Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vincent_

    aktív tag

    Na, itt egy kis ON, a sok OFF után! :-)

    A cikk remek lett, gratulálok hozzá!

    A konzol vs. PC kérdés mindig is érzékeny kérdés volt, és talán nem úgy kéne hozzá állni, hogy vagy ez, vagy az a "nyerő". Én személy szerint 10 éve PC-zek, de 2 éve vettem egy PS2-est is (ami elméletileg már akkor is "öreg" volt, a maga 99-es első megjelenésével ugye ELMÉLETILEG...). Namármost PS2-re a mai napig olyan tartalmas, szórakoztató játékok jelennek meg, ami PC-n ritka, mint a fehér holló. Mellesleg több házibulit mentett már meg a Singstar-szettem, amivel hihetetlen játékélményt lehet elérni az alapból minden elektronikus kütyütől ódzkodó egyedek körében is. :))

    A jelenlegi X360-amat pedig nem egészen 2 hónapja vettem meg, el is mondom Nektek, hogy mi okból/mikor telt be a pohár PC-éknél: Jelenlegi konfigom bár közel sem high-end, de elfogadhatónak gondoltam (2500+-os Barton némi tuninggal, 1 Giga ram, X800 Pro karival). 3 új játékot próbáltam ki, mielőtt az X mellett döntöttem:

    - Medal of Honor Airborne: X800-am nem támogatott (!!) -> el sem indult a játék (khm..)
    - NFS Pro Street: Natív felbontásban (19"-es wide monitor) csak Low minőségben megy 10 FPS fölé, a "minőség" (bruhaha) itt siralmas (mintha egy 10 éves game-mel játszanék, érdemes kipróbálni)
    - Gears of War (eredetileg X360 játék ugye): az Istennek nem akart már feltelepülni sem; C:-n követelt 4-5 gigányi helyet a telepítéshez, nem érdekelte, hogy a D-re kértem a telepítését (Vindóz mellett persze nem volt annyi hely már)

    Na ekkor telt be a pohár, és vettem meg a Box-ot. Hogy teljes legyen a "feeling" vettem hozzá még egy Sniper 3.0-át, amivel egérrel és bill-el lehet nyomni az FPS-eket. Az egész cakkumpakk (rádiós joy-jal, átalakítóval, kábelekkel) 100.000 alatt maradt, és akár az LCD monitoron (5 K-s kábellel), akár a 70 centis CRT-TV-n játszva is tökéletes játékélményt biztosít. A PC-m pedig megmaradt netezésre, zenére, és munkára!

    Azt, hogy melyik konzol meddig "él" még, kár most találgatni, mivel pl. még a mai napig több PS2-est adnak el, mint PS3-ast, így a szoftver-támogatás még évekig biztosított lesz (oké, nem DX10-es minőség nyilván, de egy új PS2-es bőven 40 K alatt van). X360, PS3 pedig még nagyon az életciklusuk elején jár, és az évek folyamán a programozók is "megtanulják" kihozni belőlük a maximumot, elég csak megnézni pl. az első PS2-es játékokat ~2000 tájékán, és rápillantani az idei megjelenésű gémekre.
    No peace mindenkinek, ki-ki élvezze a digitális technológiát kénye-kedve/pénztárcája szerint! :D

    Szerk: ez az OFF-dolog nem az igazi még... :-D

    [ Szerkesztve ]

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

Új hozzászólás Aktív témák