és újítások, update-ek óta gyakorlatilag eléggé minimalizálni lehet a használatát, sőt.
    Érintőképernyő érzékelés és ahhoz, v éppen desktop módhoz való hozzárendelés, beállítás működik, árpilis 8.-a óta már elérhető az Update 1, és ha véletlenül ne adj isten mégis előjönne egy pillanatra a Metro felület , akkor mi van, az olyan nagy baj lenne, h összedőlne a világ és csak emiatt temetni az egészet...Adnak csomó szolgáltatást ingyen, azért OneDrive ingyen 7 GB, v már 10 se rossz dolog, de ezeket nem kötelező ám használni, be lehet jelentkezni online és helyi fiókkal is, utóbbiban pl. nincs OneDrive. De neked külön majd szedjenek belőle ki mindent, mert te úgy látod jónak...
    Metrós appok korántsem foglalnak akkora tárhelyet, mint pl. xy desktop program, a mai több 100 GB-os, v több TB-os HDD-k korában meg igazán elhanyagolható. Vírusírtóknál ettől scannelés nem fog tovább tartani, mivel appok külön elszeparált környezetben futnak és alap esetben nem nyúlnak hozzá.

    De tényleg menthetetlen vagy, mindenféle triviális, már-már banális érveket felvonultatva, a 7 ezért nem, a 8 azért, a Linux meg amazért nem. Még, ha ezt úgy állítanád, h előtte kipróbáltad volna huzamosabb időre egyik-másikat, de egyszerűen esélyt sem adsz a dolognak, látatlanba fikázod le az összeset... :U
    Először engem is riogattak Linuxokkal, h ilyen, meg olyan xar, de kipróbálva tapasztaltam, h azért mégsem, v a 8-nál a Metró ilyen, meg olyan xar, húúúúúú, aztán azért használva rájön az ember, h mégse teljesen úgy van minden, mint ahogy azt egyesek az elején felületes következtetéseket levonva állították.

    De hát, ha ennyire nem felel meg egyik rendszer se alternatívának, akkor írni kell MS-nek, h csináljanak külön egy XP 2-t neked, v ha már mindenkinél jobban tudod milyennek kéne lennie, akkor csinálj magadnak, de azért vsz egyik se lesz sanszos... :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #239 üzenetére

    "Ha elfogadnám a metrot akkor a M$ győzne, azaz legyőzne. Sosem fogadom el amit rám akarnak erőszakolni"

    Ez alap esetben érthető hozzáállás, de néha usernek is tudni kell engedni kicsit, elhagyni rossz beidegződéseket, mert nem biztos, h az újítások csak ő ellene vannak, talán részben őérte is. ;) Mért...? Mert előbbin túl, az összes többi is ezt csinálja, Apple, de néha Linux OS-eknél is előfordult, + nem beszélve egyéb más szoftverek gyártóiról. Illetve az ok, h usernek lehessen beleszólása ebbe-abba, de teljes szabad kezet sosem fognak adni nekik, h mindenben dönthessenek, és valljuk be, nem is lenne jó, mivel egy mezei home user nem tud minden téren objektíven és jól dönteni.

    Én is XP-n nevelkedtem az volt suliba, otthon és munkahelyen végig, csak utóbbi időben váltottak 7-re, de nem bánom, mert nekem tele volt a tököm az XP hülyeségeivel. Meg amikor rá vagy kényszerítve, h melóhelyen 7/ 8-cal előtelepített laptopot adnak, aztán azt kell használni, akkor majd külön megyek reklamálni, h én XP-t szoktam meg, nekem azt tegyenek rá, v suliba vizsgán Win7-en kell dolgozni, akkor majd verem a tamtamot, h nem vagyok hajlandó? Vsz azt mondják, kollega nem kötelező, de akkor lehet máshova menni...Márpedig XP után 7-en kattintgatni nem nagy cucc és csak a dizájnra kiakadni és tiltakozni, előbbi helyeken meg nagy luxus lenne.

    Szerintem 8-nál ez a Metro mizéria messze túl van misztifikálva, mint mondtam szinte nem is kell használni, ugyanúgy eldolgozol benne, mint a 7-esben, max pl. csak bizonyos funkcióinak állításánál dobhat oda, de azokat egy átlag user kevésbé babrálja, v képernyő bal felső, jobb alsó szélére kattintva előjön a Charms Bar, de előbbi pl. a fentebbi schreenshot alapján tiltható.
    MS vsz nem fogja telepítésnél kiiktathatóvá tenni a Metrót (vagy ki tudja mi lesz még a 9-ig), mert az új rendszereiket részben erre építik, 9-ben lesz Metro 2.0 = desktop környezetben futhatnak appok, tehát megmarad és vsz választható lesz futtatásnál a hagyományos és desktop felület. Persze ez megint gondolom nem felel meg elvárásaidnak, tehát akkor a 9 is csak emiatt alapból kilőve...

    De egy jobb, fejlettebb rendszert eleve csak ilyen banális okok alapján elvetni, nekem kicsit már hiszti... mert aki a kákán is csomót keres, ott vsz van más is a háttérben, mért nem írod egyszerűen azt, h nem akarsz új rendszerre pénzt költeni, mert neked elég az XP is (hiába kockázatos), aztán kész, de attól nem kell ilyen érvekkel ekézni az újakat. Ez is hasonló sokx ahhoz, mint amikor vki nem kap meg valamit, akkor utólag/ előtte könnyebb szidni, lehordani, h "á úgyis xar volt, végülis úgyse kellett volna"

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz peti_s #243 üzenetére

    Általánosságban ez egy bizonyos fokig igaz, de ceia esetében, azért kicsit másról is szó van, ha követted a fejleményeket.
    Azért a gépbővítés + pénzkiadás egy idő után szükséges, érthető, persze nem kell minden 3. évben (annyi az IT-konfig elavulása), de sokan XP-vel 6-10 éves konfigokat használnak, akkor meg mire számítanak... Persze, de jó lenne, ha nem kéne semmiért se fizetni, még a legótvarabb gépen is elmenne minden, csak sajna ez a fajta mentalitás nem mindig kivitelezhető. De nem csak MS, nagyon sok gyártó emeli az új kiadásoknál a hardverkövetelményeket, ami egy bizonyos fokig érhető, azon túl meg direkt csinálják, h rákényszerítsenek a vásárlásra, de ez egyáltalán nem új keletű dolog manapság, sőt. A Win 8 Core verzió meg nem drágább, mint a sima Win 7 HP, sőt utóbbiból a Professional / Ultimate verziók ára volt pofátlanul húzós. Nem beszélve a különféle diák és MSDNAA kedvezményekről, mert manapság egyre többen járnak felsőoktatásba. Másik oldalról meg sokan alapból virágbolti verziót raknak fel, szal szerintem nem az OS beszerzése itt a fő probléma.
    Akár bevonhatták volna usereket jobban, az igaz, de sokan pusztán a Metro felvetésére elutasítóan reagáltak volna, márpedig hagyományos desktop felületet már nem nagyon volt hova cicomázni normális keretek között, kicsit muszály volt újítani más téren, h a 7-es tulajokat is késztessék a váltásra, mert ha egy 7 klón csinálnak, akkor meg azért nem váltanak. Illetve, amit pedzegettem, h mezei home user nem lát át mindent objektíven, főleg egy számára merőben új koncepciónál, ha rajtuk múlt volna, 8 néven XP 2, v 7-es klón lett volna kiadva.
    Ennél a "W8 kinézete, kezelése" dolognál, előbbi része valóban szubjektív, kinek mi tetszik, második viszont nagyon el van túlozva, mert aki egy 7-es után leül elé, elsőre talán kicsit megilletődik, de kinek 1.2 délután, kinek pár óra, de alap dolgokat bőven összerakja magától. Főleg a 8.1 Update 1 óta, ami akkora visszafejlesztés, szamárvezető lett, mint a huzat a sok elégedetlenkedő miatt, h akinek még ezután is akkora gondot okoz a rendszer kezelése, azt , némi túlzással, de jobb, ha nem jellemezzük...
    Olvastam másik topikba, h neked kikapcsolásal akadt gondod elsőre siam Win8-on, de hát arra van google, v a jól bevált Alt+F4. Igaz Charms Bar azért adja magát beállításoknál, de sima 8-nál még fogjuk rá, h gond volt.

    (#245) Tamás88 : az meg a másik. :K

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #248 üzenetére

    Mért, a többi gyártó nem, amikor XP-t megcsinálták, akkor is főleg magukért...?
    Az, h te hogyan, mire használod, az valóban a te dolgod és a te választásod, h milyen gép elég, veszel-e újat, v sem.
    Ahogy kolléga lentebb megfogalmazta egy remek példával, azért van ennek ám kockázata is.
    Metro csúnya, az szubjektív, bár megjegyezném, h mihez képest, mert egy asztali felületen mi a szép?? Egyéni háttér, Win7-nél átlátszó, üvegszerű Aero Glass megjelenítés?

    Azért pl. meg akarsz nézni egy időjárást, alap esetben:

    - böngésző--->pl. koponyeg.hu--->ebben mi a szép, unalmas, egyszerű a felület.
    - minialkalmazások pl. Win7-ben--->szerintem ez dizájnosabb, viszont túl kicsi az ablak, kevés információt jelenít meg, bár van akinek ez is elég.
    - modern app--->Win8-on azért szerintem egyáltalán nem néz ki rosszul és csomó részletes infót tartalmaz, sokkal vizuálisabb, mint előbbi 2. + 8 alatt nyilván másik (2) is rendelkezésre áll, de egy fajta + felhasználói élményt ad a 3., legalábbis nekem. Csak a fő ablak, ez annyira ronda és puritán lenne :F

    Aztán egész felület, akár OS-beálításoknál, akár appoknál, azért nem rossz, néhol kifejezetten letisztult, de ronda szó erős rá szerintem, bár ízlés kérdése. Nyilván ez csak egy másodlagos felület, fő munkára inkább desktop való, de akadnak áruházban azért hasznos appok is, illetve aki unja a hagyományos felületet, kikapcsolódásképpen, azért jól el lehet vele lenni.
    Használat:
    Az igazi kicseszés az lett volna MS részéről, ha összemossák a kettőt és megszűnik teljesen a hagyományos asztali mód. Sokan panaszolták, h mer érintőképernyőre van optimalizálva...igen ez a része, de ugyanúgy elkattintgatsz benne, mintha csak az asztalon tennéd. Bal-jobb klikk, csempe áthúzás, mintha asztalon mappát raknád arrébb. Akkor mi ebbe a bonyolult ?? Olvasni, egyes egyszerű menüpontokat értelmezni modern felületen, azért nem akkora kihívás.
    Akkor lenne ennek igazán alapja, ha nem sima egérkattintással lehetne használni, mint desktopon, hanem különféle, speciális, a tableteken megszokott ujjhúzogatásos módszerrel lehetne kizárólag kezelni, bejelentkezésnél is nem a megszokott jelszó begépelés, hanem kizárólag pl. képjelszó és egyenesek, körök, ívek rajzolgatása, az lenne szívás.
    Magyarán ezt is úgy kell használni szinte, mintha csak majdnem desktopon kattintgatnál, főleg az Update 1 óta, még tovább lett ez hangsúlyozva.
    Viszont amíg MS megadja a testreszabhatóság, választás lehetőségét a műveleteknél, a kétfajta felület külön, v párhuzamosan való használatánál (még, ha az nem a sokak által kívánt teljes Metro ignorálást is jelenti), addig nem kéne ezen annyit problémázni és ekkora feneket keríteni a dolognak...
    Előreláthatólag Win9-ben is lesz modern felület, vsz még inkább testreszabhatóan.

    (#249) SityiSXT : :C

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #254 üzenetére

    Kinek tetszik, kinek nem... :)
    De még, ha az egész Win8 ilyen lenne, akkor azt mondanám, lehet kicsit izé, de mivel ott a másik felület - desktop - , nem problémázom rajta. Őszintén szólva, még üdítő is Metrón barangolni, kell néha a változatosság . Látja az ember, h gombok stb. mobil oprendszerekre hajaznak, de egyrészt mivel azon is használható, érthető, másrészt nekem nem a rondaság jut róla először eszembe, hanem, h modern, cool. Ez ugyan sima 8.1 teszt, de látszik felület kettősség, illetve, h azért, amire való arra jó a Metró és olykor még tetszetős is. [link]
    Ha 7 /8 után ülök le XP elé, na akkor jutnak először eszembe, újabbakhoz viszonyítva a puritán, ronda, primitív szavak... :D
    Egyedi szokásaid vannak tény, de ez a "kinézek az ablakon", nem kell semmi más, mit mondjak erre...7-nél meg mit akarsz kikapcsolni, minek arra külső start menü, szerintem bőven jó a beépített :F Persze nem olyan, mint az XP-nél, de jobb szerintem. 8-nál meg el lett mondja, meg lett mutatva, h nagyon sok Metroval kapcsolatos dolog állítható, aktív sarkok, jobb alsó kivételével letilthatóak, de ott úgyis ritkábban matat az ember.
    Az igaz, h sokx minden második MS OS kicsit félresikerült lesz, de azért 8-cat nem lehet egy lapon említeni egy Vistával, ahol azért komolyabb gondok voltak, másrészt amennyit 8 óta a 8.1-en javítottak, kozmetikáztak, már-már felér egy következő főverzióval.

    (#257) Speed(R): + 1, + 2 ...+ n!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz peti_s #272 üzenetére

    Teljesítménygondok, tekerte vinyót, procit - magas hardverigény, driver hiány stb...igaz SP2-vel már stabil volt, de azért volt vele sokaknál szívás. 8-nál meg mi a gond, főleg a felület (metro mizéria), mikor nem az az egyetlen ahol használni lehet, ott a desktop is. Persze, akadt kis driver gond itt is, de orvosolták javarészt.

    ceia: írtad, neked nincs semmi olyan igényed, amihez új OS kéne.
    Tehát akkor marad 2 lehetőség:

    - használod továbbra is XP-t, ha tudatos vagy minden téren és odafigyelsz kiegészítő védelmekre, egy ideig nem lesz gond, bár ki tudja milyen ütemben használják ki gyengeségeit a vírusírók. PC World áprilisi számában van egy jó leírás XP-hez, MS saját szoftvere az EMET, vagy programok virtuális futtatása (Sandboxie) se hülyeség. AV közül néhány meglepően sokáig támogatja, pl. Webroot (2019-ig), azt használom én is, jó kis védelem, de lyukas oprendszert nyilván az se tud 100%-osan megvédeni.

    - dualboot: ha jövőben akarsz komolyabb dolgokat is csinálni gépeden, v biztosra akarsz menni védelem terén és nem az előbbi pont macerás XP foltozásaival időt tölteni. Raksz XP mellé Linuxot, de, ha nem tetszik, akkor 7/8/..9, és tudsz nosztalgiázni. Nekem is egyik laptomon van 7 / 8.1, meghagytam előbbit, mert lusta voltam róla mindent áttelepíteni, meg tesztelgetni, egyéb funkciókra is jó a több rendszer, illetve nem upgrade-eltem, hanem külön licenszem van mind2-re, szóval azért is. Manapság sokx inkább 8.1-et használom és nem hiányzik a 7-es különösebben, de azért jó, h ott van az is és tudom továbbra is használni.

    Neked is járható út lenne ez, mert lemondani úgyse akarsz te a kis drágasárodról :D , de ha tudnád továbbra is használni másik rendszer mellett, az gondolom jó lenne. Persze, ha van elég hely vinyón, elég lenne hozzá vasad, de mondtad, h vétel, gépbővítés sem lenne megoldhatatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz peti_s #276 üzenetére

    Ezt mondtam én is, nem lehet a 2-t egy lapon...
    Az, h kezelőfelületet kritizálták, még talán sima 8-nál megállja valamennyire, úgy-ahogy a helyét, de 8.1 és annak Update 1 frissítése után szerintem már csak "hiszti"...

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #279 üzenetére

    Nem tudom mért mész rá ennyire a grafikára, de grafikus, dizájner, művész vsz nem nem lehetsz, mert akkor lenne annyi szépérzék, h nem a régi puritán felületet sztárolnád. Metro nekem tetszik, lehet másnak nem, de a ronda szó eltúlzott, viszont az XP kicsit fapados, rút kinézeténél mképpen látványosabb, mutatósabb. :K
    Lehetne másikra, azt is mondani, h normális ember, nem neten xy fórumokban kommunikál, hanem személyesen élőszóban, viszont előbbit is kell a mai világban, ahogy igaz ez online tájékozódásra, információszerzésre. Én is ki szoktam nézni ablakon :D , csak sokx pl. reggel elmész dolgozni, még hűvös van, aztán dél-délután körül már ki tudja mi lesz (napközbe hiába nézel ki, lehet óra múlva más idő lesz), ezért jó egy előrejelzés, nem?
    Többet nyújt, persze, ha minden menüt, még fórumot is végigkattintgatod :D , de kezdőkép--első blikk szituációnál, azért Win8 app részletesebben kiírja órákra lebontva, és továbbgörgetve akad ott még más hasznos dolog, hő és egyébtérkép, előrejelzés stb., csak ahhoz ugye ki is kéne ám néha napján próbálni...

    Ez a tálcás dolog...eleve csak pár kattintás 7/8-ban tálcai összevonást ki-be kapcsolni, de mióta van előnézeti kép funkció, szerintem nem különösebben zavaró, mivel egeret odaigazítva megfelelő nagyságban és névvel ellátva bőven kivehető melyik, melyikhez tartozik, sőt adott ablakon hagyva kirakja full képernyőbe és arra kattint a user, amelyiket használni akarja. És ugye csak az azonos fajta programoknál, fájloknál van összevonás, de aki 7/8 user, az tudja, milyen egy hasznos dolog az előnézeti kép és sokkal jobb így a tálca, mint az XP-ben. ;)
    Inkább az XP start menüje volt elrontva 7-hez képest, pont most 8-on asztali eszköztárt, de minap XP-s gépen annak start menüjét böködve, ez a "kiterülős" megjelenítés, míg onnan kibogarássza az ember, jujj... :O
    Win7-nél eleve a gyakran használt programok ikonjait kiteszi előre nagy méretben a menübe, viszont, ha a többi kell, akkor lefele kibontani, görgetni picit, azért egyáltalán nem macera.

    Esetedben alapvetően az a gond, h túl régóta használsz XP-t és egyszerűen beléd ivódott annak minden ******ge. Mindent XP-síteni akarsz, mert csak annak a megoldásai lehetnek jók (lásd pl.tálca), ami attól kicsit is eltér, az már eleve rossz, hülyén van megcsinálva.
    Pedig előtte kicsit le kéne ülni új rendszerek elé, használni pár napig, 1-2 hétig, aztán lehet rájönne az ember, h tudnak azért ezek egyet, s mást, v többet néhány dologban, mint a régiek, mint az XP... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz SityiSXT #287 üzenetére

    Szerintem (részben) amiatt, amit én hsz-em végén pedzegettem, + tapasztalat híján az új rendszereknél, marad a felület, egyes funkciók eltéréséseinek vizsgálata XP-hez képest és ennek negatívumként tálalása, pedig olyan triviális dolgokról van szó, amikkel sokx a kutya sem foglalkozik, v nem ér rá azzal foglalozni, mert épp fontosabb dolga van oprendszer használat közben...
    A következő lehetne akár az, h start menü gombja alapértelmezésben Win7-ben mért olyan kerek telített, 8-casé mért olyan csúnya négyszögletű, bezzeg XP-jé az a legjobb, legszebb, abban még a "start" felirat is ott virít...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #290 üzenetére

    Nem egészen erről van szó...
    Elfogadni el lehet, csak akkor azt kell mondani, h nekem elég még egy darabig az XP és annak tudása és pont, addig OK a dolog. De utána az újakat, csak azért erővel lemínősíteni (visszafelé rád is igaz, amit ránk mondasz), mert máshogy néz ki, nem úgy működik benne néhány dolog, mint az XP-ben, az már nem teljesen OK. Rendben, h ennek is egy része szubjektív, kinek hogyan tetszik a használat, szokta meg, csak pont esetedben a gyakorlati tapasztalat hiánya az újaknál - ami nem egyenlő, a netes review-ek és társaival - az, ami felületes, triviális dolgok feszegetésévé változtatja az ellenérveidet. Ki kéne próbálni, használni és utána véleményt alkotni róla, v összehasonlítani.
    8-nál nem tetszik Metro, OK, de mint meg lett említve gyakorlatilag gép bekapcs--->bejön asztal--->desktop böngészés, fájlműveletek, mappák stb.--->gép kikapcs. Nincs közbe Metro, ha nem akarod, ha meg véletlenül odanavigálsz, másodperc tört része visszatérni desktopra. Nem muszáj 0-24-be azt bámulni, azon dolgozni :N De ugye, ha nem is muszáj, akkor is mért része a rendszernek, ezt volt a bajod. Ezen sajnos sem mi, sem MS jelen állapotban nem tud segíteni és lehet Win9-ben se fogják teljesen kigyomlálni, csak puszta felületes user unszimpátia miatt nem is lenne ésszerű lépés, max eladások, népszerűsítés szempontjából, ami persze nem utolsó dolog, az is igaz :D De vsz, ha már ennyit dolgoztak vele, nem fogják csak úgy kidobni az ablakon és igazából jól is teszik.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #298 üzenetére

    Nyilván könnyű most kiforgatni a szavakat, de a lényegen nem változtat.
    Pont azért ezekre a triviális dolgokra mész rá, mert nincs meg a gyakorlati tapasztalat és egy rendszert teljesen megismerni, márpedig az ilyen netes kis élménybeszámolók alapján nem lehet :N , max felületesen.
    Alapban, ha felrakod oprendszert, 30 napig használhatod, viszont MS, v ahogyan hívni szeretii M$ :D , mindig közzéteszi a 90 napos Enterprise próbaverziókat, amiket az slmgrxxx parancssal összesen 180 naposra lehet 1x hosszabítani. Korábban volt Win7-ből, de most értelemszerűen a Win8.1 van fent. Rá kell keresni 7-esre, v itteni topikjában biztos tudnának segíteni.

    Ez nem feltétlenül azt jelenti, h tesznek ők rájuk, mert így is sokat farigcsáltak rajta miattuk, de minden bugyuta user felvetésre nyilván ők sem ugranak. így is már fogják a fejüket a Metro-mizéria miatt és ahogy elnéztem augusztusban érkező Win8.1 Update 2 start menüjét [link], ami vsz uilyen formában a Win9-be is bekerül , tele van modern apokkal--->marad a Metro... Bár jövő tavaszig ki tudja mi lesz még :F

    Tudnék még írni, de egyszerűen felesleges, maradjon XP-nél, használja egészséggel, többi Windows, más OS-típusok úgyse lesznek sohase kedvére valóak, ilyen hozzáállással szerintem Win9-től se várjon majd csodát...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Tamás88 #304 üzenetére

    Először én is gondoltam Virtualboxra, de el is vetettem rögtön, mivel arra a gépre felejtős, max egy könnyú kis Linuxot kipróbálni vele...bár proci 2 magos, de RAM kevés, ha 4 GB lenne, akkor talán. Hiába elég elvileg 32 bites új Windows-oknak hivatalosan 1 GB, de ahhoz, h gördülékenyen menjen VB alatt Win7, ahhoz min 2 GB kéne, mert nem egészen egyenlő teljesítményben a tényleges RAM mérettel a VB alatti megadás. Ráadásul tekeri VB a procit és HDD-t is rendesem, főleg egy combosabb rendszernél.
    Dualboot lenne elvileg a jó megoldás, mert egy 32 bites 7, azon elfutna simán, de akkor meg fixálni kéne a dolgot és megvenni, mert nemtom kipróbálási idő után 7 levakarása XP alól, mennyire zökkenőmentesen működne.

    (#305) Iscariah: +1

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz King Unique #306 üzenetére

    Akár Win 8.1 x86 is elmenne rajta, ha jól néztem proci PAE, NX, SSE2 támogatását, ha nem, azon is lehet segíteni [link].

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #310 üzenetére

    Ez a megítélés, csak részben igaz, felületes módon, viszont a mindennapi gyakorlati használat az, ami alapján megismered, felfedezed az új rendszert igazán és objektív képet kapsz róla, rájössz, h nem minden a kinézet, és nem csak a komfortról van itt szó, hanem vannak sokkal fontosabb dolgok is benne.
    Win7 "átalakítása", az amúgy jó start menüjének farigcsálása szerintem már túlzás, ahogy előbb peti_s is leírta [link], bőven megszokható XP után, de aztán te tudod...
    Win8-cal kapcsoltban, ha 7-et átalakítod magad ízlésére, ott ez ugyanúgy eljátszható, sőt mivel 8 desktop jobban bejön (mint nekem is, ebben legalább egyetértünk ;) ), akkor kevesebb dolgod is lenne. Start gombra jobb klikkel kattintva valóban a kezdőképernyőt (ez a neve...) hozza be, de bal klikk meg a fentebb is említett menüt. Ha meg felraksz pl. egy Classic Shellt, abban beállítható, h ne hozza be, illetve, h Windows gomb lenyomásakor se ugorjon oda. Ha meg nem fog tetszeni az új hibrid Metro-desktop start menü, akkor szerinted meddig tart lecserélni és másikra, pl. C.S.-re és el van intézve a dolog. Egyébként C.S. is megjeleníti Metrós appokat, persze szolídabban, de nagyon sok minden állítható benne, aszem az is, h ne jelenítse meg.
    Ha megnézted 8.1 és 8.1 Update 1 újításait így is rengeteg user kérésnek eleget tett ezekkel az MS, ezek végett persze volt sok haszontalan újítás is, ami csak a nyafogás miatt lett belerakva. Viszont mivel Metro a rendszer része, erre épül, cél a népszerűtése, azért ennek teljes kiiktatása kicsit erős lenne, hiába a sok okoskodás, h így, meg úgy kellene megcsinálni...

    Firefox 29 engem is kicsit meglepett elsőre, talán a 28-ast jobban megszoktam, viszont bekapcsoltam menüsor megjelenítését és onnan már tőből lesz@rom a felületét...Nem az a fontos, hanem h gyors, stabil és biztonságos legyen. Utóbbi különösen fontos, mivel netről érkezik támadások java és kulcsfontosságú maga a böngésző ilyen téren és alap dolog a frissen tartása, ami nem csak új felület bevezetését jelentheti, hanem a biztonsági rések befoltozását is.
    Utóbbi időben hackerek rászálltak rendesen FF-re és különösen egy XP-user nem engedheti meg magának azt a luxust, h kicsinyes érveket felvonultatva nem frissít és kiteszi gépét, saját maga biztonságát a veszélynek... :U

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #321 üzenetére

    Nekem is XP-n a classic start menüre van beállítva :) , ahogy sokaknak, de mivel tökéletesen használható alapból a 7-esé, ill számomra a 8 megoldása is, ezért nem farigcsáltam utólag azokban, mert felesleges...
    Ha annyira kell neked, felrakod Classic Shellt.és kész, 2 perc, de ezért elvetni egy rendszert, mert nem a régi primitív menüje van, mikor ugyanúgy adott a választás, illetve testreszabás lehetősége, na az a hülyeség...De leírtam én korábban mi itt a baj, XP-síteni akarsz mindent, mert (régebbi rendszereken túl) csak azt ismered, újabb rendszerekkel nincs tapasztalatod :D
    Ahogy 8-cal se, ezért mész rá jobb híján a Metro & Charms Bar témára erővel, holott nem kötelező őket böködni, használni, simán el lehet lenni csak az asztalon, +egy Classic Shellt feltéve méginkább háttérbe szoríthatóak, de persze kár magyarázni...

    FF-nél butaságot meg nem kéne írni, mert 29-ben is már javítottak ezt-azt [link], de majd fél év múlva megnézném, mikor már 3x verziónál fog járni, nálad még akkor is a 28 lesz fent - ha nem jön be ez a felület visszaállítás - , h akkor mennyire lesz sebezhető. Egy XP alatt kicsit kockázatos, nemde? :U

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz SityiSXT #325 üzenetére

    Én azt hittem FF-re gondol, mert én arra írtam, de ugyanúgy igaz természetesen az XP-re is, igaz ez a legutóbbi IE flash hiba még nem akkora gond (7/8./8.1-re egyből jött is az MS patch nem várták meg vele szokásos frissítő keddeket), de szépen sorban jönni fog a többi... ;]

  • King Unique

    titán

    válasz stopperos #328 üzenetére

    Ez csak 1 db, amit már az újabb rendszerek rég megkaptak, sőt azokhoz ma is kijött még 1 update.
    Azért jövőben lesznek XP-nél bőven biztonsági rések, amiket már vsz MS sem fog foltozni, szal csak ezért ne add fel... :N
    Itt alapvetően hozzáállás kérdése az egész, de ez a CSAK amúgy nagyon is igaz, sokan nemhogy XP-n, de újabb rendszereken is sokx kikapcsolják frissítést, mert vmi okos ismerőse azt mondta neki, h azok elrontják a rendszert és vírusírtót sem tesznek fel, mert minek.. :U .Szal ezeknek tök mindegy javítják-e, v sem, ebből kifolyólag ellesznek XP-vel még egy ideig. Aztán, ha bekapnak vmit, v megborul a rendszer, az már más kérdés...
    A makacs ragaszkodás, amiről ment sok hsz-en keresztül a témázás meg egy külön eset, de amiatt is sokan maradnak még egy ideig XP-n.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #330 üzenetére

    Ezeket én is tudom :) , csak ott ment a problémázás, h erővel maradni a réginél, csak a felület miatt, ami kicsi merész, buta lépés lett volna XP-n, mikor van alternatív megoldás is.
    Azért nem csak ez a teszt létezik ám, van több is, ahol az újabbak sokkal jobban teljesítenek, illetve maga a teszt konfig is olyanra sikerült, ami XP-nek bőven elég, már-már sok is, Vistának/ 7-nek meg úgy-ahogy elmegy, ez is számít.
    Játékok terén a 8.1 sok helyütt 7-esnél (XP is) is jobb teljesítményt produkál és kompatibilitás a régiekkel se megoldhatatlan.
    Én sok DVD, Blu-ray lemezt írtam meg, de művelet sebessége alapvetően írási sebességtől függ, pár mp ide-oda nem számít, sőt sok írószoftver stabilabban megy újabb rendszereken, XP-nél volt, h kifagyott, visszaesett a puffer...
    Ráadásul idővel az XP nagyon be tud lassulni és mire megnyitsz vmit másordperceket kell várni, akadoznak dolgok...új gépeken SSD-vel nagyot lehet lökni teljesítményen, de mivel alapból XP TRIM-et se támogatja (és sok mindent nem), így macerás ott használni. 2 TB feletti adat / boot partíciókat se támogatja, ott is külső (fizetős) szoftverekkel kell mókolni, ahogy AF-et se, partíció eltolása is elavult, okozhat gondokat.
    1 GB, v afeletti fájlmásolás nem nagy újdonság manapság, ISO fájlok, HD filmek stb.

    Szal nem csak biztonság terén vannak, lesznek vele gondok, hanem sok új technológiát nem támogat, amik azért manapság használatosak. Persze más dolog, h ugye egyeseknek mire van szüksége, mit használ és mi nem kell neki, de előbb-utóbb lehet majd szüksége lesz rájuk, nem lehet örökké amish módra a múltban élni... :N

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #334 üzenetére

    Azért annyira régi játékot nyomatni, amihez már 98 kell, az komoly, jó amishkodást.... :D
    Ezt az "XP-n jobban menne, gyorsabb, jobb, szebb" szlogent nem kéne minden téren annyira reklámozni, mert egy Virtulaboxban / VMWare-ben, a Win98 mért ne menne ugyanolyan jól Win7/ 8.1 alatt... :F
    Ezek és más dolgok terén az a tapasztalati hiány, amit pedzegettem, h ki sem próbáltál új rendszerekben dolgokat, de helyből ráhúzod, h xy márpedig csakazértis jobban működik XP alatt, ez kicsit merész...

  • King Unique

    titán

    válasz King Unique #335 üzenetére

    Utólag max annyiban helyesbítenék, a h gépeden 2 GB RAM-al, mivel XP kevesebbel is beéri, mint Win7, esetleg többet tudsz adni Virtualbox-ban Win98-nak és így talán "jobban elmenne". Bár ez sem feltétlenül igaz, mert egy 32 bites Win7 hivatalosan beéri 1 GB-al [link], a Win98-nak meg amúgy is eléggé minimális a rendszerkövetelménye [link].
    De persze ez a lényegen nem változtat és az XP erőltetett dicsőítésén sem általad. :N

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #338 üzenetére

    Nem próbáltad kompatibilitási módot XP-ben se (Win7-ben is van), h ne kelljen régi rendszert csak emiatt felrakni, futtatni ??
    Nem baj az annyira, ha azok tetszenek, de azért itt XP kapcsán másról is szó volt (elavult, nem biztonságos), ami miatt érdemes lenne váltani.
    Ezidáig is ki volt nálad kapcsolva frissítés, szal támogatás megszűnése nyilván nem aggaszt. Persze egy jó vírusírtó+ tűzfal és egy stabil böngésző megspékelve Adblock, NoScript, Trafficlight stb. extrákkal azért ad egy védelmet, de egy eleve lyukas rendszernél már nem lesz 100 % a hatásfok...
    Azon is sok múlik, h valóban mire használod gépet, mert ha csak játék és könnyű kis identitást nem érintő netezés (nuku netbank, levelezés) és semmi komolyabb szoftveres munkára, fontos cuccok sincsenek rajta, akkor el lehet lenni XP-vel is még egy ideig, de előbb-utóbb a rések elérik a kritikus szintet és mindennapi használat is problémás lehet.
    Legjobb lenne dualbootba felrakni most egy win7-et és akkor XP is megmaradna, tudnád szokni az új környezetet, anélkül, h a régiről le kéne mondanod, de máris meglenne a biztonság. :K

    Azért kíváncsi lennék rá, ha lefuttatsz egy MBAM-ot és / vagy Hitman Pro-t találna-e most gépeden vmit, v mondjuk fél év múlva :F
    Ha zéró (screenshotot dobhatsz), akkor tudatos userként használod a masinát, de egy idő után már ez se lesz elég XP-nél.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #343 üzenetére

    Meglepő eredmények...
    Látszik, h odafigyelsz a védelemre, ami dícséretes, Comodo FW is az egyik legjobb, legerősebb tűzfal a piacon. :K
    Ilyen felhasználásra elég lehet neked ez a XP, csak az a kérdés, h mi lesz a jövőt illetően a biztonsági rések terén, mert OK, h el van túlozva kicsit ez a "veszély" dolog, de akkor is aggasztó lehet idővel... :F

    Szal fogjuk rá, elismerem, h esetedben egyedi felhasználás és tudatos védelem mellett lehet még maradni XP-nél, de a többség, az egységsugarú, hozzá nem értő átlaguserek nyilván jóval veszélyeztetettebbek. Ezen és más dolgok miatt, amiket te nem csinálsz, nem használsz, de az átlag igen, ajánlottabb nekik az újabb rendszerekre váltás.

    A "7/8 vs. XP a jobb, mért nem ilyenek az újak is" felhasználói felületével, kinézetével kapcsolatos véleményeddel továbbra sem értek egyet :N , mert tapasztalat híján, azokat te túlzod el, nagyítod fel feleslegesen (trollkodsz). Egyéb témák kapcsán, nyilván többiek (én) is írtak olyanokat, ütöttek meg olyan hangnemet, ami akár annak minősülhet, nem rád kell egyedül fogni, ez igaz. :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz SityiSXT #348 üzenetére

    Most ez a cikk minek kellett ide ??
    A hagyományos szignatúra alapú védelem és keresés valóban elavult, de ez nem újdonság, csomó más gyártó (pl.Comodo, Webroot) stb. épít be új megoldásokat, HIPS, Rollback, felhő stb., amik azért hatékony védelmi vonalnak nevezhetőek. + a kiegészítő védelmek, amikről fentebb is szó volt, azért megnehezítik a hacker dolgát még XP alatt is, de igaz , h utóbbi fokozott veszélynek lesz kitéve...

    (#347) ceia: akár még Win9 is lehet belőle, ha sokáig kivársz :) , bár szerintem a téged fusztráló Metro ott se lesz kiiktatva, de igaz minek is tennék. Amúgy 8.1-től se kell megijedni.

Új hozzászólás Aktív témák