Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Amigo78

    senior tag

    válasz atus #98 üzenetére

    hehe holvannak ezek leirva? Mutasd a linket!

    Hir? ez az iromány? bahh mondtam nézz má utánna mik a hir krétériumai

    ja és nem vagyok nálad hujébb
    ha ijeneket irsz utánna meg megprobálod hirként beállitani ezt a kommentárt...
    mondom mutass 1 tesztet amiben ijen körülmények közt teszteltek
    és majd én eldöntöm ki az uj kiráj...

  • Amigo78

    senior tag

    válasz atus #98 üzenetére

    na kicsit utánna néztem:
    1 a tesztelo nem a Cu verzoval hasonlitotta ossze hanem AlCuval mert csak azt tesztelte
    2. az a proci huzva volt 2.4röl 2.8 nyitott házban udhod te vegyél sok ijet én maradfok a zalmannál

  • drpele

    senior tag

    válasz Amigo78 #102 üzenetére

    már elmondtad 1000x a véleményedet, mindenkinek a könyökén jön ki, stb.
    plz most már hagyd abba...
    Thx!

    "Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

  • Iginotus

    őstag

    Nem tudná azt megmondani vlaaki hogy az olyan sokszor hangosztatott Thermalright SLK900-at lehet e kis hazánkban kapni? Ha tudja valaki irhatna.

    Én véleményem szerint egy iylen cucc mint ez a Swiftech ''sünije'' nagyon jo de ha nem lehet kapni akkor sajnos marad a zalman 7000-cu meg a marketingmaszlag :)

    UI.: Swiftechet akarok :D

    Plug and Pray... :)

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Iginotus #104 üzenetére

    Mo.-on továbbra sem lehet kapni, sztem a kereskedők nem kockáztatják meg, hogy behozzák, elvégre osztrákiában is 59 EU-ba kerül csak a borda, ami 15K HUF. Szted ki venne ilyet? (rajtam kívül ;])

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • Starsky72

    addikt

    válasz Iginotus #104 üzenetére

    ''sajnos''
    azért ha mégis a 7000-est vennéd, nem foglak sajnálni, ha nem baj:D

    ...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

  • Amigo78

    senior tag

    válasz drpele #103 üzenetére

    figyi én nem erösködok ez a ''házigazda'' köti az ebet a karohoz hogy ez leveri meg ijenek há tood a tények mást mondanak
    na mind1 vegyen aki akar nem érdekel csak engemm az dühit hogy ijen emberek mondanak ill irnak vmit erre mindenki: hol lehet kapni? meg ijenek
    a suja senkit nemérdekel? hogy ventivel majdnem 1000g? én is szeretem a minöségi cucokat és kivi lennék egy összehasonlito tesztre a tobbi naggyal hogy mit produkél az uj ''kiráj'' ugyhogynhajrá akinek sok pénze van vegyenn 1et és bátran huzza a prociját biztos nyem fog leégni

    igen, zárva van. az oldalán és a hátulján volt idáig egy-egy 8cmes hűtő. Tegnap az oldalsót lecseréltem 9cmesre és így lement még 2 fokot a hőmcsi. Mármint az éppen akkori 43hoz képest lett 41, alaplap 24

    A7N8X DLX2.0, 11*200-alapfesz, 11,5*200-1.675V, 12*200-1.825V, de itt már x idő után kifagy 100as terhelésnél. A feszt viszont nem tom tovább húzni, mert nincs
    Amúgy van akinek 2.5-ön megy, de ott már 2V-ot adnak neki, ami nekem sajna nincs.

    ezt egymásik srác irta 1 másik topicban sztem azá ezis ottvan

  • Ketama

    aktív tag

    válasz Amigo78 #107 üzenetére

    Ahogy látom amikor az LY-t tanították az iskolában nem nagyon figyeltél... A helyesírásod egy szinten van a stílusoddal. :(

    Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

  • Amigo78

    senior tag

    válasz Ketama #108 üzenetére

    nem tünt fel te nyomi hogy direkt csinálom?

  • Amigo78

    senior tag

    válasz Iginotus #104 üzenetére

    marketing maszlag? ezt mire érted?
    a Zalman má bizonyitott

  • mura81

    senior tag

    válasz fLeSs #105 üzenetére

    ha nem tértem volna át vízhűtésre:), akkor vennék egy ilyet biztos - illetve lehet hogy mégsem, mert nem bízom abban hogy csak a proci foglalata tartja a kb650g terhet. Jobban teccik a Thermalright SLK900/947-es megoldása a tartóval. Tudom hogy azt nehezebb felszerelni (elsőre) de utána nincs akkor veszélye annak ha megmozdítod a masinát.

    Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

  • Grafman

    aktív tag

    Mostmár tényleg elárúlhatná valaki, hogy a némileg topic túlzást sejtető címe miszerint [L] Újtra a Swiftech a léghűtők királya mi alapján került megállapításra...?!:F

    Van úgyebár egy hűtő amit valójában itt még senki sem látott, nem tesztelt, sőt még csak nem is lehet itthon kapni. Van valami teszt, abból is egy 'darab',
    valahol a nagyvilágban, ahól annyit árúlt el a tesztelő és cikkíró egyén a más csúcs léghűtőkkel történő összehasonlítás címén, hogy uk-muk-fuk mer' szerinte jobb és kész... Erre aztán komolyan lehet alapozni emberek!
    Itt meg már mindenki menne megvenni?! Nem kétlem egy jó hűtő, csak ez nekem egy kicsit fura...

    FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

  • Amigo78

    senior tag

    válasz Grafman #112 üzenetére

    mélyen egyetértek veled.... de vegyék oszt meglátjuk mire képes

    csak a ''hir-íro'' is köti az ebet a karohoz nemlátja be hogy nem annyira jo hogy király egyböl de lelke rajta legfeljebb a szavahihetösége csorbul...

  • andorpapa

    őstag

    A ''tata'' megjegyzésre valóban nem reagáltam, mert aktív szókincsemből csupán a ''szánalmas'' jelző passzolt volna ide, de ezt meg felesleges is bepötyögni.

    Amit megfigyeltem: Amigo78 nem érti a lényeget. Nem azt kell nézni, hogy milyen körülmények között érte el a 29 fokot vagy tudomisén mennyit, hanem azt, hogy ugyanilyen körülmények között (x CFM-es venti, XY ház, z darab házhűtő venti stb.) nincs olyan cooler, amely ilyen alacsonyan képes tartani a CPU hőmérsékletét. Amúgy meg az is feltűnt nekem, hogy semmilyen konkrét számadattal, ténnyel, logikai következtetéssel nem képes alátámasztani érveit (persze csak ha elkövetjük azt a felelőtlen hibát, hogy érvnek nevezzük azokat a fikázó böfögéseket). Így pedig a vita értelmetlen, amíg valaki nem fogja fel, hogy az SLK900-at lenyomni akár csak 1 fokkal is, az nagyjából olyan, mint Forma 1-ben lenyomni Schumachert (tudom, a példa szar, de a lényeg, hogy egy profinál kell profibbnak lenni hozzá).

    F7: te is tudod jól, hogy nagy CFM esetén viszonylag kevés a különbség. Viszont alacsony CFM-nél kezdődik a tánc, és érzésem szerint az MCX design itt is megállja a helyét. A jelek szerint nem csak én érzem így. Az SLK design szerintem alacsony CFM esetén nem olyan meggyőző, mint az MCX, de majd utánanézek pár számadatnak is, másokkal ellentétben (igen, ez célzás volt egyesek irányába) nem akarok hülyeségeket ugatni.

    Többiek: az eloxálással kapcsolatban én azt jegyezném meg, hogy emlékezzünk az Alpha coolereire (PAL8045 és PAL8942), melyek feketére voltak oxálva és partiban voltak az akkori MCX verziókkal. Szerintem igazán jelentős hűtéstechnikai hatása nincs az eljárásnak, sokkal többet számít például a talp igényes megmunkálása. Bár ezzel kapcsolatban nincsenek számadataim, így nem merem azt állítani, hogy teljesen igazam van.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz Grafman #112 üzenetére

    Akkor összefoglalom röviden.

    1. Korábban a Swiftech MCX462+ volt az überkirály, ezt ugye nem vitatja senki. Mert erre még Amigo78 sem reflektált, tehát elismeri tényként, hogy az MCX462+ volt a legjobb cooler a maga idejében.

    2. De jött például a Zalman, és a CNPS sorozat 7000-es rezes megoldása elérte az MCX462+ szintjét, legalábbis azonos zajszint mellett.

    3. Majd megérkezett a Thermalright SLK900-as famíliája, amely a Zalmant és a Swiftech-et is lenyomta, így kialakult a sorrend, miszerint első az SLK, második helyen pedig osztozik az MCX és a CNPS.

    4. Megjelent az MCX462-V, amely a mérések szerint jelentősen jobb elődjénél, az MCX462+-nál. Mi következik ebből? Az, hogy a sorrend megváltozott, és így alakul (ez egyszerű logika): MCX462-V, SLK900, CNPS-7000 és MCX462+. Ezen nincs mit magyarázni. A forrás pedig nem valami übernoname site, hanem a systemcooling.com.

    Amigo78-nak utoljára próbálom elmagyarázni: ne azt nézd, hogy milyen házszellőzéssel érte el az alacsony értéket, hanem azt nézd, hogy az új MCX462-V lenyomta az MCX462+-t, méghozzá rendesen. Mivel az MCX462+ azonos szinten állt a 7000-es Zalman Cu verzióval, ebből pedig az következik, hogy az MCX462-V nem csak az MCX462+ verziót nyomja le, hanem a 7000-es Zalmant is.

    És most figyelmeztetlek: a flame-elésre irányuló törekvéseid és sértő megjegyzéseid a továbbiakban azonnal moderálásra kerülnek.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • shtml

    őstag

    válasz andorpapa #115 üzenetére

    Nem akarok beszállni sem a flame-be, sem az érdemi vitába, mert nem ismerem egyik hűtőt sem. A hűtők ismerete nélkül pedig nem sok értelme lenne egyik vagy másik mellett érvelnem. Csak egy megjegyzést:

    A formális logika alapján teljesen igazad van: ha A>B és B=C, akkor A>C. Most nem részletezem, mi minden (pl. mérési hiba, nem pontosan azonos ventilátor stb.) okozhat eltéréseket, de abban talán egyetértesz, hogy sokkal megnyugtatóbb lenne a kérdéses hűtőket KÖZVETLENÜL összehasonlítani egymással, abszolút azonos körülmények között és lehetőleg pontosan szabályzott műterheléssel. Így az új király királysága csak erősen valószínűsíthető, de nem abszolút biztos.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • andorpapa

    őstag

    válasz shtml #116 üzenetére

    Teljesen igazad van, ezért említettem korábban én is, hogy örömmel látnám már az Overclockers szintetikus tesztjét, mivel náluk már össze lett hasonlítva a 7000-es Zalman és az MCX462+ is, így már csak az MCX462-V hiányzik a sorból. Tehát nem 100%-osan garantált az MCX462-V királysága, de szinte több, mint valószínű, szerintem durván 98%.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • Ronin

    aktív tag

    Ezt a Thermalright SLK-900U-t hol lehet Mo.-n kapni???

  • Ronin

    aktív tag

    Meg mi a különbség az SLK-900/947 között?
    Melyik hűt jobban?

  • Ronin

    aktív tag

    #118: lényegtelen. Átlagosan csak fél fokkal jobb.

  • Cane

    őstag

    válasz Ronin #119 üzenetére

    Asszem a 900 AMD-hez,
    A 947 pedig P4 foglalatra jó.

    ▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

  • Ronin

    aktív tag

    válasz Cane #121 üzenetére

    A 900 és a 947 is jó mindkét foglalathoz.

  • Cane

    őstag

    válasz Ronin #122 üzenetére

    Akkor sokat nem tévedtem. ;]

    ▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

  • zsoltee10

    addikt

    válasz fLeSs #105 üzenetére

    Én vennék, ha lenne mire rárakni. :) Vajon ezzel mennyi lenne? :U

  • F7

    tag

    Nézegetem az overclockers oldalát.

    Thermalright SLK 900 U az überalles (ha jól klikkelgetek), DE

    ezt a címet röpke 74dBA mellett érte el. c/w érték 0.22.

    Egyrészt a c/w értékek sem mérvadóak sajnos, mindenki mást mér, másrészt meg 74dBA..egy csöppet erősnek tűnik :)

    80as venti 5530 rpm-en (!)... most már kezdem kapisgálni miért ilyen baromi nehezek ezek a hűtők. Képzeljük csak el ezt a ventit egy 300g-os alu bordán :) elszállna a gép, így meg van súly, ami a földön tartja a rendszert :)

    Bravó ! :)

    Fickó! Fekszessz!

  • Grafman

    aktív tag

    válasz andorpapa #115 üzenetére

    Aha, gondolom itt az elért hűtési képesség beli fölény azonos decibel kibocsájtású ventikkel lett meghatározva. Vagy bem?!!!
    Egy 9cm-es max fordulatszámon járatott Vantec Tornadoval nyilván miandent üt, azzal még az én gyári Intel hűtőm is lehet hogy viszi a Thermalright szintjét.
    Vagy tegyek rá egy 1300RPM-es Coolink-ot?! Azt azért megnézném mire képes
    egy Zalman 7000 Cu-ján találhatóhoz foghtatóan szolid hangú ventivel!

    FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

  • LukE

    veterán

    válasz Grafman #127 üzenetére

    mintha írta volna az egyik hozzászóláslban, hogy sok CFM-nél alig veri az SLK-kat, de kicsi légszállításnál több fokkal jobb.:U

    ''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

  • Amigo78

    senior tag

    válasz andorpapa #115 üzenetére

    hagyad má magad még hogy én nem támasztotam alá? olvasd má vissza tata
    mer itt csak mondod a hüjeséged hogy igy meg ugy király tesztel tood igazolni?
    nemme hasonlo kürülmények közt nem teszteltek más ventiket
    ja te mindig kjikapcsolod a géped? me nekem van mikor megy a letöltés egész nap
    és nem akarok megsöketülni...

    Majd megérkezett a Thermalright SLK900-as famíliája, amely a Zalmant és a Swiftech-et is lenyomta

    ezt honnan veeszed te nyomi? netán tesztelted öket? még egyszer és utoljára mondom az a teszt egy kamu és ha te ezt nem látod hülyébb vagy mint gondoltam

    me egy tesztben kihoztak egy adatot ami jo akkor má asiszed hogy az a király?
    ha olvastad volna a cikket látnád hogy aza höfok nemhuzott procival söt nem is 100% on készült meg nézném mit produkél kicsit meghuzva 100%on amig ijen tesztet nem mutatsz nekem adig csak a pofád jár más semmi

  • Amigo78

    senior tag

    válasz andorpapa #114 üzenetére

    Bocs az elöbbi ordeneré hangnemhez csak nem birom ha okostojások akarnak oktatni ojanrol amihez fingjuk sincs
    na lássuk pontrol pontra:

    1. nincs olyan cooler, amely ilyen alacsonyan képes tartani a CPU hőmérsékletét. Amúgy meg az is feltűnt nekem, hogy semmilyen konkrét számadattal, ténnyel, logikai következtetéssel nem képes alátámasztani érveit[/Í]

    mé te alátudod? nekem ugy tünik hogy csak fellengzösen okoskodsz számadatok nélkül

    2.
    másokkal ellentétben (igen, ez célzás volt egyesek irányába) nem akarok hülyeségeket ugatni.

    há sztem én több adatot dobtam be mint te (látom olvasni se tudsz)

    3. Megjelent az MCX462-V, amely a mérések szerint jelentősen jobb elődjénél, az MCX462+-nál. Mi következik ebből? Az, hogy a sorrend megváltozott, és így alakul (ez egyszerű logika): MCX462-V, SLK900, CNPS-7000 és MCX462+. Ezen nincs mit magyarázni. A forrás pedig nem valami übernoname site, hanem a systemcooling.com.

    igen hol a teszt? me én végig böngésztem az oldalt de nem találtam sehol ojan tesztet amit érdemben hasonlithattam volna

    4. Mivel az MCX462+ azonos szinten állt a 7000-es Zalman Cu verzióval, ebből pedig az következik

    be tudod bizonyitani? egy teszt linket kérnék nagyon sürgösen! Me nekem ugy tunik hogy ezt tényként kezeled tehát vagy láttál tesztet vagy csak itt probálsz nagynak tünni az okoskodásoddal...

    mondom mig nem tudc ojan adatokkal szolgálni amik bizonyitják állitásaid
    addig tényleg csak szófecsérlés
    ja moderálni is akarsz? me adatokkal nem tudc szolgálni mi?

  • Amigo78

    senior tag

    válasz shtml #116 üzenetére

    okosan szoltál és nekem sem azzal van bajom hogy lehet joob eggik vagy másik...azzal hogy itt egy teszt alapján má egybül kihirdetik az uj kirájt

    sztem ez naon naiv diletantizmusra utal

  • andorpapa

    őstag

    válasz Amigo78 #130 üzenetére

    Egy hozzászóláson belül ennyiszer még nem hülyéztek le soha engem, na de sebaj, a sértegetés képessége még nem jelent szakmai tudást, én pedig inkább az utóbbit venném elő, már amennyiben erre még van igény.

    Kezdjük a forrással. Overclockers.com. Az ő méréseik számomra teljesen hitelesek. Ráadásul profi körülmények között mérik a hűtők képességét, tehát látszik, hogy nem sufnihűtősökről van szó. Van egy szép nagy adatbázisuk az eddig letesztelt hűtőkről. Mivel mindegyik coolert ugyanolyan körülmények között tesztelték (olvasd el a tesztmetodikáról szóló írásukat), így az adatok összehasonlíthatók. Az itt leírtakba nem köthetsz bele, ezek tények.

    Induljunk ki abból, hogy tesztelték már a Swiftech MCX462+ és Zalman CNPS7000-Cu coolert. Természetesen a Zalmant a gyári ventivel, míg az MCX462-t pedig egy brutális típussal. Így nem csoda, hogy az MCX462+ sokkal jobban szerepelt. Na de! Na de mint már említettem, nem gagyi srácok csinálják az overclockers.com-ot, így vizsgálódásuk nem csak arra terjedt ki, hogy egy brutál ventivel mit hoz az MCX462+, hanem szépen lassítani (és ezáltal csendesíteni) kezdték a ventit, és így is mérték a cucc hőellenállását. Ez persze nincs az adatbázisban, ehhez el kell olvasni a hűtőkről készült cikkeket (és ez a megjegyzésem már F7 irányába is szól).

    Lássuk az adatokat: az MCX462+ egy 5500 rpm-es, 8 centis Sunon brutál venti esetében 55 dBA zajszintet ér el (valós 55, tehát mérőműszerrel mért érték). Ekkor a hőellenállása 0.26 C/W, ami baromi jó érték, de ugye kegyetlenül hangos a cucc. 3500 rpm mellett már csak 47 dBA a zajszint, kezd használhatóbb lenni, a hőellenállása 0.31 C/W, míg 2500 rpm esetén 0.35 C/W, és elismerhetjük, hogy egy 2500 rpm-es 8 centis venti zajszintje (a mérések szerint 38 dBA) nem nevezhető hangosnak, gondoljunk csak a WhisperRock és FalconRock sorozatra, ahol hasonló értékkel mennek a ventik, igaz azok nem ilyen vastagok. De leszögezhető, hogy ilyen zajszint mellett a 0.35 C/W is kiváló érték. Hogy egy példát mondjak: a Thermaltake Volcano 11+ (ami ugye itthon a másik nagy király a 7000-es Zalman után) 4800-as fordulaton, 68 dBA zajszint mellett ér el 0.36 C/W hőellenállást. Tehát mikor az MCX462+ 55 dBA zajszint mellett 0.26 C/W hőellenállással rendelkezik, addig a Volcano 11+ ugyanilyen hangerőn csak 0.44-et tud kihozni, vagyis óriási a különbség.

    Na de menjünk tovább! Jön a Zalman. 2600-as fordulatszámon 0.32 C/W hőellenállást ért el. A gyártó szerint 25 dBA a zajszintje, de ugye erről tudjuk jól, hogy kamu. Az Overclockers mért értéket nem közölt, de szeretném felhasználni a Frostytech által detektált számot: 41 dBA. Ez eléggé hihető, általában ennyit szoktak mérni a gyárilag 25 decisnek megadott ventik esetében. Tehát látjuk, hogy azonos zajszint mellett (legyen ez monjduk 40 dBA) az MCX462+ és a 7000-es Zalman is nagyjából ugyanúgy teljesít, durván 0.33 C/W körül. Persze most bele lehet kötni abba, hogy a Zalman zajszinteredményét más forrásból emeltem ki, és így máris oda a hiteles összehasonlíthatóság lehetősége, de itt ragadom meg az alkalmat arra, hogy elmondjam: aki sokat olvas hűtőteszteket, sok időt tölt el a különféle cikkek összehasonlításával, értékelésével, az egy idő után képes lesz eldönteni, hogy egy adott mérési eredmény vajon megfelel-e a valóságnak (tehát nem csalás-e vagy tévedés), és mennyire illik össze másik mérési eredményekkel. Jómagam elég sokat foglalkozom a témával, így kérlek engedd meg nekem, hogy így ollózzam össze az adatokat.

    Az eddigi adatok tehát a 7000-es Zalman és az MCX462+ egyenrangúságára vonatkoztak. Most jön a neheze. A hír által forrásként megjelölt cikkben az MCX462+ és az MCX462-V lett összehasonlítva. Arra volt kíváncsi a teszter, hogy vajon mennyivel jobb az új MCX borda. Ezért összehasonlította a két bordát különféle ventikkel. Mindegyik eredmény azt mutatta, hogy az MCX462-V jelentősen jobb az elődnél. Itt lényegtelen, hogy milyen volt házszellőzés, valamint az is, hogy volt-e húzva a proci vagy sem (bár igaz, hogy húzás vagy módosított házszellőzés esetén más mértékű különbségek jöttek volna ki), a lényeg az, hogy az MCX462-V jobb volt, méghozzá nem csak 1 hajszálnyival.

    Innét kezdve pedig logikai úton látok hozzá a magyarázáshoz. Képzeljük el, hogy az MCX462+ helyett a 7000-es Zalmant teszik be ellenfélként az MCX462-V után. Kérdem én: vajon jobb lett volna? Mikor az MCX462+ és a Zalman nagyjából azonos szintet produkál, vajon képes lenne leverni az MCX462-V-t, amely az adott konfigban jócskán verte az MCX462+-t? A válasz egy hangos NEM. Tehát egyértelmű, hogy az MCX462-V jobb a Zalman CNPS7000-Cu. Igaz az Overclockers még nem tesztelte az MCX462-V-t, tehát ezt teljesen egyértelműen nem lehet kijelenteni (az azonos, szintetikus platform hiánya miatt), de több érv is szól az állításom mellett. Az egyik az előbb vázolt logikai menet. A másik pedig a Swiftech ismerete. Nem tudom, kedves Amigo78, mennyire vagy otthon a külföldi hűtéstechnikában, azt sem tudom, hogy vajon ismered-e a Swiftech korábbi hűtőit, de a biztonság kedvéért felvázolom neked a lényeget.

    A cég coolerei megjelenésükkor mindig felsőkategóriásnak számítanak. Sőt! Mikor például megjelent az MCX462 (nem +-os változat), még szó sem volt TbredB-ről, meg Bartonról. Mégis, egy MCX462 ma is tökéletesen alkalmas az előbb említett CPU-k lehűtésére. Jellemző a cég termékeire, hogy az újabb verziók mindig jobbak az előzőnél. Kevesebb a kompatibilitási probléma, könnyebb a rögzítés, egyszerűbb a ventifelszerelés, egyre több ventilátor méret van támogatva, egyre könnyebbé válik a cooler, és mindezek ellenére a hűtési képesség nem csökken, sőt inkább nő! Megfigyelhető tendencia a Swiftechnél, hogy viszonylag ritkán adnak ki új léghűtőt, de az mindig rendesen üti az előző verziót. Én bízom abban, hogy a Swiftech megtarotta ezt a szokását, és az MCX462-V az előbb leírtaknak megfelelően jobb az MCX462+-nál, így a Zalman CNPS7000-Cu-nál is. Az itt olvasható kifejtésnél pedig ki kell emelnem pár dolgot: az összehasonlítás mindenképpen pontatlan, már csak az eltérő ventilátorok miatt is, így a zajszint, a fordulatszám és az elért hőellenállás sem feltétlenül stimmel, főleg nem összehasonlítva.

    A legegyszerűbb megoldás az lenne, ha egy műprocin azonos ventivel mérnénk le az MCX462-V-t és a CNPS7000-Cu-t. Ekkor minden vitalehetőség megszűnne. Szerintem ebben a hozzászólásomban kellő mennyiségű adattal támasztottam alá véleményemet, de gondolom ebbe is bele lehet kötni. Amigo78 barátom, a te stílusod enyhén botrányos, de most szeretném mások előtt is nyilvánvalóvá tenni, mennyire nem vagy képben a témával kapcsolatban, idéznék tőled:

    ''igen hol a teszt? me én végig böngésztem az oldalt de nem találtam sehol ojan tesztet amit érdemben hasonlithattam volna''

    Az overclockers.com és a systemcooling.com méréseit vedd figyelembe, hasonlítsd össze őket, és máris képben leszel.

    ''4. ''Mivel az MCX462+ azonos szinten állt a 7000-es Zalman Cu verzióval, ebből pedig az következik''
    be tudod bizonyitani? egy teszt linket kérnék nagyon sürgösen! Me nekem ugy tunik hogy ezt tényként kezeled tehát vagy láttál tesztet vagy csak itt probálsz nagynak tünni az okoskodásoddal...
    ''

    Check out overclockers.com, de ne csak az adatbázist nézd meg, hanem olvasd el a cikkeket is.

    ''ja te mindig kjikapcsolod a géped? me nekem van mikor megy a letöltés egész nap
    és nem akarok megsöketülni...
    ''

    Igen, én például mindig kikapcsolom estére a gépemet, de a mostani hozzászólásomból az is kiderül, hogy az MCX462-V előnye, hogy halkan is lehet vele rendesen hűteni. Olvasd el a példámat. A Volcano 11+ max. hangerőn (brutál!) sem képes elérni azt a hűtést, amit az MCX462+ alacsony zajszint mellett. Csak ehhez meg kell érteni azt, hogy nem hangos ventivel kapod a Swiftech hűtőt, mivel te csak a bordát veszed meg, a ventiről neked kell gondoskodni, akár egy ultrahalk Papst, Panaflo, YS Tech is kerülhet az MCX-re.

    ''''Majd megérkezett a Thermalright SLK900-as famíliája, amely a Zalmant és a Swiftech-et is lenyomta''
    ezt honnan veeszed te nyomi? netán tesztelted öket? még egyszer és utoljára mondom az a teszt egy kamu és ha te ezt nem látod hülyébb vagy mint gondoltam
    ''

    Overclockers.com. Hiteles forrás, náluk már járt az SLK900, a CNPS7000-Cu és az MCX462+ is, így szerintem nem lehetek hülyébb annál, mint amit gondoltál. Amúgy meg ha kellően otthonosan mozognál a hűtéstechnika területén, akkor nem is kellett volna említenem ezt a forrást, mert a szakmában ezeket a méréseket mindenki ismeri.

    ''mondom mig nem tudc ojan adatokkal szolgálni amik bizonyitják állitásaid''

    Ha ezek után még mindig ez a véleményed, akkor befonom a szemöldököm és megharapom a homlokomat. Vagy egyszerűen sóhajtok egyet és kudarcként élem meg hűtéstechnikai pályafutásom hittérítő tevékenységével kapcsolatban.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • strike-force

    őstag

    kicsit elment flame-be a topik, de a teszteket összehasonlítva sztem télleg andorpapának van igaza. a swiftech télleg od@b@szott ezzel a bordával egy yo nagyot a többieknek.

    R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

  • bigdewil

    csendes tag

    Andorpapa,szeretném felhíwni a figyelmed,hogy nem tartod be a lowagiasság legelemibb szabályait! Miért harcolsz fegywertelen emberrel,még ha csak szellemi téren teszed is azt?:DD:DD:DD

    Az alkoholmentes sör, az első lépés a guminő felé ..

  • andorpapa

    őstag

    válasz bigdewil #134 üzenetére

    bigdewil: :DD

    Apró hibajavítás az előző írásomhoz: a Sunonnál közölt zajszint az nem mért eredmény, a Frosty pedig távolabbról méri a zajszintet, mint az Overclockers.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • Cane

    őstag

    válasz bigdewil #134 üzenetére

    :DD :C

    ▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

  • erdoke

    titán

    válasz andorpapa #132 üzenetére

    Úgy alapvetően ehhez az íráshoz: :C

    A zajszintet a gyártók tudtommal vmi csak általuk ismert(?) ''átlagos körülményekre'' adják meg. Gondolom, ez vmilyen zárt házra vonatkozik, ellentétben a profi tesztelők által használt ''open air'' metódussal. Persze ezzel nem akarom azt mondani, hogy a gyártók értékeit különösebben figyelembe kellene venni, bár akad néhány üde kivétel, aki legalább házon belül korrekt viszonyszámokat ad meg (szerintem pl. a GlacialTech és a Zalman is ilyen).

    A legjobb aláírás a héten

  • Grafman

    aktív tag

    Nekem csak azért nem nyerte el teljesen a tetszésemet mer ugyebár Made in USA (ha jól tudom).
    Nomost egy szimpla proci hűtőben nincsenek moszó alkatrészek, meg semmijen elektronika úgyhogy ez ezesetben nem is olyan nagy probéma.
    Én így nyugtatnám magamat ha nagyon kellene az a minusz egy-kettő Cf, ami lehet , hogy hamarosan be is következik nálam, de a teljes meggyőződéshez azért még megvárok néhány komolyabb összehasonlíró tesztet és azt hogy a Swiftech a léghűtők királya megállapítás ne csak egy hírtelenfelindulásból elkövetett szubjektív topic cím legyen, hanem a hozzáértő tesztelők és tulajdonosok közvélekedése is egyben.

    A Zalman 7000Cu-nak pedig szerintem nincs semmi hangja, legalábbis nagyon füleni kell, hogy haljuk.

    FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

  • #25954560

    törölt tag

    válasz andorpapa #132 üzenetére

    Na, akkor ez most mehet ki fooldalra cikknek :) Persze biztosan jobb lenne masfajta motivacioval elerni a koznep szamara is ertekes gondolatmenetek nyilvanossa tetelet :) Pl. ha homokos palmafas tengerparton a koktelt felszolgalo gyonyoru barna cica suttogna a fuledbe, hogy ''hogy is van azokkal a leghuteses bordakkal?'', azert akkor is osszekapnad magad egy ilyen valasz erejeig, nem? :D
    Raadasul most, hogy az IDF-en bejelentettek a BTX-et (az ATX utodjat), egyre nagyobb lehet majd a szerepe a minel kisebb legszallitassal is jol huto bordaknak.

  • zsoltee10

    addikt

    válasz andorpapa #132 üzenetére

    :D
    Ha valaki tud szerezni egy ilyen hűtőt, akkor összeugrasztjátok FleSs SLK-jával? :D

  • atus

    senior tag

    Andor most komolyan kezdek rád irigy lenni a türelmedért . Még jó, hogy a hétvégén Bp-en voltam partizni, különben válaszoltam volna Amigonak.
    Most, hogy andor elmondta a szakmai szempontokat, elmondanám a saját szemszögömből.
    A systemcooling.com alkalmazható referenciaként, a hűtőgyártók maguk is elismerik az oldalt, és ők tesztelhették először az MCX462-V -t, nem véletlenül.
    A következő idézet a forrásként említett cikk egyik tesztelőjátől származik. Már belinkeltem korábban, de erős a gyanúm, hogy Amigo nem ért angolul, vagy csak csípőből vagdalkozott anélkül, hogy megnézte volna a forrást. Íme az idézet:
    ''On the Extreme end of the spectrum their is a 1.2C advantage for the MCX462-V over the SLK-900A and a .8C advantage over the SLK947-U. ''
    Extrém hangos ventilátorral szerelve 1.2°C előnye van az MCX462-V-nek az SLK-900A-val és 0.8°C előnye az SLK-947U-val szemben.
    ''On the Quiet end of the spectrum, nothing can compare with the MCX-462-V performance wise and that includes Zalman's new heatsinks. ''
    Halk ventilátorral szerelve semmi nem versenyezhet az MCX462-V hűtési teljesítményével, beleértve az új Zalman hűtőket is.

    Ezt a tesztelő maga írta a cikk fórumában, miután tesztelte ebben a konfigban az SLK családot is. Egyszerűen jobb. Nem tudom miért nem lehet ezt elfogadni. Ígérem az első szintetikus tesztekről is lesz itt infó, bár szerintem téged az sem győzne meg.

    Még egy kiegészítés a cikk összegzéséből:
    ''The Swiftech team should be commended for doing what no other heatsink manufacturer has been able to accomplish, and that is to develop a heatsink that has the flexibility of being the new world leader in both the Extreme Air Cooling category and the ever growing Quiet Air Cooling category. ''
    Ha már egyszer a tesztelő maga állítja, hogy ez a világvezető léghűtő, akkor tényleg el kellene hinni, hogy ez így van.

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • Starsky72

    addikt

    válasz andorpapa #132 üzenetére

    Zalman 2600-os fordulaton 41dBA? B@sznám is le a hatodikról, ha ennyire zümmögne:D
    Frostytech LOL, higgyél Gizmonak, télleg nincs semmi hangja. Ha akarod meg is hallgathatod nálam:P

    ...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

  • erdoke

    titán

    válasz Grafman #138 üzenetére

    Úgy látom, nemcsak Amigo nem érti.:(
    A BORDÁK közti különbséget kell mérni, mert bármelyikre olyan ventit teszel, amilyet akarsz, és a zaj minimum 90%-ban a ventin múlik! (borda okozta turbulencia is számít).
    Na!

    A legjobb aláírás a héten

  • Iginotus

    őstag

    Érted??? Nem érted!!
    Na mégegyszer...... :)
    :DD

    Plug and Pray... :)

  • erdoke

    titán

    válasz Starsky72 #142 üzenetére

    Nekem is 7000-Cu van, de szerintem Andorpapa is jól ismeri. 2600-on tényleg hangos, legalábbis nekem a többi zajkeltőhöz viszonyítva. 1900 rpm-en használom, ott nem hallható a többi mellett. Mindez nagyban függ attól, milyen egyéb zajkeltőid vannak a házban, mennyire csendes a környezet, mihez vagy szokva, stb.

    A legjobb aláírás a héten

  • Starsky72

    addikt

    válasz erdoke #145 üzenetére

    alátámasztod a 41dBA-T?????

    ...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

  • erdoke

    titán

    válasz Starsky72 #146 üzenetére

    Most őszintén, neked van arról fogalmad, hogy milyen módszerrel mérik a 41 dB-t, és te mit hallgatsz otthon? Kiveszed a ventit, bemész vele egy süketszobába, meghajtod 2600-on, és hidd el, k..va hangos lesz.
    Nem értem, mi a gondod a szintetikusan mért 41 dB-lel, és én miért támasztok alá bármit is.:F

    A legjobb aláírás a héten

  • Starsky72

    addikt

    válasz erdoke #147 üzenetére

    Ha nem érted, az a te bajod. De ha nem haragszol meg rám, akkor én inkább nem is kezdenék el vitatkozni veled, mert épp elég volt végig olvasni mások vitáját és valszeg a többiek sem díjaznák, ha itt okoskodnánk mi is, de találkozhatunk és megbeszélhetjük.
    Úgy mellesleg neked van róla fogalmad?

    ...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

  • mura81

    senior tag

    válasz erdoke #147 üzenetére

    Én még régebben egy 6000AlCu-t használtam, annak nem volt túl nagy hangja, kb 20 dB 2000rpm-en. Nem tudom hogy amit a 7000-re szereltek az ugyanez a venti?

    Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

  • erdoke

    titán

    válasz mura81 #149 üzenetére

    N értetlenkedjetek már, könyörgök...
    Nem arról beszélek (szerintem a lenti vitában se arról volt szó), hogy mit ír rá a gyártó, vagy mennyire hallom én itthon hangosnak. A zajt szigorúan szintetikus körülmények között mérik azok, akiket érdemes komolyan venni. Ezek a zajértékek mindig csak vmihez viszonyítva mondanak vmit, abszolút értékek alapján kevesen vagyunk képesek megítélni, hogy mi a hangos és mi nem. Én se.
    Pl. Honnan tudod, hogy 20 dB volt a ventid hangja? Halk volt, és úgy gondolod, hogy a halk az kb. 20 dB. Nade valóban halk lett volna, ha kiveszed a házból, bemész egy töksüket szobába, és ott hallgatod?
    Az én (és bárki) 7000-Cu-m is halk 2000 rpm-en, de nem tartom valószínűnek, hogy egy szakszerű mérésnél 20 dB-t kapnánk.

    A legjobb aláírás a héten

Aktív témák