Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz #58000384 #143 üzenetére

    Az 57-es hsz-edben ez volt az a mondat, ami ps ügyben kiverte a biztosítékot:
    "Létezhet PS nélkül, de nézz szét bátran a komolyabb álláshirdetések körül, és csak PS-t fogsz látni."

    ez a mondat azt állítja, hogy minden komolyabb álláshoz ps kell. tévedés. nem azt írtad, hogy minden komolyabb grafikusi munkához ps kell, ami bár nem igaz, itt elment volna, hanem hogy minden álláshoz ps kell. nem igaz. rendszergazdának se kell ps, könyvelőnek se, és még hosszasan sorolhatnám.

    tedd már meg a kedvemért, hogy megpróbálod megérteni azt, amit saját magad írtál. amíg ezt nem teszed meg, addig itt fogják ütni a fejedet emiatt és igazuk lesz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #58000384 #143 üzenetére

    "De azért ez elég gyenge érv pl. a kompatibilitással szemben."
    A kompatibilitással szemben nincs érv, mert egy zárt formátummal szemben elvárni a teljes kompatibilitást, és ha ez mégsincs meg, akkor a zárt formátum tulajdonosa helyett a másik szoftver gyártóját püfölni finoman szólva is elfogultság a zárt formátum gyártója irányába. Ha ezt nem látod be (meg a többiek), akkor felesleges bármilyen eszmecsere.

    "Nem a gyorskeresésről beszélek..."
    Nem, te arról beszéltél, hogy a Gnome menüjében nehezen igazodtál ki. De szerinted egyszerűbb " Ha nem tudod, hogy mit keresel, akkor átfutod a szemeddel és megvan", mikor a Win8 start screen kellő mennyiségű program esetén akár több képernyő szélességben is görgethető, alapértelmezésben semmilyen csoportosításban, egyáltalán nem ABC-sorrendben lévő csempékkel. Ne fárassz már!

    "vagy éppen azzal, hogy tudod milyen programot telepítettél"
    Vagy nem tudja az illető. Mert a hétköznapi júzer nem feltétlenül tudja. Ahogy a gyártó nevét sem. Csak azt, hogy mire használja. Erre meg a Gnome-féle csoportosítás messze jobb.

    " miért kell 3 partíció egy rendszernek"
    Valaki becsapott téged. Nem kell.

    "hol vannak a programok fájljai, meg miért vannak szortírozva ennyire, bezzeg az NTFS mennyivel átláthatóbb."
    C:\Windows, C:\Program files; C:\ProgramData; C:\; C:\Document and Settings: csak egy pár mappa, ahol programok fájljai lehetnek. Ja, ez nem Linux!
    Amúgy vicces keverni a fájlrendszert a könyvtárstruktúrával.

    "de az iskolában inkább a munkára kéne felkészíteni a tanulókat"
    Nem. Az iskolában gondolkodni és tanulni kell megtanítani őket.

    "akkor miért nem terjed jobban a rendszer? "
    Mert 10-15-20 év anyagait kevesen hajlandók dobni vagy konvertálni.

    "pedig volt már "a Vista miatt elterjed a Linux" meg volt már "
    Akkortájt jöttek ki a netbookok, elsőre Linuxokkal. Az MS meg hirtelen döntéssel igen kedvezményes ~5 $-os áron adta nekik az XP-t.

    (#147) Porthoszx
    A balkormányos kézi váltós autó a hw, a KRESZ a sw.

    (#166) bambano
    "kíváncsi vagyok, nincs-e rá véletlenül valami hitvány szabadalom..."
    Hát persze, hogy próbálkoznak.
    Ribbon patent?
    User interface for displaying selectable software functionality controls that are contextually relevant to a selected object

    (#221) b.
    Elolvastam, de nyilván nem mindent fogok beidézni, amire reagálok.

    "az a program miatt tanulja?"
    Nem a program miatt tanulja, hanem mert valami írást vagy valami táblázatot kell neki összehozni, és tudja, hogy a Wordben és az Excelben lehet ilyeneket.
    "Gondolod ,hogy aki tud használni Excelt vagy Wordöt, az ott fog sírni gépe előtt ha csak OpenOffice-t talál rajt?" Van ilyen is, olyan is. Ezt te sem tagadhatod. És én fogadni mernék rá, hogy több olyan van, aki sírna.

    Az adós példád pont rossz volt, a mostani hsz-eddel meg éppan magadról bizonyítod, hogy te nem olvastad el, amit írtam. Hisz' én azt írtam, nem hogy a budapesti fejlesztésekért te vidékiként egy kanyit sem fizetsz, de éppen a budapestiek fizetnek máshol történő fejlesztésekért, mert Budapesten a lakosság létszámához képest többel járul hozzá a közöshöz. Azaz a magyar lakosság ~20%-a fizeti az SZJA mondjuk 40%-át. A társasági adó mondjuk szintén így aránylik.
    De itt pontos adat:
    Budapest rosszul járt az szja-val?
    Tehát valós a 40% (a munkáltatói járulékokkal kiegészítve), amiből ráadásul arányosan csak a felét kapja vissza annak, mint amit a vidéki települések.
    Szóval ennek alapján továbbra is fenntartom: a te adóidból egy fillér nem sok, annyi sem megy Budapest fejlesztésére, de a budapestiek adójából megy a te településedére. Meg ezt is fenntartom: az én adómból ne építsenek MS termékcsapdát! Amúgy én is vidéken élek, nem Pesten, immár hét éve és másfél hónapja. Ebből hét évig biciklivel jártam munkába itt helyben. Pestre meg havonta egyszer, ha bemegyek.

    "De ha ez helyett egy egységes programot tanulnak, ami mindenhol, elfogadott, az gáz."
    Nem cáfolom magam. Mert én sosem írtam, hogy a programot kell tanulni.

    "a 25 ezer hibából 7-8 ezer valós hiba"
    Ezzel majd akkor dobálózz, ha az MS-től hasonló adatokat kaptál.

    De ha már! Mutatok jobbat:
    CVSS Score Distribution For Top 50 Products By Total Number Of "Distinct" Vulnerabilities
    És igen, a Linux az első. Mert ez egybegyúrva hozza az össze verzió hibáit. De a Windows verziókat összeadva "kicsit" magasabb szám jön ki.
    Szép adatok vannak az MS Office-ről is:
    Security Vulnerabilities
    A hibák 3/4-e a legsúlyosabb kategóriában, így az átlaga alapján az Adobe Acrobat-tal és az Internet Explorerrel osztoznak az első helyen a legrosszabb átlag versenyben. A LibreOffice-ban meg eddig listáztak 13 hibát.

Új hozzászólás Aktív témák