Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • atus

    senior tag

    válasz gesuz #39 üzenetére

    Nem akarlak megsérteni, de csinálj (fele) ilyet házilag, ha tudsz. Mert én csináltam egyet: másfélszer ekkora rézalapra tudtam rárögzíteni ~116 rudat, és olyan hihetetlen mennyiségű időbe és szívásba került, hogy azóta sem volt merszem nekiállni mégegynek, pedig most már tudom hogy lehetne gyorsabban jobbat készíteni. Feketére tényleg nem sok értelme lenne befújni, esetleg sötétre eloxálni, ami felesleges, mert szinte biztos, hogy már így is eloxált.
    shtml: Nem vonom kétségbe az ismereteidet, tudom, hogy nagyon tájékozott vagy, nekem mégis úgy rémlik, hogy az eloxálástól javul az alumínium hőleadása. Elbizonytalanodtam, úgyhogy ha hazaértem, megkeresem az idevágó oldalt...

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • atus

    senior tag

    válasz erdoke #52 üzenetére

    Utánanéztem a dolgoknak. Az alumina, azaz az eloxálás felületét kialakító alumínium-oxid tényleg rosszabbul vezeti a hőt, viszont általában 0.5 és 8 közti, ritkán 25 mikronos vastagságig képez bevonatot a tárgy felületén. Ez a felület annyira vékony, hogy csak elméletileg rontja a hőleadást, gyakorlatilag mérhetetlen a különbség.
    Viszont ez természetesen a fémtiszta alumínium vs. eloxált alu összehasonlítás. Eloxálás nélkül viszont pár mikronosnál nagyságrendekkel vastagabb oxidréteg alakul ki a felületen, ami pedig _sokkal_ rosszabbul vezeti a hőt. Valamilyen felületkezelést tehát mindenképpen eszközölni kell, és erre még mindig az eloxálás tűnik a legpraktikusabbnak. Viszonylag olcsó, strapabíró, lehet színezni, nem terheli _annyira_ a környezetet, és a legvékonyabb/legkevésbé szigetelő réteget hozza létre az alu felszínén.
    A fekete felületeknek is utánaolvastam, mert látom nagyon foglalkoztat itt pár embert. Igen, egy fekete felületnek valamivel nagyobb a hősugárzása, de ekkora hűtőborda viszonylatban szintén elenyésző különbséget okozna. Sőt, a fekete bevonat vastagsága jobban gátolná a hőleadást, mint amennyit a hősugárzás segítene.

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • atus

    senior tag

    Örülök, hogy csak most olvastam el amigo hozzáböfögését, mert lehet, h nem tudtam volna ilyen higgadtan válaszolni rá. Kösz andor! A másik, hogy az eredeti hírben benne volt, hogy az SLK-t 1 fokkal veri extrém ventivel, de halk ventivel már jóval nagyobb különbség mérhető. Amellett, hogy gyors ventivel is veri az összes többi kúlert, gyenge ventivel még két kört is rájuk ver. Ez benne volt az eredeti hírben, de valamelyik házigazda jogkörrel rendelkező kolléga ezt a két mondatot kiollózta a szövegből.
    Ettől függetlenül ha neki akar állni valaki fikázni, akkor vegye a fáradságot, és nézzen bele az eredeti cikkbe, én is onnan vettem az infókat. Az SLK össszehasonlítás pedig a kapcsolódó fórumból van.
    Ha megnézed a hőellenállását a swiftneten, rájössz, hogy a leghangosabb ventivel 0.145 °C/W a hőellenállása, ami szó szerint lenyűgöző. Egy leghalkabb, 22 dBA-s ventivel is 0.3 _alatt_ van ez az érték, ami több, mint meggyőző. Azt jelenti, hogy egy korrekt vízhűtés teljesítményét kapod egy SBII zajszintje körül.
    Szerintem ezek az eredmények igen-igen meggyőzőek, ez a zalman fanatikság meg gondolom annak tudható be, hogy olyan típusú hűtőd van. Vagy esetleg csak vágyakozol utána...

    UI: Azon főleg csodálkozom, hogy a tata megnevezésért andor nem szólt semmit, én az ő nevében is kikértem volna. Vegyél vissza a lendületből amigo...

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • atus

    senior tag

    válasz F7 #82 üzenetére

    Ez pontosan így van. Egy SLK 947-nél 1 fokkal, de max 2-vel jobb a swiftech. De jobb. Halk ventivel viszont sok fokkal alázza őket.

    Ajánlom mindenkinek, hogy olvassa újra a hír utolsó bekezdését, visszaraktam az eredeti szöveget a gépemről. A többi admint pedig ezúton szépen megkérem, hogy ne vágjanak ki csak úgy egész mondatokat egy hírből. Helyesírás, meg elgépelés javítás kell, de ez így felesleges konfliktusforrás.

    A másik amit nem értek, hogy azt mondjátok, hogy ha csak egy fok akkor nem nagy szám. Egy SLK-t akárhány fokkal megverni nem nagy szám??? Akkor eddig miért nem sikerült senkinek? Mert azért vannak páran a piacon akik ezzel próbálkoznak. Még olyan nagy múltú neveknek se jött össze mint az Akasa, vagy az Alpha.

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • atus

    senior tag

    válasz zax #84 üzenetére

    Flashcash mondta jól. Ha két nagy teljesítményű ventivel tesztelik, a swiftech kb egy fokot ver az SLK-ra. Ha gyengébb ventivel, akkor ez a különbség tovább nő a swiftech javára. Az ilyen vékony bordájó rézhűtők általában nagyon jól teljesítenek, de főleg a nagy statikus nyomású ventikkel, amik általában a hangosabbak közül kerülnek ki. Gyengébb ventivel a várhatónál rosszabbul teljesítenek. Ezért nem meglepő, hogy halk üzemben veri az új MCX az SLK-t, és ezért nagyon meglepő, hogy hasonlóan izmos ventikkel is képes túlteljesíteni.

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • atus

    senior tag

    válasz Amigo78 #90 üzenetére

    Idézet a szerzőtől:
    PowerHungry
    Administrator
    [L]http://www.systemcooling.com/forum/viewtopic.php?p=16703#16703[/L]
    ''I have measured the differences with the SLK family.

    On the Extreme end of the spectrum their is a 1.2C advantage for the MCX462-V over the SLK-900A and a .8C advantage over the SLK947-U.

    On the Quiet end of the spectrum, nothing can compare with the MCX-462-V performance wise and that includes Zalman's new heatsinks.

    The reason for not adding the above to the comparison in the review was because we wanted to stress the differences between the two Swiftech products, especially the Quit application.''


    Elmondom mégegyszer, utoljára. Az SLK 947-nél 0,8°C-al, a 900-nál 1,2-al hűtött jobban. Ez ugye téged nem érdekel, mert olyan, mint egy helikopter rotor. A második bekezdésben említi, hogy a halk ventikkel szerelve sokkal jobb az SLK-knál, sőt a Zalmannál is. Márpedig a hűtőknél nekem az a király, aki a legalacsonyabb hőmérsékletet tudja elérni adott feltételekkel. Jah, és a király nem pontos jé. Én pedig nem cikket írtam hanem hírt, és főleg nem vagyok a bogárkád.

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • atus

    senior tag

    A hír, amit te kis irománynak nevezel konkrétan ez alapján a teszt alapján, és a swiftnet oldal adatai alapján készült. A fórumtéma a teszthez kapcsolódik, és a tesztelő aki az MCX-eket tesztelte ebben osztja meg, hogy tesztelt Zalmant és SLK-t is(rosszabb eredménnyel), de ezek azért nem kerültek be a végleges cikkbe, mert itt a két swiftech generáció közti különbség kidomborítása volt a lényeg. Ennél többször/részletesebben nem fogom, nem tudom elmagyarázni.
    Feladom. Idéznék twollahtól:
    ''Ne vitatkozz hülyével, mert egy külső szemlélő óhatatlanul összetéveszthet a hülyével.''

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • atus

    senior tag

    Andor most komolyan kezdek rád irigy lenni a türelmedért . Még jó, hogy a hétvégén Bp-en voltam partizni, különben válaszoltam volna Amigonak.
    Most, hogy andor elmondta a szakmai szempontokat, elmondanám a saját szemszögömből.
    A systemcooling.com alkalmazható referenciaként, a hűtőgyártók maguk is elismerik az oldalt, és ők tesztelhették először az MCX462-V -t, nem véletlenül.
    A következő idézet a forrásként említett cikk egyik tesztelőjátől származik. Már belinkeltem korábban, de erős a gyanúm, hogy Amigo nem ért angolul, vagy csak csípőből vagdalkozott anélkül, hogy megnézte volna a forrást. Íme az idézet:
    ''On the Extreme end of the spectrum their is a 1.2C advantage for the MCX462-V over the SLK-900A and a .8C advantage over the SLK947-U. ''
    Extrém hangos ventilátorral szerelve 1.2°C előnye van az MCX462-V-nek az SLK-900A-val és 0.8°C előnye az SLK-947U-val szemben.
    ''On the Quiet end of the spectrum, nothing can compare with the MCX-462-V performance wise and that includes Zalman's new heatsinks. ''
    Halk ventilátorral szerelve semmi nem versenyezhet az MCX462-V hűtési teljesítményével, beleértve az új Zalman hűtőket is.

    Ezt a tesztelő maga írta a cikk fórumában, miután tesztelte ebben a konfigban az SLK családot is. Egyszerűen jobb. Nem tudom miért nem lehet ezt elfogadni. Ígérem az első szintetikus tesztekről is lesz itt infó, bár szerintem téged az sem győzne meg.

    Még egy kiegészítés a cikk összegzéséből:
    ''The Swiftech team should be commended for doing what no other heatsink manufacturer has been able to accomplish, and that is to develop a heatsink that has the flexibility of being the new world leader in both the Extreme Air Cooling category and the ever growing Quiet Air Cooling category. ''
    Ha már egyszer a tesztelő maga állítja, hogy ez a világvezető léghűtő, akkor tényleg el kellene hinni, hogy ez így van.

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • atus

    senior tag

    ''Frostytech LOL''
    Hmm. Rendszeresen látogatod az oldalukat? Nem hinném, mert akkor nem mondanál ilyeneket. Vérprofi tesztjeik vannak, szinte minden kapható és nem kapható hűtőt teszteltek már eddig, két fokozatú (50/100W) szintetikus műprocesszorral mérnek hőmérsékletet, zajszintet is állandó körülmények között mérnek, egy süketdobozban, kimondottan erre a célra használatos műszerrel. Ezt egy LOL-lal elintézni merész dolog.
    A 41 dB pedig korrekt mérés ederménye. A leghalkabb egy Verax hűtő volt 35 dB-lel, a Zalman CNPS 7000Cu pedig a harmadik leghalkabb 41.7 dB-lel. A hangerősség teljesen a mérési körülményektől függ, nagyon sok tényező befolyásolja, ráadásul nem lineárisan növekszik, hanem ha jól emlékszem négyzetesen. Szóval nem a konkrét dB érték a lényeg, hanem az állandó tesztkörnyezet, és az ezen belöli összehasonlíthatóság. Egy 8000-es pörgő 12cm-es venti zajszintje is lehet 25 dB, ha mondjuk 20m-ről méred. Azt pedig nem tüntetik fel a gyártók, hogy ők milyen körülmények közt mérték az adataikat
    Nem érdemes ilyeneken vitatkozni, nem tudjátok eldönteni kinek van igaza. Ráadásul ennyi milkát egy fogadással elveszteni... :DDD:t

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • atus

    senior tag

    válasz Starsky72 #157 üzenetére

    Egyetlen szó megadja az egész felhajtás értelmét: marketing. Ha ráírják, hogy 20 dB, azt mindenki elhiszi, és meg fogja venni. Hiába van egy jó terméked, azt el is kell tudni adni, különben ráfázol.
    Milyen műszerrel fogod mérni? Mennyi rendszerhűtő, vagy más zajforrás lesz a gépben? Süketszobában fogod mérni?

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • atus

    senior tag

    válasz bigdewil #172 üzenetére

    Ha hiszed ha nem, létezik ilyen, és pont most tesztelte a Frosty! :)
    [L]http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleID=1463[/L]
    Most nem tudok fordítást keresni (sajnos buliznom kell:DDD) hozzá- próbáld babelfisht-t, hátha az valami általad érthető nyelvre tudja változtatni.

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • atus

    senior tag

    válasz fLeSs #203 üzenetére

    Társuralkodó :DDD

    Nézegettem én is a témában a cikkeket, és már nem látom annyira egyértelműnek, mint az első eredmények után. Mindenképpen No.1, de lehet, h holtversenyben. Nagyon kedvet kaptam a tesztelésükhöz. Paaaarcííííííí!! ;P;]

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • atus

    senior tag

    válasz fLeSs #207 üzenetére

    SLK se rossz, de nem az csigázta fel az érdeklődésemet... :B

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • atus

    senior tag

    válasz andorpapa #210 üzenetére

    ...és többé vissza se adjuk őket.

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

Aktív témák