Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Írhatna vki egyszer oldalakat arról mi köze van a hangminőségnek ahhoz, hogy a digitális jelforrásnak milyen anyaghasználata van, vagy milyen futómű, optika, stb. Mi hatása van a burkolat anyagának a pufferbe beolvasott adatokhoz?
    Én azt hinném éppen azért digitális, hogy az átviteli közeg hatását kizárjuk. Épp így ha az adat kiolvasható, akkor a "minőség" tökéletes. Mint pl. a digitális videofolyamnál, vagy van kép vagy nincs. De ha van kép, akkor az tökéletes. Nincs képzaj, sistergés, szellemkép mint az analóg átvitelnél. Épp így az interferencia sem okoz problémát, amíg megvan a kellő jel-zaj viszony az jelfolyam átvitelénél. A hibajavításról már nem is beszélve.

    Vagyis szvsz mindegy mi van a DAC előtt, amíg az adat megérkezik a pufferbe.
    (Azt jól gondolom ugye, hogy a koverterek pufferáltak? Gondolom ki kell küszöbölni az adatolvasás esetleges sebesség ingadozásait.)

    Tovább gondolva szvsz az is mindegy milyen jelforrást használunk, amíg bithelyesen ugyanazt az adatot továbbítjuk. Legyen az cd, dvd, hdd, nas, internet, akármi. Minőségi kategóriától függetlenül.
    Mivel gondolom a legolcsóbb cd játékos is éppen ugyanazt az adatot fogja kiolvasni a lemezről, mint a két nagyságrenddel drágább társa.

    Amíg hifivel foglalkoztam addig se nagyon találtam oldalakat erről a témáról, megcáfolni is alig-alig próbáltak egyáltalán még annó AVX-en. Szóval ha van erről a konkrét témakörről vkinek több oldalnyi forrása, hát kérném előterjeszteni. :R

    Minden alapvetésnek kezeli ezt és lerendezi annyival, hogy "oldalakat lehet még írni erről". De szvsz ez is kb olyan kézzel foghatatlan dolog, mint a kismegszakító szerepe a falban...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák