Hirdetés
- Projektor topic
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Milyen processzort vegyek?
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Hővezető paszták
- Melyik tápegységet vegyem?
- Pánikban a világ a Radeon RX 5000 és 6000 sorozat támogatása miatt
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
Nos, megjött az új hdmi-vga átalakítóm. Egészen meglepő milyen kicsi az előzőhöz képest. Az újnak gyárilag van táp bemenete és hang kimenetet is kapott.
Raspibe még nem volt időm kipróbálni, valószínűleg azzal is jól megy. Most egy androidos stick mellett szolgál.
Ki is derült pár dolog az átcserélés közben. Korábban úgy tapasztaltam, hogy az usb tápolású kis hangszórót közvetlenül a stickbe dugva úgy búg, mintha földhurok lenne. Ezt akkor nem tudtam mire vélni és egy külön tápról hajtottam ezért a hangszórót. Most az új átalakítót használva először nem kaptam képet. Feltűnt hogy a tápegység ledje akkor is világít, amikor nincs bedugva, tehát valahonnan kap áramot -> a monitor felől jöhet csak. A vga kábelen visszatápolt a monitor és az okozott földhurkot és búgást. Másik kábelre cserélve megszűnt a probléma, lett kép és a hangszóró sem búg, ha közvetlen a stickről tápolom (azért ha nagyon dolgozik, akkor pici zaj jelentkezik a stick kialakítása miatt). A második kábelnél valószínűleg nincs beköltve a 9es láb, amin táp folyhat.
Egyébként az átalakító hangereje megfelelő fejhallgatóval is, nem zajos (sennheiser hd 203). A pi esetén is valószínűleg jobb hangminőséget lehet elérni vele, mint a 12 bites pwm hang kimenetével (ha egyébként is vga monitorra kéne kötni). Egyébként a vga kimenet képe sem rossz fullhd-ban, szóval a hang érdekében akár beáldozható is a közvetlen hdmi kimenet, hogy le lehessen szedni a sztereo hangot. Persze picit biztosan homályosabb közelről, mint a digitális.
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD Ryzen 7 Félkonfig eladó!
- Asztali PC , R7 5700X , RTX 3070 Ti , 32GB RAM , 512GB NVME , 2TB HDD
- Asztali PC , R5 8400F , RX 6700 XT 12GB , 16GB DDR5 , 512GB NVME , 750GB HDD
- Asztali PC , R7 8700F , RTX 3070 Ti , 32GB DDR5 , 512GB NVME , 1TB HDD
- AORUS B450 ELITE 5800X3D 32GB DDR4 2 SSD RTX 4070S 12GB GAMER PC
- LG 65B3 -65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - 1 ÉV GARANCIA, Kártyafüggetlen, 95% Akkumulátor,MS2148
- Lenovo ThinkPad L16 Gen 1 - 16" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
- Lenovo Thinkpad X1 Yoga 2in1 WUXGA Touch i5-1135G7 16GB 256GB Intel Iris XE 4G LTE W11 Pro Garancia
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
wassermann

